مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه نگهداری از کولر گازی ؛ روش درست و نکات مهم نگهداری اسپلیت

0 46
زمان مطالعه : 4 دقیقه

نحوه نگهداری از کولر گازی اسپلیت

فیلتر

نحوه نگهداری از کولر گازی

نحوه نگهداری از کولر گازی اسپلیت .
یکی از دلایل معمولی که کولر گازی به درستی کار نمی کند ، فیلتر مسدود یا کثیف است.


مهمترین وظیفه نگهداری که از راندمان کولر گازی شما اطمینان حاصل می کند ، جایگزینی یا تمیز کردن فیلترهای آن به طور معمول است. فیلترهای کثیف جریان هوای طبیعی را مسدود کرده و بهره وری سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و ممکن است خاک مستقیماً وارد کویل تبخیر کننده قرار گیرد و از ظرفیت جذب گرمای سیم پیچ بکاهد.

 پیشنهادات سازنده فیلتر را در مورد دوره تعویض آن دنبال کنید.
برخی ماهانه ، برخی دیگر هر سه ماه باید تعویض شوند ، در حالی که برخی قابل استفاده مجدد هستند و هنگام کثیف شدن باید تمیز شوند. یک راه برای تعیین اینکه آیا فیلتر نیاز به تمیز کردن دارد یا نه ، بررسی این است که آیا نور از آن عبور می کند یا خیر. اگر نه ، وقت آن است که آن را تمیز کنید. فیلترهای کثیف نه تنها جریان هوا را کاهش می دهند بلکه می توانند باعث یخ زدگی واحد AC شوند. تعویض یک فیلتر کثیف می تواند مصرف انرژی کولر گازی را به میزان 5٪ تا 15٪ کاهش دهد.

نحوه نگهداری از کولر گازی : ترموستات

نکات نگهداری از کولر گازی اسپلیت .
اطمینان حاصل کنید که ترموستات ( که تنظیم دمای خانه را کنترل می کند ) روشن است ، قسمت داخلی تمیز است ، سطح آن تحت تأثیر نور خورشید قرار نمی گیرد و به درستی تنظیم شده است.

نشت مبرد

نکات نگهداری از کولر گازی اسپلیت .
هنگامی که مایع خنک کننده کولر گازی نشت می کند ، واحد به درستی عمل نمی کند ، و درجه حرارت نوسان می یابد. محل نشت بر هزینه تعمیر تأثیر می گذارد ، بنابراین توصیه می شود که AC سالانه توسط یک تکنسین آموزش دیده بررسی شود.(بعدا)

 

آموزش تمیز کردن فیلتر کولر گازی

محل تخلیه

مانند فیلتر ، خط تخلیه می تواند با گرد و غبار مسدود شود.
در صورت گرفتگی ، مخزن آب پر خواهد شد و آب نشتی به واحد AC یا هر آنچه در اطراف آن است آسیب می زند.

خازن ها

بدون خازن ، موتورهایی که به کمپرسور و فن ها نیرو می دهند کار نمی کنند. در صورت سوختگی ، واحد AC عملکردی نخواهد داشت.

نحوه نگهداری از کولر گازی : کمپرسور

کمپرسور انرژی لازم را برای مبرد ایجاد می کند و آن را از طریق سیم پیچ ها برای انجام تبادل گرما سوق می دهد. اگر کمپرسور کار نمی کند ، واحد AC خانه شما را خنک نمی کند. اگر مبرد کافی وجود نداشته باشد ، کمپرسور داغ می شود و در نهایت متوقف می شود. در صورت زیاد بودن هم ، مبرد به کمپرسور باز می گردد و همین امر باعث خرابی آن می شود.

نکات نگهداری از کولر گازی اسپلیتسیم پیچ اواپراتور

نحوه نگهداری از کولر گازی اسپلیت .
سیم پیچ اوپراتور گرمای هوا را جذب می کند و با استفاده از یک سری مجاری هوا ، مجدداً آن را به عنوان هوای سرد به داخل خانه می فرستند. با گذشت زمان این واحد گرد و غبار اطرافش را به خود جذب می کند و این گرد و غبار جریان هوا را کاهش داده و سیم پیچ را عایق می کند و توانایی آن در جذب گرما را کاهش می دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل ، هر سال سیم پیچ را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. کویل ها می توانند دچار فرسایش شوند و معمولاً فقط هر سه سال یک بار به تعمیر نیاز دارند.

کویل های کندانسور

نحوه نگهداری از کولر گازی اسپلیت .
کویل های کندانسور در بیرون از کمپرسور قرار دارند ، به همین دلیل آن ها کثیف می شوند.

شما باید خاک و زباله های اطراف واحد کندانسور را به حداقل برسانید. برگ های درختان و ماشین چمن زنی همه منابع بالقوه خاک و زباله ها هستند. تمیز کردن ناحیه اطراف سیم پیچ ، از بین بردن هر گونه زباله و قطع شاخ و برگ های موجود در فاصله حداقل 2 فوت ( 0.6 متر ) از کندانسور باعث ایجاد جریان هوای کافی در اطراف کندانسور می شود. آن ها معمولاً باید سالانه یکبار با شیلنگ آب تمیز شوند ، اما اگر خیلی کثیف باشند ، یک تکنسین مجبور است آن ها را با یک پاک کننده شیمیایی تمیز کند.

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت کولرگازی پاناسونیک در سایت

 

 

مهر و موم های پنجره

در شروع هر فصل سرما ، مهر و موم پنجره ها را بررسی کنید . رطوبت می تواند به این مهر و موم آسیب برساند و باعث می شود هوای خنک از خانه شما خارج شود.

 

بیشتر بخوانید : 

قیمت کولر گازی بوش و لیست قیمت کولر گازی بوش
کولر گازی وستینگ هاوس و لیست قیمت کولر گازی
قیمت کولر گازی اجنرال و لیست قیمت کولر
کولر گازی تو شیباو بکو و لیست قیمت روز کولر
قیمت کولر گازی شارپ و لیست قیمت کولر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .