مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید یخچال فریزر و نحوه استفاده صحیح

0 448
زمان مطالعه : 17 دقیقه

 راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ خرید یخچال فریزر 

راهنمای خرید یخچال فریزر و نحوه استفاده صحیح ؛ اگه الان از شما بخوان که یک یخچال فریزر خوب بخرید ، کدوم یخچال رو می خرید .!!! مطمئنا جواب این سوال رو نمی تونید به راحتی بدید . چون وقتی وارد مغازه ای میشید و میبینید که تنوع محصولات ، تنوع برند ، تنوع اندازه ، تنوع طرح ، تنوع رنگ و یک عالمه تنوع دیگه وجود داره . اونوقت شما می مونید و یه دنیا انتخاب و قرار گرفتن بر سر چند راهی ها… بازار گرم یخچالهای سرد فریزری به حدی است که انتخاب یخچالی مناسب را سخت و پیچیده کرده است. سایت تا خرید تلاش کرده تا باری از روی دوش شما برداره  و شما رو به سوی انتخابی درست تر راهنمایی کنه.

یخچال فریزر از جمله لوازم خانگی پرکاربرد است که بطور مداوم روشن است. و حتی زندگی بدون یخچال تصورش هم سخت است . شاید بشود بدون موبایل یک روز را سر کرد و خود را با سایر سرگرمیهای دیگر مشغول کرد . اما بدون یخچال نه!!!

 

انواع یخچال در طرح ها و رنگ و مدلهای مختلف وجود دارد. که شامل انواع یخچالهای فریز بالا و فریز پایین ، ساید بای ساید ، توکار ، کامپکت  می شوند. هر یک از انوع یخچالهایی که در بازار وجود دارند دارای ویژگیها و خصوصیات منحصر به فردی هستند و هر کدام مزایا و معایبی نیز دارند.

 

خرید یخچال فریزر ؛ فریزر در قسمت بالا

اگر همگام با زمان پیش نمی روید و از مد افتادن برایتان اهمیتی ندارد . این یخچالها هم قیمت پایین وهم کیفیت خوبی نیز دارند. از جمله مزیتهای یخچالهای فریز در قسمت بالا ، می توان به فضای زیاد آن اشاره کرد. که برای نگهداری مواد خوراکی  و غذایی که فضای زیادی می گیرند بسیار مناسب است. اما یک مشکل جزئی که دارند این است که برای باز کردن سبدهای میوه در پایین یخچال فریزر باید کمی کمر خود را خم کنیم .

که البته برای افرادی که کمردرد دارند بسیار ناراحت کننده است. بعضی از مدلهای یخچال فریزر در قسمت پایین دارای قفسه هایی هستند. که قابلیت جابجا شدن دارند و می توانید مطابق نیاز خود آنها را تنظیم کرد.

یخچال-فریز-در-قسمت-بالا

خرید یخچال فریزر ؛ فریزر در قسمت پایین

بعد از یخچالهای فریز در قسمت بالا ، یخچالهایی وارد بازار شدند که قسمت فریزرشان در قسمت پایین قرار داشت . این یخچالها تفاوتی آنچنانی با هم ندارند ولی این یخچال ها دسترسی راحت و سریعی به مواد غذایی دارند.  یخچالهایی که قسمت فریزر آنها در قسمت پایین قرار دارد فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی و میوه جات دارند و به راحتی قابل دسترس هستند. از انواع این ایخچالها معمولا آنهایی که فریزرشان کشویی است و سبدهایی برای طبقه بندی و جداسازی محصولات غذایی دارند مناسبتر هستند.

یخچال فریزر در قسمت پایین

خرید یخچال فریزر ؛ ساید بای ساید یا دوتایی ها

یخچالهای ساید بای ساید از دو قسمت مجزا تشکیل شده اند که یکی از آنها یخچال است و دیگری فریزر ؛ در بعضی از این مدلها ، یخچال از فریزر بزرگتر است. و در بعضی دیگر هر دو هم اندازه هستند. این یخچالها پرطرفدارتر ومدرن تر از دو مدل پیش هستند و ویژگیها و قابلیتهای بیشتری نیز دارند. و دارای طبقه بندی مناسبی هستند ، این که یخچالهای ساید بای ساید ظاهری زیباتر از یخچالهای گذشته دارند ، واضح است .

 

از مزیت های دیگر این یخچالها می توان به کنار هم قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار هم  و باز کردن جداگانه ی آنها و همچنین  جلوگیری از هدر رفتن انرژی اشاره کرد. هنگامی که قسمت یخچال را باز می کنید دیگر قسمت فریزر باز نیست که انرژی الکی هدر رود. باتوجه به مساحت مورد نظر که برای یخچال در نظر گرفته شده است می توان اندازه ی آن را تعیین کرد اما معمولا یخچالهایی که عریض تر هستند مناسبترند. چون مکان  و فضای بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

یخچال ساید بای ساید

خرید یخچال فریزر ؛ در فرانسوی یا سه تایی

یخچالهای در فرانسوی که یخچالهایی بسیار مشهور و پرطرفدار هستند بسیار هوشمندانه طراحی شده اند . این یخچالها  سه قسمتی هستند بطوری که از دو قسمت مجزا در بالا و یک قسمت مربوط به فریزر در پایین بصورت کشویی تشکیل شده اند. این نوع طراحی از هدر  رفتن زیاد انرژی هنگامی که در یخچال باز باشد به شدت جلوگیری می کند . بطوری که اگر به قسمت فریزر نیاز داشتید فقط در فریزر کشویی باز می شود . و به این صورت هوای سرد موجود در دو بخش بالای یخچال محفوظ می ماند. فضای زیادی که این نوع یخچالها دارند برای افرادی که به یخچال بزرگ نیازمند هستند می تواند بسیار مناسب باشد.

 

یخچالهای درب فرانسوی از جمله پرطرفدارترین یخچالهای موجود در بازار هستند که علاوه بر کم مصرف بودن و جداکردن بخش یخچال و بخش فریزر از هم ؛فضای کافی برای نگهداری موادغذایی دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

این یخچالها بزرگ بوده و باید مکان زیادی را ز آشپزخانه به آنها اختصاص داد . قیمت زیاد این یخچالها باعث شده که عده ی کمی از مردم به استقبال آنها بروند . بعضی از این یخچالهای درب فرانسوی از فریزر دو قسمتی تشکیل شده اند که بسیار مورد تایید کاربران و سازندگان هستند.

یخچال در فرانسوی

خرید یخچال فریزر ؛ یخچالهای درون کابینتی یا توکار

یخچالهایی که درون فضای کابینت جاسازی می شوند و برای هر آشپزخانه ای که در نظر داشته باشید. می توانید یخچال مناسب آن را بیابید تا درون کابینت آشپزخانه قرار گیرد. یخچالهای تو کار برای افرادی که تمایل دارند مانند سایر وسایل آشپزخانه ، یخچالشان نیز در کابینت مخصوص قرار گیرد. و آشپزخانه ای مرتب و یک رنگ داشته باشند مناسب است.

 

خرید یخچال فریزر ؛ یخچالهای کامپکت

یخچال فریزرهای کامپکت معمولا در مکانهای کوچکی مانند خوابگاه و یا مسافرخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. این یخچالها با وجود مصرف بالایی که دارند ظرفیت  نگهداری مواد غذایی اندکی دارند.

  • نکات مهم در هنگام خرید یخچال 

خرید یخچال فریزر ؛ اندازه یخچال

با توجه به انتخابهای متعددی که در اندازه ی یخچالها ، پیش روی شماست می توایند یا یک یخچال کامپکت یا یک یخچال بسیاربزرگ انتخاب کنید. اما این انتخاب به چه چیزی بستگی دارد؟! یخچال علاوه بر کارایی و عملکرد مفیدی که دارد باعث زیبایی و جذابیت آشپزخانه نیز می شود. و با یک انتخاب درست می توان به یخچال دلخواه برسید. اندازه ی یخچال فریزر بستگی به تعداد افراد خانواده و از آن مهمتر فضایی که در آشپزخانه برای یخچال در نظر گرفته شده است و شرایط و محیط زندگی دارد .

اندازه ی یخچال می تواند بسته به نظر شما و بسته به میزان استفاده ی شما  تغییر کند . مثلا بعضی افراد به فضای بیشتری نیاز دارند و مخصوصا از قسمت فریزر یخچال بسیار استفاده می کنند

یک قانون و یک براورد ثابت برای تعیین اندازه ی یخچال وجود دارد که طبق این قانون برای هر نفر 4 تا6 فوت مکعب کافی است.

 

 اما این یک براورد کلی است و ممکن است برای همه ی افراد این میزان فضا کافی نباشد.اما اگر میزام مصرف برق ماهیانه و پرداخت پول بیشتر برایتان چندان اهمیت ندارد لذا می توانید به دلخواه خود و با توجه به فضای آشپزخانه  و سلیقه ی خود اندازه ی یخچالتان را انتخاب کنید. اگر از تمام حجم فریزر استفاده شود ، یعنی انتخاب درستی کرده اید . زیرا در غیر اینصورت انرژی زیادی هدر می رود.

 

خرید یخچال فریزر ؛ طبقه بندی مناسب و قابل تنظیم

یخچالهای قدیمی طبقه بندی کم و محدودی داشتند. بطوری که تنها جایخی و یک جا تخم مرغی معمولا کرم رنگ و یک جا میوه در قسمت پایین یخچال داشتند. اما یخچالهای جدید طبقه بندی گسترده ای دارند که هر کدام به نگهداری موادغذایی خاصی اختصاص داده شده اند.نگهداری از مواد غذایی  و سالم و تازه نگه داشتن مواد غذایی بسیار مهم و حائز اهمیت است. بنابراین باید هنگام خرید یخچال توجه داشته باشید که حتما طبقه بندی مناسب و جای کافی برای نگهداری مواد غذایی داشته باشد.

 

خرید یخچال فریزر ؛ داشتن قابلیتهای متفاوت

« Frost Guard »
این ویژگی باعث می شود که غذا و مواد خوراکی داخل یخچال فریز شود اما از یخ زدن آنها جلوگیری می کند.قابلیت دیگری نیز در یخچالها وجود دارد که هنگام قرار دادن موادخوراکی ، هوای موجود در محفظه را  خالی می کند. و با خالی کردن هوا به تازه ماندن موادخوراکی کمک زیادی می کند.

 

وجود آب ریز با قابلیت تنظیم « PreciseFill »
بر روابریز یخچالی یخچالها یکی  از ویژگیهایی است که مدتها بسیاری از یخچالهای موجود در بازار دارای این ویژگی  هستند. و دارای قابلیتهایی مانند تنظیم آب به اندازه ی دلخواه و همچنین محفظه ای جهت خنک نمودن نوشیدنیها نیز دارند.

 

 

 

 

خرید یخچال فریزر ؛ No Frost

یکی از قابلیتهایی که از تشکیل برفک جلوگیری می کند و یخچالهایی که دارای این ویژگی هستند به یخچالهای بدون برفک نیز شهرت داردند که اصلا برفک نمی زنند.

                                   

 خرید یخچال فریزر ؛ Defrost

یخچالهای دیفراست برفک می زنند ، اما برفک گیری آنها به راحتی انجام می شود. وبا زدن دکمه ی برفک گیری ، برفک آن اب میشود؛بعضی یخچالها دیفراست اتوماتیک هستند. و یخچال بطور اتوماتیک برفک تشکیل شده را آب می کند.

 

                               

 خرید یخچال فریزر ؛ خنک کننده های دوقلو

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ محفطه ی خنک کنندهسیستم های خنک کننده ی دوگانه از جمله قابلیتهای مهم و حادز اهمیت در یخچال است. این قابلیت باعث می شود که هر کدام از محفظه ها خنک بمانند و هوای داخل فریزر سرد و خشک و هوای داخل یخچال نیز مرطوب و خنک بماند .

 

 

 

 

CoolSelect 

 یک یخچالها و قابلیتهای متفاوتکشوی مستقل یخچالی که در داخل یخچال است و دارای انواع قابلیتها بصورت جداگانه می باشد . شما می توانید برای نگهداری انواع مواد غذایی از این محفظه استفاده کنید .و بدون دخالت در تنظیمات یخچال ، تنظیمات محفظه یا کشوی CoolSelect را بنا بر نیاز و میل خود عوض کنید. این ویژگی کاربردی به مصرف کنندگان و کاربران این امکان را می دهد که گوشت و یا سبزیجات را که به دمای خاصی برای سالم و تازه ماندن نیاز  دارند. در طبقه ی مخصوصی قرار داد که دارای این قابلیت است.

 

 

                                 

خرید یخچال فریزر ؛ لامپهایی با نورLED
لامپ ال ای دی در یخچال
راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ برای صرفه جویی بیشتر در میزان مصرف انرژی و همچنین روشنایی بیشتر از لامپ هایی با نور LED در  داخل یخچال استفاده می شود. این لامپ ها به میزان ده درصد حرارت کمتری تولید می کنند و همچنین تاثیر کمتری بر روی غذاها  دارند . طول عمر آنها دو برابر طول عمر باتری های دیگر است و میزان مصرف انرژی آنها نیز 20 درصد از لامپ های معمولی کمتر می باشد.

 

 

                                 

صفحه نمایش دیجیتالی
صفحه نمایش دیجیتالی

یخچالهایی که صفحه نمایشی دیجیتالی دارند و درجه حرارت ، فعال یا غیر فعال بودن آبسردکن ، نوع قالب یخ و… را نمایش می دهد.

 

 

 

محفظه بار
محفظه ی بار یخچال

بخشی از یخچالهای فریزرهای امروزی به خنک نمودن نوشیدنی ها اختصاص داده شده است ؛ این بخش که معمولابر روی درب یخچال قرار گرفته است بطزی های نوشیدنی را سرد و خنک می کند.

 

 

 

                                 

سیستم تصفیه ی هوا

بعضی اوقات غذاهایی که بر روی سفره می مانند و چون دست نخورده و تمیز هستند دلیلی ندارد آنها را دوربریزید و باید در یخچال بگذارید و در وعده های غذایی دیگر میل شوند ، ولی بعد از یکی دو روز با باز کردن در یخچال ، بوی نامطبوع این غذا  به مشام می رسد که دیگر قابل استفاده نیست.  برای جلوگیری از ایجاد این بو سازنده های یخچال یخچالی تولید کرده اند  که دارای سیستم تصفیه ی هوا است و باعث می شود که سایر غذا ها در کنار یکدیگر روی بو و مزه ی هم تاثیر نداشته باشند.

 

                                 

زنگ هشدار
این هم یکی از قابلیتهایی است که اکثر یخچالهای فریزر آن را دارند . در این یخچالها  مدت زمان مشخصی  برای باز ماندن یخچال تعریف شده است که اگر از این مدت زمان بیشتر درب یخچال باز باشد صدای خطر به صدا در می آید و بستن در را یادآور می شود.

 

                                 

فیلتر برای آبریز و یخ ریز
فیلتر یخچال
راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ یخچالهایی که دارای آبسرد کن و یخ ساز هستند به یک فیلتر برای تصفیه ی آب نیاز دارند تا از رسوب املاح در یخچال جلوگیری شود و همچنین آبی سبک و تصفیه شده را به مصرف کنندگان بدهد.

 

 

 

میزان مصرف انرژی

برچسب انرژی که بر روی محصولا زده می شود نشانگر میزان مصرف انرژی است . سعی کنید هنگام خرید به این برچسب توجه کنید و یخچالی را انتخاب کنید که کم ترین مصرف انرژی و بالاترین بازدهی را داشته باشد ، معمولا یخچالهای قدیمی  مصرف انرژی دو برابری نسبت به یخچالهای جدید دارند. سعی کنید یخچالهای کم مصرف بخرید که کمترین میزان مصرف را داشته است وبازدهی عالی داشته باشند .

 

اگر یخچالها در محیطی که دمای زیادی دارد مانند اتاق یا بالکن قرار بگیرند میزان مصرف انرژی شان زیادتر هم می شود.

قابل توجهی افرادی که طرفدار حفظ منابع انسانی و محیط زیست هستند  یخچالهایی وارد بازار شده اند که می توانند با اتصال به موبایل هوشمند شما میزان مصرف انرژی را با شما در میان بگذارند و به کاربران امکان آگاهی از میزان مصرف و امکان دسترسی به تغییر دمای یخچال را از طریق گوشی خود بدهند . بعضی از یخچالها در در خود یک سنسور قرار داده اند که هنگامی که در یخچال بسته نباشد به شما یادآوری می کند.

 

« حتما بخوانید  سیستم عیب یاب هوشمند ال جی Smart Diagnosis

قیمت یخچال

میزان بودجه ای که برای خرید یخچال در نظر گرفته اید در انتخاب یخچال بسیار مهم است . شما می توانید قسطی خرید کنید یا نصفی از مبلغ یخچال را در صورت رضایت فروشنده بعدا به او پرداخت کنید . اما یخچال وسیله ی مهمی است و هر ساله شما نمی توانید یک وسیله ی گران قیمت را عوض کنید. اگر دقت کنید به جای دو یخچال معمولی چند ملیونی می توانید یک یخچال دو چند ملیونی تهیه کنید. هم طرح زیباتری دارند و هم کارکرد بهتری دارند و  عمر بیشتری نیز دارند.

در راهنمای خرید یخچال فریزر پیشنهاد می کنم هرگز برای خرید محصولات مهم و گران قیمت خانگی خساست به خرج ندهید و در صورت امکان و با توجه به وضعیت مالی ای که در آن قرار دارید بهترین نوع را بخرید.

یخچالهای معمولی که هزینه ی پایینی دارند بیشتر برای افراد مجرد و افرادی که برای درس یا برای کار به شهر دیگری رفته اند و در آنجا زندگی می کنند ، مناسب است. یخچال های ساید بای ساید بسیار پرطرفدار و بسیار زیبا طراحی شده اند ، این یخچالها برای جهیزیه و برای خانواده های پرجمعیت نیز مناسب است و می تواند فضای آشپزخانه ی شما را به کلی تغییر دهد و آشپزخانه ای شیک و لوکس را برای شما به همراه اورد. یخچالهای دوقلو نیز که به دلیل شباهت ظاهری که با یخچالهای ساید با ی ساید دارند و بعضی از امکانات آنها را نیز دارند به دلیل فضای زیاد و و سیعی که دارند برای خانواده های پر جمعیت مناسب هستند.

 

رنگ مورد نظر

دکوراسیون و طراحی داخلی فضای خانه ها بسیار وابسته به رنگها ست ، برای بعضی آشپزخانه ها تنهارنگ خاصی کاربرد خواهد داشت و برای بعضی دیگر رنگی دیگر …رنگ محصولات خانگی  نیز بر روی قیمت آنها تاثیر گذار است  و از این میان رنگ سفید از همه ارزانتر است و رنگهای نقره ای و مشکی و سایر رنگهای دیگر قیمت بالاتری دارند که رنگ سال هم بر روی قیمت بی تاثیر نمی باشد.

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ رنگبندی یخچالها

خرید یخچال فریزر ؛ اندازه ی مکان مختص یخچال

از آنجاییکه یخچالها  به فضای زیادی نیاز دارند و حجم زیادی را می گیرند بنابراین حتما در آشپزخانه مکان مناسب و کافی برای این یخچال در نظر  بگیرید. و با توجه به مکان تعیین شده یخچالتان را انتخاب کنید تا در هنگام نصب و تراز کردن با مشکل مواجه نشوید. یخچالهایی که فریزر آنها در بالای یخچال قرار دارد ، مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر مدل ها د ارند و یخچالهایی که قابلیت « defrost» ذوب اتوماتیک برفک  را دارند تقریبا میزان برق مصرفی آنها دو برابر یخچالهای فاقد این قابلیت است.

البته باید برای راهنمای خرید یخچال فریزر این مطلب را نیز  در نظر گرفت که یخچالهای فاقد « defrost » باید هر ماه تمیز شوند و برفک آنها را ذوب کرد. یخچالهایی که مجهز به آب سرد کن و یخساز هستند میزان برق مصرفی آنها از یخچالهای فاقد این قابلیت بیشتر است و تا 20 درصد می رسد . و در مورد تاثیر اندازه ی یخچال بر روی میزان برق مصرفی باید یاداور شد که هر چه اندازه ی یخچال بزرگتر باشد مصرف برق بیشتری نیز خواهد داشت.

 

خرید یخچال فریزر ؛ یخچالهای محبوب خارجی و ایرانی

یخچالهای اروپایی و آمریکایی مانند جنرال الکتریک ، وستینگ هاوس ، کنمور و…دارای مقام اول از لحاظ کیفیت می باشند .همه ی این یخچالها بدون برفک هستند. آنچنانکه که سازندگان این یخچالها ادعا کرده اند عمر این یخچالها به 40 سال می رسد اگر به درستی استفاده شوند و هر چند هفته یک بار آنها را کاملا تمیز کنند.
با توجه به میزان فروشی که یخچالها دارند می توان اسنوا و امرسان را به عنوان محبوبترین یخچالهای ایرانی  معرفی کرد . امرسان با طراحی زیبایی که دارد سعی کرده است که مصرف کنندگانش را راضی نگه دارد . با این حال برندهای ایرانی از لحاظ کیفیت و طول عمر استاندارد و دینام پایین تر از سایر برندهای اروپایی و آمریکایی هستند اما  یخچالهای ایرانی قیمت پایینتری نیز دارند.

با توجه به تنوع محصولات و بازار گرمی که این یخچالها دارند میتوان از بین برندهای موجود  در بازار ال جی ، ایندزیت ، سامسونگ ، میله را به عنوان شناخته شده ترین و مطرح ترین یخچالهای فریزر معرفی کرد.همانطور که می دانید ایندزیت یکی از برندهای مشهور و مطرح در بین لوازم خانگی است ایندزیت ، شرکتی با بیش از 30 سال سابقه کار این اطمینان را به کاربرانش می دهد که حرف اول را می زند و از هیچ امکاناتی دریغ نمی کند، البته قیمت بالایی نیز دارد که همین دلیل باعث شده که محصول پرفروشی نباشد.

 

آشپزخانه های هوشمند

با گذشت زمان به سمت هوشمند شدن پیش می رویم بطوری که  هر ساله شاهد ورود تکنولوژی های گسترده به دنیای لوازم خانگی هستیم، اگر چگونگی تبدیل شدن  یک یخچال ساده و معمولی را به یک یخچال هوشمند مرور کنید ، تاثیر پیشرفت تکنولوژی در لوازم خانگی و نحوه ی زندگی کردن آدمها میبینید. یخچالهایی که مجهز به صفحه نمایش لمسی و وای فای هستند رویای آشپزخانه ی هوشمند را برایتان محقق می کنند.

یخچالهای هوشمند یا می توان گفت روباتهای یخچالی ؛ فضای آشپزخانه ها را بسیار عوض کرده اند و مانند یک موجود زنده با آدمهای اطرافشان می توانند سخن بگویند ، این یخچالها هر اتفاقی را که در یخچال در حال رخ دادن است برای کاربرانشان بازگو می کنند و مشکلات و نواقص فنی را نیز هشدار می دهند . با وجود این یخچالها دیگر نیازی به تعمیرکار نیست . شاید تا چند وقت دیگر یخچالها را به یک کمک آشپز تبدیل کردند تکنولوژی است دیگر…

بارها پیش آمده وقتی در حال آشپزی هستید و ملاقه یا قاشقی برای هم زدن غذا در دست دارید و با دست دیگر مشغول کار کردن با موبایل هستید . بعضی اوقات احتمالا پیازداغتان سوخته و یا آب سماور که برای پر کردن قوری باز شده بود کلا خالی شده ، سرگرمی است و خوگرفتن به آن و کاریش هم نمیشه کرد…یخچالهای هوشمند شما ر ا از این مشکلات دور می کنند ، چرا که با قرار دادن انوع سرگرمی در این یخچالها مانند توییتر ، فیس بوک ، گوگل و… این امکان را به شما می دهند که هنگام کار کردن  درآشپزخانه به این سرگرمیها دسترسی داشته باشید.

البته کاملا واضح است که تا چند سال دیگر انواع بازیهای اینترنتی و غیر اینترنتی  بر روی این یخچالها قابل اجرا خواهند بود.

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ آشپزخانه ی هوشمند
خرید یخچال فریزر ؛ سرگرمي با سامسونگ و ایندزیت

سامسونگ در عرضه ی تکنولوژی پیشتاز است و با وارد کردن تکتولوژی های هوشمند به دنیای یخچالها آشپزخانه ای هوشمند برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد . سامسونگ در یکی از مدلهای یخچالهای ساید بای ساید ال سی دی نصب کرد. و ایندزیت بعد از سامسونگ در یخچالهای سری جدید خود یک ال ای دی و دوربین درون یخچال کار گزاشت ، که با کمک آن میشد درون یخچال را نیز دید .

سامسونگ از جمله برندهایی است که بسیار به ظاهر محصولاتش اهمیت می دهد. زیباترین طرح ها و جذابترین رنگها متعلق به شرمت سامسونگ است . رنگهای نقره ای ، قهوه ای و…بسیار پرطرفدار هستند.ال جی هم در زمینه ی رنگ بندی و طراحی تنوع دارد و مدلهای چوبی پر زرق و برق را تولید و منتشر کرده است.

 

طول عمر یخچالها

نگهداری و استفاده ی صحیح از یخچال بسیار مهم است . عده ای از افراد هستند به محض  اینکه محصولی را خریدند و  هیجانشان از خرید تمام شد . دیگر به آن اهمیت نمی دهند و به پاکیزگی و نظافت آن توجه نمی کنند.اما یادتان باشد که استفاده ی صحیح و درست از هر وسیله ای عمر مفیدش را تا دو برابر افزایش می دهد. لذا اگر کارکرد درست و عمر مفید دستگاه برایتان اهمیت دارد به شیوه ی درست از محصولاتتان اسنفاده کنید.

 

باتوجه به نوع سرد کننده استفاده شده در این یخچالها طول عمر آنها نیز متفاوت است.بطور متوسط طول عمر یک یخچال تا شش سال است اما اگراز گاز استاندارد برای ماده سر کننده استفاده شده باشد تا دوازده سال نیز طول عمر مفید داشته باشد.

میزان کارایی و مدت زمان استفاده ی بهینه از یک یخچال علاوه بر طول عمر به پارامترهایی دیگر مربوط است. از جمله تمیز نگه داشتن یخچال ، رعایت فاصله ی مناسب بین یخچال و دیوار ، تراز بودن پایه های یخچال ،عوض نمودن ماده سرکننده ی  یخچال  و …

 

  • نکات لازم در نگهداری یخچال

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ دقت کرده اید بعضی مواد غذایی فریز شده و حتی منجمد هم که مدتی در یخچال گذاشته اید بوی نامطبوعی می دهند.!!! یا بارها شده که بوی یک مواد غذایی خاص داخل یخچال تمام یخچال را پر کند.!!!  برای اینکه از این فاجعه خلاص شوید باید هر ماه یکبار درون یخچال و فریزر را با ماده سفید کننده پاک کنید،چگالنده ی یخچال را حتما هر چند ماه یک بار تمیز کنید ، لاستیک در را بطور مداوم تمیز کنید.

هر ماه یکبار یا بسته به محیط آشپزخانه که چقدر احتمال دارد زیر و پشت یخچال کثیف شده بود ، یخچال را خاموش کرده . و از برق بکشید و آن را با آب سرد و جوش شیرین کاملا بشویید تا بوی نامطبوع غذاهای مانده را ندهد . توجه کنید که هرگز غذای داغ در داخل یخچال قرار ندهید. تمیز کردن داخل یخچال و فریزر  مهم است. زیرا هنگامی که فریزر شما مدت زیادی تمییز نشده باشد و برفک بصورت لایه ی ضخیمی از یخ در فریزر شکل گرفته باشد . میزان مصرف برق دوبرابر می شود.بنابراین حتما هر ماه یکبار فریزر را تمیز کنید.

میزان مصرف انرژی یخچال بستگی به دمای محیط اطراف دارد. بنابراین برای کاهش مصرف انرژی باید یخچال را در مکانی خنک قرار دهید. درب یخچالها که معولا برای تخم مرغ و بطری آب و… طراحی شده است . نباید زیاد سنگین شود زیرا ممکن است در اثر واردآمدن فشار زیاد ، این قسمت از یخچال شکسته شود.

 

دیگر نکات نگهداری از یخچال ها

از قرار دادن یخچال در نزدیکی وسایل حرارتی مانند سماور، آبگرمکن ، اجاق گاز و… بپرهیزید.

هرگز یخچال را به دیوار نچسبانید. و توجه کنید که یخچال باید تا 10 سانتیمتر از دیوار اطرافش فاصله داشته باشد.

یخچال را بر روی سطح زمین و بدون هیچ واسطه ای نگذارید. تا از زنگ زدن و پوسیدگی سطح زیرین یخچال جلوگیری شود.

وقتی می خواهید یخچال را تمیز کنید کمتر از آب استفاده کنید و تا جایی که ممکن است از دستمال مرطوب و نمدار استفاده کنید.

هنگام دراوردن و جدا کردن مواد غذایی که در قسمت فریزر یخچال گذاشته اید ، از وسایل تیز مانند چاقو استفاده نکنید.

برای برقراری گردش و جریان هوا در داخل یخچال از فشردن و به هم چسباندن مواد غذایی در داخل یخچال پرهیز کنید.

توجه کنید که هنگام راه اندازی یخچال حتما تراز باشد و از بسته شدن بدون مشکل در یخچال مطمئن شوید.

همیشه نوار لاستیکی دور یخچال را تمیز نگه دارید و از باز نمودن درب یخچال به مدت  زیاد خودداری کنید.

 

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ نحوه ی کار کردن یخچالها

هدف از استفاده از یخچال نگهداری و حفظ مواد غذایی به صورت سالم و تازه است . پس برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی از یخچال استفاده می شود. برای این منظور باید دمای یخچال را بسیار پایین آورد برای این مهم بایداز گازهای خنک کننده یا گاز سرما ساز استفاده شود.

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ اگر الان در آشپزخانه هستید می توانید پشت یخچال تان را می ببینید . یک سری لوله ی فلزی بصورت شبکه ای در کنار هم قرار گرفته اند که به آنها کندانسور گفته می شود . موتور یخچال که به آن کمپرسور گفته می شود . محفظه ی خنک کننده ی یخچال یا جا یخی یخچال و دیگر لوله های یخچال ، در این چند مکان گازهای خنک کننده ی یخچال قرار می گیرد.

 

حرکت گاز ها در موتور یخچال ها

اگر خوب دقت کنید می بینید که برای حرکت گازها یک مسیر ایجاد شده است و هر کدام از بخشهای سازنده ی یخچال وظیفه ی مشخصی برعهده  دارند .  کمپرسور باعث چرخاندن و به حرکت درآوردن گازهای خنک کننده می شود و گاز خنک کننده وقتی شروع به حرکت می کند وارد محفظه ی خنک کننده یا جایخی می شود و دمای محیط و  و مواد داخل محفظه را می گیرد و تبذیل به گاز گرم می شود. سپس این گاز گرم بوسیله ی فشار موتور یخچال برای از دست دادن گرمایی که گرفته به میله های پشت یخچال وارد می شود و دمای خود را از دست می دهد و خنک می شود.

 

وقتی موتور یخچال شروع به کار کردن می کند گازی که در داخل کمپرسور سرد شده و دمای آن کاهش یافته است . با فشار کمپرسور به داخل محفظه ی سرد کننده ی یخچال رانده می شود و در آنجا گرمای محفظه و مواد داخل آن را می گیرد  و گرم می شود و دوباره بوسیله ی مکش کمپرسور محفظه را ترک کرده و وارد کندانسور پشت یخچال می شود و دوباره در آنجا خنک می شود. و هم دوباره بوسیله ی کمپرسور شروع به گردش می کند و این عمل همچنان تکرار می شود.

 

خرید یخچال فریزر ؛ تشکیل برفک

راهنمای خرید یخچال فریزر ؛ محفظه ی خنک کننده یا سردخانه ی یخچال که وظیفه ی خنک کردن و سرد کردن محیط را به عهده دارد سرد هستند و دمای پایینی دارند . هنگامی که در یخچال باز می شود هوای گرم محیط بیرون وارد جایخی یخچال می شود و این هوای گرم در این محفظه ی خنک کننده به مرور زمان دمایش را از دست می دهد. تا به صورت قطرات آب یا برفک یا یخ در جایخی تشکیل می شوند. که عملکرد یخچال را دچار مشکل می کند.

بیشتر بخوانید :

یخچال فریزر، راهنمای خرید یخچال فریزر و انواع آن
ساید بای ساید یا فریزر !!!چرا باید یخچال ساید بای ساید بخریم؟
راهنمای خرید یخچال بر اساس فوت(28-30 foot)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .