مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

اسیتو جابز ، پنجمین سالروز درگذشت اسیتو جابز

0 88
زمان مطالعه : 3 دقیقه

خداحافظی اسیتو جابز ، پنجمین سالروز درگذشت اسیتو جابز 

 

اسیتو جابز ، پنجمین سالروز درگذشت اسیتو جابز : متولد 24 فوریه ی سال 1955 بعد از 56 سال هنر نمایی در صحنه ی روزگار در 5 اکتبر سال 2011 دنیا را ترک کرد و با مرگش همه ی دیوارها، دیوار اپل و حتی دیوارچین هم فرو ریخت ، اکنون 5 سال از در گذشت استیو جابز می گذرد ؛ اما هنوز هم روح تکنولوژی ، وجودش را مدیون نفسهای او می داند. استیو جابز و اپل در کنار هم کامل می شوند ، استیو نماد معتبری از اپل است ، همچون سیب گاز زده . استیو جابز رفت و اپل ماند و این همه آوار…
پنج سال پیش در چنین روزی ، جهان تکنولوژی ، کسی را از دست داد ، یک انسان صاحب فکر و صاحب بینش را . آقای استیو در روز چهارشنبه ، به علت رنج ودردی که از بیماری سرطان پانکراس می کشید ،در گذشت . وی دقایقی پس از معرفی نسخه ی جدید تلفن های ایفون از دنیا رفت. متحول ساختن دنیای تکنولوژی ، دگرگون کردن صنعت موبایل و کامپیوتر کار عظیمی بود و کسی جز استیو توانایی این را نداشت که چنین مسولیت سنگینی را عهده دار شود .

تغییرات عظیم دنیای تکنولوژی خود را مدیون محصولات جابز می داند .

اسیتو جابز ، پنجمین سالروز درگذشت اسیتو جابز 

جابز را میتوان با ادیسون و انیشتین هم سطح دانست و از وی همانند این دو بزرگوار یاد کرد ، جابز برخلاف  اکثر مردم جامعه ، می توانست آینده را ببیند و لمس کند، او افق های دوردست را می دید و اینده را زودتر از موعدش به زندگی همه ی ما آورد. ایشان بدون شک یکی از بزرگترین نوآوران درآمریکا بوده است. شجاعت بی مانندش در آزادی اندیشه و افکار ، تفاوت در نحوه ی نگرش و جسارت زیادش برای تغییر دادن جهان و مشخص کردن مسیر تکنولوژی و استعداد نامحدود برای عملی ساختن ایده هایش ، وی را به موفق ترین مدیر و شرکتش را به ارزنده ترین شرکت دنیا تبدیل کرده است ، اپل ، هر گز بدون استیو، اپل نمی شد.
اسطوره ی شرکت اپل « جابز»،اندوه بی پایانی را بخاطر مرگ زود هنگامش به طرفداران و کاربران تکنولوژی بخشید .استیو به خاطر سبک مدیریتی خاصش، به خاطر شجاعتش ، به خاطر جسارتش ، به خاطر نبوغ و استعدادش واز همه مهمتر ، به خاطر متحول ساخت دنیا، در اپل زنده است و ضربان قلب اپل در روح ایشان است .
بد نیست که در این روز ، به مناسبت گرامیداشت یاد این بزرگوار، در مورد دیدگاه وی نسبت به زندگی بنویسیم ،شاید مثمر ثمر واقع گردد. استیو جابز در مورد زندگی و دیدگاهش به زندگی چنین می گوید:

در نهایت …

زمانی که بزرگ می شوید معمولاً به شما میگویند که دنیا همین است و وظیفه ی شما صرفاً زندگی کردن در دنیا ست ، به شما می گویند که زیاد دنیا را سخت نگیرید ،زندگی خانوادگی خوبی برای خودتان بسازید ، کار و شغل خوبی دست و پا کنید، خوش باشید و از زندگی لذت ببرید ، پول پس انداز کنید و یک عالمه نصیحت و هشدار دیگر…اما این طرز فکر خیلی محدود و دلگیر کننده است ،در حقیقت زندگی این نیست بلکه می تواند بسیار گسترده تر باشد و تمام جهات و زوایا را در برگیرد ، مخصوصاً وقتی یک حقیقت ساده را دریابید ، این حقیقت این است ، هر چیزی که در اطراف شماست و شما به آن زندگی می گویید ، اما یادتان باشد که تمام این وسایل و به قول خودتان تمام زندگی شما را کسی ساخته است که از شما باهوش تر نبوده است . شما هم می توانید آنها را تغییر دهید و بر آنها تاثیر بگذارید ، می توانید چیزهایی بسازید که دیگران از آنها استفاده کنند و بخشی از زندگیشان شوند. لحظه ای که دریابید می توانید به زندگی ضربه ای بزنید و با زدن ضربه تغییری ایجاد خواهد شد ، در واقع حقیقت مهمی را درک کرده اید و این یعنی زندگی…. شایداین نگرش مهمترین مسئله باشد…

« حتما بخوانید  نحوه جمع کردن چادر مسافرتی اتوماتیک
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .