مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست و دلیل آف شدن

0 36
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست و دلیل آف شدن ؛ افراد زیادی به دلیل گرمای زیاد از کولر گازی استفاده می کنند. حفظ کیفیت واحد کولر گازی بسیار مهم است. شما باید چند روش نگهداری را انجام دهید تا بتوانید عملکرد کولر گازی خود را حفظ کنید. همچنین باید با برخی مشکلات در مورد این واحد آشنا باشید. برخی از کولر گازی ها ممکن است بدون هیچ دلیلی خاموش شوند. عواملی وجود دارد که می تواند باعث بروز این وضعیت شود. در این مطلب چندین مشکل که ممکن است باعث شود کولر گازی شما عملکرد خود را از دست بدهد و خاموش شود ذکر شده است.


علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست و دلیل آف شدن

1. کندانسور منجمد « اولین علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی 

باید بدانید که کندانسور نقش مهمی در واحد کولر گازی شما بازی می کند.
این یکی از اساسی ترین قسمت های واحد کولر گازی شماست. مشکلات زیادی وجود دارد که می تواند از این بخش نشات بگیرد. ممکن است کندانسور کولر گازی منجمد شود. این مشکل می تواند باعث شود که کولر گازی شما گاه به گاه خاموش شود. شما باید این مشکل را برطرف کنید ، بنابراین می توانید کولر گازی را تعمیر کنید. در بعضی موارد ، شاید نیاز به تعویض این واحد با واحد جدید داشته باشید.

2. کولر گازی کثیف « دومین علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی 

بعضی از کولر گازی ها ممکن است هنگام داشتن قطعات کثیف این مشکل را داشته باشند.

توصیه می شود حداقل یکبار در ماه کولر گازی خود را تمیز کنید. وقتی کولر گازی کثیف باشد ، می توانید مقادیر کمی خاک ، گرد و غبار یا ناخالصی های دیگری را در واحد خود مشاهده کنید. این ناخالصی ها ممکن است عملکرد کولر گازی را مسدود کنند. برخی از کولر گازی ها می توانند در صورت بروز این مشکل خاموش شوند. برای حل این مشکل باید واحد خود را مرتباً تمیز کنید.

 

 

3. کابل شل « سومین علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

این یکی دیگر از علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی و دلیل آف شدن رایج است که می تواند باعث خاموش شدن کولر گازی شما شود. مهم است که مرتباً تمام کابل ها یا سیم های کولر گازی خود را بررسی کنید. بعضی از کابل های شل می توانند عملکرد کلی دستگاه کولر گازی شما را کاهش دهند. هنگامی که این وضعیت به درستی حل نشود ، می تواند مشکلات دیگری نیز ایجاد کند. بعضی از کابل های شل می توانند برای خانه ها خطرناک باشد ، به خصوص هنگامی که این کابل ها به برق وصل باشند. شما باید این کابل ها یا سیم های خراب را با کابل های جدید جایگزین کنید ، بنابراین می توانید این مشکل را فوراً حل کنید.

4. سیستم مسدود شده

بیشتر کولر گازی ها معمولاً براساس گردش آب روی واحد های خود کار می کنند. این طبیعی است که تعدادی از لوله ها یا سیستم های مسدود شده در کولر گازی خود داشته باشید. این سیستم های مسدود شده می توانند در اثر عوامل مختلفی از جمله خاک ، گرد و غبار ، حیوانات و برخی موارد ناخواسته ایجاد شوند. با این حال ، برای تعمیر عملکرد کولر گازی خود باید این موانع را پاک کنید.

5. اواپراتور کثیف

این یک مشکل شایع علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی است که می تواند باعث خاموش شدن مکرر در واحد کولر گازی شما شود. بعضی از واحدهای هوایی در هنگام داشتن تبخیر کننده کثیف نمی توانند به طور عادی کار کنند. در نتیجه ، ممکن است هنگامی که تبخیر کننده های آن ها کثیف هستند ، عملکرد خود را از دست دهند. توصیه می شود این اواپراتور را مرتبا تمیز کنید. برخی از شرکت های خدمات کولر گازی می توانند به شما در تمیز کردن سریع این واحد کمک کنند.

 

« حتما بخوانید  بهترین کمپرسور کولر گازی ؛ انواع کمپرسور کولرگازی

6. خراب شدن ریموت کنترل

این یک مشکل جزئی است که شما ممکن است در تمام شدن باتری در کولر گازی خود داشته باشید. یا هنگامی که ریموت کنترل شما خراب است ، ممکن است واحد کولر گازی شما مرتباً خاموش شود. توصیه می شود ریموت کنترل خود را مرتبا تمیز کنید. خرید ریموت کنترل جدید می تواند به شما در مدیریت عملکرد کولر گازی شما کمک کند.

 

 در هر صورت این عوامل خوشبینانه بوده و ممکن است برق ضعیف باشد یا گاز ان تمام شده باشد یا موتور کولر شما به طرفی افتاده باشد که بهتره خشک شود یا …. موتور کولر گازی شما اگر این مشکلات را داشته باشد اکیدان ان را روشن نکنید چون با این عواملی که در این پاراگراف ذکر کردیم ممکن است اگر ان را روشن کنید موتور کولرگازی شما بسوزد. فقط سرویسکار را در  این صورت صدا کنید.

از مطالعه متن علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست و دلیل آف شدن متشکریم امیدواریم مفید واقع شده و پاسخهای خود را دریافت کرده باشید نظرات خود را بنویسیدو می توانید برای خرید کولر گازی جدید اقدام کنید .

بیشتر بخوانید :

کولر گازی ؛ راهنمای خرید کولرگازی و بهترین انتخاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .