مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

VR ( وی ار ) ؛ راهنمای خرید VR ، هدست واقعیت مجازی

0 490
زمان مطالعه : 13 دقیقه

VR ( وی ار ) واقعیت مجازی Virtual-Reality از داغ ترین مباحث تکنولوژی امروز است و کار عینکهای وی آر ، شبیه سازی  محیطی است که با محیط واقعی کمترین اختلاف ممکن را داشته باشد. در بین محصولاتی که بر پایه ی تکنولوژی واقعیت مجازی تولید شده اند، عینکها ی VR، از معمولترین و رایج ترین محصولات تکنولوژی Virtual-Reality می باشند که نظر عموم مردم را به خود جلب کرده اند و توانستند تمام قابلیتها ی خود را به نمایش بگذارند و مانند نگینی بر روی انگشتر تکنولوژی بدرخشند.

 

الگویی که در ذهن ما نقش بسته، تماشای تصاویر متحرک از یک دریچه است. اما واقعیت مجازی، این الگوی حک شده ی ذهن ما را می شکند. هنگامی که به تماشای تلویزیون می نشینیم، صفحه ای روبرویمان قرار دارد و ما فقط با نگاه کردن به آن صفحه می توانیم فیلم را ببینیم و به محض اینکه رو برگردانیم، محیط اطرافمان را مشاهده خواهیم کرد. حال تکنولوژی واقعیت مجازی، این شرایط را برایمان فراهم کرده است که با قرار دادن هدست واقعیت مجازی، با چرخاندن سر به اطراف، تصاویر نیز تغییر کنند و طوری احساس کنید که در ان محیط هستید. هدست های واقعیت مجازی یکی از هیجان انگیزترین گجت هایی هستند که تا به امروز، دنیای تکنولوژی به خود دیده است.

 

 

عينکهاي هدست مجازي

عینک واقعیت مجازی چیست ؟( VR )

عینک واقعیت مجازی فناوری جدیدی است که با استفاده از آن، محیط مجازی در جلوی چشمانتان قرار می گیرد و بدن شما با محیط عینک مجازی VR هماهنگ می شود. به این صورت که هنگامی که عینک را بر روی سر خود قرار می دهید، دنیایی جدید روبرویتان باز می شود و همزمان با حرکت سر شما و تغییر جهت دید شما، محیط هم تغییر میکند و با شما هماهنگ می شود. کارایی و عملکرد واقعیت مجازی نظر بسیاری از ابرقدرتهای دنیای تکنولوژی را متوجه خود کرده است و به علاوه توانسته برای فعالان صنعت فضانوردی و خودروسازی و آموزشی و… به عنوان تکنولوژی مورد تایید و قابل سرمایه گذاری ایفای نقش کند.

 

وقتی فکر خرید عینک واقعیت مجازی VR ذهنتان را مشوش کرده است، مطمئناً نمی توانید از این تشویش رهایی یابید مگر با خریدش ؛ شاید از خود بپرسید که چه مدلی و چه مارکی بخرید !!! سوالات زیادی ذهنتان را درگیر میکند که اگر جواب مطمئنی برای سوالتان پیدا نکنید ؛ یا از خرید منصرف می شوید و یا خریدی نادرست انجام میدهید. این راهنمای خرید برای شماست تا تمام سوالات ذهن کنجکاوتان را در مورد هدست واقعیت مجازی پاسخگو باشد.

اگر بخواهیم عینکها را دسته بندی کنیم، می توان عینکها را به سه دسته « عینکهای واقعیت مجازی موبایلی، کامپیوتری و مستقل» تقسیم کرد.

عینکهای واقعیت مجازی موبایلی VR ، فاقد سخت افزار هستند و از گوشی موبایل به عنوان سخت افزار استفاده می کنند، به این صورت که استفاده از این عینکها VR مستلزم استفاده از گوشی موبایل است. باید موبایل را درون هدست واقعیت مجازی VR قرار دهید و سپس از استفاده ی آن لذت ببرید. آنچه که در دنیای مجازی میبینیم و یا محیطی که به عنوان محیط مجازی با هدستها واردش می شویم، در واقع توسط اپلیکیشنهای اختصاصی بوجود آمده اند، بعضی از این محیط ها گرافیک رایانه ای سه بعدی هستند و یا تصاویر و ویدیوهایی 360 درجه از محیط واقعی هستند که قبلا فیلمبرداری شده اند.

هدستهای واقعیت مجازی موبایلی

هدستهای وابسته به صفحه نمایش اسمارتفونها، دارای قیمت پاینتری نسبت به هدستهای مستقل از نمایشگر هستند و بازار فروش هدستها را به تسخیر خود درآورده اند.

برخی هدستها برای نمایش دادن تصاویر از نمایشگر درون خود استفاده می کنند ؛ اما برخی از هدستها برای نمایش دادن تصاویر از نمایشگر اسمارتفون و یا کامپیوتر استفاده می کنند.

 

چرا که امروزه اسمارتفونهای پر قدرت با صفحه نمایش با کیفیت و رزولوشن بالا که قدرت پردازش اپلیکیشن های واقعیت مجازی را داشته باشند بسیار زیاد شده اند لذا هدستهای مبتنی بر صفحه نمایش گوشی نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. در واقع ؛ با استفاده از دوربین پشت گوشی داخل هدست، تصاویر از محیط ضبط می شود و سپس با محتوا و اطلاعات سه بعدی ترکیب می شود.

هدست واقعیت مجازی کامپیوتری

عینکهای واقعیت مجازی کامپیوتری VR ، مجهز به سخت افزارهایی مانند صفحه نمایش، حسگر چرخشی و ژیروسکوپ و سایر سخت افزارهای دیگر هستند، عینکهای کامپیوتری را از این جهت این چنین نامگذاری کرده اند، که برای کار کردن باید به کامپیوتر متصل شوند، به دلیل بهره بردن از انواع سیستمها
ی سخت افزاری، قیمت این نوع عینکها بالاتر است.

هدستهای واقعی مجازی مستقل

 

عینکهای واقعیت مجازی مستقل VR ، دارای سیستم عامل هستند و تمام تجهیزات لازم را دارند و قادرند بدون نیاز به هیچ سخت افزار دیگری مانند موبایل و یا کامپیوتر بطور مستقل کار می کنند. این نوع عینکها معمولاً بر پایه ی سیستم عامل اندروید طراحی شده اند، کافی است که هدست واقعیت مجازی VR را بر روی سر قرار دهید و از داشتن چنین گجتی لذت ببرید. اگر خروجی صدا برایتان مهم است و از ملاکهای خریدتان به شمار می رود، پیشنهاد می کنیم که در بین هدستهای واقعیت مجازی VR ارزان قیمت به دنبال گزینه ی مناسب نگردید، چرا که هدستهای ارزان قیمت دارای خروجی صدای مناسبی نیستند و کیفیت پایینی دارند.به جای بهره بردن از هدست دارای خروجی صدا، می توانید از هندزفری گوشی استفاده کنید که کیفیت خروجی صدای بهتری دارد.

 

نوع کاربری

عینکهای واقعیت مجازی هم برای استفاده ی شخصی مورد استفاده قرار می گیرند و هم برای کسب درآمد. عده ای از کاربران تنها برای مصارف شخصی عینک واقعیت مجازی را تهیه می کنند ولی عده ای دیگر از کاربران هستند که به منظور ایجتد غرفه ی واقعیت مجازی و درآمدزایی، از این عینک بهره می برند.

استفاده ی شخصی

اگر شما از آن دسته هستید که تنها برای مصرف شخصی این عینک را تهیه می کنید، بهترین گزینه عینک واقعیت مجازی موبایلی است، چرا که امروزه اکثر افراد جامعه، موبایل دارند، بنابراین خرید عینک واقعیت مجازی وابسته به نمایشگر موبایل VR، بسیار به صرفه خواهد بود. اما اگر از قیمتش صرف نظر کنیم، عینکهای مستقل نیز گزینه ی خوبی هستند. استفاده از عینکهای واقعیت مجازی نیازمند داشتن موبایلی است که به حسگر ژیروسکوپ مجهز باشد، چرا که با استفاده و داشتن این امکان است که می توانید بازی ها و برنامه های مجازی و حتی فیلم های سه بعدی را ببینید و لذت ببرید، بدون بهره بردن از این حسگر، تنها می توان فیلمهای معمولی را تماشا کرد. برای استفاده از عینکهای واقعیت مجازی VR موبایلی، باید  گوشی را درون عینک جا داد و برای اینکه گوشی درون این هدست جا شود، باید اندازه ی مشخصی داشته باشد. برای نمونه اگر گوشی شما، دارای اندازه ا ی برابر3.5 تا 4.7 اینچ است، باید هدستی با قالب کوچک تهیه کنید و اگر گوشی موبایلتان اندازه اش برابر 4.7 تا 6 اینچ است، مدلهای با قالب بزرگتر انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که کیفیت عینکهای واقعیت مجازی، 40 درصد به لنز دوربین بستگی دار و 60 درصدتحت تاثیر کیفیت صفحه نمایش موبایل است.

توجه داشته باشید که کیفیت عینکهای واقعیت مجازی، 40 درصد به لنز دوربین بستگی دارد و 60 درصدتحت تاثیر کیفیت صفحه نمایش موبایل است، بنابراین هر چه کیفیت صفحه نمایش گوشی بیشتر باشدt کیفیت تصاویر در حال پخش نیز افزایش می یابد. گفتیم که 40 درصد کیفیت تصاویر به قطر لنز عینک بستگی دارد بنابراین هر چه لنز ، قطر بیشتری داشته باشد زاویه ی دید و کیفیت تصاویر نیز بالاتر می رود. عینکهای واقعیت مجازی دارای لنزهایی در محدوده ی 24 تا 42 میلی متر هستند، و لنزهایی با قطر 24 میلی متری بیشترین کیفیت را ارائه می دهند.

 

 

 

گلکسی اس 8

استفاده ی تجاری

چنانچه قصد خرید عینک برای مصارف تجاری را دارید، و می خواهید غرفه ی واقعیت مجازی داشته باشید، میتوانید از عینکهای واقعیت مجازی کامپیوتری استفاده کنید، چرا که این مدل عینکها عملکرشان از طریق کامپیوتر قابل کنترل است و همچنین پردازنده ی قدرتمندی دارند که استفاده ی طولانی مدت از این عینکها را ممکن کرده است.

Google Cardboard

 

کمپانی محبوب گوگل در سال 2014 ، در رویداد I/O ، پلتفرمی به نام Google Cardboard را معرفی کرد و با این ارائه، توانست برگی جدید از ساخت محصولات تکنولوژی را رقم بزند و راه را برای ورود سایر شرکتهای وابسته و کوچکتر هموار کند ، اکنون شرکتهایی مانند سامسونگ، سونی، اچ تی سی و اکولوس و…در این زمینه فعالیت می کنند و روز به روز شاهد پیشرفت این حوزه از تکنولوژی هستیم. شاید به جرات بتوان گفت که امروزه بیشتر از  100 برند مختلف و متنوع در زمینه ی تولید این سری محصولات فعالیت دارند .

 

به صفحه نمایش نیاز دارد یا نه !!!

اگربخواهیم هدستهای واقعیت مجازی را بر اساس دارا بودن یا نبودن صفحه نمایش تقسیم بندی کنیم، می توانیم هدستهای واقعیت مجازی را در دو دسته ی اصلی قرار دهیم، هدستهای مبتنی بر صفحه نمایش گوشی و هدستهای واقعیت مجازی دارای صفحه نمایش. در یک کلام می توان گفت که هر چه تصاویری که در دنیای واقعی می بینیم به تصاویری که با هدستهای واقعیت مجازی می بینیم نزدیکتر باشد، عملکرد هدست بهتر و ایده آل تر است.

بطور معمول زاویه ی دید 90 درجه، بیشترین کاربرد را دارد

 

از اصلی ترین ملاکهایی که در نمایش دادن تصاویر در هدستهای واقعیت مجازی VR مهم است ؛ زاویه ی دید است. هدستهای واقعیتهای مجازی VR در کمترین حالت دارای زاویه ی دید 80 درجه هستند و در بیشترین حالت 120 درجه است، بطور معمول زاویه ی دید 90 درجه، بیشترین کاربرد را دارد و تصاویر با کیفیت تری را ایجاد می کند. در هدستها رایج ترین و معمول ترین زاویه ی دید 90 درجه می باشد، چرا که با چرخش 360 درجه ی سر، میتوان محیطی 3 بعدی از اطراف را مشاهده کرد. ما انسانها راههای تعاملی زیادی داریم و می توانیم با حواس مختلفی مانند شنوایی، لامسه، بینایی و ..که داریم با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار کنیم، درعینکهای واقعیت مجازی نیزچرخش سر از جمله راه های تعامل کاربر با واقعیت مجازی است.

 

 

تقسیم بندی هدست ها بر اساس قیمت

اگر بخواهیم هدستها را از نظر قیمت بررسی کنیم می توانیم هدستها را در سه دسته ی ارزان قیمت و میان قیمت و بالاقیمت تقسیم بندی کرد، بطور کلی تمام هدستهایی که دارای قیمت پایینی هستند از پلت فرم « گوگل کاردبرد»  بهره میبرند و معمولاً هیچ تفاوتی در بین هدستهای این دسته وجود ندارد و از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مشابه هم هستند. جنس بدنه ی  این عینکها از پلاستیک است و می توان آنها را در گروه هدستهای واقعیت مجازی موبایلی دسته بندی کرد. هدستهای پایین رده و ارزان قیمت در محدوده ی 50 تا 250 هزار تومان قرار می گیرد.

هدستهای میان رده که سر و گردنی از گوگل کاردبورد « پایین رده » بالاترهستند ، قابلیتها و امکانات متنوع و مختلفی دارد.

هدستهای میان رده که سر و گردنی از گوگل کاردبورد « پایین رده » بالاترهستند ، قابلیتها و امکانات متنوع و مختلفی دارند ، قبلا نیز گفتیم که ; کاربرد در واقع یک قاب گوشی هوشمند است که ظاهری جذاب و سرگرم کننده دارد. اگر هدستهای وابسته به موبایل دارای سنسورهای پیگیری و کنترلر های داخلی پیشرفته و شاید هم صفحه نمایش اختصاصی باشند ؛ برای نمونه میتوان هدستهای گیر وی ار سامسونگ را جزو پیشرفته ترین هدستهای میان رده دانست.
هدستهای واقعیت مجازی بالارده، به لطف بهره بردن از سخت افزار و امکانات و قابلیتهای متنوع و متفاوت، با انواع هدستهای دیگر تفاوت کلکوس و قابل ملاخظه ای دارند. در واقع تفاوت اصلی این هدستها با انواع دیگر این است که هدستهای بالا رده اصلاً برای گوشی هوشمند طراحی نشده است، بلکه برای سیستم خانگی و یا کنسول های بازی طراحی و تولید شده است، با این هدستها می توانید سنگین ترین بازیها را نیز اجرا کنید، چرا که قدرت پردازشی سیستم خانگی و کنسولها به مراتب بیشتر از گوشی هوشمند است. هدستهای بالا رده، مجهز به میکروفون هم می باشند، که توانایی درک دستورات صوتی و خروجی صدای با کیفیت را دارد.

با هدستهای بالا رده می توانید سنگین ترین بازیها را نیز اجرا کنید

 

اگر خروجی صدا برایتان مهم است و از ملاکهای خریدتان به شمار می رود، پیشنهاد می کنیم که در بین هدستهای واقعیت مجازی ارزان قیمت، به دنبال گزینه ی مناسب نگردید ؛ چرا که هدستهای ارزان قیمت دارای خروجی صدای مناسبی نیستند و کیفیت پایینی دارند. به جای بهره بردن از هدست دارای خروجی صدا، می توانید از هندزفری گوشی استفاده کنید که کیفیت خروجی صدای بهتری دارد.

طراحی

با توجه به قیمت و امکانات متنوع و مختلفی که هدستها دارند، میتوان آنها را در دسته های جداگانه دسته بندی کرد. وقتی حرف لنز ذره بینی و ورق مقوا به میان می اید، نام گوگل کاردبورد در ذهن تداعی می شود، گوگل، وظیفه ی تولید و فروش کاردبورد را بر عهده داشت و سایر تولید کنندگان نیز در زمینه ی تولید هدستهای ساده فعالیت کردند که با کاردبورد هم سازگار بودند. در هدست های واقعیت مجازی پایین رده، از تکنولوژی پیشرفته ای بهره نبرده اند و تنها با استفاده از یک قاب ساده و دو عدد لنز و گوشی هوشمند ، میتوان از تماشای فیلم های 360 درجه ای لذت برد . اصلی ترین بخش مربوط به هدست های واقعیت مجازی پایین رده ، مربوط به اپلیکیشن های آنهاست. اما در بین هدستهای میان رده و بالا رده از تکنولوژی پیشرفته ای د
ر ساختارشان استفاده شده و ورودی های متنوع و جدیدی به آنها اضافه گردیده است، به این صورت که استفاده ی طولانی مدت از این عینکها مرز بین واقعیت و دنیای مجازی را به کلی از بین می برد.

 هدست های میان رده دارای اپ استور اختصاصی از سوی شرکت سازنده هستند

هدست های میان رده دارای اپ استور اختصاصی از سوی شرکت سازنده هستند و چندین اپلیکیشن و برنامه ی اختصاصی خود را دارند. اما کیفیت بالا و تجربه ی بی نظیر در هدستهای بالارده با استفاده از اتصالات گوشی محقق نمی شود، برخی از این هدستها برای اجرا شدن از کامپیوتر و یا کنسول بازی استفاده می کنند ؛ این هدستها دارای صفحه نمایش با رزولوشن بالا، بهترین گرافیک، پیگیری حرکت و… هستند و این ویژگیهای عالی و بی نظیر استفاده از این هدستها را با تجربه ی فوق العاده ای همراه می کند، جالب اینجاست که همزمان با استفاده از این هدستها می توانید از وقایع محیط اطراف نیز آگاهی یابید وتا دچار ناراحتی های حرکتی نشوید.

 

تلویزیون های سه بعدی یا معمولی

وجود دکمه های کنترلر

 

به طور معمول، هدستهای واقعیت مجازی ارزان قیمت دارای هیچ گونه دکمه ی کنترلی بر روی بدنه ی خود نیستند، بنابراین تماشای ویدیو و فیلم بدون استفاده از دکمه های کنترلی سخت و ناخوشایند خواهد بود و کاربران را دچار مشکل می کنند. اگر از آن دسته کاربران هستید که به خاطر دید ن فیلم های سه بعدی هدست می خرید و نمی خواهید هزینه ی زیادی بابت آن بپردازید، توصیه می کنیم که به همراه یک هدست واقعیت مجازی ارزان قیمت، یک کنترلر بلوتوث برای گوشیتان نیز تهیه کنید تا با استفاده از آن بتوانید بر تماشای ویدیو کنترل داشته باشید، مثلاً فیلم را به عقب و جلو ببرید و یا آن را متوقف و یا پخش کنید.

 

از جمله تغییراتی که در ساختار هدستهای VR میان رده مشاهده می شود، وجود دکمه های کنترلر برروی هدست می باشد

در بعضی از مدلها، دکمه های حسگر لمسی و یا دکمه های بازگشت و OK، کمبود دکمه را در هدستهای پایین رده جبران نموده است. اگر بخواهیم هدستهای میان رده و پایین رده را با هم مقایسه کنیم، به جرات م یتوان گفت از لحاظ کیفیتی با هم قابل مقایسه نیستند و به مراتب کیفیت بالاتری دارند، اما از لحاظ کمیتی تفاوت قابل ملاحظه ای در بین این دو دسته مشاهده نمی شود. اگر شما طرفدار بازیهای 3D هستید و می خواهید هیجانی چند برابر را در دنیای مجازی تجربه کنید، میتوانید هدستی تهیه کنید که دارای دو ورودی « کنترلر و دسته بازی » باشد و یا اگر از آن دسته افراد هستید که خواهان تماشای ویدیو های 360 درجه هستید، هدستی خریداری کنید که دارای ورودی حسگر لمسی و یا دکمه باشد تا با استفاده از آنها بتوانید کنترل بیشتری بر روی ویدیو داشته باشید.

سازگاری با سیستم عامل ها

نکته ی جالب این است که اپلیکیشن Google Cardboard که در هدسشت های ارزان قیمت تعبیه شده است، قابلیت اتصال و هماهنگی با انواع سیستم عامل ها را دارد و از هر سه سیستم عامل ویندوز و ای او اس و اندروید پشتیبانی می کند.  بنابراین فرقی نمیکند از کاربران کدام سیستم عامل هستید، چرا که این هدستها قابلیت اتصال و هماهنگی با هر سه سیستم عامل را دارند.
هدستهای ساده ی سازگار با کاردبورد، در رده ی محصولات ارزان قیمت قرار می گیرند، اما قابلیت ها و امکانات محدودی دارند و نمی توان عملیات و بازیهای سنگین و سه بعدی را با این هدستها اجرا کرد، تنها کاری که این هدستها می توانند انجام دهند تماشای ویدیوی 360 درجه است، لازم به ذکر است که از این هدستها نمی توان به مدت طولانی استفاده کرد و حتی در بعضی از این هدستهای پلاستیکی، توصیه شده است که بیشتر از پنج دقیقه استفاده نشود.

این هدستها برای کاربران آیفون هم مناسب است و  می توانند از این هدست استفاده کنند.

اما هدستهای VR میان رده، مانند هدستهای پایین رده نیستند که با انواع و اقسام گوشی ها سازگاری داشته باشند، این هدستها با همه ی گوشی ها، قابلیت سازگاری را ندارند، برای نمونه هدستهای Gear VR فقط با گوشی های گلکسی نوت 4 و 5 و گلکسی S6 و S7 سازگار هستند، البته هر هدست Gear VR را نمی توان با هر گوشی ای از سامسونگ سازگار کرد، هر کدام از هدستهای سامسونگ با گوشی خاصی هماهنگ می شوند. با توجه به اینکه هزینه خرید این هدست‌ها چندان هم اقتصادی نیست، بهتر است ابتدا هدف از خرید این محصولات را مشخص کنید.

 

کیفیت تصاویر

نرخ نوسازی تصاویر، «رفرش ریت » Refresh Rat
e، از اصلی ترین پارامترهای موثر در کیفیت تصاویر است، در تصاویر واقعیت مجازی نیز نرخ نوسازی تصاویر اهمیت بالایی دارد، این پارامتر در هدستهای بالارده برابر 90 گیگاهرتز است و این در حالی است که در هدستهای پایین رده و میان رده این نرخ برابر 60 گیگا هرتز است.

کاربری

هدستهای کارد بورد یا مقوایی، طول عمر کوتاهی کردند، اما به دلیل قیمت پایینشان به راحتی قابل تعویض هستند. اپلیکیشن های مخصوص کاردبورد، تجربه ی کم و محدودی را در اختیار کاربران قرار می دهند. چند اپلیکیشن ساده مانند Vrse و IM360 و Jaunt  و… تنها قادر به نمایش ویدیوهای واقعیت مجازی می باشند.
اگر به اجرای بازیهای سه بعدی علاقه دارید و هدف اصلیتان از خرید هدست، اجرای بازیهای سه بعدی است، باید به قدرت پردازش گرافیکی گوشی توجه کنید ؛ چرا که نمی توان انواع و اقسام بازیهای سه بعدی سنگین که نیازمند قدرت پردازش بالایی هستند را بوسیله ی هدستهای میان رده اجرا کرد. بنابراین اگر اجرای بازیهای سنگین هدف شماست، خرید هدستهای میان رده گزینه ی چندان مناسبی نخواهند بود، اگر برای تماسای ویدیوهای 360 درجه و فیلم های سه بعدی، هدست می خرید، هدستهای میان رده بهترین گزینه هستند.

 

 

قابل حمل بودن

گوگل کاردبورد را می توان بهترین هدست قابل حمل بازار دانست، طراحی و ظاهر ساده ی این هدستها فضای کمی را می گیرد و به راحتی می توان آن را جابجا کرد. نمایش تصاویر کوتاه زنده را می توان بهترین تجربه ی کاردبورد دانست.

بطور کلی هدستهای پایین رده در مقایسه با سایر هدستهای بالارده و میان رده از کیفیت پایینتری برخوردارند و عملکردی همراه با تاخیر دارد.

بطور کلی قابل حمل ترین و راحت ترین هدستی که قابلیت حمل و جابه جایی داشته باشد، هدست های ساده و ارزان قیمت هستند و هیچ کدام از هدستهای دیگر « میان رده و بالا رده » نمی توانند قابلیت حمل را در خود ارتقا و افزایش دهند ؛ چرا که با افزایش قابلیت حمل ، میزان راحتی نیز کاهش می یابد و موجب عدم آگاهی از دنیای واقعی نیز می گردد . وزن دستگاه  هدستهای واقعیت مجازی دارای اهمیت خاصی است .چرا این دستگاه بر روی سر قرار میگیرد و اگر وزن دستگاه زیاد باشد، در استفاده ی طولانی مدت باعث خستی و گرفتگی عضلات سر و گردن خواهد شد و این احساس خستگی، تجربه ی ناخوشایندی برای کاربران درست می کند. اگر قصد خرید موبایل و تلفن همراه دارید، پیشنهاد می کنم حتماً راهنمای خرید موبایل را بخوانید.

 

با خواندن این راهنمای خرید می توانید، بهترین و مناسبترین عینک واقعیت مجازی را با صرف هزینه ای مناسب انتخاب کنید و بخرید ؛ سایت تا خرید وقت انتخاب و خرید…

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .