مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فناوری Dolby Atmos چیست ؟ Dolby Atmos در تلویزیون های ال جی

0 164
زمان مطالعه : 3 دقیقه

فناوری Dolby Atmos چیست ؟ Dolby Atmos در تلویزیون های ال جی ؛ Dolby Atmos نوع جدیدی از صدای فراگیر ( surround sound ) و از پیشگامان معروف صدا است. صدا از کانال های مرسوم آزاد می شود تا صدایی را ایجاد کند که در فضای سه بعدی در اطراف شما جریان می یابد. شما می توانید از فناوری Dolby Atmos در سینما ها و همچنین در منزل در تلویزیون خود استفاده کنید تا از انواع متنوعی از امثال  Amazon Prime Video ، Netflix  ، Sky و Apple TV لذت ببرید . ما در این متن همه چیزهایی را که باید در مورد صدای Dolby Atmos بدانید توضیح می دهیم .

دالبی اتموس چگونه تفاوت ایجاد می کند ؟

تکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جی
فناوری Dolby Atmos چیست ؟
صدای فراگیر سنتی با جدا کردن صدا در کانال ها و ارسال صدا های خاص به هر بلندگو کار می کند. قبل از این که صدای فراگیر این تعداد را به پنج کانال مستقر در اتاق افزایش دهد در ابتدا صدای استریو صدا را فقط به دو کانال صوتی تحویل می داد . راب فرانس ، رئیس مهندسی محتوا در بخش Dolby می گوید : ” دالبی اتموس برای استفاده بهینه از تجهیزات موجود در اختیار شما قرار گرفت.” یک تلویزیون Dolby Atmos از نظر ظاهری بهتر از یک تلویزیون استریو معمولی به نظر می رسد و جلوه صوتی بسیار بیش تر از دو بلندگو را به شما می دهد.

فناوری Dolby Atmos چیست ؟ مشکلات مربوط به صدای فراگیر مرسوم ( traditional surround sound )

  • صدا به تعداد کانال های سیستم بلندگوی شما محدود می شود.
  • صدا فقط به تعداد محدودی از اتاق های شما می رسد.
  • کیفیت صدا با توجه به اولویت بندی بلندگو های مختلف در ترکیب صدا متفاوت است .

تکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جی

تکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جی .
تلویزیون های OLED و NanoCell برای پخش محتوا در Dolby Atmos طراحی شده اند. این غول صوتی برای درک مجدد تجربه بلندگو های هوایی و صدای صوتی دقیق در خانه ، از درک عمیق صوتی انسان برای بازآفرینی تجربه استفاده می کند. ال جی در جدید ترین ساخته های خود از این تکنولوژی استفاده کرده است .

تلویزیون سیگنال صوتی را در محتوای ضبط شده Dolby Atmos رمز گذاری می کند و با استفاده از بلندگو های تلویزیون شما صدای فراگیر مجازی را ایجاد می کند که شما احساس می کنید صدا از طرفین و مرکز تلویزیون به سمت شما آمده است.

 

« حتما بخوانید  آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

بهترین  Dolby Atmos soundbar ها کدامند ؟

تکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جیتکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جی .
soundbar ها در قدرت و اندازه های متفاوتی هستند. مدل های پریمیوم دارای بلندگو های بیشتری در داخل هستند و دارای قدرت اضافی هستند. دو دسته اصلی Dolby Atmos soundbars وجود دارد اما این قدرتمند ترین ها بهترین صدا را دارند . آن ها این کار را با اضافه کردن دو بلندگو به سمت بالا انجام می دهند ، که صدا گویی از سقف شما به اتاق برمی گردد. این باعث می شود تا تجربه کاملی از صدای بی سیم در بالای سر و اطراف شما ایجاد شود.

 

Dolby Atmos در سینما ؛ صدا از بالا

تکنولوژی Dolby Atmos در تلویزیون های 2019 ال جی .
یکی از مهم ترین مزایای Dolby Atmos امکان قرار دادن صدا در هر نقطه ای از اتاق حتی به صورت over head است. سینما های برتر کشور مجهز به بلندگو های سقفی هستند. آخرین تلویزیون ها و soundbar های ال جی برای Dolby Atmos همراه با تکنولوژی جدید از جمله بلندگو های قرار گرفته به سمت بالا ، بهینه شده اند .
در نتیجه انتخاب تلویزیون های Dolby Atmos ال جی ، انتخابی هوشمندانه است . 

 

بیشتر بخوانید :

فناوری Dolby Vision چیست و چه کاربردی دارد؟
تلویزیون ال جی lG و آشنایی با امکاناتش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .