مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ ؛ فعالیت و محصولات برند Samsung

0 179
زمان مطالعه : 19 دقیقه

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ ؛ فعالیت و محصولات برند Samsung در این مطلب به زبانی ساده بیان شده است .سامسونگ : تائگو از جمله شهر هایی است، که در زمینه ی صنعت بسیار موفق می باشد و همیشه از لحاظ پیشرفت صنعتی حرف اول را می زند. خیلی از شرکت های بزرگ که امروزه فعالیت می کنند و بسیار موفقند در این شهر متولد شدند. که سامسونگ هم یکی از این شرکت های موفق در زمینه ی محصولات الکترونیکی است و به دلیل ظاهری خوش تراش و کیفیتی عالی، در سراسر جهان به عنوان برندی مطرح و با کلاس شناخته شده است.

این شرکت در زمینه های مختلفی از جمله: خرده فروشی، الکترونیک،صنایع سنگین، کشتی سازی، خدمات مالی و درمانی، هتل داری، مواد شیمیایی، تجهیزات پزشکی و …فعالیت میکند. به طوری که بیش از 50% مردم دنیا از محصولات سامسونگ استفاده می کنند و این یعنی رضایت کاربران از سامسونگ. همراه ما « تا خرید » باشید با بیوگرافی بزرگان دنیای تکنولوژی.

تاریخچه شرکت سامسونگ

لی بیونگ چول در سال 1938 به منظور بازرگانی کالاهایی مانند آرد و برنج مغازه ی کوچکی را راه اندازی کرد. و به خرید و فروش ماهی خشک و برنج ومحصولات دیگری پرداخت. او که در این کار بسیار موفق بود، در سال 1950 مغازه اش را گسترش داد و با چهار کارمند علاوه بر خرید و فروش آرد و برنج به تولید پارچه ، خرده فروشی محصولات و خدمات بیمه مشغول شد. چول دوست داشت که در زمینه های مختلفی فعالیت و به مردم خدمت کند.

به همین دلیل در سال 1960 بخش های بیشتری از جمله صنایع الکترونیک، ساختمان سازی و کشتی سازی را به شرکتش اضافه کرد. این شرکت در سال 1980 به بازار جهانی راه پیدا کرد. لی کان هی « Lee Kun-hee» سومین فرزند لی بیونگ چول از همان ابتدای تاسیس شرکت به پدرش خیلی کمک کرده و همراه او بوده است. و بعد از مرگ پدرش در سال 1987 به عنوان رئیس شرکت برگزیده شد. و تا به حال به پیشرفت شرکت خیلی کمک کرده و محصولات را با توجه به نیاز و سلیقه ی کاربران امروزی و بنا به درخواست مشتری تولید می کند.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگين، کشتي سازي، خدمات مالي و درماني،هتل داري،مواد شيميايي، تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند.کلمه ي سامسونگ به معني سه ستاره است.حرف سه نماد بزرگي و قدرت و حرف ستار به معني جاودانگي است.

سامسونگ ستاره ی درخشان جهان

در زبان کره ای سامسونگ به معنی سه ستاره است.

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ حاوی تحولات زیادی است . اسم شرکت از دو کلمه ی سام به معنی سه و سانگ به معنی ستاره تشکیل شده است. در زبان کره ای سامسونگ به معنی سه ستاره است. حرف سه ، نماد بزرگی و قدرت است و استار نماد جاودانگی است . شرکت سامسونگ محصولاتش را بر این اساس تولید می کند، به همین دلیل است سامسونگ را ستاره ی درخشان کهکشان عظیم فناوری و اطلاعات می نامند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول پایتخت کشور کره قرار دارد. این شرکت در 79 کشور مختلف با 427000 کارمند فعالیت می کند، که در حوزه ی فناوری جزء 10 شرکت برتر دنیا است. در امد سالانه ی این شرکت 337 میلیارد دلار است.

چند پارچه شدن سامسونگ بعد از مرگ بنیانگذارش « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

در سال 1987 زمانی که چول بنیانگذار شرکت ساموسنگ فوت کرد. این شرکت به قسمت های مختلفی در دنیا از جمله SAMSUNG  ، Shinsegae ، CJ ، Hansol تقسیم شد ، که هر کدام وظایف مختلفی را بر عهده داشتند. بخش تولید گوشی سامسونگ که به ساحل امن موفقیت رسیده بود و روز به روز موفقیتش را بیشتر از روزهای پیش به رخ دنیای تکنولوژی می کشید ؛ هر ساله با فروش گسترده و فوق العاده ی محصولاتش سود بسیار زیادی برای شرکت درخشان سامسونگ به دنبال داشت. شرکت سامسونگ دارای زیر مجموعه های زیادی از جمله شرکت الکترونیکس، الکترومکانیکس ، تکوین، سی اند تی، فایر، کارت و لایف هم می باشد.

شرکت های سامسونگ

شرکت تکوین در سال 1977 در زمینه ی قطعات الکترونیکی ولی خیلی گسترده تر از شرکت الکترومکانیس فعالیت می کند.

شرکت سی اند تی در سال 1938 به منظور ساخت سازه های فناوری تاسیس شد. برج غلیفه از جمله برج هایی است، که توسط این شرکت ساخته شده است.

شرکت فایر در سال 1952 تاسیس شده است، که در زمینه ی ارائه ی خدمات بیمه ی اتومبیل، تجاری و مدت دار فعالیت می کند.

در سال 1983 به منظور ارائه ی کارت های اعتباری، شرکت کارت تاسیس شد.

شرکت لایف به منظور ارائه ی خدمات بیمه در سال 1957 تاسیس گردید.

شرکت الکترونیکس که در پنج بخش مختلف لوازم خانگی دیجیتال، رسانه ی دیجیتال، ال سی دی، نیمه هادی و ارتباط از راه دور فعالیت میکند. و در بین تمامی شرکت ها بیشترین سود اوری را دارا می باشد و از نظر فروش و سود اوری سال 2004 در رتبه ی چهارمین شرکت برتر جهان قرار گرفت.

سامسونگ نگین درخشان تکنولوژی

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ بی نظیر است . شرکت های زیادی در زمینه تولید گوشی های اندرویدی هوشمند فعالیت می کنند، اپل یکی از این شرکت هاست. اما شرکت سامسونگ با دو برند Galaxy S و Galaxy Note در مقابل شرکت اپل قرار گرفته است و سالانه میلیون ها گوشی اندرویدی را به فروش می رساند. موفقیت بسیار خوب و پیشرفت های سریع این شرکت دلایل زیادی دارد، از جمله این دلایل می توان به قدرت مدیریتی و بازار یابی بالا در تمامی کشور ها و به زبان های مختلف دنیا، استفاده از رابط کاربری با امکانات خیلی بیشتر از اندروید گوگل، به کار بردن چیپ هایی با پردازشگری قوی، همکاری بسیار نزدیک و صمیمانه با شرکت های مخابراتی سرتاسر دنیا و استفاده از نمایشگرهای جدید و دارای بالاترین کیفیت، مانند نمایشگر با کیفیت Super AMOLED اشاره کرد.

با مرور زمان روز به روز علم و فناوری بیشتر پیشرفت می کند و محصولات جدید و با کیفیت تر ارائه می گردد. بطوری که زندگی را اسان تر کرده است و همه ی ما به این محصولات عادت کرده ایم، و بدون ان ها حتی تصور زندگی سخت می شود . سامسونگ در پیشرفت تکنولوژی و ارائه ی محصولات الکتریکی جهت رفع نیاز های بشر و اسان کردن زندگی سهم به سزایی داشته است، نمی توان نام سامسونگ را از دفتر چند صد برگی تکنولوژی پاک کرد حتی پاکن فراموشی هم قادر به چنین کاری نیست.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگين، کشتي سازي، خدمات مالي و درماني،هتل داري،مواد شيميايي، تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند.کلمه ي سامسونگ به معني سه ستاره است.حرف سه نماد بزرگي و قدرت و حرف ستار به معني جاودانگي است.

«تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ » محصولات شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال 1969 بخش الکترونیکس را به شرکتش اضافه کرد که در زمینه ی تولید وسایل خانگی فعالیت می کرد. تلویزیون یکی از محصولات مهم این بخش بود. در ان زمان تلویزیون های رنگی وجود نداشت و فقط تلویزیون های سیاه و سفید اختراع شده بود. مردم به این تلویزیون ها خیلی علاقه داشتند. این شرکت در سال 1970 اولین تلویزیون خود را تولید کرد که مورد توجه مردم قرار گرفت. و سود خیلی خوبی برای شرکت به ارمغان اورد و باعث پیشرفت خیلی سریع شرکت شد. این شرکت در همین سال پنج بخش دیگر را به سامسونگ اضافه کرد که تولید محصولات پتروشیمی یکی از این بخش ها بود و با فروش خوبی که وسایل الکترونیکی این شرکت داشت خیلی زود شهرت جهانی پیدا کرد .

 

شرکت سامسونگ در سال 1980 بیشتر در زمینه ی تولید محصولات الکترونیکی کار می کرد، و در این سال با ورود تلویزیون های رنگی به بازار این شرکت شروع به ساخت تلویزیون های جدید و کامپیوتر و دستگاه ضبط صوت کرد. با فروش خوبی که در امریکا داشت صادرات این محصولات به ان جا از قبل هم بیشتر شد. این شرکت در سال 1974 شروع به تولید یخچال و لباسشویی و در سال 1979 شروع به تولید مایکروفر کرد. این شرکت در سال 1982 برای اولین بار کارخانه ی تولید تلویزیون را در خارج از کشور، در کشور پرتغال راه اندازی کرد. تولید تلویزیون سیاه و سفید شرکت سامسونگ در سال 1982 به 10 میلیون عدد رسید.

همکاری با شرکت بی پی

این شرکت اولین تلویزیون دیجیتالی خود را در سال 1998 روانه ی بازار کرد و فروش خیلی خوبی به همراه داشت.

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ دستاوردهای زیادی را در خود گنجانده است . شرکت سامسونگ که در کارش بسیار موفق بود. شروع به راه اندازی شرکت های بیشتری کرد و در سال 1989 به منظور تولید محصولات شیمیایی با شرکت بی پی همکاری کرد که با هم دیگر شرکت مواد شيميايي Samsung BP را تاسیس کردند. فروش این محصولات تنها در بازار کره صورت می گرفت و به کشور های دیگر صادر نمی شد. به مرور زمان و پیشرفت ها ی الکتریکی و تکنولوژی که محصولات سامسونگ به خود دیدند، در سال 1990 بخش تلویزیون این شرکت پیشرفت چشم گیری داشت و تولید تلویزیون های معمولی را متوقف کرد و به تولید تلویزیون های دیجیتال روی آورد. این شرکت اولین تلویزیون دیجیتالی خود را در سال 1998 عرضه نمود. این شرکت در این سال یک بخش دیگری در زمینه ی تولید سخت افزار کامپیوتر مانند حافظه و هارد درایو به شرکتش اضافه کرد. سامسونگ در تولید این سخت افزار ها بسیار موفق بود و در این سال بیشترین در امد شرکت را از طریق فروش این نرم افزار ها به دست اورد و در نهایت منجر به پیشرفت بلامانع شرکت شدند.

چیپ های حافظه ای « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

شرکت سامسونگ با تولید چیپ های حافظه ای محبوبیتش بیشتر شد. خیلی از شرکت های بزرگ دنیا از این چیپ ها استفاده می کنند و از ان خیلی راضی اند. در سال 1993 این شرکت به عنوان اولین تولید کننده ی برتر چیپ های حافظه ای معرفی شد. بخش چیپ پردازشگری تلفن و تبلت شرکت سامسونگ بسیار موفق است.

این شرکت علاوه بر تولید این چیپ ها برای محصولات خود ان را برای شرکت های دیگر نیز تولید می کنند. مثلا شرکت اپل در ساخت گوشی های ایفون خود از این چیپ ها استفاده می کند. شرکت سامسونگ در همین سال شرکت امریکایی«HMS» و شرکت «Kukje securities» را خریداری کرد. هم چنین در این سال شروع به ساخت رباط صنعتی کرد، که تولید ان ها به 10 میلیون عدد رسید.

فعالیت سامسونگ در دهه ی 90

شرکت سامسونگ در سال 1995 به تولید گوشی پرداخت. اولین گوشی که این شرکت تولید کرد مشکلاتی به همراه داشت. این اولین باری بود که محصولات این شرکت به مشکل برمی خورد و کیفیت خوبی نداشتند. تمامی گوشی هایی که تولید شده بودند توسط کان هان لی رئیس شرکت سوزانده شد و مجددا از اول ان ها را با کیفیت بالا تولید کردند. شرکت سامسونگ در این سال اولین تلویزیون دو تصویری خود را تولید کرد. این شرکت در سال 1997 سبک ترین PCS دنیا را تولید کرد. به دلیل سبک بودن این محصول دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران بود.

 

شرکت سامسونگ در سال 1998 به عنوان شریک المپیک در بازی های المپیک زمستانی ناگانو حضور داشت. بعد از شکستی که این شرکت متحمل شد، در سال 1999 شروع به تولید گوشی اندرویدی جدیدی کرد که نسبت به گوشی قبلی خیلی بهتر بود و مشکلی نداشت. یکی از قابلیت هایی که این گوشی داشت وصل شدن به اینترنت بود. این گوشی در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار بود و فروش فوق العاده ای به همراه داشت. هم چنین در این سال به منظور تولید محصولات هوا فضایی مانند موتور هواپیما و توربین گازی با شرکت دوو و هیوندای همکاری کرد.

 

 

نگاهی به محصولات و فعالیتهای سامسونگ از سال 2000 تا 2010

شرکت سامسونگ در سال 2000 در شهر ورشو لهستان یک ازمایشگاه برنامه نویسی کامپیوتر راه اندازی کرد. با فروش خوبی که تلویزیون های دیجیتالی داشتند این شرکت همراه تولید تلویزیون دیجیتال ساخت تلویزیون اچ دی را نیز اغاز کرد. این تلویزیون ها خیلی زود رضایت کاربران را به دست اوردند و در بازار جایگاه خیلی خوبی کسب کردند.بعد از دو سه سال یک بخش دیگر جهت تولید پخش کننده هاي بلوري و سينماهاي خانگي راه اندازی کرد. در همین سال این شرکت تلویزیون «TFT-LCD» با قابلیت بهترین شفافیت تصویر و گوشی «PDA» و دستگاه DVD LIN1 را تولید و روانه ی بازار کرد.

 

در سال 2001 شرکت سامسونگ با تولید محصولاتی با کیفیت بالا و ظاهری زیبا بین 100 شرکت برتر دنیا رتبه ی اول را به خود اختصاص داد. این شرکت گوشی 16 زنگ هامونیک«هم اوا» در نمایشگاه موبایل که در این سال برگزار شد را به نمایش گذاشت. هم چنین یک بخش جدید به منظور تولید حافظه ی فلاش را راه اندازی کرد. در همین سال باریک ترین گوشی خود را تولید و به بازار عرضه نمود. شرکت سامسونگ در سال 2002 تلویزیون «TFT-LCD» با قابلیت بزرگترین نمایشگر دیجیتال را روانه ی بازار کرد. در همین سال شروع به تولید گوشی های رنگی کرد. این شرکت در سال 2003 کمبوی «HD DVD» را تولید و روانه ی بازار کرد که رضایت بالای کاربران را به همراه داشت.

در سال 2001 شرکت سامسونگ با تولید محصولاتی با کیفیت بالا و ظاهری زیبا بین 100 شرکت برتر دنیا رتبه ی اول را به خود اختصاص داد.

 

OLED

تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ پر از فناوری های زیادی است . شرکت سامسونگ شروع به تولید صفحات OLED با کیفیت بالا کرد. تمامی این محصولات که تولید شده بودند، در مدت زمان خیلی کمی به فروش رسیدند و 40% ازسهم بازار را از ان خود کردند. این شرکت در سال 2004 به عنوان بزرگترین تولید کننده ی این صفحات معرفی شد. تولید و فروش این محصولات هر روز بیشتر می شدند، تا این که در سال 2010  98% سهم بازار AMOLED را به خود اختصاص دادند. این شرکت برای اولین بار در سال 2004 بخار شوی ضد چروک را تولید کرد. در این سال بیش از 20 میلیون گوشی این شرکت در ایالات متحده به فروش رسید. و به دلیل فروش خوب گوشی هایش در کشور روسیه رتبه ی اول را از ان خود کرد. هم چنین سامسونگ، تلویزیون پلاسما را با قابلیت بالاترین کنتراست تولید و عرضه کرد.

سامسونگ

سامسونگ حامی فوتبال « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

شرکت سامسونگ در سال 2005 بزرگترین پنل ال سی دی با قابلیت انعطاف پذیری را روانه ی بازار کرد. این شرکت یکی از حامیان بازی فوتبال المپیک بود، که در این سال در کشور انگلیس برگذار شد. شرکت سامسونگ الکتریک با فروشی فوق العاده ای معادل 71.5 درصد توانست در صدر جدول بهترین تولید کنندگان کره قرار گیرد. این کشور به تنهایی بیشتر از ده درصد صادرات کشور کره را به خود اختصاص داد. در این سال درامد تمامی شرکت های سامسونگ 141 میلیارد دلار بود و سود خالص ان به 10 میلیارد دلار رسید. شرکت سامسونگ بافروش بیش از اندازه ی گوشی هایش در دنیا رتبه ی سوم بعد از نوکیا و موتورالا را به خود اختصاص داد. در سال 2006 شرکت سامسونگ برای اولین بار در جهان ال سی دی دو سویه و اولین «DRAM1» را معرفی کرد.

در سال 2005 جاروبرقی «Stealth vacuum» را که دارای کم ترین صدا بود را تولید و روانه ی بازار کرد.

 

سامسونگ با تولید تلویزیون و گوشی

این شرکت که در تولید تلویزیون بسیار موفق بود به مدت چهار سال بیشترین سهم بازار را از طریق فروش این تلویزیون ها به خود اختصاص داده بود. شرکت که هر روز محصولات متنوعی را تولید و ارائه می دهد در سال 2007 در انجمن صنعت بیسیم امریکا جایزه ی تولید بهترین گوشی هوشمند را دریافت کرد. این شرکت برای ششمین سال متوالی در رتبه ی اول بالاترین سهم بازار جهان قرار گرفت. در این سال فلش «TMNAND 30» را تولید و روانه ی بازار کرد. در سال 2008 گوشی«OMNIA» را روانه ی بازار کرد که طرفداران بسیار زیادی داشتند.

« حتما بخوانید  شرکت هیولت پاکارد HP ؛ تاریخچه ی شرکت اچ پی

هم چنین هنگامی که بازی های گوانجوی برگزار شد شرکت سامسونگ یکی از حامیان پر و پا قرص این بازی بود. در سال 2008 این شرکت کارخانه ی تولید تلویزیون را در شهر کالوکای روسیه تاسیس کرد. هم چنین تولید «NANO50» را در همین سال شروع کرد. این شرکت با فروش گوشی های هوشمند در بازار امریکا رتبه ی اول را به خود اختصاص داد. و هم چنین رتبه ی اول تولید تلویزیون جهان را از ان خود کرد. شرکت سامسونگ همواره یکی از بزرگترین تولید کننده های چیپ های پردازشی است و سالانه رشدی میانگین 13.5% را دارد. رشد سالانه ی این شرکت  چهار برابر شرکت اینتل است.

گوشی سامسونگ

samsung

« تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ » تولید حافظه

این شرکت در سال 2009 برای اولین بار خط تولید حافظه های NAND Flash کلاس 30 نانومتر و 20 نانومتری رادر شهر Hwaseong راه اندازی کرد. این خط تولید برای شرکت سامسونگ 12 تریلیون سود به همراه داشت و با این تولید رتبه ی اول  جهان را به خود اختصاص داد. مارک محصولات این شرکت در سال 2009 به عنوان بهترین مارک جهان معرفی شد . هم چنین شرکت سامسونگ در نمایش گاه بین المللی سال 2009، باریک ترین تلویزیون دنیا را که تولید کرده بود به نمایش گذاشت. هم چنین اولین نانومتر «DRAM40» و باریک ترین دستگاه پخش بلوری را تولید و روانه ی بازار کرد. این شرکت که همواره در تولید محصولات برترین است.

با تولید بزرگترین گوشی جهان نام خود را در کتاب رکورد های جهانی به ثبت رساند. و این موفقیت چشم گیری برای شرکت بود. در این سال که شرکت سامسونگ چهلمین سال تاسیسش را جشن می گرفت، مبلغ چهار تریلیون سود کسب کرد. جالب این جا است که بخش تلویزیونی شرکت سامسونگ 50% از بازار ایران را به خود اختصاص داد.شرکت سامسونگ در سال 2010 اولین تبلت خود را با نام گلکسی تب تولید و عرضه کرد .  این شرکت که در حال پیشرفت و ترقی بود و بعد از سال ها تلاش بی وقفه نوبت ان رسیده بود که زحماتش به ثمر بنیشیند. در سال 2009 و 2010 ،50 میلیون گوشی لمسی خود را به فروش رساند.

 

همایش موبایل

در همایش موبایل که در سال 2010 برگزار شد، شرکت های بزرگ دنیا در ان جاحضور داشتند تا گوشی های اندرویدی خود را به نمایش بگذارند. شرکت سامسونگ هم یکی از ان ها بود و با معرفی پرچم دار جدیدش گوشی اندرویدی گلکسی اس تشویق همگان را برانگیخت. و در همان سال گوشی اندرویدی گلکسی اس را روانه ی بازار کرد. هم چنین این شرکت در همین سال اولین تبلت اندرویدی خود را با نام گلکسی تب تولید و روانه ی بازار کرد.

در سال 2010 برند شرکت سامسونگ ، در بین برندهای برتر دنیا رتبه ی 19 را به خود اختصاص داد .

 

تلویزیون های هوشمند « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

مدیر عامل شرکت سامسونگ چوی جی سانگ بود که در سال 2010 به دلیل این که به قسمت های مختلف شرکت بیشتر رسیدگی شود و محصولات کیفیت بیشتری داشته باشند، یک مدیر عامل دیگری نیز به اسم لی جائه یونگ به شرکت اضافه شد.که هر کدام وظایف مختلفی را بر عهده داشتند. با انجام دادن این عمل کارایی شرکت چندین برابر شد. در نمایشگاه وسایل الکترونیکی که در این سال برگذار شد، اولین تلویزیون تمام اچ دی سه بعدی از نوع ال ای دی را معرفی کرد. با فروش یک میلیونی این تلویزیون در صدر جدول بهترین تولید کنندگان قرار گرفت.

هم چنین این شرکت با معرفی تلویزیون هوشمند اینترنتی و فروش ان بیشترین سهم بازار را از ان خود کرد. در همین سال شرکت سامسونگ الکترونیکس 37 جایزه ی ابتکار محصولات را به خود اختصاص داد. هم چنین برند این شرکت در بین برند های برتر جهان رتبه ی 19 را از ان خود کرد. این شرکت با راه اندازی بخش تلویزیون سود کلانی به دست اورده بود و هر روز تلویزیون های جدیدی تولید و روانه ی بازار می کرد.

موفقیت با ستاره ی درخشان دنیای تکنولوژی«سامسونگ»

این شرکت در سال 2011 یک تلویزیون خمیده که برای اولین بار در دنیا تولید شده بود را با نام OLED معرفی کرد. گوشی های این شرکت دارای کیفیت و ظاهر عالی هستند و در سراسر جهان از ان ها استفاده می شود. و با برند Super AMOLED شناخته شده اند. در این سال شرکت سامسونگ یک کانون فناوری اطلاعات را در روستای اربکتان راه اندازی کرد. هم چین برای 30 نوع از محصولاتش جایزه ی بهترین ابتکار را دریافت کرد. و برند این شرکت در کشور افریقا رتبه ی 10 برند برتر را به خود اختصاص داد. و جایزه ی «Grand prix» را در جشواره ی بین المللی تبلیغات دریافت کرد. شرکت سامسونگ بخش بیولوژیکس را جهت تولید داروی بیولوژیک راه اندازی کرد. زمانی که در ژاپن زلزله رخ داد، شرکت سامسونگ به عنوان امدادگر در ان جا حضور داشت.

 

در سال 2012  Qun Heian به عنوان مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس انتخاب شد. در این سال شرکت سامسونگ در کشور ترکیه اکادمی سامسونگ را راه اندازی کرد که با استقبال بی سابقه ای مواجه شد. هم چنین لازم به ذکر است برند شرکت سامسونگ رتبه ی 9 جهان را به خود اختصاص داد. وقتی که بازی های المپیک در لندن برگزار شد، شرکت سامسونگ یکی از حامیان این بازی بود. در این سال برای تولید محصولات متنوع شرکت براوو«Bravo» در چین و شرکت ارتباطی مک کینری «Mckinnery» را در امریکا خریداری کرد.

این شرکت در سال 2011 برای اولین بار در دنیا تلویزیون خمیده تولید کردند و آن را با نام OLED معرفی کردند.

 

سامسونگ

در این سال موسسه های زیادی را برای کمک به نیازمندان از جمله موسسه «eyecan» برای معلولین، راه اندازی کرد. سال 2013 شرکت صنایع سنگین سامسونگ بزرگترین تاسیسات شناور دنیا را بنا کرد و محصولات زیادی از جمله گاز طبیعی مایع FLNG که در همین سال ان را به اب انداخت تولید کرد و جایگاه خیلی خوبی را در بین مردم به خود اختصاص داد.

در این سال شرکت سامسونگ درایو با حالت جامد و فلش Vertical NAND3 را روانه ی بازار کرد. برند این شرکت در بین بهترین برندهای جهان رتبه ی 8 را از ان خود کرد. وقتی که نمایشگاه موبایل در این سال برگزار شد، شرکت سامسونگ گوشی گلکسی نوت 3 و ساعت هوشمند Samsung Gear را معرفی کرد که همه را شگفت زده این تکنولوژی نمود. در همین سال گوشی گلکسی S4 را هم تولید و به بازار عرضه کرد.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگين، کشتي سازي، خدمات مالي و درماني،هتل داري،مواد شيميايي، تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند.کلمه ي سامسونگ به معني سه ستاره است.حرف سه نماد بزرگي و قدرت و حرف ستار به معني جاودانگي است.

بازاریابی و سهم بازار « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

این شرکت با شرکت Merck وارد یک بازار یابی مشترک شد. در این سال با تولید پانل های «او ال ای دی» و فروش عالی این پنل ها بیشترین سهم بازار را از ان خود کرد. تولید این محصول به بیش از 300 میلیون دستگاه رسید. شرکت سامسونگ که در کارش خیلی موفق بود روز به روز پیشرفت می کرد و در این سال 17% از تولیدات ناخالص داخلی را به خود اختصاص داد که این یک دستاورد عالی برای شرکت بود. تا سال 2013 سامسونگ در تولید محصولاتش از سیستم عامل های متفاوتی استفاده می کرد، اما از این سال به بعد تمامی سیستم عامل هایی را که استفاده می کرد کنار گذاشت و از ان سال به بعد تنها از دو سیستم عامل اندروید و ویندوز فون استفاده کرد.

این شرکت در این سال 43 تلفن و تبلت را بر اساس سیستم عامل اندروید و 2 گوشی بر اساس سیستم عامل ویندوز فون را تولید و روانه ی بازار کرد. در سال 2013 بازار کشور های چین و هند و خاورمیانه در حال توسعه و پیشرفت بودند .این شرکت در این سال با بازار یابی قوی و صادرات محصولاتش به این کشور ها سود فوق العاده ای را به دست اورد و بیشترین سهم بازار این کشور ها را از ان خود کرد. در نمایشگاه محصولات الکترونیکی که در این سال برگزار شد شرکت هایی که در ان حضور داشتند وسایلی که قرار بود در آینده تولید کنند را معرفی کردند.

شرکت سامسونگ هم اعلام کرد که قرار است یک تلویزیون هوشمند تولید کند که با دریافت اطلاعات برنامه ها از شرکت، کابل یا ماهواره ای این قابلیت را دارد که با توجه به سلیقه ی شما پیشنهاد دهد چه فیلم و سریالی را تماشا کنید. سامسونگ با این خبر همه را شگفت زده کرد.

« تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ » سامسونگ در سال 2014

در سال 2015 شرکت سامسونگ برای بهبود خواب دستگاه Sleepsense که بر خواب افراد نظارت میکند را تولید کرد و با فروش این محصول سود فوق العاده ای را از ان خود کرد

سامسونگ در سال 2014 برای محصولاتش یک سیستم عامل جدید به نام تایزن تولید کرد و شروع به تولید محصولاتش با استفاده از این سیستم عامل نمود. در همین سال شرکت سامسونگ جهت تولید DRAM8 یک بخش جدید را راه اندازی کرد. در این سال برند شرکت سامسونگ به عنوان بهترین برند معرفی شد. و رتبه ی 7 در بین بزرگترین برند های جهان را از ان خود کرد. هم چنین 3000 دستگاه تلفن را اهدا کرد و با تولید گوشی Galaxy Note4 و Galaxy Note Edge در بازار غوغایی بی سابقه به پا کرد. در این سال این شرکت در شهر سوون کره موزه ی ابتکارات سامسونگ را راه اندازی کرد.

سال 2014 گوشی گلکسی و ساعت های هوشمند شرکت سامسونگ در 125 کشور جهان عرضه شد. در این سال این شرکت تولید DRAM و گوشی 12GB LPDDR4 را شروع کرد و خیلی زود ان را روانه ی بازار نمود. و با معرفی گوشی های با صفحه نمایش AMOLED همه را شگفت زده نمود. هم چنین ساعت هوشمند S2 را معرفی کرد. این ساعت با طراحی دایره ای شیک و زیبا و چرخش قابش دارای محبوبیت زیادی بین کاربران بود. در این سال صفحه نمایش EDGE که فوق العاده جذاب و باریک بود و گوشی S6 با قابلیت صفحه نمایش بزرگ و پخش کننده ی صدای عالی را معرفی کرد.

 

بیشترین فروش سامسونگ

شرکت سامسونگ در این سال با فروش بیشتر از 85 میلیون دستگاه، رضایت خیلی خوب کاربران را به دست اورد و از شرکت های اپل، هواوی، ال جی، لنوو و سونی پیشی گرفت و رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است و تا حالا جزء موفق ترین شرکت های برتر دنیا به شمار می رود. با کاهش زیاد قیمت نفت خیلی از شرکت های جهان افت شدیدی کردند. فروش محصولات شرکت سامسونگ هم کاهش چشم گیری را به همراه داشت اما با وجود این هم همچنان در رتبه ی اول قرار دارد و از شرکت های رقیبش جلو تر است.

 

این شرکت در حال حاضر یک پنجم سهم بازار جهان را به خود اختصاص داده است.

سامسونگ و همایش موبایل

این شرکت درهمایش موبایل که در سال 2016 برگزار شد گوشی گلکسی S5 که ضد اب است را معرفی کرد. در همین سال گلکسی S6 و S6 اج را با صفحه نمایش خمیده و گلکسی A8 که باریک ترین گوشی گلکسی است، را روانه ی بازار کرد. هم چنین اعلام کرده است در این سال 430 میلیون گوشی هوشمند را تولید می کند.

شرکت سامسونگ در این سال به عنوان بزرگترین عرضه کننده ی گو شی اندرویدی هوشمند در کشور هند معرفی شد. و از رقیب خود شرکت اپل جلو افتاده است. و 21.5% سهم بازار هند را از ان خود کرده است. این شرکت در حال حاضر یک پنجم سهم بازار جهان را به خود اختصاص داده است.

لوگوی شرکت سامسونگ « تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ »

در ابتدا لوگوی شرکت سامسونگ یک مستطیل مشکی رنگ بود که داخلش سه ستاره ی خوش رنگ چشمک می زدند. و در سال 1969 لوگو را تغیر دادند و ان را به یک مربع کوچک که داخل ان یک دایره و سه ستاره طراحی شده بود و کلمه ی سامسونگ هم کنار این لوگو خود نمایی می کرد، تبدیل کردند. در سال 1980 شرکت سامسونگ باز هم لوگویش را تغیر داد و سه ستاره ی کوچک به همراه کلمه ی جادویی سامسونگ را بر روی محصولاتش درج کرد. در سال 1993 بار دیگر لوگوی شرکت سامسونگ تغییر داده شد و به یک بیزی ابی رنگ ساده که کلمه ی سامسونگ با فونتی متفاوت در ان درج شده بود تبدیل گشت. و تا الان هم شرکت سامسونگ از این لوگو برای محصولاتش استفاده می کند.

شهر رویاها « شهر سامسونگ »

هشت شهر از کره ی جنوبی متعلق به شرکت سامسونگ است. دفاتر این شرکت در این هشت شهر قرار دارند. این شهر ها دارای امکانات زیادی از جمله بیمارستان، بانک، شهربازی، ورزشگاه و … هستند. در تمامی مسیر های این هشت شهر ایستگاه بازرسی وجود دارد، محصولاتی که در این شهر ها استفاده می شود نباید خارج شوند. تمامی کارمندان شرکت دارای خانه های گران قیمت و مراکز اموزشی مجهز برای فرزندانشان هستند.

کارکنان موجود در این شهر ها اهمیت زیادی برای کارشان قائلند و با اشتیاق و علاقه ی فراوان کار می کنند. شعار شرکت سامسونگ توجه به منابع انسانی، کمک اقتصادی به جامعه و خردورزی است. این شرکت توجه زیادی به پنج اصل کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت دارد. و در تلاش است تا با توجه به این پنج اصل بهترین محصولات را تولید کند و خدمت بزرگی به جامعه ی بشری ارائه دهد.

زندگی نامه لی بیونگ چول

لی بیونگ چول در ماه فوریه ی سال 1910 در شهر Uiryeong در یک خانواده ی ثروتمند از قبیله ی گیونگجو به دنیا امد. او دوران دانشجویی خود را در دانشگاه واسدا شهر توکیو گذرانده است. اما به دلیل مرگ پدرش تحصیلاتش را به اتمام نرسانده است. و از فروش زمین هایی که بهش به ارث رسیده بود یک اسیاب برنج راه اندازی کرد. او در این کار موفق نبود به همین دلیل این کار را رها کرد و در شهر سئول یک مغازه به منظور صادرات محصولات راه اندازی کرد. او در این زمینه بسیار موفق بود. لی بیونگ چول در سال 1987 در سن 77 سالگی این دنیا را ترک کرد.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگسن،کشتي سازي، خدمات مالي و در ماني، هتل داري، مواد شيمياييف تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند. سامسونگ به معني سه ستاره است سه نماد بزرگي و قدرت است و ستار نماد جاودانگي است

زندگی نامه لی کان هی

لی کان هی در ماه ژانویه سال 1942 در شهر اوریئونگ به دنیا امده است.لی کان هی مدرک کارشناسی رشته ی اقتصاد را در دانشگاه واسدا و مدرک ارشدش را در دانشگاه جرج واشنگتن امریکا گرفته است. او سومین پسر لی بیونگ چول است. و به سه زبان چینی، کره ای و انگلیسی مسلط است. به دلیل اعتماد خیلی زیاد پدرش به او پس از مرگ پدرش به عنوان رئیس شرکت سامسونگ برگزیده شده است. او شرکت سامسونگ را تا به امروز خیلی خوب پیش برده است.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول تاسيس شده است.اين شرکت در زمينه ي الکترونيک، صنايع سنگين، کشتي سازي، خدمات مالي و درماني،هتل داري،مواد شيميايي، تجهيزات پزشکي و ... فعاليت مي کند.کلمه ي سامسونگ به معني سه ستاره است.حرف سه نماد بزرگي و قدرت و حرف ستار به معني جاودانگي است.

جان کلام 

امیدوارم با خواندن و مطالعه مطلب تاریخچه شرکت بزرگ سامسونگ ؛ فعالیت و محصولات برند Samsung سوالات شما در خصوص این شرکت بزرگ رفع شده باشد . اگر سوال یا نظری دارید آن را درج کنید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .