مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

Black Uniformity در تلویزیون چیست ؟ یکنواختی مشکی

0 66
زمان مطالعه : 2 دقیقه

یکنواختی سیاه در تلویزیون ؛ مسائل  Black Uniformity در تلویزیون چیست ؟  مانند کلودینگ یا چراغ قوه فقط در صحنه های تاریک و در صورت تماشای تلویزیون در یک اتاق تاریک دیده می شود . اگر تلویزیون را در اتاقی تماشا می کنید که کمی روشن باشد ، این موضوع چندان مهم نیست. هیچ تلویزیون LED از یکنواختی کاملی برخوردار نیست ، اما در بیشتر موارد ، متوجه نمی شوید مگر اینکه واقعاً دنبال آن بگردید.

 

Black Uniformity در تلویزیون چیست ؟ یکنواختی مشکی

Black Uniformity به توانایی تلویزیون در نمایش غلظت رنگ سیاه در تمام صفحه نمایش اشاره دارد. متأسفانه ، تمام تلویزیونهای LED دارای نقایصی از جمله Flashlighting ( که به نظر می رسد چراغ قوه در گوشه و کنار تلویزیون نشان داده شده است ) و Clouding ( که به نظر می رسد تکه هایی از صفحه روشن تر از قسمت های دیگر است ) هستند . هر دو به دلیل پخش نادرست نور پس زمینه در کل صفحه ایجاد می شوند ، و هر دو وقتی که تلویزیون در یک اتاق تاریک مشاهده می شود ، آشکار هستند .

Black Uniformity

 

تلویزیون های LCD با نور پس زمینه LED مستعد Black Uniformity هستند ، اما در تلویزیون های OLED مشکلی ندارد ، زیرا پیکسل ها از خودشان نور ساطع می کنند ؛ بنابراین نیازی به نگرانی در مورد اجرای نادرستد نور پس زمینه نیست. 

Flashlighting و Clouding ممکن است به چند دلیل اتفاق بیفتد :

طراحی ضعیف نور پس زمینه ، نوع نور پس زمینه و موقعیت آن به طور مستقیم بر Black Uniformity صفحه تأثیر می گذارد . بدترین یکنواختی را می توان در تلویزیون های LED لبه دار مشاهده کرد ، زیرا LED ها فقط در لبه صفحه هستند. تلویزیونهای ( Full-array LED ) از یکنواختی خوبی برخوردار هستند زیرا چراغهای LED آنها در تمام صفحه پخش شده است.

 

« حتما بخوانید  فناوری ذن Zen چیست ؟ در ماشین لباسشویی ویرپول

فشار قاب یکنواخت ، صفحه نمایش LCD تا حدودی قابل انعطاف هستند. اختلاف اندک فشار در قاب تلویزیون می تواند Black Uniformity تصویر را تغییر دهد. در برخی از تلویزیون ها ، این مشکل حل می شود. شدت ناهموار روشنایی ، گاهی اوقات ، شدت بین دو مؤلفه روشنایی می تواند در یک مجموعه متفاوت باشد ( برای مثال ، یک LED می تواند کمی روشن تر از یک LED در کنار آن باشد ) و در Black Uniformity صفحه تاثیر داشته باشد . این احتمال که در تلویزیون های جدید این اتفاق بیفتد کم است ؛ اما اگر برخی از اجزا قدیمی باشند و سریع تر از سایرین خراب شوند ، می تواند به مرور زمان اتفاق بیوفتد.

Black Uniformity یکنواختی مشکی در تلویزیون چیست ؟

توجه : بروزرسانی 21/04/2017 : ” Black Uniformity ” به ” Native black Uniformity ” تغییر نام داد.  

 

بیشتر بخوانید : 

تاثیر پردازنده آلفا 9 در کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

فناوری امبیلایت Ambilight در تلویزیون های فیلیپس چیست؟

Aspect Ratio « نسبت تصویر » در تلویزیون چیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .