مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

صرفه جویی در هزینه با زودپز ؛ مزایای زودپز

0 184
زمان مطالعه : 4 دقیقه

صرفه جویی در هزینه با زودپز ؛ زودپز فقط باعث صرفه جویی در وقت شما در آشپزخانه نمی شود . بلکه باعث پس انداز شما در هزینه ها نیز می شود. پخت و پز با زودپز باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود . همچنین طیف کاملی از ارزان ترین گزینه های غذایی را برای آشپز های پرمشغله باز می کند. در اینجا راه های صرفه جویی در هزینه با زودپز را برای شما ذکر کرده ایم ، اگر شما هم به صرفه جویی در انرژی و هزینه ها اهمیت می دهید ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

صرفه جویی در هزینه با زودپز


از انرژی کمتری استفاده می کند

زودپز ها پخت و پز را به دو روش سرعت می بخشند.
ابتدا ، گرمای بالاتر داخل قابلمه با آب جوش یا بخار معمولی مواد غذایی را سریعتر از حد امکان طبخ می کند. دوم ، فشار بالا رطوبت را به داخل غذا وارد می کند ، بنابراین به سرعت گرم می شود. زودپز می تواند تقریباً هر غذایی را سریعتر از پختن آن با اجاق گاز بپزد. برای غذا هایی که یک ساعت یا بیشتر برای پخت و پز روی اجاق گاز لازم دارد ،زودپز می تواند مدت زمان پخت و پز را تا حدود 70٪ کاهش دهد. غذا هایی که سریعتر می پزند مانند می توانند ظرف چند دقیقه آماده شوند.

 

 صرفه جویی در هزینه با زودپز !!! 
از آنجا که یک زودپز می تواند شام را در زمان کمتری آماده کند ، از انرژی کمتری نیز استفاده می کند. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما می خواهید گوشت گاو بپزید. به طور معمول ، ابتدا باید گوشت را سرخ کنید ، سپس آن را به مدت دو تا سه ساعت در فر 300 درجه فارنهایت بپزید. در زودپز ، شما می توانید همان گوشت را فقط در یک ساعت پس از سرخ کردن بپزید. از آنجا که مدت زمان پخت و پز خود را حدود 66 درصد کاهش داده اید ، شما مصرف انرژی خود را نیز به همان میزان کاهش می دهید.

صرفه جویی در هزینه ها با زودپز

این باعث می شود پختن وعده های غذایی خانگی سریع شود

به گفته کارشناسان ، بهترین راه صرفه جویی در هزینه های خوراک ، پخت و پز در خانه به جای خوردن غذا های بیرون است. با این حال ، این روزها مردم کمتر از همیشه آشپزی می کنند ؛  بیشتر به این دلیل که وقت ندارند. جای تعجب نیست که بعد از یک روز طولانی در دفتر ، آخرین کاری که بسیاری از افراد می خواهند انجام دهند این است که به خانه بیایند و یک ساعت را صرف درست کردن شام کنند. سفارش دادن سریع پیتزا بسیار سریعتر و آسان تر به نظر می رسد. متأسفانه ، این نیز بسیار گران قیمت است. این بدان معناست که هر ابزاری که باعث صرفه جویی در وقت شما در آشپزخانه شود ، می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند ، زیرا به شما کمک می کند تا وعده های غذایی خانگی را در دسترس خود قرار دهید.

به کمک زودپز می توانید از محل کار به خانه بیایید ، مواد غذایی موجود را داخل زودپز بریزید و یک وعده غذایی کامل را در مدت نیم ساعت آماده کنید. بهترین بخش این است که شما لازم نیست مانند کار با اجاق گاز برای آشپزی برنامه ریزی کنید. می توانید هنگامی که به خانه بر می گردید آشپزی را شروع کنید و هنوز هم در یک ساعت معقول ، شام را روی میز بگذارید.

 

« حتما بخوانید  مزایا و معایب اتو بخارگر دستی و ایستاده ؛ مقایسه

صرفه جویی در هزینه با زودپز ؛ این به شما کمک می کند غذا های سالم تر بخورید

آشپزی در خانه فقط ارزانتر نیست ، بلکه سالم تر نیز است.
یک مطالعه در سال 2017 در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه واشنگتن نشان داد
افرادی که به جای خوردن غذای بیرون بیشتر در خانه آشپزی می کنند ، رژیم غذایی سالم تری دارند. علاوه بر این پختن غذا ها با زودپز باعث حفظ بیشتر ویتامین ها و مواد مغذی می شود . این مهم است ، زیرا غذا خوردن مناسب یکی از مهمترین کار هایی است که می توانید برای سالم ماندن انجام دهید. سلامتی بهتر به معنای هزینه های پزشکی کمتر ، مریض شدن های کمتر و بهره وری بیشتر در محل کار است ؛ همه این ها در هزینه های شما صرفه جویی می کنند.

 

صرفه جویی در هزینه ها با زودپز

آشپزخانه شما را خنک نگه می دارد

پخت و پز یک وعده غذایی در فصل تابستان می تواند گرمای زیادی به آشپزخانه شما وارد کند.
کولر شما باید برای از بین بردن تمام آن گرمای اضافی ، سخت تر کار کند و انرژی بیشتری مصرف کند . بنابراین ، هر کاری که می توانید برای کاهش میزان گرما در آشپزخانه خود انجام دهید ، می تواند در صرفه جویی در هزینه کولر نیز به شما کمک کند. سیستم کولر هوای مرکزی در حدود 3500 وات انرژی مصرف می کند ، بنابراین برای هر ساعت اضافی که از آن استفاده می کنید ، 3.5 کیلو وات ساعت را به صورت حساب برقی خود اضافه می کنید. اگر در تابستان کل میزان مصرف AC خود را فقط 2 ساعت در هفته کاهش دهید ، می توانید در حدود 50 کیلووات ساعت صرفه جویی کنید .

 

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که خواستار صرفه جویی در هزینه ها هستید ، با کلیک روی خرید زود پز ، می توانید یکی از زودپز های باکیفیت ما را خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید : 

زودپز و راهنمای نحوه استفاده صحیح از آن
چرا زودپز ها غذا را سریعتر میپزند ؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .