مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید ؛ خرابی و علت کار نکردن

0 202
زمان مطالعه : 5 دقیقه

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید ؛ خرابی و علت کار نکردن ؛ یخساز ها از مدلی به مدل دیگر متفاوت اند ؛ اما در کل مشابه هم عمل می کنند. یخساز ها از هر نوعی که باشند ( چه به منبع آب متصل باشد یا به صورتی دستی آب را در ظرف یخ بریزید ) ، مشکلات یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید تا حدودی مشابه هستند.

نحوه کار کردن یخساز ها

سه مورد لازم برای ساختن یخ عبارتند از :

  • آب در یخ ساز
  • دمای صحیح داخل فریزر
  • ولتاژ ورودی

دمای مطلوب برای ساختن یخ 0 درجه سانتیگراد یا کمتر است. هنگامی که دمای لازم در داخل یخساز ها یا فریزرها به 0 درجه رسید ، ولتاژ به شیر ورودی آب ارسال می شود و اجازه می دهد تا آب وارد یخ ساز شود. در مدل هایی که منبع آب ورودی ندارند ، سینی های یخی بصورت دستی با آب پر می شوند و در یخچال نگهداری می شوند. وقتی دما به درجه مطلوب برسد و آب در یخ ساز باشد ، یخچال و فریزر شروع به ساختن یخ می کند. و هنگامی که مکعب های یخ به اندازه کافی منجمد شوند ، روند انجماد متوقف می شود. اما درجه حرارت بهینه نگه داشته می شود تا یخ خوب و منجمد بماند.

 

مشکلات یخساز یخچال و فریزر ها

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید ؛ خرابی و علت کار نکردن

 

بارها پیش می آید که یخ ساز به درستی یخ ها را درست نمی کند. مشکلات یخ ساز می تواند چهار وضعیت داشته باشد :

تولید مکعب های یخی خیلی کوچک یا توخالی :

یک لوله آب به شیر آب ورودی یخچال متصل شده است. آب از لوله به شیر منتهی می شود و به یخ ساز می رسد. بعضی اوقات به دلیل فشار نا کافی آب به شیر ورودی یا هرگونه انسداد در خود لوله آب ، نمی توان مقدار لازم آب را به جعبه یخ ساز برساند و از این رو مکعب های کوچک یا توخالی تشکیل می شود. با بررسی فشار آب به شیر ورودی می توان این مسئله را اصلاح کرد. اگر فشار در لوله آب کافی باشد مشکل از خط لوله آبرسانی نیست. هنگامی که فشار آب خوب است ، مشکل می تواند انسداد در شیر ورودی یخچال باشد.

اولین مشکلات یخ ساز یخچال تولید نکردن یخ : 

خیلی وقت ها اتفاق می افتد که یخ ساز به هیچ وجه یخی ایجاد نمی کند. یکی از دلایل احتمالی این است که هیچ آبی برای تولید یخ وارد یخ ساز نمی شود. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که آب درون لوله هایی که آب را به یخ ساز منتقل می کند منجمد شود. دلیل دیگر این است که دمای داخل یخچال برای تولید یخ بیش از حد بالاست. برای درک اینکه چرا دمای داخل یخچال افزایش می یابد و خنک نمی شود به صفحه ” دلایل سرد نکردن یخچال چیست ؟  ” مراجعه کنید. بررسی کنید که یخ ساز روشن است.

علاوه بر این اکثر مدل ها دارای یک آیکون ( Ice Off ) هستند که هنگام روشن کردن آن دستگاه یخ ساز خاموش می شود . برای تولید یخ آن را تغییر دهید تا روشن نباشد. اگر نمیدانید که چگونه این کار را انجام دهید ، به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید.

مشکلات یخساز یخچال و فریزر ها

توجه :
مدل های برتر یخچال فریزر دارای دکمه ( Ice On ) هستند. اگر می خواهید یخ درست کنید باید این نماد را روشن بگذارید. مدل های ( Family Hub ) این عملکرد را در برنامه ( Fridge Manager ) کنترل می کنند. و سرانجام ، مدل هایی با یخساز های دوتایی برای هر یخ ساز دارای یک آیکون Ice Off هستند ، اما تنها یک دکمه برای کنترل هر دو آن ها وجود دارد. به ضربه زدن دکمه به طور مکرر ادامه دهید تا زمانی که هیچ آیکونی روشن نباشد.

یکی از دلایل دیگری که ممکن است باعث شود تا یخساز یخ تولید نکند کثیف بودن سنسور سطح یخ است که در دیواره سمت راست سطل ذخیره یخ قرار دارد و سطح یخ را نظارت می کند. اگر سنسور مسدود یا کثیف شده باشد ، می تواند یخساز را خاموش کند و تولید یخ را متوقف کند یا برعکس بیشتر از مقدار ممکن یخ تولید کند. بررسی کنید که سنسور کثیف نباشد. این حسگر را می توان با یک حوله نرم ، آب گرم و صابون تمیز کرد.

 

« حتما بخوانید  امکانات یخچال هیتاچی ؛ تکنولوژی ها و ویژگی ها

تولید مکعب های یخ کثیف :

دیدن ذرات تیره یا لک در مکعب های یخی طبیعی نیست. یخ کثیف ممکن است در اثر فیلتر آب کثیف یا آسیب دیده ، خاک در منبع آب یا سطل یخ آسیب دیده ایجاد شود. ابتدا یخ ساز و قسمت های آن را باررسی کنید. بعد ، فیلتر آب را جایگزین کنید. اگر خسارت قابل مشاهده ای وجود دارد ، یا یخ بعد از تعویض فیلتر آب باز هم کثیف است ، برای حل مشکل با یک تکنسین تماس بگیرید.

تولید یخ بیشتر از حد معمول :

یخساز ها طوری طراحی می شوند که هنگام پر شدن متوقف شوند. برای این کار دو روش وجود دارد که بستگی به نوع یخساز شما دارد. یا سنسور نوری تشخیص می دهد که یخ خیلی زیادی جمع شده است ، یا هنگامی که محفظه یخ ها به اندازه کافی پر می شوند ، یک بازوی مکانیکی به سمت بالا کشیده می شود. اگر یخ ساز شما متوقف نمی شود ، این سیستم کار نمی کند. اگر یخساز شما بیش از حد یخ تولید می کند ، ممکن است محفظه یخ به درستی قرار نگرفته باشد. این اجازه می دهد تا یخ قبل از آن که به مقدار زیاد جمع شود ، از سطل خارج شود و توسط یخساز شناسایی نشود.

اطمینان حاصل کنید که سطل یخ شما به درستی درج شده است. در صورت نیاز می توانید به تصاویر موجود در دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید. اگر سطل یخ شما به درستی درج شده است اما مسئله همچنان ادامه دارد ، برای درخواست خدمات به یک تکنسین مراجعه کنید.

بیرون آمدن آب از یخساز به جای یخ :

گاهی اوقات سعی می کنید مقداری یخ از یخساز یخچال خارج کنید ، اما فقط آب بیرون می آید. این فقط می تواند به این معنی باشد که شما فکر می کنید یخ انتخاب شده است ، اما اینطور نیست. با این حال ، این حالت همچنین می تواند به معنای اتصال نادرست سیم کنترل پنل و دیسپنسر باشد.

 

یخساز ها برای هر یخچالی ضروری اند . اگر یخساز یخچال شما کار نمی کند یا اصلا یخساز ندارد ، به صفحه خرید یخچال و آبسردکن سربزنید و در میان مدل های متنوع یخچال های سایت تا خرید مدلی که دارای یخساز است را انتخاب و خریداری نمایید.

 


بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر

سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .