مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

سیستم کروز کنترل تطبیقی چیست ؟ Cruise Control چگونه کار می کند؟

0 127
زمان مطالعه : 3 دقیقه

سیستم کروز کنترل تطبیقی چیست ؟ یک سیستم ایمنی فعال هوشمند مبتنی بر رادار برای رانندگی در بزرگراه ها است.

سیستم کروز کنترل تطبیقی چیست ؟

Smart Cruise Control  یک فناوری ایمنی فعال است که مدل های مجهز هیوندای را قادر می سازد به طور خودکار فاصله انتخاب شده توسط راننده را از هر وسیله نقلیه ای که در همان خط جلو است ، حفظ کنند. مانند یک سیستم کنترل کروز معمولی ، Smart Cruise Control  قادر است بدون نیاز به فشار مستمر راننده بر روی پدال گاز ، یک هیوندای را با سرعت مشخص در بزرگراه نگه دارد. با این وجود ، برخلاف کروز کنترل معمولی ، Smart Cruise Control  قادر به درک زمانی است که هر وسیله نقلیه جلویی کند یا متوقف شده و در پاسخ ، سرعت هیوندای را برای حفظ فاصله امن تنظیم می کند. هنگامی که به Stop and Go مجهز هستید ، Smart Cruise Control  حتی می تواند هیوندای را پس از توقف دوباره به حرکت درآورد.

سیستم کروز کنترل تطبیقی چیست ؟ Cruise Control چگونه کار می کند؟

Smart Cruise Control  چگونه کار می کند؟

مانند سایر انواع کروز کنترل تطبیقی ​​، Smart Cruise Control  یک سیستم ایمنی فعال است که وسایل نقلیه مجهز را قادر می سازد به طور خودکار نسبت به محیط خود واکنش نشان دهند. به عنوان بخشی از سیستم ، یک سیستم راداری نصب شده به جلو به طور مداوم امواج راداری را منتشر می کند. که از ماشین قبلی در همان خط منعکس می شوند . و داده های دقیقی از فاصله و سرعت آن ماشین را به سیستم رادار می دهد. از آنجا که امواج رادار با سرعت نور حرکت می کنند ، این حلقه بازخورد اساساً آنی است.

اگر وسیله نقلیه مجهز به Smart Cruise Control  به دنبال اتومبیلی می رود که سرعت آن کند یا متوقف می شود ، سیستم رادار تشخیص می دهد که برد و سرعت بین دو خودرو تغییر کرده است و به طور خودکار به موتور هیوندای می گوید که قدرت را برای جبران کند. در صورت لزوم ، سیستم Smart Cruise Control می تواند هیوندای را کاملاً متوقف کند.

آیا Smart Cruise Control  قابل اطمینان است؟

در حالی که مدل های فعلی هیوندای بخشی از اولین نسل اتومبیل هایی هستند که به کروز کنترل تطبیقی ​​مجهز شده اند . این فناوری اساسی برای نسل ها ثابت شده است. در طول جنگ کره ، هواپیماهای جنگنده آمریکایی برای شناسایی سرعت و مسافت هواپیماهای دشمن ابتدا واحدهای ردیاب رادار مستقر در دماغه را به کار گرفتند . که این باعث می شد دید تفنگ های آن ها به طور خودکار برای دقت بهتر تنظیم شود. نزدیک به دو دهه بعد ، یک سیستم ردیابی رادار که بر اساس همان اصول مهندسی هیوندای کروز کنترل هوشمند بود . مورد استفاده قرار گرفت تا ماژول های سفر و فرمان قمری برنامه آپولو بتوانند با خیال راحت هنگام گردش ماه ، پهلو بگیرند.

« حتما بخوانید  فناوری ذن Zen چیست ؟ در ماشین لباسشویی ویرپول

به طور خلاصه ، در حالی که فناوری پشت سیستم های کروز کنترل تطبیقی ​​مبتنی بر رادار مانند آنچه توسط Hyundai Smart Cruise Control  استفاده می شود برای صنعت خودرو جدید است ، این دانش اساسی دهه های متمادی در جهان هوا فضا بوده است.

مزیت اتومبیل های دارای سیستم کروز کنترل تطبیقی ​​به طور کلی و هیوندای هوشمند کروز کنترل به طور خاص چیست؟

اتومبیل های دارای کروز کنترل تطبیقی ​​دارای مزایای مختلفی هستند که هم به ایمنی و هم به راحتی راننده مربوط می شود. واضح ترین مزایا این است که سیستم حسگر بسیار سریعتر می تواند نسبت به هر انسان عادی واکنش نشان دهد. و این باعث افزایش ایمنی کلی در بزرگراه می شود. اتومبیل های دارای سیستم کنترل کروز تطبیقی ​ مبتنی بر فناوری رادار مانند آنچه در Hyundai Smart Cruise Control  استفاده می شود نیز می توانند وسایل نقلیه را در شب ، مه و یا در شرایط طوفانی تشخیص دهند. این بدان معناست که فراتر از داشتن زمان واکنش بهتر از انسان ، این سیستم می تواند هر وسیله نقلیه ای که در جاده است. تغییرات را احساس کند. اتومبیل های دارای این سیستم ، ​​با به عهده گرفتن وظایف شتاب یا کاهش سرعت در هنگام توقف و حرکت . به کاهش خستگی راننده کمک می کنند.

لازم به ذکر است که برخلاف سیستم های نوری یا مبتنی بر لیزر که در اتومبیل های دارای سیستم کنترل کروز تطبیقی ​​از برخی مارک های دیگر استفاده می شود ، Smart Cruise Control  هیوندای حتی در هنگام کثیف بودن مشبک یا فاشیای هیوندای یا پوشیده شده از برف کار می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .