مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

سیستم آکواستاپ AquaStop ماشین ظرفشویی چیست؟

0 316
زمان مطالعه : 3 دقیقه

سیستم آکواستاپ AquaStop ماشین ظرفشویی چیست؟ ؛ Bosch اولین تولید کننده ایالات متحده است که یک سیستم محافظت از نشت در ماشین ظرفشویی های خود ارائه می دهد. AquaStop یک سیستم وان و حسگر مهندسی شده است که نشتی را در ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد ، چرخه را خاموش می کند و به طور خودکار آب را پمپ می کند. کلمات aqua ، و stop توسط بسیاری از شرکت ها که محصولات مختلف را پوشش می دهند استفاده می شود. همه آن ها سعی می کنند در مواقع مختلف ، آسیب های ناشی از نشت آب را متوقف کنند. سیستم های به اصطلاح توقف آب ( AquaStop ) در لوازم خانگی می توانند بیش از یک سیستم تشخیص نشت از جمله آشکارسازهای سوئیچ شناور را در پایه لوازم خانگی ترکیب کنند .

سیستم AquaStop از یک شیلنگ منبع دو جداره ، یک شیر ایمنی و همچنین یک کف پوش با سوئیچ float تشکیل شده است که از 100٪ محافظت در برابر صدمات آب استفاده می کند. در صورت وجود نشت در دستگاه و يا شيلنگ ها ، AquaStop براي متوقف كردن آب وارد مي شود. اگر سوئیچ سرریز جریان آب را در پایه تشخیص دهد ، به طور خودکار دستگاه را خاموش می کند و تمام آب موجود در دستگاه را پمپ می کند.

فروشندگان لوازم خانگی ، این عبارات را همواره می شنوند : سیستم Aquastop چگونه از نشت آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند ؟ از چه قسمت هایی تشکیل شده است ؟ سعی خواهیم کرد در این مقاله به همه این سؤالات پاسخ دهیم.

سیستم آکواستاپ AquaStop ماشین ظرفشویی چیست؟ ؛ اصل عملکرد Aquastop

سیستم AquaStop در ماشین ظرفشویی
هر گونه محافظت در برابر نشت Aqua-Stop یا Aqua-Control نام دارد. در اصل ، این یک شیلنگ آبرسانی معمولی به لوازم خانگی است که فقط در یک محفظه محافظ مخصوص با وسیله ای قرار دارد که در صورت شرایط پیش بینی نشده ، آب را مسدود می کند. وظیفه سیستم حفاظت داخلی این است که فوراً ماشین ظرفشویی یا لباسشویی را خاموش کند تا از جاری شدن آب روی زمین جلوگیری کند.

سیستم آکواستاپ AquaStop ماشین ظرفشویی از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده است :

 

« حتما بخوانید  سنسور Proximity یا سنسور مجاورتی در گوشی چیست ؟

مونتاژ دریچه های مکانیکی یا الکترومغناطیسی ؛
شیلنگ ورودی آب به دستگاه ؛
پالت ؛
شناور ؛
سیم ایمنی ؛
دکمه تنظیم مجدد آب اضافی .
سیستم AquaStop در ماشین ظرفشویی ؛ پس از رفع تمام عیب ها ، باید دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید . سیستم دوباره آماده کار است. هر مارک مشهور لوازم خانگی امروزه دقیقاً از چنین سیستم محافظتی در برابر نشت استفاده می کند ، زیرا از نوع دوگانه است : شیلنگ Aquastop برای محافظت خارجی ، و خود این تجهیزات توسط سیستم کنترل داخلی Aqua محافظت می شود. این صنعت ، شیلنگ های ویژه ای با ساز و کارهای داخلی برای خاموش کردن آبرسانی به روش های مختلف تولید می کند. 

انواع شیلنگ های محافظت در برابر نشت

 • نوع الکترومغناطیسی

  چنین سیستمی قادر به تشخیص نشت های کوچک نیست که می تواند صدمات زیادی به همراه داشته باشد. این سیستم  تنها 147 نشت از هزار مورد را تشخیص می دهد ، که امروزه بسیار پایین تر از حد معمول در نظر گرفته می شود. در حقیقت ، چنین سیستمی مانند یک شلنگ در داخل شیلنگ دیگری که از پلاستیک راه راه ساخته شده است کار می کند : اگر لایه داخلی آسیب دیده باشد ، آنگاه پلاستیک یک محافظ نسبتاً قابل اطمینان خواهد بود.

 • مکانیکی
  aqua-stop

  هنگامی که نشتی رخ می دهد ، سیستم حفاظت فوراً فعال می شود ، نشانگر قرمز روی کیس روشن می شود و آب قطع می شود.

 • استفاده از جاذب

  سیستم AquaStop در ماشین ظرفشویی ؛ نقطه ضعف اصلی ، این است که یکبار مصرف است .

 


 

بیشتر بخوانید : 

10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی
جدیدترین و پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ ؛ ال جی ؛ بوش ؛ ویرپول
ماشین لباسشویی بکو و اشنایی با امکانات ان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .