مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهم

0 31
زمان مطالعه : 7 دقیقه

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهمی که لازم است قبل از سفر در نظر بگیرید

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهم ؛ زمانی که اسم نوروز و تعطیلات آن شنیده می شود، ناخوداگاه یاد مسافرت و خاطرات سفرهای قبلمان می افتیم. خاطرات خوب و بدی که لحظه هایی از زندگیمان را پر کرده اند و گوشه ای از وجودمان را به خود اختصاص داده اند. برخی از افراد می خواهند لحظه سال تحویل را در خانه باشند و با دعای سال تحویل و خوادن قرآن سالشان را آغاز نمایند ، در کنار همه خوشی های سال تحویل و سفره هفت سین تصمیم به سفر کردن می گیرند.

ممکن است تا کنون مقصدتان را انتخاب کرده باشید و بخواهید چمدانهایتان را ببندید. اما احتمالا شما از دسته ی افرادی هستید که تا کنون نتوانسته اید از بین این همه زیبایی و نقاط گردشگری زیبا و جذاب یکی را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که می خواهید نوروز امسال را به جهانگردی بگذرانید و یا می خواهید مناطقی از ایران را انتخاب کنید که بکر و دست نخورده اند و یا اینکه آنقدر زیبایی دارند که چشم و دل شما را جذب خود کرده و لحظات همراه با آرامش و زیبایی را برایتان خلق خواهند کرد.

 سفرها با توجه به وسیله نقلیه مورد استفاده متفاوتند. اگر وسیله ی نقلیه ی شخصی دارید و با آن قصد سفر دارید ، راه را مورد توجه داشته باشید تا هم از راه رسیدن و هم از مقصد لذت ببرید. وسایل ایمنی در هنگام سفر را به همراه داشته باشید و معاینه کامل اتومبیل قبل از سفر را فراموش نکنید. با توجه به اینکه با رعایت تمامی اصول و ایمنی ها باز هم امکان حادثه در سفر هست ، برای این موارد سعی کنید جعبه کمک های اولیه را به همراه داشته باشید..

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهم
اقدامات قبل از شروع سفر نوروزی

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ اقدامات قبل از شروع سفر

برنامه ریزی قبل از حرکت نظم خاصی به سفرتان خواهدد داد و از استرس های سفر کم خواهد کرد. شما می دانید کجا می خواهید برود، چه می خواهید ، چند مدت در آنجا خواهید ماند، زمان برگشت را در نظر خواهید گرفت. و در پایان سفر ، خاطرات خوش تنها یادگاران همیشه همراه سفرتان خواهند بود. وسایل مورد نیاز برای سفر را یادداشت کرده و آماده کنید ، توجه کنید که تمامی وسایل مهم و مورد نیاز را به همراه داشته باشید. در آخر کار وسایل تهیه شده را با لیستی که در اختیار دارید مطابقت دهید.

با توجه به بودجه کجا بهتره؟

میزان بودجه ای را که برای سفر در نظر گرفته اید بر بسیاری از اموری که قرار است برای سفر انجام دهید تاثیر گذار است. اگر می خواهید بودجه ای را به تعطیلات نوروز اختصاص دهید و به سفری خارجی بروید .

هزینه ها را مدیریت کنید و با توجه به آن بهترین سفر را برای خود ایجاد نمایید. آژانس های مسافرتی در صورت خالی ماندن تورهایشان در روزهای آخر سعی می کنند برای جلب مسافران بیشتر قیمت بلیت هایشان را به پایین ترین حالت ممکن پایین بیاورند.

با کمی تلاش بیشتر می توانید در یکی از این تورها بلیت تهیه کنید. هتل ها هم وضعیتی مشابه دارند . و در زمان هایی که میهمان های کمتری دارند و اتاق ها خالی هستند. تخفیفلت در این دوران بیشتر خواهد شد و می توان با پرداخت پول کمتر در هتلی مناسب اقامت کنید. با وجود این صرفه جویی ها می توانید پول پس انداز شده را برای خریدهای دیکر کنار بگذارید.

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ محل اقامت و هتل

از انتخاب هایی که در شیرینی سفر تاثیر گذار است ، انتخاب هتل است. انتخاب این مکان در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. اگر همراه خانواده هستید و می خواهید هتلی را برای اقامت انتخاب کنید، بهتر است هتل انتخابی در مکانی زیبا باشد. که از جاذبه های گردشگری و تفریحی و مراکز خرید فاصله چندانی نداشته باشد. اما اگر تنهایید و می خواهید مکانی همراه با آرامش را انتخاب کنید. که پس از روز سخت کاری بتوانید در آن استراحت کنید، هتلی دورتر را انتخاب نمایید. امکانات آن را بسنجید و با توجه به آن انتخاب نمایید.

محل اقامت و هتل

بررسی های هواشناسی در سفر نوروزی

ایام نوروز آب و هوایی بی نظیر تمام مناطق را در بر خواهد گرفت . اما این را در نظر داشته باشید که در تمامی نقاط دما به یک شکل نیست و باید آب و هوای مقصد را به خوبی بسنجید و وسایلتان را با توجه به آن آماده کنید. اگر قرار است به مکانی گرم بروید ، لباس های خنک و اگر قرار است به مکانی سرد بروید لباسهای گرم را فراموش نکنید. با بررسی هواشناسی منطقه از هوای چند روزی که قرار است در آن شهر سپری کنید، اطلاع کامل داشته باشید.  
بررسی های هواشناسی

سفر خارجی و مهمترین کاری که باید انجام دهید…

قبل از آغاز سفر و رفتن به کشور مقصد، حتما شماره تماس و نشانی سفارتخانه ایران را در کشور مورد نظر پیدا کنید، زیرا ممکن است در حین سفر مشکلی پیش بیاید و به حمایت سفیر و یا کنسولگری کشورمان نیاز داشته باشید . بد نیست در همین دوران در مورد آداب و رسوم و فرهنگ منطقه مورد نظر نیز تحقیقاتی داشته باشید تا آشنایی مختصری در مورد آن پیدا کنید و مدت اقامت دلپذیرتری داشته باشید.

اپلیکیشن های مورد نیاز سفر

با وجود اینکه در حال حاضر اکثر کارها را می توان با گوشی همراهتان انجام دهید ، سفر رفتن نیز با در اختیار داشتن این وسیله راحت تر خواهد بود. اپلیکیشن هایی برای سفر ساخته شده اند که می توان با وجود آنها کارها را با سرعت بالاتر هماهنگ کرده و هیچ گزینه ای را فراموش نکنید. از طریق این اپلیکیشن ها می توانید از ابتدای کار تمامی مراحل را هماهنگ کرده و پیش ببرید.

چمدانتان را ببندید، کتابهای مورد علاقه یتان را در سفر نیز به همراه داشته باشید، از اخبار روز دنیا مطلع شوید، راهها را یافته و برای رسیدن به مقصد برنامه ریزی کنید، بلیت تهیه کنید و مخصوصا بلیت های لحظه آخری یا چارتر، مکان های موجود و نزدیک برای بنزین زدن را پیدا کنید ، آب و هوا مسیر و مقصد را بررسی کنید ، هتل را پیدا نمایید ، مراکز خرید و نقشه کامل شهر را در اختیار داشته باشید و همه موادی دیگری که در طول سفر به آنها نیاز خواهید داشت را می توانید در میان اپچلیکیشن های موجود پیدا کنید. اسامی اپلیکیشن های مورد نیاز در سفر در پستی جداگانه قید شده اند.

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهم

جهانگردی

پیش از شرجی شدن هوا به استانبول بروید…

هوای استانبول در روزهای اولیه نوروزمان ، می توان گفت از بهترین روزها با بهترین هوا هاست . در این ماه که مصادف با ماه مارس و آوریل میلادیست، دمای هوا 16 تا 26 درجه سانتیگراد خواهد بود. رطوبت در این زمان در حد مطلوبیست و می توانید به خوشی و شادی از تمام اماکن دیدنی آن بازدید کنید.

پیش از شرجی شدن هوا به استانبول برو

جشنواره غذای سنگاپور

باران ها این منطقه همیشگی اند و هوای بی نظیر در پس این باران ها خواهد بود. اما اگر از طرفداران غذای این منطقه هستید . با سفر به آنجا در فصل بهار می توانید در جشنواره ی غذای این منطقه شرکت کرده . و روزهای خوشمزه ای را در کنار غذاهای متنوع این منطقه بگذرانید و در کنار طرفداران این غذاها و فستیوال خاطرات دل انگیزی را برای خود ثبت نمایید.

جشنواره غذای سنگاپور

تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ شهر تجاری و تفریحی دبی

سفر به شهر دبی در کشور امارات آن هم در فصل بهار هوایی مناسب برای برای دیدن مناطق دل انگیز در منطقه است. با وجود هوای گرم در سایر روزهای سال ، هوای خنک در منطقه می توانید تمامی زیبایی های این شهر پر از جاذبه را ببینید و از آنها لذت ببرید. قبل از سفر به دبی “مراکز گردشگری دبی مراکز دیدنی و تفریحی دبی ” را مطالعه نمایید و همچنین خرید در این شهر تجاری “مراکز خرید دبی و پاساژ ها و بازار های خرید در دبی” را مطالعه فرمایید. با این وجود می توانید حداکثر استفاده را از این سفر ببرید.

شهر تجاری و تفریحی دبی

جاذبه های گردشگری ایران و ایران گردی در نوروز

امکان دیدنی و گردشگری در ایران تنوع بالایی دارند . و هر شخص با توجه به نظر و سلیقه اش می تواند منطقه و شهری خاص را انتخاب کرده و از زیبایی هایش دیدن نماید. با وجود چهار فصل بودن ایران ، در فصل بهار با سفر به هر کدام از نقاط ایران آب و هوایی خاص را تجربه کنید.

گرمای در نقاط جنوبی و شرقی و خنکای مناطق غربی و هوای معتدل مناطق شمالی چهار فصل بودن را به خوبی نشان خواهد داد. برای عده ای از افراد سرما و برف و کوهستان دل انگیز است. و برای عده ای دیگر گرما و کویر و آرامش آن حسی وصف ناپذیر را ایجاد خواهد کرد. پس می توانید با مطالعه “جاذبه گردشگری ایران ؛ مراکز و مناطق دیدنی برای مسافرت” با زیباترین و بهترین مناطق گردشگری ایران آشنا شوید و مناسب ترین آنها را از نظر خود و خانواده انتخاب کنید و پس از آماده شدن راهی جاده های کشور شوید.

جاذبه های گردشگری ایران و ایران گرد

در نهایت

مطلب تعطیلات نوروز کجا برویم ؟ بهترین پیشنهاد برای سفر و نکات مهم است اگر سوال و نظری در این رابطه دارید آن را در سوالات و نظرات درج کنید.

 

« حتما بخوانید  پیام تبریک سال نو ، sms نوروز سال 1395

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .