مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون چیست ؟ بلای جان گیمرها

0 261
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون مقدار زمانی است که بین تصویری که توسط یک منبع تولید می شود و آن تصویر در صفحه نمایش ظاهر می شود ، می گذرد. این زمان برای بازی های ویدیویی و هنگامی که تلویزیون به عنوان مانیتور رایانه شخصی استفاده می شود مهم است . هنگام بازی ، این زمان را بین زمان ایجاد یک ورودی و دیدن عکس العمل روی صفحه نمایش تجربه خواهید کرد. این فقط برای گیمرها مهم است و حتی گیمرهای مختلف نسبت به تاخیر ورودی حساسیت های متفاوتی دارند.

 

توجه: تأخیر ورودی برابر با زمان پاسخ نیست. زمان پاسخگویی ، زمان تغییر پیکسل از یک رنگ به رنگ دیگر است که به طور قابل توجهی کوتاه تر از زمان تاخیر ورودی است اما زمان پاسخگویی ، مربوط به تاری حرکت است.

 

تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون چیست؟

تاخیر ورودی Input Lag در ت لویزیون میزان زمانی است که یک تلویزیون سیگنال را دریافت می کند و صفحه نمایش را به روز می کند. بازی های مبارزاتی ، بازی های اکشن و انواع دیگر بازی هایی که دارای تمرکز زمان هستند بهترین بازی را زمانی که تأخیر در ورودی کم باشد دارند. تأخیر ورودی برای تلویزیونها معمولاً بین 15 تا 80 میلی ثانیه است. 
سه عملکرد اصلی تلویزیون را به تأخیر می اندازد : دستیابی به تصویر منبع ، پردازش تصویر و نمایش آن.

تاخیر-ورودی

دریافت تصویر « تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون »

هرچه زمان دریافت تلویزیون برای گرفتن تصویر از منبع بیشتر باشد ، تأخیر ورودی بیشتر خواهد بود. با استفاده از تلویزیونهای دیجیتالی مدرن ، استفاده از کابل HDMI به شما امکان می دهد تا زمان دستیابی را به حداقل برسانید ، زیرا این امر از طریق منبع ، یک سیگنال دیجیتالی را که به راحتی توسط تلویزیون پذیرفته می شود ، منتقل می کند. با اتصالات آنالوگ مانند کابل های کامپوننت یا کامپوزیت ، ممکن است Input Lag کمی بیشتر باشد. دلیل این امر این است که تلویزیون قبل از نمایش فیلم باید سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کند و روند تبدیل به زمان نیاز دارد.

 پردازش فیلم

مدت زمان انجام این مرحله تحت تأثیر سرعت پردازنده ویدیو و میزان پردازش مورد نیاز است. اگرچه شما نمی توانید سرعت پردازنده را کنترل کنید ، می توانید با فعال کردن و غیرفعال کردن تنظیمات ، بر تعداد کارهایی که باید انجام دهید ، زمان این مرحله را کنترل کنید. هرچه تنظیمات بیشتری را فعال کنید ، پردازنده برای دستیابی به کار بیشتری نیاز دارد.

تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون ؛ نمایش تصویر

هنگامی که تلویزیون تصویر را پردازش کرد ، آماده نمایش روی صفحه است. این مرحله ای است که پردازنده ویدیو تصویر را به صفحه ارسال می کند. صفحه نمی تواند فوراً حالت خود را تغییر دهد و به میزان زمان لازم ، به فناوری و اجزای تلویزیون بستگی دارد. متأسفانه هیچ راهی برای بهبود یا کنترل مدت زمان در این مرحله وجود ندارد. این یک زمان ثابت برای هر تلویزیون است.

تاخیر ورودی میزان زمانی است که بین انجام یک عملکرد با یک منبع و دیدن نتیجه روی صفحه نمایش می گذرد. این برای بازی مهم است و از اهمیت ویژه ای برای بازی های سریع و رقابتی برخوردار است. بهترین کار برای برای بهبود میزان Input Lag ، استفاده از حالت « بازی» یا «ـ رایانه » در تلویزیون شما ( بسته به مارک ) است. اگر می خواهید از تنظیمات دیگری که در حالت بازی در دسترس نیستند استفاده کنید ، متأسفانه باید با مقدار تاخیر بیشتری مقابله کنید.

چگونه می توان بهترین نتیجه را گرفت ؟

بیشتر تلویزیون ها می توانند به گونه ای تنظیم شوند که دارای تاخیر ورودی زیادی نباشند. به عنوان یک قاعده کلی ، موارد زیر را امتحان کنید :

  • تلویزیون را روی حالت Game یا PC Mode تنظیم کنید.
  • همه تنظیمات تلویزیون را غیرفعال کنید.
  • علاوه بر این ، می توانید ترکیبات مختلفی از تنظیمات / حالت ها و ورودی ها را امتحان کنید تا زمانی که به تعادل از ویژگی ها و تاخیر ورودی که دوست دارید برسید.

تاخیر-ورودی

در اینجا مراحل لازم برای به دست آوردن حداقل تأخیر ورودی در تلویزیون از چندین برند آورده شده است :
سامسونگ : به منو > سیستم > عمومی ( General ) بروید و « حالت بازی » را روی « روشن » تنظیم کنید.
سونی : به منو > تنظیمات تصویر بروید و « حالت تصویر » را روی « بازی » تنظیم کنید.
ویزیو : به فهرست > تصویر > تصویر بیشتر بروید و « بازی کم زمان » را روی « روشن » تنظیم کنید.
ال جی : به منو > تصویر بروید و « حالت تصویر » را روی « بازی » تنظیم کنید.

تنظیمات تاخیر ورودی Input Lag در تلویزیون

حالت بازی برخی از پردازش های وقت گیر تلویزیون را غیرفعال می کند. با این حال ، حالت بازی لزوماً تنظیماتی نیست که کمترین میزان تاخیر ورودی تلویزیون را تضمین کند. برای به دست آوردن زمان بهینه ورودی ، باید سایر تنظیمات را تغییر کنید.

نحوه اندازه گیری تاخیر ورودی اینپوت لاگ در تلویزیون :

تأخیر ورودی جزء مشخصات اصلی تلویزیون نیست زیرا به دو عامل متفاوت بستگی دارد : نوع منبع و تنظیمات تلویزیون . ساده ترین راه اندازه گیری آن با اتصال کامپیوتر به تلویزیون و نمایش تایمر یکسان در هر دو صفحه است . سپس ، اگر از هر دو صفحه عکس بگیرید ، اختلاف زمان ، تاخیر ورودی شما خواهد بود. این یک تقریب است ، زیرا کامپیوتر شما لزوماً همزمان هر دو سیگنال را تولید نمی کند. در تصویر زیر تاخیر ورودی 40ms (1: 06: 260 – 1: 06: 220 ) نشان داده شده است.

تاخیر-ورودی

 

« حتما بخوانید  فناوری wobble در ماشين لباسشویی چیست ؟ کاربردهایش

بیشتر بخوانید :

معرفی بهترین مانیتور های گیمینگ سال 2019
راهنمای خرید بهترین مانیتور« manitor »
مقایسه پنل های TN ، IPS ، VA و PLS
پلی استیشن ؛ کنسول بازی شرکت سونی
معرفی بهترین مانیتورهای منحنی از نظر کارایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .