مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ آموزش رفع مشکل شارژ نشدن

0 314
زمان مطالعه : 5 دقیقه

چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ آموزش رفع مشکل شارژ نشدن

چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ آموزش رفع مشکل شارژ نشدن ؛ پاور بانک ها می توانند نجات دهنده واقعی باشند ، اما گاهی اوقات می توانند یک دردسر باشند. یکی از رایج ترین مشکلات شارژرهای قابل حمل این است که ممکن است چراغ های آن ها به شکل خاصی چشمک بزند ، که درک آن آسان نیست. چشمک زدن نور نامنظم همچنین می تواند با مسئله دیگری همراه باشد ، مانند شارژ نشدن پاور بانک. در این مقاله ، برخی از رایج ترین علل و راه حل ها را بررسی خواهیم کرد.

علت چشمک زدن چراغ پاور بانک

چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ اکثر پاوربانک ها دارای 4 چراغ نشانگر کوچک LED هستند که اطلاعاتی در مورد وضعیت شارژ باتری ارائه می دهند. وقتی پاوربانک را برای شارژ مجدد به پریز برق متصل می کنید ، معمولاً یکی از چراغ های LED چشمک می زند که نشان می دهد پاوربانک شارژ می شود . هر یک از چراغ های LED شارژ فعلی باتری را نشان می دهد :

 • چشمک زدن LED اول به این معنی است که بین 0-25 % شارژ می شود.
 • چراغ چشمک زدن LED دوم به این معنی است که بین 25٪ -50٪ شارژ می شود.
 • چشمک زدن LED سوم به این معنی است که بین  50 تا 75 درصد شارژ می شود
 • چراغ چشمک زدن LED اول به این معنی است که بین 75 تا 100 درصد شارژ می شود.

علت چشمک زدن چراغ پاور بانک

این چراغ ها معمولاً در هنگام شارژ مجدد چشمک می زنند. اگر می خواهید با فشار دادن دکمه روشن / خاموش میزان انرژی باقی مانده را کنترل کنید ، این ویژگی چشمک می زند ، این ویژگی تقریباً در همه پاوربانک ها وجود دارد. وقتی می بینید که 4 چراغ LED به صورت ثابت روشن هستند ، به این معنی است که واحد کاملاً شارژ شده است. برعکس ، هنگامی که تلفن همراه خود را به پاوربانک متصل می کنید ، نشانگر LED شروع به چشمک زدن می کند که موارد زیر را نشان می دهد :

 • هر 4 چراغ چشمک می زنند به این معنی است که بین 75٪ -100٪ شارژ باقی مانده است.
 • 3 چراغ چشمک زن به این معنی است که بین 50 تا 75 درصد شارژ باقی مانده است.
 • 2 چراغ چشمک زن به این معنی است که بین 25 تا 50 درصد شارژ باقی مانده است.
 • تنها 1 چشمک زدن روشن به این معنی است که بین 0-25٪ شارژ باقی مانده است

 

در این مرحله ، باید تلفن همراه خود را جدا کنید و از تخلیه کامل پاوربانک جلوگیری کنید ، زیرا این امر ممکن است به باتری آن آسیب برساند ، به خصوص وقتی که بارها و بارها انجام شود.

 

 

چرا پاوربانک شارژ نمی شود ؟

 

چراغ های LED چشمک می زنند اما چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟

در برخی موارد ، ممکن است این واقعیت را متوجه شوید که پاوربانک حتی در صورت اتصال به برق و در حالی که چراغ های LED چشمک می زنند ، شارژ نمی شود . در موارد دیگر ، شما چندین ساعت یا یک روز صبر می کنید و پاوربانک شارژ نمی شود ، یا ممکن است تا نیمه شارژ شود . آیا این بدان معناست که پاوربانک به طور کامل از بین رفته است ، یا این یک مشکل بی اهمیت است؟ حقیقت ماجرا این است که این وضعیت هیچ پاسخ ساده بله / خیر ندارد. سناریوهای مختلف زیادی وجود دارد که ممکن است باعث این مسئله شود. به همین دلیل ما چک لیست زیر را ایجاد کرده ایم که می توانید برای تشخیص خود مشکل از آن استفاده کنید.

 

چرا پاوربانک شارژ نمی شود ؟

این مشکل ممکن است یک ایراد جزئی باشد که به راحتی می توان آن را حل کرد و یا یک مسئله جدی است که نیاز به تعمیر حرفه ای دارد. این می تواند یکی از مشکلات زیر باشد :

1. مطمئن شوید که کابل برق کاملاً داخل آن قرار گرفته است

ممکن است اتفاق بیفتد که شما به سادگی پریز برق را به درگاه شارژ وارد نکرده باشید و در نتیجه اتصال ناقص ایجاد کنید. دوشاخه را چک کنید و ببینید کاملاً مناسب سوکت است. همچنین اطمینان حاصل کنید که اتصال برق در پاوربانک به طور کامل در سوکت آن قرار گرفته باشد. اطمینان حاصل کنید که هیچ نوع زباله ای در درگاه شارژ وجود ندارد مانند گرد و غبار ، شن و ماسه ، خاک و غیره. گاهی اوقات ناخالصی های موجود در پریز می تواند باعث اتصال نامناسب شود. 

2. چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ سعی کنید از کابل برق متفاوتی استفاده کنید

اگر اتصالات خوب نیست و پاوربانک هنوز شارژ نمی شود ، ممکن است کابل برق خراب باشد. بعضی از کابل های برق می توانند از کیفیت بسیار پایینی برخوردار باشند که تأثیر مستقیمی بر میزان شارژ دارد. همچنین ممکن است این کابل از فن آوری شارژ سریع همانطور که پاوربانک نیاز دارد پشتیبانی نکند ، به همین دلیل شارژ کمتری دارد. در صورت بروز این مشکل ، کابل برق را عوض کرده و دوباره امتحان کنید.

3. پاور بانک را از طریق پریز برق شارژ کنید ، نه از طریق USB لپ تاپ

اطمینان حاصل کنید که پاوربانک را از یک پریز برق اصلی شارژ می کنید و نه از طریق رایانه ، زیرا معمولاً جریان خروجی از پورت USB رایانه در حدود 0.5 A است که برای شارژ پاور بانک به اندازه کافی زیاد نیست.

4. چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ سعی کنید پاور بانک را با آداپتور دیگری شارژ کنید

ممکن است آداپتور مورد استفاده شما برای شارژ پاوربانک شما خراب شده باشد. به جای آن از آداپتور دیگری استفاده کنید. اگر مشکل حل شد ، می توانید مطمئن باشید که شارژر معیوب است و باید آن را تعویض کنید.

5. ممکن است باتری پاور بانک خراب شده باشد

 • اگر به نظر نمی رسد که پاوربانک شما شارژ می شود زیرا در هنگام اتصال به منبع تغذیه هیچ چراغی روشن نمی شود و یا تلفن همراه شما هنگام اتصال به آن شارژ نمی شود ، پس احتمالاً پاور بانک دچار خرابی داخلی شده است.
 • و اگر پاوربانک مانند دچار شوک شدیدی مانند سقوط شد یا در یک محیط گرم برای مدت زمان طولانی رها شد ، احتمال خرابی مدارهای داخلی آن وجود دارد.
 • اگر شما به طور مرتب از پاوربانک خود استفاده کرده اید ، ممکن است عمر باتری ها تمام شده باشد . باتری های پاور بانک بسته به مارک و مدل ، 300 تا 1000 سیکل قدرت دارند.

در همه این موارد ، مشکل جدی است و پاوربانک باید به طور حرفه ای تعمیر شود.

 

« حتما بخوانید  مزیت استفاده از دوربین دوگانه در گوشی هوشمند چیست و استفاده از آن

چرا پاوربانک شارژ نمی شود ؟

 

اگر مشکل باتری پاوربانک بود چه باید کرد ؟

چرا پاور بانک شارژ نمی شود ؟ اگر اطمینان حاصل کردید که هیچ دلیل احتمالی دیگری برای این مشکل وجود ندارد و باتری پاور بانک از بین رفته است ، در اینجا آنچه می توانید انجام دهید را ذکر کرده ایم :

 • گارانتی خود را بررسی کنید اکثر پاوربانک ها با ضمانت 12 تا 36 ماهه ارائه می شوند. ممکن است بتوانید پاوربانک خود را جایگزین کنید. برای این کار ، به احتمال زیاد باید رسید خرید و یا گواهی ضمانت را داشته باشید.
 • پاوربانک را به تعمیرگاه ببرید. در بسیاری از موارد ، یک تعمیرکار ماهر می تواند پاوربانک شما را ظرف چند ساعت تعمیر کند. همیشه بهترین کار این است که وقتی گزینه دیگری ندارید به سراغ این راه حل بروید زیرا بهتر است پاوربانکتان را تعمیر کنید تا اینکه کلاً یک مورد جدید بخرید. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که به محض تعمیر پاوربانک توسط سرویس شخص ثالث ، حقوق ضمانت خود را از دست خواهید داد.
 • اگر همه موارد بالا کار نکرد ، فقط یک گزینه باقی مانده است : دور انداختن پاوربانک و خرید پاوربانک جدید ( با این حال ، لطفاً این کار را به روشی دوستانه محیط زیست انجام دهید ، زیرا باتری ها حاوی مواد سمی زیادی هستند که ممکن است به محیط زیست آسیب برساند. آن را به یک مرکز بازیافت محلی ببرید که یک سرویس اختصاصی برای پردازش باتری دارد. )
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .