مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

دستیار صوتی الکسا Amazon Alexa آمازون چیست ؟

0 415
زمان مطالعه : 3 دقیقه

دستیار صوتی الکسا Amazon Alexa آمازون چیست ؛ احتمالاً نام « الکسا » را شنیده اید. الکسا اسمی است که وقتی می خواهید با دستیار مجازی آمازون ارتباط برقرار کنید ، آن را صدا می زنید؟ البته ، به شرط داشتن ( Echo ) یا دستگاه دیگری با قابلیت ( Alexa ). دستیار آمازون صدای زنی است که به صورت مکالمه با شما صحبت می کند ؛ و آماده است تا در انجام کارهای زیادی به شما کمک کند. او در بسیاری از محصولات این شرکت ادغام شده است و شروع به پیدا کردن راه خود به دستگاه های شخص ثالث ، مانند لامپ های ( GE ) و بلندگو ( Sonos One ) می کند.

دستیار صوتی الکسا Amazon Alexa آمازون چیست

الکسا

برای اکثر مردم ، تنها چیزی که واقعاً در مورد الکسا باید بدانند این است که Alexa صدایی است که از بلندگوهای دارای قابلیت alexa بیرون می آید. اساساً ، alexa دستیار صوتی آمازون است همچنان که سیری دستیار اپل است. alexa صدایی است که می توانید از آنها سؤال کنید و از آنها جواب بگیرید ، مانند ” امروز هوا در تهران چطور است ؟ ” alexa در بسیاری از خدمات آمازون ادغام شده است و می توان با محصولاتی مانند ( Amazon Echo ، Echo Dot استفاده شود. ، Echo Spot یا TV Fire Amazon ).

در حالی که الکسا نام رسمی دستیار صوتی آمازون است ، می توانید این کلمه بیدارباش را به

دستیار صوتی الکسا Amazon Alexa آمازون چیست ؛ چرا الکسا ؟

نام ” الکسا ” به کتابخانه اسکندریه برمی گردد ، که سعی در جمع آوری دانش جهانیان داشت. آمازون هم در تلاش است همین کار را انجام دهد. alexa همیشه در حال یادگیری است ، اما ، در تئوری ، یک منبع اطلاعاتی یکپارچه است. از نظر عملی تر ، این سرویس ، Alexa نامگذاری شده است ؛ زیرا حاوی صدای غیر معمول ” X ” است. از آنجا که این سرویس با صدا فعال می شود ، آمازون می خواست نامی را انتخاب کند که با کلمات دیگری که می توانند بطور تصادفی دستگاه را بیدار کنند اشتباه گرفته نشود.

قابلیت های الکسا ( alexa )

الکسا

 

« حتما بخوانید  هر آنچه در نمایشگاه CES در سال 2017 گذشت ؟

به نظر می رسد لیست دستوراتی که الکسا می تواند درک کند روز به روز در حال رشد است. آمازون این مهارت ها را

تعداد کارهایی که alexa می تواند انجام دهد ، به وضوح بیشتر از چیزی است که می توانیم در این مقاله لیست کنیم ، اما در اینجا مواردی از آن را آورده ایم :

 • یک کتاب بخوانید.
 • برنامه های زمانی فیلم یا برنامه ورزشی دریافت کنید.
 • پیتزا سفارش دهید و رستوران های اطراف را پیدا کنید.
 • صورتحساب خود را با برنامه ( Capital One ) پرداخت کنید.
 • تقریباً هر چیزی را بصورت آنلاین سفارش دهید.
 • مشاوره مربوط به بارداری را دریافت کنید.
 • به روزرسانی های خبری طولانی را دریافت کنید ( به زودی با صدای خبرنامه )
 • به وسیله الکسا ایمیل های خود را بخوانید
 • یادآوری های مبتنی بر مکان را تنظیم کنید ” الکسا ، به من یادآوری کن وقتی به خانه می روم مرغ را خرد کنم.
 • همچنین alexa را ​​با ویژگی هایی مانند الکسا گارد و حالت دور از خانه امن تر کنید. alexa همچنین توانایی تنظیم ( routines ) را دارد ؛ مثلاً ” الکسا ،
 • شب بخیر” ، چراغ ها را خاموش می کند ، درب جلو را قفل می کند ، زنگ هشداری را برای زمانی که می خواهید ، تنظیم می کند.اگر نمی خواهید
 • شریک زندگی خود را بیدار کنید ، الکسا حالت زمزمه دارد ؛ حالتی که او برای شما زمزمه می کند و زمزمه های شما را درک می کند.

 


بیشتر بخوانید :

 گوشی های گلکسی سامسونگ از بیکسبی پشتیبانی می کنند

amazon ؛ تاریخچه ی شرکت آمازون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .