مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش راه اندازی و نصب تلویزیون شیائومی ، راهنمای استفاده

0 264
زمان مطالعه : 9 دقیقه

آموزش راه اندازی و نصب تلویزیون شیائومی راهنمای استفاده

هنگام نصب تلویزیون شیائومی و برای اینکه تلویزیون را بدون مشکل راه اندازی کنید، نیازمند یک سری آموزش‌ها هستید که سعی خواهیم کرد نکات مهم و سودمند را با شما به اشتراک بگذاریم. قبل از هرکاری باید تلویزیون را از داخل کارتن به آرامی بیرون بیاورید. سپس وسایلی که همراه تلویزیون است را درکنار تلویزیون قرار دهید. البته دفترچه راهنمای تلویزیون شیائومی نیز نکاتی را برای نصب در اختیار کاربران قرار داده است .

اگر بخواهید تلویزیون را بر‌ روی دیوار نصب کنید باید مکان مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. پایه‌های دیواری را که در پشت تلویزیون قرار میگیرند را وصل کنید. سپس آن را بر روی دیوار نصب کنید، از محکم بودن پیچ‌های متصل به دیوار نیز کاملا مطمئن شوید تا تلویزیون تکان نخورد. اما اگر می‌خواهید تلویزیون را بر روی میز قرار دهید باید از پایه‌های دو شاخه‌ایی که همراه تلویزیون است استفاده کنید. ابتدا پایه‌های دو شاخه را با استفاده از پیچ‌های همراه به زیر تلویزیون در مکان مخصوص به خودش نصب کنید. البته نباید از دفترچه راهنمای تلویزیون شیائومی غافل شد .

نصب تلویزیون شیائومی

بعد از نصب کابل‌های مورد نظرتان، اقدام به روشن کردن تلویزیون کنید. ابتدا تلویزیون را از طریق دکمه‌ایی که در قسمت زیرین آرم مختص به شرکت شیائومی(mi) که بر روی تلویزیون قرار دارد را روشن کنید. منتظر بمانید تا صفحه نمایشگر روشن شود بعد از آن کنترل تلویزیون را توسط بلوتوث به تلویزیون وصل کنید. کنترل تلویزیون شیائومی در دو نوع مختلف طراحی شده‌اند. اما در حالت کلی کار کردن با هر دو مدل یکسان است. هنگامی که صفحه نمایشگر روشن شد صفحه‌ایی با عنوان mi را روی آن مشاهده خواهید کرد، باید دکمه های گوگل اندروید ، Patchwal تلویزیون فورکی را بزنید.

دفترچه راهنمای تلویزیون شیائومی

 

طریقه نصب و راه اندازی تلویزیون شیائومی 

1 ) بعد از گذر این صفحه شما باید زبان تلویزیون را انتخاب کنید که معمولا زبان پرکاربرد و منتخب اکثریت افراد English می‌باشد را انتخاب کنید.

2 ) در ادامه جمله‌ایی با عنوان عکس زیر مشاهده خواهید کرد که در جواب باید گزینه Skip را انتخاب کنید.

3 ) قسمت بعدی برای شما انتخاب وایفای را بالا خواهد آورد تا شما به وای فای مورد نظرتان متصل شوید.

4 ) قسمت بعدی با عنوان عکس زیر نشان داده خواهد شد که شما گزینه Accept به معنی قبول را انتخاب کنید.

5 ) در جواب به قسمت بعدی که همانند عکس زیر می‌باشد شما گزینه No را انتخاب کنید.

6 ) قسمت بعدی که شامل قابلیت‌های تلویزیون شما می‌باشد را برایتان نشان خواهد داد بعد از اتمام این‌قسمت وارد قسمت بعدی خواهد شد
yes را بزنید.
7 ) کلمه Region را روی صفحه بعدی مشاهده خواهید کرد، مطابق آنچه در عکس مشاهده می‌کنید گزینه Spani را انتخاب کنید.

8 ) قسمت بعدی مربوط به رمز گذراری والدین می‌باشد که با عنوان Parental Control نشان داده خواهد شد. تا والدین بتوانند برنامه‌ها را کنترل کنترل کتتد با رمز چهار عددی را وارد کنند، توجه داشته باشید رمز چهار عدد صفر قابل قبول نخواهد بود.

9 ) قسمت بعدی برای سرچ کردن شبکه‌ها می‌باشد که Skip کردن آن در این قسمت بهترین گزینه است، شما برای سرچ می‌توانید از قسمت تنظیمات تلویزیون اقدام کنید. اگر دوست دارید تلویزیون شیائومی را سفارش دهید کافیست در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون Led شیائومی بانه دات کام

10 ) با مشاهده دو صفحه اخر به که مطابق عکس زیر می‌باشند، گزینه Agree به معنای قبول اتتخاب کنید.

11 ) در پایان نیز صفحه مشاهده شده مربوط به قسمت صفحه‌ی ابتدایی گوگل است.

دفترچه راهنمای فارسی تلویزیون شیائومی ؛ نصب تلویزیون شیائومی

برای استفاده و کار با هر وسیله‌ایی بهترین راه این است که قبل از هرگونه اقدامی دفترچه راهنمای که همراهش قرار دارد را به خوبی مطالعه کنید؛ تا اطلاعات کلی در مورد محصولتان را به دست بیاورد.
شما هنگام نصب شیائومی تی وی جدا از نکات دفترچه راهنمای تلویزیون شیائومی ، باید به نکات زیر بسیار توجه کنید تا برایتان مشکل ایجاد نشود.
دقت کنید تا مکانی که تلویزیون را در انجا قرار می‌دهید نزدیک به پریز برق باشد، تا برای وصل کردن سیم به مقدار زیادی نیاز پیدا نکنید.
هنگام نصب پایه‌های تلویزیون از قرار دادن قسمت صفحه نمایش بر روی زمین اکیدا خودداری کنید، زیرا قسمت پنل بسیار حساس است.
اگر تصمیم به جابه‌جایی تلویزیون گرفتید قبل از هر نوع اقدامی اتصالات را از تلویزیون جدا کنید.
هنگام بر داشتن تلویزیون مواظب باشید تا فشاری بر پنل وارد نشود، زیرا موجب ضربه دیدن خواهد شد.
از نظر مکان‌هااتصالات و اندازه اتصالات بستگی به نوع مدل و اندازه تلویزیون متفاوت می‌باشد.

برای مشاهده تلویزیون های اولد شیائومی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و مدل های مورد علاقه تان را انتخاب نمایید .

در اتفاق افتادن مورد‌های زیر سریعا اقدامات زیر را انجام دهید.

هنگام خراب شدن و اتصالی داخل کابل برقی تلویزیون را در کمترین زمان ممکن خاموش کنید، تا تلویزیون اسیب جدی نبیند.
موقع افتادن و ضربه خوردن تلویزیون نیز کابل را از پریز بکشید. در مواجه شدن با صحنه صدمه دیدن دو شاخه برق نیز سریعا باید تلویزیون را خاموش کرد.

اگر مواد مایعی یا هر چیز دیگری بر روی تلویزیون ریخته شد اولین کار خاموش کردن تلویزیون است، که بهترین اقدام می‌باشد. در موقعی که صفحه تلویزیونتان دچار آسیب شد، به هیچ عنوان سریع به آن دست نزنید، زیرا منجر به برق گرفتگی خواهد شد.

استفاده از تلویزیون در مکان‌های زیر کار اشتباهی می‌باشد :

 • کنار دریا
 • زیر نور مستقیم
 • مکان‌هایی که بارش باران روی تلویزیون صورت بگیرد.
 • داخل ماشین
 • مکانی که دارای رطوبت بیش از حد باشد.
موارد استفاده از تلویزیون در مکان‌های زیر کار اشتباهی می‌باشد :
1کنار دریا
2زیر نور مستقیم
3مکان‌هایی که بارش باران روی تلویزیون صورت بگیرد.
4داخل ماشین
5مکانی که دارای رطوبت بیش از حد باشد.

محیط‌های نیز وجود دارند که شرایط قرار دادن تلویزیون در آنجا موجب مشکل خواهد شد، مانند:

مکانی که دارای حشرات است و احتمال وارد شدن حشرات از قسمت پشتی تلویزیون به داخل زیاد است.
مناطقی که گرد و غبار فراوان وجود دارد، ممکن است از راه دریچه تهویه هوا که در پشت تلویزیون قرار دارد موجب اشکالات داخل تلویزیونتان شود.
قرار دادن کنار شومینه، گرمای زیاد موجب خراب شدن و کم شدن مدت طول عمر محصولتان خواهد شد.
سعی کنید تا مکان قرار دادن تلویزیون به دور از رطوبت باشد، حد الامکان از قرار دادن گل‌های طبیعی در کنار تلویزیون جلوگیری کنید، زیرا گل نیاز مکرر به آبیاری دارد.
نزدیک مکانی که تلویزیون قرار دارد از انجام اشپزی یا به وجود آوردن حرارت مستقیم جدا پرهیز شود.
در مواقع دست زدن به تلویزیون مطمن شوید دستتان کاملا خشک است، زمان رعد و برق بدون معطلی پریز را از برق بیرون بیاورید. به هیچ عنوان هیچ چیزی را به سمت تلویزیون پرت نکنید. دما کار تلویزیون از0درجه تا 40 درحه سانتی گراد می‌باشد، رطوبت اطراف نیز از 80 درجه کمتر باشد، بهتر است.

قبل از قرار دادن تلویزیون از سرد نبودن مکان مطمن شوید، زیرا سرما زیاد همانند گرما باعث ایحاد رطوبت خواهد شد، این رطوبت به قسمت‌های داخلی تلویزیونتان نیز می‌تواند نفوذ کند و سبب فرسودگی قطعات داخلی شود. مطمن شوید مکان قرار دادن تلویزیون اجسام تیز وجود نداشته باشد، تا باعث خط و خراش مانیتور نشود. برای تهویه هوا از قرار دادن اشیا در پشت تلویزیون خودداری کنید. با هیچ چیزی سعی در پوشاندن قسمت پشتی تلویزیون که دریچه‌های هوا در آنجا قرار داده شده‌اند نکنید.

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت تلویزیون ال جی LG TV

نکات مهم دیگری که در نصب تلویزیون شیائومی باید رعایت شوند عبارتند از :

 • برق مورد استفاده تلویزیون 220 ولت باشد ؛ مناسب‌تر خواهد بود.
 • کابل با اندازه مناسب برای تلویزیون استفاده کنید، سعی کنید تا اندازه کابل از مقدار نیاز نه کمتر و نه بیشتر باشد.
 • در انتخاب سیم استاندارد بسیار دقت کنید.
 • از دور بودن کابل برق از حرارت و تماس نداشتن با گرد و غبار مطمئن شوید.
 • وسایلی که امواج الکترو‌مغناطیس تولید می کند را از تلویزیون دور نگه‌دارید.
 • از گذاشتن وسایل سنگین روی سیم متصل به پریز برق خودداری کنید. مواظب باشید تا سیم متصل به تلویزیون زیاد تا نشده باشد. زیرا امکان قطع شدن سیم و به وجود آمدن مشکل برای تلویزیون در این‌صورت زیاد خواهد شد.
 • اجازه ندهید تا کودکان خودشان را به تلویزیون متصل کنند. زیرا هم سلامت فرزندانتان به خطر خواهد افتاد، هم برای تلویزیون اختلال به وجود خواهد آمد.
 • برای سلامت خودتان در مکان‌های کم نور به تلویزیون نگاه نکنید؛ تا ازاسیب دیدن چشم‌هایتان در امان باشید. از نظر علمی گرم شدن قسمت‌های بیرونی پنل کاملا طبیعی است، نیازی به نگرانی در این‌مورد وجود ندارد.

پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون یکی از کارهای روزمره می‌باشد. اما انجام دادن این‌کار با روش صحیح بدون آسیب رساندن به تلویزیون بسیار مهم است. تمیز کردن صفحه موجب نمایش بهتر تصاویر خواهد شد برای این کار نیاز به پارچه مناسب و نرم خواهید داشت. بهتر است برای پاک کردن تلویزیون پارچه مخصوصی را برایش در نظر بگیرید. ما در این شرایط پارچه هایی با جنس نانو را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

در هنگام پاک کردن تلویزیون نیز به نکات زیر توجه کنید

به هیچ عنوان از پارچه خیس استفاده نکنید، اگر با پارچه خشک تمیز نشد مقدار پارچه را نمناک کنید سپس استفاده کنید.
در هنگامی که تلویزیون روشن است آن را تمییز نکنید، زیرا به دلیل اینکه صفحه گرم است موجب ایجاد اختلال در دراز مدت خواهد شد. پس بهتر است صبر کنید بعد از خاموش شدن آن را پاک کنید.
از استفاده کردن مایعات پاک کننده و زدن انها به تلویزیون خودداری کنید؛ زیرا موجب خرابی زود هنگام و آسیب به صفحه نمایشگر خواهد شد. برای مثال استفاده از آب لوله کشی به دلیل وجود رسوب موجب به وجود آمدن لکه بر روی مانیتور خواهد شد. الکل باعث ایحاد لکه روی صفحه می‌شود، پس در این حالت ما به شما استفاده از سرکه در مواقع نیاز را پیشنهاد‌ می‌کنیم. می‌توانید سرکه و آب مقطر را مخلوط کرده سپس بر روی پارچه اسپری کنید تا جدی که پارچه نمناک شود.

سپس صفحه تلویزیون را با آن تمیز کنید. مواظب باشید هنگام تمیز کردن صفحه نمایشگر به آن فشار وارد نکنید، تنها با کشیدن دستمال به ارامی آن را پاک کنید. بعد از پاک کردن تلویزیون از خشک بودن آن اطمینان پیدا کنید سپس تلویزیون را روشن کنید. اگر مایل به مشاهده بیشتر تلویزیون های جدید شیائومی هستید در گوگل با کلیک بر روی خرید تلویزیون 2022 شیائومی بانه دات کام وارد نتیجه اول شوید .

 

نصب تلویزیون شیائومی

ریموت کنترل 

پس از مطلب نصب تلویزیون شیائومی می رسیم به کنترل از راه دور . ریموت کنترل وسیله ارتباطی از راه دوری است که بسیار پرکاربرد می‌باشد، این شی کوچک کارهای زیادی را برای انسان راحت‌تر کرده است. با استفاده از ریموت کنترل دیگر از راه دور بسیار سریع و آسان می‌توانید وسایلتان را کنترل کنید. کنترل تلویزیون شیائومی به دلیل اندازه مناسب که دارد بسیار خوش دست می‌باشد. دکمه‌های فراوانی روی کنترل وجود دارد که هر کدام برای انجام عملکردی طراحی شده‌اند. برای تغییرات در تنظیمات تلویزیون وارد منو سپس قسمت Setting شوید. برای درک بهتر طریقه نصب و راه اندازی مدل های مختلف تلویزیونهای شیائومی در وبسایت اصلی شیائومی مهیا شده .

کلمه back برای برگشتن به قسمت یاحالت‌های قبلی کاربرد دارد. برای قطع صدا به طور کلی نیز دکمه mute گذاشته شده است. فلش‌های قرار داده شده نیز به منظور کم و زیاد کردن میزان صدا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با استفاده از دکمه of/on نیز خاموش و روشن خواهد شد.

نصب تلویزیون شیائومی

عکس‌های بالا از کنترل تلویزیون شیائومی می‌باشند. که مطابق عکس کاربرد و کارایی دکمه‌ها کاملا به زبان ساده مشخص شده‌اند. تعداد دکمه‌های زیاد داخل هر کنترل باعث کارکرد راحت‌تر برای کاربران خواهد بود. زیرا دیگر برای ایجاد تغیرات جزئی در تلویزیون نیازی به وارد شدن به قسمت تنظیمات نخواهد بود. این کار از تلف شدن وقت نیز بسیار جلوگیری خواهد کرد. برای انجام جفت سازی میان ریموت کنترل و تلویزیون می‌توانید همزمان دکمه هوم و Mi را باهم بزنید تا عملکرد جفت سازی انجام شود.

سخن پایانی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد نحوه راه اندازی و نصب تلویزیون شیائومی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون شیائومی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید . و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید.

اگر هنوز سوالی در مورد راه اندازی تلویزیون شیائومی مانده که پاسخ ان را حتی در دفترچه راهنمای تلویزیون شیائومی نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط :

بررسی کیفیت تلویزیون های شیائومی ، نظرات و سوالات

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت

تنظیم تلویزیون شیائومی رسیور دار گلوبال

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن و تفاوت با IOS و اندروید

راهنمای خرید تلویزیون جدید 2022 ویدیویی


سوالات متداول

نحوه وصل کردن گوشی ب تلویزیون شیائومی چگونه است ؟

یک قابلیت با نام WireLess display در گوشی های هوشمند وجود دارد که برای اتصال بی سیم موبایل و تلویزیون مهیا شده . این قابلیت در تعدادی دیگر از موبایل های هوشمندبا عنوان Cast طراحی شده که در بخش تنظیمات فراهم شده تا اتصال بی سیم را مهیا کند.

مشکلات تلویزیون شیائومی کدامند ؟

یکی از مشکلات تلویزیون شیائومی چیدمان نامناسب پورت های پشت تلویزیون است . همچنین صدای نسبتا ضعیف با زاویه‌ی دید متوسط است .

تنظیم ماهواره تلویزیون شیائومی رسیور دار چگونه انجام می شود ؟

ابتدا باید در قسمت پورت های ورودی پشت تلویزیون از داشتن رسیور در تلویزیونتان مطمئن شوید، اگر ورودی آنتن ماهواره داشت این یعنی تلویزیونتان دارای ماهواره است و میتوانید آن را به سادگی برای دریافت کانال ها تنظیم نمایید .

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .