مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مهم ترین اصول مراقبت از یخچال ؛ نکات مهم نگهداری یخچال

0 363
زمان مطالعه : 3 دقیقه

مهم ترین اصول مراقبت از یخچال ؛ نکات مهم نگهداری یخچال : چند روش نگهداری و تمیز کردن ساده می تواند به طور قابل توجهی عمر و کارایی یخچال شما را افزایش دهد. در اینجا چگونگی نگهداری خوب یخچال و فریزر خود برای سال ها آورده شده است.

« مهم ترین اصول مراقبت از یخچال ؛ نکات مهم نگهداری یخچال » سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید

کثیف بودن سیم پیچ های کندانسور  باعث می شود یخچال بیشتر کار کند ، که این به معنای افزایش مصرف انرژی و  قبض های انرژی و امید به زندگی در یخچال است. برای جلوگیری از این اتفاق ، هر سه ماه یکبار از دمنده یا جارو استفاده کنید تا گرد و غبار را از روی سیم پیچ ها پاک کنید ( اگر حیوانات خانگی دارید ماهی یک بار ). بسته به مدلی که دارید ، کویل ها پشت یا زیر یخچال هستند. برای دسترسی به سیم پیچ های واقع در زیر ، گریل را در قسمت جلویی پایین یخچال بردارید. برای دسترسی به سیم پیچ های واقع در پشت ، یخچال را از دیوار بیرون بکشید.

رسوب ها را از سوراخ و سینی تخلیه پاک کنید

اصول مراقبت از یخچالبیشتر یخچال ها به سوراخ تخلیه و ظرف قطره ای متکی هستند تا تراکم را از بین ببرند. طبق دستورالعمل دفترچه راهنمای مالکیت خود ، ذرات غذا و رسوبات معدنی را از سوراخ تخلیه خارج کنید.

اصول مراقبت از یخچال : واشرها را بررسی و پاک کنید

واشرهای موجود در یخچال و درهای فریزر ، هوای سرد را در یخچال نگه میدارند و هوای گرم را از بین می برند ، که برای کارایی یخچال شما حیاتی است. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که واشر درب به همان اندازه که باید محکم باشد. به واشرها نگاه کنید تا ببینید آیا ترک خورده است ؟ در این صورت آسیب دیده است. سپس ، یک اسکناس را لای درب قرار دهید ، و ببینید آیا می توانید آن را به راحتی بیرون بیاورید (واشر باید مقاومت ایجاد کند). اگر در هر دو تست مشکلی وجود داشت ، واشر را تعویض کنید . واشر را با تمیز کننده همه کاره تمیز کرده و خشک کنید.

نکات نگهداری و مراقبت از یخچال

فیلتر آب را عوض کنید

اصول مراقبت از یخچال : آیا یخچال شما یخ ساز یا آبریز دارد ؟ در این صورت ، احتمالاً فیلتر تصفیه آب نیز دارد که باید مرتباً تعویض شود. فیلتر خود را هر شش ماه یا طبق دستورالعمل دفترچه راهنمای کاربر تعویض کنید. برای تهیه فیلتر جدید به کمی انگیزه نیاز دارید؟ این را در نظر بگیرید : آبی که از فیلتر کثیف خارج می شود نسبت به قبل از فیلتر کثیف تر می شود.

یخچال را تراز کنید «اصول مراقبت از یخچال»

درب های یخچال غیرتراز ممکن است به خودی خود بسته نشوند و یا آنطور که قرار است محکم بسته نشوند. یخچال غیر تراز می تواند منجر به اتلاف انرژی شود. برای بررسی این که آیا یخچال شما تراز است ، سطح نجاری را در بالای واحد خود قرار دهید. سپس ، در صورت لزوم ، پاها را با دست یا آچار تنظیم کنید تا در سطح سنج قرار گیرد.

دمای مناسب را تنظیم کنید

یخچال را بین 37 تا 40 درجه فارنهایت و فریزر را در دمای 0 درجه سانتیگراد نگه دارید. دماسنج لوازم خانگی دستگاه گران قیمتی است و بهترین راه برای بررسی تنظیم بودن یخچال در سطح ایمن است.

 

« حتما بخوانید  مزایای یخچال‌ های کوچک یا مینی یخچال

 

دمای مناسب را تنظیم کنید
دمای مناسب را تنظیم کنید

 

نکات و اصول مراقبت از یخچال

  • تمیز کردن یخچال را در تقویم خود برنامه ریزی کنید یا از یک سرویس یادآوری آنلاین استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید از آن به طور منظم نگهداری می کنید.
  • واشرها را با محلول آب سرکه تمیز کنید تا از رشد کپک جلوگیری کنید.
  • برای تعمیر و نگهداری بیشتر توصیه شده و اطلاعات در مورد قطعاتی که نیاز به تعویض دارند ، از دفترچه راهنمای یخچال خود کمک بگیرید.

 

 

از اینکه تا انتهای مطلب «مهم ترین اصول مراقبت از یخچال ؛ نکات مهم نگهداری یخچال» همراه ما بودید سپاسگذاریم . امیدواریم بیشتر با نحوه مراقبت از یخچال آشنا شده باشید.

 


بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .