مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کولر مغناطیسی نسل جدید کولرها

0 428
زمان مطالعه : 3 دقیقه

کولر مغناطیسی نسل جدید کولرها ؛ با افزایش دمای متوسط زمین . افرادی که در مناطق گرم زندگی می کنند مجبور به استفاده از A / C هستند. طبق گفته وزارت انرژی آمریكا ، سیستم های کولر گازی مسكونی به طور سنتی تقریباً 16٪ از كل برق مورد استفاده در تمام واحدهای داخلی آمریكا را مصرف می كنند. در چنین شرایطی ، استفاده از سیستم های کولر مغناطیسی کمک زیادی به کاهش مصرف انرژی و گرم شدن دمای کره زمین می کنند. با این نوع کولر ها فضای داخلی خانه های شما بدون گرم شدن قسمت بیرونی آن خنک می شود.

عملکرد A / C سنتی

کولر مغناطیسی نسل جدید کولرها ؛ عملکرد سیستم های AC سنتی بر اساس تبدیل مبرد مایع با جذب گرما از هوای خارجی و تبدیل مجدد گاز به مایعات با خنک کردن و فشرده سازی آن دارد. سیستم های AC مغناطیسی ، برای خنک کردن هوای اطراف ، به جای مبرد و کمپرسور از آهنربا استفاده می کنند. یک روز در آینده ای نه چندان دور . کولر های مغناطیسی ممکن است به ما کمک کنند بدون این که دمای هوا در بیرون گرم شود ، خانه هایمان را خنک نگه داریم .

کولر مغناطیسی نسل جدید کولرها

« اثر مغناطیسی » ، مفهومی اساسی است که در A / C های مبتنی بر آهنربا مورد استفاده قرار می گیرد.
مواد مورد استفاده در آهنرباها هنگام ورود به یک میدان مغناطیسی گرم می شوند و هنگام خارج شدن از آن خنک می شوند. در ابتدا در سال 1881 ، « امیل واربورگ » ، یک فیزیکدان آلمانی . این اثر مغناطیسی را کشف کرد اما تغییر کوچک دما برای استفاده عملی کافی نبود. اخیراً ، گروه های خاصی از محققان آلیاژهای فلزی ایجاد کرده اند که این اثر را بیشتر می کند.

 

این سیستم ها با قرار دادن مواد آهنربایی در یک میدان مغناطیسی به طور مکرر و سریع هوا را خنک می کنند تا مقدار بیشتری از اثر مغناطیسی را تولید کنند. 

خنک کننده کولر مغناطیسی چگونه کار می کند؟

آن ها از پدیده ای به نام اثر مغناطیسی استفاده می کنند.
مواد در آهنربا ها هنگام ورود به یک میدان مغناطیسی گرم می شوند .و هنگام خارج شدن از آن خنک می شوند. بنابراین ، این سیستم های خنک کننده با قرار دادن مگنت ها طور مکرر و سریع در یک میدان مغناطیسی .هوا را خنک می کنند تا مقدار بیشتری از اثر مغناطیسی را ایجاد کنند. سپس ، هوای خنک تولید شده وارد اتاق خواهد شد.

« حتما بخوانید  پوشش ضد زنگ بلوفین Blue Fin کندانسور در کولر گازی

تفاوت کولر های مغناطیسی و کولر های سنتی

• A / C های مغناطیسی برای خنک کردن محیط از آب استفاده می کنند ، بر خلاف کولر گازی ها که از مبردهایی مانند HFC یا CFC ( در حال حاضر غیرقانونی ) استفاده می کنند.
• مگنت هامغناطیسی مانند مایع های سنتی به کمپرسور یا کندانسور احتیاج ندارند.
• مغناطیسیA / C  به زودی می تواند ارزان تر و کارآمدتر از A / C های سنتی باشد.

کولر مغناطیسی ؛ دوستدار محیط زیست

فن آوری مورد استفاده در آخرین AC های مبتنی بر آهنربا ، سازگار با محیط زیست است . زیرا نیازی به ( HCFCs ) یا « هیدروکلروفرولوکربن » های مورد استفاده در سیستم های کولر گازی سنتی به عنوان مبرد نیست . زیرا آلیاژ آن به عنوان مبرد و گرما با استفاده از آب انتقال می یابد. اگرچه ممکن است برای چرخش دیسک آلیاژی خود به برق نیاز داشته باشد . اما هنوز هم می تواند خیلی کمتر از آنچه برای اجرای کمپرسور A / C های سنتی لازم است ، برق مصرف کند.

آینده کولر های جدید بر پایه اثر مغناطیسی ؛ کولر مغناطیسی

بسیاری از سازمان های دولتی ، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی به همراه محققان در سراسر جهان سعی در توسعه فناوری خنک کننده مغناطیسی برای یخچال و فریزرها برای مصارف خانگی و صنعتی دارند.
اگرچه ثابت شده است که سیستم های خنک کننده مغناطیسی نسبت به یک سیستم کولر گازی سنتی سازگار با محیط زیست هستند .اما هنوز راه طولانی در پیش دارد تا مردم بتوانند از این سیستم ها در خانه های خود استفاده کنند. برای تولید تجاری کولرهای مغناطیسی هنوز چند سال باقیمانده است .

 

متشکریم که مطلب و تحقیق کولر مغناطیسی نسل جدید کولرها را مطالعه کردید می توانید فعلا به جای این کولر گا از کولر گازی استفاده کنید خرید کولر را کلیک کنید

بیشتر بخوانید :

قیمت کولر گازی تو شیباو بکو و لیست قیمت روز کولر
کولر گازی ؛ راهنمای خرید کولرگازی و بهترین انتخاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .