مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

سرگرمی و بازی های شب یلدا ؛ 6 بازی دسته جمعی پر طرف دار

0 218
زمان مطالعه : 8 دقیقه

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » یلدا و سرگرمی هایش

سرگرمی و بازی های شب یلدا ؛ 6 بازی دسته جمعی پر طرف دار . یلدا می آید و از ما می خواهد دور هم باشیم ، هر سال با اولین بارش های برف می آید . تاریخ همه ی شبهای زمین است . ما هر سال سرابش را می کوچانیم و چقدر زیبا ست و چقدر دلنشین ، یلدا را می گویم . همان میزبانی که با گیسوانش آفتاب را به بند کشیده و تمام آذر را صرف تدارک دیدن مهمانی با شکوهش کرده است .

با اینکه این روزها هر کسی برا ی خودش دنیایی دارد و هرکس اهداف و ارزشهای خاصی دارد و همین تفاوتهاست که راه آدمها را از هم جدا کرده است . پرچمهای استقلال در طی این چند سال اخیر به تعداد افراد جامعه رشد کرده است . به تعداد افراد جامعه ، راه هست برای رسیدن . (رسیدن به هر هدفی که دارید) اما با این همه باز هم شبی مثل یلدا که می آید یادمان می اندازد . با تمام وجود ، وجود عزیزمان را می خواهیم و بودنشان را .

 

دلتنگی و جمع بودن در کنار هم

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، با اینکه تمام سال درگیر زندگی به اصطلاح مدرن بوده ایم . پای زرق و برق عکسهای اینستاگرام و لاکچریهای زندگی عده ای که معنای لاکشری را هم به درستی نمی دانند ، ساعتها نشسته ایم . اما دل آدم را که نمی توان به زور پایبند کرد ، نمیتوان ادم را مجبور کرد که دلش تنگ نشود . دلش برای دور هم بودنها و خندیدنها و قهقهه زدنها لک نزند . اصلا انصاف نیست که آدم مجبور باشد به زندگی بی روح تکنولوژیکال دل بدهد و دلش برای خاطرات کلاسیک تنگ نشود . با این همه باز هم نمیتوان از یلدا گذشت و نمی توان به همراه یلدا آذر را بدرقه نکرد .

اکنون همه چیز مهیاست و ما به یک جشن صمیمی و ساده دعوت شده ایم ، اکنون نوبت هنرنمایی ماست . ما می خواهیم چه بکنیم ، با این شب بلند!

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » یلدا و خواندن اشعار حافظ

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، یا باید مدام از تلگرام به اینستاگرام و از اینستاگرام به تلگرام برویم ، بی آنکه خودمان هم بفهمیم دنبال چه می گردیم . یا اینکه در جمع خانواده و یا حتی در تنهایی اجباری ( افرادی که به هر دلیلی دور از خانه هستند) یلدا را غنیمت بشماریم . دست حافظ را بگیریم و درست روبروی خود بنشانیم و اشعارش را بخوانیم بی آنکه به فالش توجه کنیم . حافظ دوست دارد خودش را برای خودش بخواینم ، نمی خواهد که به بهانه ی فرع ، اصل را از یاد ببریم .

 

 

شب یلدا

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، در این شب ، با توجه به توفیق اجباری که پیش آمده برای چند ساعتی از تکنولوژی فاصله بگیرید . به چشمها و دستهایتان استراحت بدهید اما فراموش نکنید . سر وصدایی که بازی سوپر ماریو ران به راه انداخته هنوز پایین نیامده و دغدغه ی خیلی از افراد این است. آیا واقعاً سوپر ماریو ران حجم اینترنت موبایل زیادی مصرف می کند . این حقیقت آزار دهنده که این بازی هر ساعت 40 تا 60 مگابایت اینترنت مصرف میکند. نگرانی خیلی از افراد است .

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » بازی هیجان انگیز گل یا پوچ

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، اما بازی گول یا پوچ نه بسته ی اینترنت مصرف می کند و نه کاربرانش را نگران و آزرده خاطر می کند . به تازگی بازیCall of Duty: Infinite Warfare  به عنوان پرفروش ترین بازی سال 2016 انتخاب شده . احتمالاً بسیاری از خوشحالی بال درآورده اند و پز بازی مورد علاقه شان را به رخ کسانی که طرفدارش نبوده اند کشیده اند .

کسی چه می داند شاید اگر این بازیها نبودند ، اسم و فامیل هم به عنوان بهترین بازی سال 95 انتخاب میشد . حالا شرکت سونی هم که قول داده است بهار 2017 بازیهای جدیدش را ارائه دهد . مطمئناً جنجال تازه ای به پا خواهد کرد . همه ی این بازیها خوب هستند و همه ی این بازیها  چقدر مهیج و چقدر سرگرم کننده اند .

 

 

بازی های اینترنتی و یادآوری بازی های قدیمی

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، حالا من نمی خواهم از اینکه سوپر ماریو ران فقط برای آیپد و آیفون ارائه شده است ، گلایه بکنم و از اینکه حجم اینترنت موبایل را مثل آب خوردن سر می کشد ناراضی باشم . اصلا هم دوست ندارم بی جهت از بازی Call of Duty: Infinite Warfare خورده بگیرم و بگویم که چرا پرفروش ترین بازی سال شده است و از اینکه تریلر این بازی به عنوان دوست نداشتنی ترین تریلر یوتیوب معرفی شده است گلایه بکنم . من فقط می خواهم بازی های ساده و جذابی را که قربانی زندگی مدرن و فانتزی شده اند به یاد بیاورم و تصور کنم شبی همچون شب یلدا از این بازیها یاد شود .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » گرد و غبار فراموشی را بزداییم

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، از دیگر هنرهای شب یلدا این است که می خواهد شاد باشیم ، ما هم می خواهیم این شادی دو چندان شود می خواهیم از ته دل بخندیم و به هیچ چیزی جز بودنها فکر نکنیم . رفته ها را ارج نهیم و به یادشان شاد باشیم به یاد تمام گذشتگان سنتها را از یاد نبریم . امکان ندارد یلدا بی دلیل از ما بخواهد موهای بالا بلند برفی اش را ببافیم … حالا که همه چیز مهیاست ، حالا که همه ی عزیزان دور هم جمع شده ایم بیایید شبی دلنشین و به یاد ماندنی را برای خود بسازیم . شب نشینی ها بدون بازیهای دسته جمعی صفایی ندارند ، بازیهای سرگرم کننده و مهیج مناسب همین شب طولانی است .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » اسم و فامیل رو یادتونه؟

 

سرگرمی و بازی های شب یلدا ، یک بازی ساده اما بسیار شیرین مخصوصاً وقتی که قانون ایست «  stop»  از قوانین بازی باشد . این بازی دیگه جزو نوستالژی های دهه ی 60 به حساب می آید ، از هر دهه 60 بپرسید که بازی مورد علاقه ش چی بوده ، بدون شک یکی از بهترین بازیهاش بازی اسم و فامیله . جالب اینجاست که تنها ابزار مورد نیاز برای این بازی ، قلم و کاغذ به تعداد افراد شرکت کننده در بازی است . هیجان این بازی وقتی بصورت دسته جمعی اجرا می شود چند برابر خواهد بود .

« حتما بخوانید  افزایش بهره وری در محیط کار ؛ مدیریت استراحت و رفع خستگی

اسم و فامیل سرعت عمل و دقت و باهوشی و تمرکز شما را با هم به چالش می کشد و همه ی اعضای شرکت کننده را وارد رقابت می کند .

نحوه ی اجرای بازی اسم و فامیل

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، یک برگه  کاغذ و یک قلم در دست بگیرید ، بالای صفحه عنوان و یا سرفصل بنویسید ، معمولاً ترتیب نوشتن عنوانها و سرفصل ها به این صورت است که اول اسم ، فامیل ، میوه ، غذا ،شهر ، کشور ،حیوان ، اشیا و در اخر امتیاز را می نویسید . بعد هر کدام از این عناوین را با استفاده از خطهایی از هم جدا می کنید . معمولاً یا به قید قرعه و یا به ترتیب سن و یا دل به خواهی یکی از افراد شرکت کننده تعیین می کند که با چه حرفی بازی شروع شود . وقتی حرف تعیین شد ، مسابقه شروع شده است و هر کسی زودتر از همه لیستش را پر کرد با گفتن کلمه ی استوپ و یا ایست ، بازی را خاتمه می دهد و دیگر کسی اجازه ی نوشتن ندارد .

 

نحوه امتیاز در بازی اسم و فامیل

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، حال نوبت به امتیاز دهی می رسد ، امتیاز دادن در این بازی به این صورت است ، هر کدام از عنوانها امتیاز مختص به خود را می گیرند و در آخر با جمع کردن این امتیازات امتیاز آن دور مسابقه تعیین می شود( به ازای هر حرف ، یک امتیاز به ردیف مربوطه داده می شود) . اگر در بین شرکت کنندگان تنها یک نفر از کلمه ای انحصاری استفاده کرده باشد ، 10 امتیاز به آن کلمه تعلق می گیرد ولی چنانچه کلمات مشترکی در بین افراد شرکت کننده وجود داشته باشد ، به هر کدام 5 امتیاز می رسد .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » لال بازی « پانتومیم »

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، پانتومیم همان بازی بی حرکتی است که برای بسیاری از افراد بازی جالب و مهیجی است . قطعاً این بازی می تواند یلدای شما را به یاد ماندنی تر کند . در این بازی همه ی افراد شرکت کننده ، به دو گروه مساوی تقسیم می شوند . یکی از گروهها کلمه ای را انتخاب می کنند و به توافق و با هماهنگی یکی از اعضای گروه دوم انتخاب می شود و در جریان کلمه ی انتخاب شده ی گروه  اول قرار می گیرد .

او باید کلمه ی مورد نظر را با استفاده از حرکات دست و بدن و بدون استفاده از زبان  به گروه خودش بفهماند . از قوانینی که در این بازی رایج است ، انتخاب زمان مشخص است که باید در این زمان مشخص ، کلمه ی مورد نظر پیدا شود . مثلاً برای هر کلمه دو دقیقه وقت می دهند و باید در این دو دقیقه کلمه حدس زده شده باشد .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » گل یا پوچ

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، گل یا پوچ بازی محبوب است که بصورت تیمی اجرا میشود ، دو تیم جدا می شوند و یک جسم کوچک ( هر چه کوچکتر ، بهتر) را به عنوان گل انتخاب می کنند و آن را در بین اعضای یکی از تیم ها ، دست به دست می چرخانند و کار تیم مقابل این است که حدس بزند ، گل در دست کدام یک از اعضای تیم است . در این بازی ، هر چه تعداد افراد بیشتر باشد ، بهتر و بازی مهیج تر خواهد بود .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » شعر بازی

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ،در این مسابقه ، هر کس که حافظه ی خوبی دارد و شعرهای زیادی را از بر دارد شرکت می کند . این بازی بیشتر ، یک سرگرمی ادبی است و علاوه بر لحظات خوب و حس رقابتی که در بین افراد ایجاد می کند ، قدرت حفظ شعر شما را نیز به چالش می کشد .

مشاعره به این صورت است که یک بیت از شعری سروده می شود و فرد دیگر یا نفر بعدی باید بیتی از شعری را میخواند که کلمه ی اولش با حرفی اغاز شده باشد که حرف آخر بیت قبلی نیز با همان کلمه تمام شده باشد . جالب اینجاست که هر فرد یک دقیقه وقت دارد تا شعر مورد نظرش را بگوید و بعد از اتمام وقت ، دیگر فرصتش تمام شده است .

 

« سرگرمی و بازی های شب یلدا » شاه، دزد، وزیر

 سرگرمی و بازی های شب یلدا ، این بازی را هم حتماً انجام داده اید و ازش کلی لذت برده اید و ازش کلی خازره داید . این بازی 4 نفره است ، چرا که یکی به عنوان شاه و یکی به عنوان دزد و یکی به عنوان وزیر و نهایتاً یکی به عنوان جلاد انتخاب می شود. اسم چهار شخصیت را بر روی چهار تکه کاغذ می نویسند و از چهار فرد شرکت کننده در مسابقه می خواهند که هر کدام یک تکه کاغذ بردارد .

سرگرمی و بازی های شب یلدا ، سپس هر کس بطور تصادفی یک یاز کاغذها را برمی دارد . با توجه به بختی که دارد شاه ، وزیر و یا جلاد و دزد می شود. هر کسی که شاه شد ف فوراً شاه بودنش را اعلام میکند . از وزیر می خواهد ، خودش را معرفی کند . سپس نوبت وزیر می شود تا از بین دو نفر باقیمانده ، دزد را تشخیص دهد . اگر وزیر ، دزد را به درستی شناسایی کرد که چه بهتر .. . اما اگر وزیر نتوانست در ست حدس بزند و به اشتباه دزد را تشخیص دهد . به جای دزد، وزیر تنبیه می شود .

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .