مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟ دلیل خاموش نشدن

0 87
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟ مگر این که یکی از یخچال های تجاری شیک که می تواند در آشپزخانه های مسکونی به طرز شگفت انگیزی کار کند داشته باشید که این یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که فن 23 ساعت از 24 ساعت را کار می کند ؛ در غیر این صورت کمپرسور و فن شما باید بطور دوره ای اتومات کند. اگر یخچال یا فریزر شما همیشه در حال کار کردن است ، علت آن می تواند چیزی ساده ای ، مانند نشت هوا از واشر ، کثیف بودن کویل های کندانسور و یا کمی پیچیده تر مانند مشکل سیستم یخ زدایی ، ترموستات یا فن باشد .

چه دلایلی باعث می شود یخچال و فریزر دائماً کار کند؟

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
اگر یخچال و فریزر شما در ماه های گرم هرگز  کار خود را متوقف نمی کند ، این ممکن است به این معنی باشد که یخچال در نور مستقیم خورشید قرار دارد یا دمای اتاق گرم تر از حد معمول است. همچنین کویل های کندانسور کثیف می توانند باعث افزایش مدت کار یخچال شوند. 

  • یخچال در نور مستقیم خورشید قرار دارد.
  • یخچال در محیط خیلی گرم کار می کند.
  • غذای گرم وارد یخچال شده است.
  • درب یخچال به طور مکرر باز می شود.

توجه: یخچال و فریزر های جدید می توانند تا 24 ساعت کار کنند .

یخچال ها به طور متوسط ​​هر روز چقدر کار می کنند ؟

یخچال ها در دمای معمولی اتاق 35 تا 85 درصد از روز را کار می کنند. اگر یخچال و فریزر در یک اتاق گرم باشد ، ممکن است حتی مدت بیشتری طول بکشد تا دمای آن خنک شود.

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟

 موارد زیر معمول ترین دلایل فنی هستند. بررسی این مناطق یا بخش هایی از یخچال ، به شما در شناسایی مشکل یخچال کمک می کند.

کویل کندانسور کثیف

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست
علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
یخچال و فریزر به جریان هوای مناسب نیاز دارد. اگر سیم پیچ های خازن دارای خاک و گرد و غبار باشند ، یخچال نمی تواند به درستی خنک شود. سیم پیچ های کندانسور جریان هوا را از داخل یخچال خارج می کنند. هنگامی که کویل ها کثیف هستند ، یخچال به طور مداوم سعی می کند تا خنک شود . سیم پیچ های یخچال را تمیز کنید تا از سخت کار کردن یخچال جلوگیری شود .
برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تمیز کردن کویل های یخچال صفحه ” نحوه تمیز کردن کویل های یخچال ” را مطالعه کنید .

نشت هوا از واشر درب یخچال

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست
علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
یک واشر درب که هوا را نشت می دهد می تواند دلیلی باشد برای کار مداوم یخچال . شما می توانید با بیرون کشیدن کاغذ لای درب یخچال و چک کردن تنش هنگام بیرون کشیدن کاغذ ، آن را آزمایش کنید. آزمایش را در اطراف کل واشر تکرار کنید .

کمپرسور 

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
یک کمپرسور فرسوده ،در یخچال های قدیمی ، یا نشت مبرد به احتمال زیاد دلیل کار کردن بدون وقفه یخچال است . تعمیر این ها به خدمات حرفه ای نیاز دارند. در صورت داشتن واشرهای محکم ، مشکوک به این مشکل باشید. اگر درپوش اواپراتور را بردارید و نیمی از سیم پیچ ها دارای یخ زدگی و نیمه دیگر آن مشکلی نداشته باشد ، این سرنخ دیگری است که ممکن است کمپرسور خراب شده یا در حال خراب شدن باشد.

تایمر یخ زدایی 

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
این تایمر الکترونیکی یا مکانیکی چرخه انجماد را شروع می کند. اگر این قسمت خراب شود ، بخاری یخ زدایی روشن نمی شود و یخ ها ذوب نمی شوند. جمع شدن یخ مانع جریان مناسب هوا می شود. در صورت ایجاد یخ ، یخچال به طور مداوم کار می کند. 

بخاری یخ زدایی یا دیفراست 

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست
علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
بخاری یخ زدایی معیوب یخچال فریزر باعث کار کردن مداوم یخچال می شود.
سیستم دیفراست یخچال فریزر ، یخ هایی را که روی کویل های تبخیر ایجاد می شوند را ذوب می کند. اگر سیستم یخ زدایی یخچال فریزر  خراب باشد ، روی کویل تبخیر کننده یخ ایجاد می شود . هنگامی که یخ روی سیم پیچ ها باشد ، یخچال مدت طولانی تری کار خواهد کرد. 

دمای فریزر

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست ؟
دمای فریزر می تواند باعث ایجاد مشکل در یخچال شود.
اگر دمای فریزر بالاتر از 10F درجه باشد ، یخچال به طور مداوم کار می کند. تنظیم دمای فریزر را روی 0F تا 5F درجه تنظیم کنید تا یخچال و فریزر بتواند به درستی کار کند. سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید و بررسی کنید که فن کندانسور درست کار می کند . اگر یخ روی سیم پیچ های تبخیر کننده وجود داشته باشد ، ممکن است سیستم یخ زدایی مشکل داشته باشد.


بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر
سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ

« حتما بخوانید  مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر ؛ ویژگی ها و تفاوت ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .