مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آشنایی با انواع ساعت مچی ؛ کدام ساعت برای من مناسب است؟

0 167
زمان مطالعه : 15 دقیقه

آشنایی با انواع ساعت مچی ؛ کدام ساعت برای من مناسب است؟

 

آشنایی با انواع ساعت مچی ؛ کدام ساعت برای من مناسب است؟ برای برخی از افراد ، ساعت ممکن است چیز خاصی نباشد. این افراد ساعت ها را یکسان می بینند. آن ها افرادی هستند که معتقدند ساعت ها فقط یک کار انجام می دهند و آن هم گفتن زمان است. شاید شما هم یکی از آنها باشید و فکر می کنید تنها چیزی که در یک ساعت نیاز دارید عدد ها هستند که یا با عقربه کار می کنند یا رویLCD  نمایش داده می شوند. اما ساعت ها به همان سادگی که به نظر می رسند ، نیستند. هنگامی که آشنایی با انواع ساعت مچی را پیدا کردید، متوجه خواهید شد که در واقع ، ساعت های مختلف ویژگی های مختلفی برای ارائه دارند.

هنگامی که آشنایی با انواع ساعت مچی را داشته باشید ، هر زمان که می خواهید ساعت بخرید می توانید گزینه های خود را محدود کنید. باید قبول کنید ، این واقعیت که تعداد زیادی انتخاب وجود دارد ، کار را دشوارتر می کند ، خصوصاً وقتی فکر می کنید همه آن ها یکسان هستند. وقتی در مورد انواع ساعت ها آگاهی داشته باشید ، قادر خواهید بود بدانید که در یک ساعت چه ویژگی هایی را جستجو کنید و مناسب ترین ساعت ها را ارائه دهید. علاوه بر این ، شما قادر به خرید هوشمندانه خواهید بود به طوری که می دانید کدام یک از آن ها واقعاً ارزش آن قیمت را دارند. شناختن و آشنایی با انواع ساعت مچی به شما کمک می کند تا درک کنید که چرا ساعت های Akribo بسیار ارزان هستند و چرا مارک هایی مانند امگا بسیار گران هستند.

ساعت های بسیار متنوعی وجود دارند که مردم در نحوه دسته بندی آن ها گیج می شوند. این همان چیزی است که این مقاله در مورد آن توضیح می دهد.

آشنایی با انواع ساعت مچی

 

نمایشگر ساعت : آنالوگ ، دیجیتال ، ترکیبی ، لمسی ، صفحه لمسی

یکی از ساده ترین راه های دسته بندی ساعت ها ، نوع نمایشگر است.

 

ساعت های آنالوگ

این ساعت غیر قابل انکار ، سنتی ترین نوع نمایشگر ساعت است. این نوع از ساعت ها بسیار رایج هستند ، دارای عقربه های ساعت هستند و حتی احتمالاً نوعی است که والدین شما با آن به شما یاد می دهند چگونه زمان را بخوانید. آنقدر رایج است که احتمالاً نیازی به توضیح بیشتر ندارید.

 

ساعت های دیجیتال

ساعت های دیجیتال یکی از مواردی است که از صفحه LCD برای نمایش زمان و سایر اطلاعاتی که ممکن است در ساعت موجود باشد استفاده می کند. این به انرژی الکتریکی نیاز دارد بنابراین فقط در بین ساعت های کوارتز موجود است.

 

آشنایی با انواع ساعت مچی

ساعت های هیبریدی

بعضی از ساعت ها نمایشگر آنالوگ و دیجیتال را با هم ترکیب می کنند و یک صفحه نمایش ساعت هیبریدی ایجاد می کنند. با این وجود ساعت های هیبریدی در صفحه LCD خود امکانات بیشتری را ارائه می دهند. بسیاری از ترجیح می دهند ظاهر کلاسیک چهره آنالوگ همراه با راحتی مدرن برنامه ها ، اعلان ها و سایر ویژگی های ساعت های هوشمند را داشته باشند.
آنالوگ برای برخی افراد قابل تشخیص است. قسمت دیجیتال ساعت معمولاً برای اطلاعات اضافی مانند تاریخ ، روز ، حتی نمایشگر زمان دیجیتال است. نیازی به گفتن نیست که این نوع ساعت ها معمولاً عملکردهای بیشماری از قبیل کرونومتر و نور پس زمینه را دارند ، بنابراین آن ها را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

 

برخی از آن ها زمان را به صورت دیجیتالی بر روی LCD نمایش می دهند در حالی که ساعت های هیبریدی وجود دارد که شامل ردیاب های تناسب اندام اند ، حتی ممکن است به تلفن هوشمند متصل شده و سایر ویژگی های رایج موجود در ساعت های هوشمند را داشته باشد که به آن ها ساعت های هوشمند هیبریدی گفته می شود.

ساعت های لمسی

ساعت های لمسی ، ساعت هایی هستند که ساخته شده اند تا حتی بدون اینکه شما به آن نگاه کنید ، زمان را بگویید. اگرچه معمولاً تصور می شد که این ساعت ها عمدتا برای نابینایان ساخته شده اند ، اما اولین ساعت های لمسی (جیبی) در اوایل سال 1800 ساخته شده اند ، بنابراین صاحب می تواند حتی بدون بیرون آوردن ساعت از جیب خود ، از زمان مطلع شود. با این حال ، امروزه ، از آنجا که ساعت های جیبی گزینه نادری است ، به طور کلی ساعت های لمسی برای نابینایان ساخته می شوند.
ساعت اپل یک نمونه عالی از ساعت های لمسی است ، در حالی که آن ها هنوز دکمه هایی دارند اما آن ها بیشتر با لمس گزینه های مختلف روی صفحه کنترل می شوند.

سبک ساعت : کژوال ، رسمی ، فشن و لوکس

این دسته مربوط به جذابیت بصری کلی ساعت است ، آیا ساعت برای لباس روزمره به نظر می رسد یا برای لباس رسمی؟ یا شاید این جذابیت کلی را دارد که بیش از دیگران برتری دارد.

 

ساعت کژوال ( Casual )

ساعت های کژوال از نظر سبک رایج ترین ساعت ها هستند. آنها زیبا نیستند و شما را در هر موقعیتی برجسته نمی کنند. در عوض ، ساعت های معمولی برای استفاده روزمره و برای افرادی طراحی شده اند که واقعاً نیاز زیادی به ساعت های خود ندارند. به همین ترتیب ، آنها ارزان ترین گزینه ها و شاید بهترین انتخاب به عنوان هدیه هستند ، به خصوص اگر با شخصی که می خواهید به او ساعت هدیه دهید ، آشنایی چندانی ندارید.

 

ساعت رسمی

برخلاف سبک اول ، این نوع ساعت ها برای پوشاک تجاری و رسمی بهترین است. بهترین ساعت های رسمی آنهایی هستند که به اندازه کافی باریک باشند و بتوانند در زیر آستین پیراهن یا کت و شلوار پنهان شوند. آنها به طور کلی ساده و در عین حال زیبا برای تکمیل لباس پوشیدن هستند. برای ساده نگه داشتن ساعت های رسمی ، آن ها معمولاً فقط عقربه ساعت و دقیقه دارند. ترجیحاً سفید ، سیاه یا فلزی هستند تا سادگی ساعت حفظ شود. برای دیدن بهترین انتخاب های بهترین ساعتهای لباس زیر 500 دلار اینجا را کلیک کنید. ساعت های رسمی ، به دلیل سادگی  برای کسانی که سبک زندگی مینیمالیستی را ترجیح می دهند بهترین هستند.

 

ساعتهای اندروید ور

ساعت های فشن

همه در تعریف دقیق ساعت های فشن موافق نیستند ، اما ما معمولاً به مارك های ساعت مچی اشاره می كنیم كه اصولاً تخصصی در ساخت ساعت ندارند و یا سابقه هورولوژیكی مشخصی دارند. ساعت های فشن به جای تبحر در ساخت ساعت ها توسط مارک هایی به فروش می رسند که به شهرت در دنیای مد معروف هستند.

بسیاری از این مارک ها برای تولید ساعت های خود ، به شرکت های دیگر مجوز می دهند و ساخت ساعت را به عهده دیگران می گذارد. این ساعت ها معمولاً بر زیبایی تمرکز می کنند و اغلب دارای یک آرم برجسته هستند. ساعت های Emporio Armani ، Hugo Boss ، Gucci ، Michael Kors و Guess نمونه هایی از ساعت های فشن هستند.

 

ساعت های لوکس

این مقاله بدون ذکر ساعت های لوکس کامل نخواهد بود. ممکن است در مورد اینکه “لوکس” یک سبک خاص از ساعت است یا شهرت خود مارک ساعت آن را به عنوان یک ساعت لوکس تعریف می کند ، بحث هایی وجود داشته باشد.

با این حال ، قطعاً بین ساعت های فشن و لوکس یک تفاوت واضح وجود دارد. ساعت های لوکس به طور کلی توسط شرکت هایی ساخته می شوند که سابقه طولانی در ساعت سازی دارند. در حالی که برخی از ساعت های لوکس از طلا ، الماس و سایر فلزات گرانبها و جواهرات استفاده می کنند که به ارزش آن ها افزوده ، آن ها از حرکات پیشرفته نیز استفاده می کنند و با دقت ساعت های خود را تولید می کنند .
بسیاری از مارک های ساعت لوکس ، سوئیسی هستند و ساعت ها را به تعداد محدود ساخته و به صورت منحصر به فرد به فروش می رسند. آن ها به طور کلی ارزش خود را بهتر از مارک های دیگر حفظ می کنند و همچنین مورد توجه کلکسیون داران ساعت ، افراد مشهور و ثروتمندان هستند.

Patek Philippe ، Hublot ، Vacheron Constantin ، Audemars Piguet ، Lange & Söhne ، Jaeger-LeCoultre ، Tag Heuer و Rolex از معروف ترین مارک های ساعت لوکس هستند.

 

آشنایی با انواع ساعت مچی

بر اساس حرکت : کوارتز ، مکانیکی اتوماتیک ، خورشیدی ، حرکتی ، کرونومتر ، فنر درایو

حرکت ساعت در اصل همان چیزی است که به ساعت جان می بخشد. این مربوط به مکانیزمی است که ساعت را به حرکت می اندازد.

 

ساعت کوارتز

کوارتز شاید رایج ترین نوع در این دسته باشد. کوارتز همچنین به عنوان دی اکسید سیلیکون یا شن شناخته می شود ، که ماده معدنی فراوانی روی زمین است. ساعت های کوارتز از نوسان کریستال کوارتز و یک مدار مجتمع برای حفظ زمان استفاده می کنند. ساعت های کوارتز دقت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهند. و در مقایسه با ساعت های اتوماتیک دوام بیشتری دارند. ترکیب دقت ، مقرون به صرفه بودن و دوام ، ساعت های کوارتز را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند.

 

ساعت های مکانیکی

برخی از گرانترین ساعت های موجود در بازار توسط یک حرکت مکانیکی تأمین می شوند. آن ها ساعت هایی هستند که متناسب با ایده سنتی ساعت هستند : یک قاب پر شده از چرخ دنده و سایر دستگاه های کوچک که از فنری که به سیم پیچ نیاز دارد تأمین می شوند. زیرمجموعه ای از ساعت های مکانیکی وجود دارد که ساعت های اتوماتیک نامیده می شوند و از همه چیز از نور خورشید گرفته تا حرکت جنبشی تولید شده توسط مچ دستی که در طول روز ایجاد می شوند ، نیرو می گیرند.
اگر صدای تیک تاک ساعت را می شنوید ، به احتمال زیاد آن ساعت مکانیکی است ، زیرا این نویز با عملکرد فنر تولید می شود که هنگام باز شدن آن به آن نیرو می دهد.

 

ساعت اتوماتیک

یک ساعت مکانیکی است که دارای یک روتور متصل به حرکت است. هنگامی که مچ خود را با ساعت اتوماتیک حرکت می دهید ، روتور می چرخد ​​و با محکم کردن منبع تغذیه ، ساعت را دوباره به عقب می چرخاند. هنگامی که آنها را روی مچ خود نپوشیده اید ، می توانید ساعت های اتوماتیک را در یک سیم پیچ ساعت که به آرامی به جلو و عقب حرکت می کند نگه داشته و آن را زخمی نگه دارید.
این مکانیسم همچنین باعث می شود ساعت های اتوماتیک مکانیکی به راحتی قابل شناسایی باشند. به دلیل قطعات مکانیکی ساعتهای اتوماتیک ، عقربه های دوم آنها تمایل به جارو زدن دارند و عملکردی آرام را ایجاد می کنند که نگاه کردن آنها بسیار زیبا است.

با این حال ، از آنجا که توسط قطعات مکانیکی کار می کنند ، ساعت های اتوماتیک به اندازه ساعت های کوارتز دقیق نیستند. همچنین قیمت آنها به طور کلی کمی بالاتر از کوارتز است.

ساعت های کینتیک

ساعت سینتیک ترکیبی از ساعت های مکانیکی کوارتز و اتوماتیک است.
شبیه ساعت های اتوماتیک دارای روتور وزنی است که باعث حرکت ساعت می شود. با این حال ، در یک ساعت جنبشی ، حرکت روتور به موجب یک دینام داخلی به برق تبدیل می شود. سپس این برق در یک پیل برق ذخیره می شود. برای شارژ مجدد ، باید از ساعتهای جنبشی استفاده شود. ساعتهای جنبشی اغلب با ساعتهای خورشیدی اشتباه گرفته می شوند ، توضیحات را در اینجا ببینید.

 

ساعتهای کرونومتر

از آنجا که داشتن ساعت های اتوماتیک بسیار خوب است اما دقیقاً به اندازه کوارتز دقیق نیستند ، زمان سنج ها جای خالی را پر می کنند. کرونومترها از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند که با تغییر دما به راحتی منبسط و منقبض نمی شوند. حرکت آن نیز برای دقت بیشتر در مقایسه با بقیه پیشرفته تر است.
با این حال ، از آنجا که این آزمون کاملاً پرهزینه است ، کرنومترهای دیگری نیز وجود دارند که دارای صحت تایید شده هستند زیرا سازندگان آنها نیز تست های استاندارد خود را دارند.

 

ساعتهای بهاری درایو

این ساعت با حرکت بهاری در سال 1977 توسط یوشیکازو آکاهانه در Suwa Seikosha ساخته شد که بعداً با Seiko ادغام شد.

« حتما بخوانید  منظور از گوشی های ضد آب و رتبه بندی استاندارد IP چیست ؟

این جنبش ابتدا توسط Seiko به صورت تجاری منتشر شد و اکنون در صف های تماشایی Credor ، Grand Seiko و Prospex مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مشابه ساعتهای جنبشی ، درایو فنر نیز ترکیبی از مکانیزم خود سیم پیچ اتوماتیک و دقت کوارتز است. با این حال ، رانش فنر بیشتر از جنبشی را ارائه می دهد و یکی از پیشرفته ترین حرکات در حال حاضر از نظر فنی است.

درایو فنر همچنین دارای یک منبع اصلی است که انرژی بالقوه را ذخیره می کند و همان روتور برای باد دادن منبع اصلی است. با توجه به زمان سنجی ، درایو فنر برای تنظیم وقت از یک تنظیم کننده Tri-synchro استفاده می کند. همچنین دارای یک مدار مجتمع همراه با کریستال کوارتز برای اطمینان از دقت ساعت است.

 

جالب اینجاست که ساعت دوم عقربه های فنر درایو نیز در مقایسه با ساعتهایی که هر ثانیه یک حرکت تیک تیک قابل توجه دارند ، با یک حرکت رفت و برگشتی حرکت می کنند.
برای اطلاعات بیشتر ، این مقاله یعنی ” آشنایی با انواع ساعت مچی ” را در مورد اینکه چرا ساعتهای رولکس تیک نمی خورند بخوانید.

D D. بر اساس منبع تغذیه: خورشیدی ، کوارتز ، ساعت هوشمند
از نظر اصطلاح ، این ساعتها را بر اساس منبع انرژی موجود در ساعتها دسته بندی می کند.

 

ساعتهای خورشیدی

ساعتهای خورشیدی انرژی خورشیدی را از طریق سلولهای فتوولتائیک موجود در صورت ساعت گرفته و آنها را به برق تبدیل می کنند. این برق سپس در داخل یک پیل برق ذخیره می شود. پس از آن ، ساعتهای خورشیدی اساساً مانند ساعتهای کوارتز کار می کنند.

Citizen و Seiko به طور مستقیم با خطوط Eco-Drive و Seiko Solar خود رقابت می کنند و به دلیل ساخت برخی از بهترین ساعتهای خورشیدی در بازار همراه با مارک های دیگر که ساعتهای خورشیدی از جمله Casio و سایر محصولات را تولید می کنند ، مشهور هستند.

 

ساعتهای خورشیدی

با این وجود ، ساعت های خورشیدی نه تنها از نور خورشید بلکه از تمام چراغ های دیگر که به اندازه کافی روشن هستند استفاده می کنند. بنابراین در حالت ایده آل ، ساعتی است که می تواند برای همیشه کار کند. برای بهتر کردن این ، ذخیره قدرت آن می تواند تا 6 ماه دوام بیاورد. برای شارژ مجدد آن ، فقط باید آن را زیر نور شدید بگذارید.

ساعت کوارتز

در وهله اول ، ساعتهای کوارتز توسط یک باتری تغذیه می شوند که باعث می شود بلور کوارتز داخل آن با سرعت مشخصی لرزش داشته باشد. اگرچه کوارتز ساعتهای دقیق تری تولید می کند ، اما نکته منفی این است که شما برای حفظ دقت باید مرتباً باتری را تعویض کنید. در غیر این صورت ، ساعت در اصل بی فایده است.

در این مقاله درباره ساعتهای کوارتز بیشتر بدانید.

 

ساعتهای لیتیوم یونی

از طرف دیگر ، ساعت های هوشمند معمولاً توسط یک باتری لیتیوم یونی قابل شارژ تغذیه می شوند.

در درجه اول مهم است که می توان آنها را شارژ کرد ، زیرا ساعت های هوشمند معمولاً دارای ویژگی های دیگری هستند که آنها را “هوشمند” می کند ، مانند ردیاب تناسب اندام ، دوربین ، GPS و غیره. این ویژگی ها معمولاً “گرسنه” هستند ، بنابراین نیاز به باتری قابل شارژ است.

 

  1. E. عملکرد: کرونوگراف ، GMT ، تقویم و ماه فاز ، روز و شب ، شیرجه ، خلبان ، فیلد ، ساعت هوشمند

 

آشنایی با انواع ساعت مچی مردانه خورشیدی سیکو

کرنوگراف خورشیدی سیکو.
امروزه ، ساعت ها کارهایی فراتر از تعیین زمان انجام می دهند. آنها اکنون چنان متنوع هستند که مستحق طبقه بندی بر اساس آنچه غیر از زمان می توانند ارائه دهند ، می شوند.

 

ساعتهای کرونوگراف

گاهی اوقات از کرونوگراف به عنوان یکی دیگر از ویژگی های ساعت یاد می شود. با این حال ، ازآنجایی که کرونوگرافی قابلیت را به آن اضافه می کند ، شایسته است که از آن به عنوان نوع خاص خود یاد شود.

کرونوگراف به عنوان کرونومتر کار می کند. این 2 یا 3 دایره کوچکتر با دستان خود است که می توانید در صورت تماشا کنید. برای استفاده از آن ، اغلب دو دکمه در کنار ساعت وجود دارد که تاج را احاطه کرده است – یکی برای شروع / توقف در حالی که دیگری برای تنظیم مجدد است.

 

جزئیات بیشتر در مورد ساعتهای کرونوگراف در اینجا.

ساعتهای GMT
GMT مخفف Greenwich Mean Time است. ویژگی اصلی که ساعت GMT را متمایز می کند عقربه اضافی آن است. ساعت GMT علاوه بر عقربه های ساعت ، دقیقه و ثانیه ، عقربه چهارمی نیز دارد که جدا از 3 عقربه دیگر می چرخد. دست چهارم هر 24 ساعت یک بار به دور صورت می چرخد.

علاوه بر این ، ساعتهای GMT ​​دارای یک حاشیه چرخان هستند که می تواند برای تنظیم در مناطق زمانی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

 

ساعتهای تقویم و ماه فاز

فاز ماه نیز مشابه کرونوگراف است و همچنین در ساعتهایی که از این ویژگی برخوردارند از ویژگیهای فاز ماه هستند. Moonphase فاز ماه را براساس تقویم ساعت نشان می دهد. همچنین با نشان دادن تصویری از خورشید یا ماه نشان می دهد که روز است یا شب. برای دیدن برخی از ساعتهای فاز ماه خانمهای مورد علاقه ما اینجا کلیک کنید.

 

ساعتهای شبانه روز
ساعت های شبانه روز عملاً شبیه ساعت های فاز ماه هستند اما کاملاً محدود هستند. آنها فقط شب یا روز را نشان می دهند.

 

ساعت های غواصی

ساعت های غواصی برای مقاومت در برابر آب طراحی شده اند بنابراین ویژگی هایی برای انجام این کار دارند.

تاج آنها غالباً پیچ دار است ، به این معنی که برای قفل / باز کردن نیاز به پیچ خوردن (استفاده از انگشتان) دارید و دارای واشر لاستیکی ضخیم تری برای محافظت بهتر در برابر آب هستند. ساعت های غواصی معمولاً دارای یک حاشیه چرخان هستند که به عنوان یک تایمر نیز کمک می کند تا رانندگان بتوانند مدت زمان حضور خود در زیر سطح را کنترل کنند.

برخی از بهترین ساعتهای غواصی با قیمت مناسب را اینجا ببینید.

 

ساعتهای خلبان

از طرف دیگر ساعت های خلبان برای هواپیمایی طراحی شده اند. آنها در ابتدا برای خلبانان جنگنده تولید شدند. به همین ترتیب ، آنها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی خوانده می شوند و دارای ویژگی های خاصی هستند که برای خلبانان مفید است. اکثر ساعت های خلبان شامل ابزارهای خاصی مانند تاچیمتر ، ارتفاع سنج ، قطب نما هستند و اغلب دارای یک حاشیه قانون لغزش برای کمک به انجام محاسبات در حین پرواز هستند. آنها اغلب در اندازه های بزرگ و با اعدادی که در صفحه ساعت دیده می شوند ، ارائه می شوند.

اگر شما علاقه مند به بررسی این نوع ساعت ها هستید ، در اینجا لیستی از ساعتهای خلبان مورد علاقه خود را زیر 500 دلار ارائه کرده ایم.

 

ساعتهای میدانی

علاوه بر این ، ساعتهای میدانی ساخته شده اند تا برای ارتش کاربردی باشند. آنها باید توانایی ناهمواری داشته باشند در حالی که زمان دقیق را تحمل می کنند ، در برابر آب ، خاک ، شن و یا حتی گل و لای مقاومت می کنند. آنها باید به اندازه کافی سختگیر باشند تا از هر مأموریتی که صاحب آنها با آنها روبرو شود ، جان سالم به در ببرند. توضیحات کلیدی آنها: با دوام. اطلاعات بیشتر در مورد ساعتهای میدانی را اینجا بخوانید.

برای دیدن بهترین گزینه های تماشای بهترین زمینه در بودجه ، اینجا را کلیک کنید.

از آنجا که بادوام هستند ، برای پلیس ، آتش نشانان و حتی اتومبیل های مسابقه دهنده گل بسیار مناسب هستند.

 

ساعتهای ابزار
سه نوع ساعت آخر (Dive ، Pilot و Field) بعضی اوقات در گروه وسیع تری به نام ساعت های ابزار دسته بندی می شوند که عملکردهای خاصی فراتر از زمان گفتن دارند. اگرچه به نظر نمی رسد در مورد آنچه ساعت تماشای ابزار را تعریف می کند توافق خاصی وجود داشته باشد ، همه آنها دارای ویژگی های خاص یا “ابزاری” هستند که فراتر از یک ساعت استاندارد است.

این ممکن است شامل یک قانون اسلاید روی ساعت خلبان ، قرائت جزر و مد در ساعت قایقرانی برای کمک به ناوبری دریایی یا قطب نما یا ارتفاع سنج باشد (به ساعتهای ABC مراجعه کنید) در ساعتهای طراحی شده برای پیاده روی یا کوهنوردی.

 

ساعتهای هوشمند

ساعت های هوشمند نوعی ساعت هستند که معمولاً امکان اتصال به تلفن و دیگر ابزارها مانند هدفون بلوتوث را فراهم می کنند. این ویژگی از یک صفحه لمسی بهره می برد و بسیاری از قابلیت های گوشی های هوشمند را روی مچ دست شما فراهم می کند بدون اینکه دائماً به دنبال تلفن باشید. بیشتر ساعت های هوشمند اعلان ها ، تقویم ها ، ایمیل و سایر برنامه های تلفن همراه را همگام سازی می کنند.

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، این ساعت های هوشمند “هوشمند” هستند زیرا ویژگی های متنوعی را ارائه می دهند. با این حال ، همه ساعت های هوشمند یکسان نیستند. برخی از آنها در برابر آب مقاوم هستند ، برخی از آنها عملکرد شاتر برای دوربین شما دارند ، برخی حتی می توانند ضربان قلب شما را اندازه گیری کرده و خواب شما را ردیابی کنند. برخی همه اینها را ارائه می دهند و موارد دیگر در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند.

 

بحث در مورد آشنایی با انواع ساعت مچی

با این وجود ، برای آگاهی کامل از این موضوع ، ما همچنین برخی دیگر از نظرات رایج در مورد نحوه دسته بندی ساعت ها را در اینجا ذکر کرده ایم.

دو نوع کلی: ساعت کوارتز و ساعت مکانیکی

این نمای به طور کلی ساعت ها را بر اساس نیازهای نگهداری آنها مرتب می کند. ساعت های کوارتز ساعت هایی هستند که به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارند در حالی که ساعت های مکانیکی ساعت هایی هستند که به طور معمول هر سال نیاز به نگهداری دارند.

بحث در مورد آشنایی با انواع ساعت مچی

ساعت های کوارتز شامل ساعت های مجهز به باتری ، انرژی حرکتی و خورشیدی هستند ، از طرف دیگر ساعت های مکانیکی همان ساعت های سیم پیچ دستی و سیم پیچ اتوماتیک هستند.

چهار دسته: براساس حرکت ، براساس سبک ، با نمایش و براساس کلاس

این دیدگاه تقریباً مشابه آنچه در اینجا ارائه کردیم است. با این حال ، آنها نتوانستند انواع مختلفی را که در این مقاله توضیح داده ایم و باعث ایجاد تفاوت چشمگیری در نوع ساعت ها می شود ، پوشش دهند. به طور خاص ، این دسته بندی نمی تواند شامل ساعت های هوشمند در هر یک از دسته های گفته شده باشد.

هفت نوع ساعت و آشنایی با انواع ساعت مچی

 

یک دیدگاه خاص معتقد است که فقط 7 نوع ساعت وجود دارد که مردم باید بدانند.

ساعتهای اتوماتیک
ساعت کوارتز
ساعتهای خورشیدی
ساعت مچی
ساعتهای کرونوگراف
ساعت های غواصی
ساعتهای هوشمند

 

دیدگاه های مختلف در مورد ساعت

این گزینه در مقایسه با آنچه در این مقاله ارائه شده است ، ممکن است کاملاً ساده تر باشد. با این حال ، منافذ زیادی در آن وجود دارد و شما نمی توانید به وضوح ببینید که چه چیزی یک نوع را از نوع دیگر متمایز می کند. تحت این دیدگاه ، ممکن است ساعتی نیز باشد که ممکن است فقط یک نوع را پوشش ندهد.

یک مثال آشنا این است که ساعت اتوماتیک ممکن است یک ساعت لباس نیز باشد.

 

دیدگاه های دیگری در مورد آشنایی با انواع ساعت مچی وجود دارد اما در این مرحله تقریباً قابل چشم پوشی هستند. به هر حال این مقاله لیست جامعی را ارائه داده است.

شاید تاکنون فهمیده باشید که ساعت ها به همان سادگی که در ابتدا فکر می کردید نیستند. ساعت ها در واقع می توانند چیزهای فراتر از صرف زمان را به شما ارائه دهند و در واقع می توانید ساعت هایی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد ، در زمین ، در هوا یا حتی در زیر آب.

به هر حال ، آنچه در اینجا ارائه شده است ، این مقاله یعنی ” آشنایی با انواع ساعت مچی ” قصد دارد به شما کمک کند و بیش از این شما را گیج و تحت فشار قرار ندهد.

منبع watchranker
از طريق تا خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .