مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم؟ نحوه استفاده و مراقبت

0 193
زمان مطالعه : 3 دقیقه

چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم؟ نحوه استفاده و مراقبت ؛ در اینجا چند نکته برای کمک به شما در مراقبت از پاوربانک ها و به حداکثر رساندن عمر آن ها آورده شده است.

چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم؟ نحوه استفاده و مراقبت


پاور بانک ها را با شارژ 40٪ ذخیره کنید 

بسیاری از کاربران اغلب پاوربانک های خود را کاملاً شارژ شده یا در سطح شارژ بسیار بالا ذخیره می کنند. این خیلی سریع باتری های Li-ion یا Li-Po را فرسوده می کند و باید همیشه از آن ها اجتناب شود. به همین ترتیب بسیاری از کاربران مدت ها پس از سفر پاور بانک های تخلیه شده را ذخیره می کنند و فقط پاوربانک ها را قبل از سفر بعدی خود شارژ می کنند. از این امر نیز باید خودداری کرد زیرا نگه داشتن باتری ها در مدت زمان طولانی در حالت تخلیه شده ، باتری را در طی چند ماه از بین می برد.

بهینه ترین شارژ برای ذخیره سازی باتری های لیتیوم یون یا لی-پلیمر مدرن حدود 40 تا 50٪ است. بنابراین شما باید هدف خود را برای تخلیه پاوربانک های زیر این سطح برای مدت طولانی قرار دهید. هنگام بازگشت از سفر ، اگر می بینید که پاوربانک شما تخلیه شده است ، باید آن را تا نیمه پر کنید . قبل از ذخیره آن برای مدت طولانی به همین ترتیب ، اگر پاوربانک شما تقریباً کامل شارژ می شود ، باید تلفن خود تا حدی با آن شارژ کنید که نشانگرهای وضعیت باتری حدود 50٪ شارژ داشته باشند ، کمی شارژ آن را ” تخلیه ” کنید.

خنک نگه داشتن پاور بانک در حین استفاده و ذخیره سازی برای چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم

پاوربانک ها از واکنش های شیمیایی برای تولید برق استفاده می کنند و مانند همه واکنش های شیمیایی دمای بالاتر منجر به واکنش سریعتر می شود. تخریب پاوربانک به دما نیز وابسته است و نگه داشتن پاوربانک ها در یک مکان گرم باعث تخریب سریع آن ها می شود. در حالت ایده آل ، پاوربانک ها را در دمای اتاق ( 60 تا 80 درجه فارنهایت یا 20-28 درجه سانتیگراد ) نگه دارید. همچنین همیشه از ذخیره پاوربانک ها در محفظه های شیشه ای محصور در معرض نور خورشید یا در محیط های کاری بیش از حد گرم خودداری کنید.

در هنگام استفاده نیز ، قاعده خنک نگهداشتن اعمال می شود. پاوربانک داغ خیلی زود تخلیه می شود. خنک نگه داشتن پاوربانک ها به این معنی نیست که باید آنها را در یخچال نگهداری کنید یا در شرایط سرد نگه دارید. دمای انجماد به طور کلی پاوربانک را از کار می اندازد.
چگونه می توان عمر و کارایی پاور بانک را افزایش داد

 

« حتما بخوانید  10 گجت پوشیدنی محبوب سال 2016؛ گجت پوشیدنی برتر

 

چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم : از پاوربانک در حال شارژ استفاده نکنید

استفاده از پاوربانک برای شارژ دستگاه های شما در حالی که پاوربانک خود شارژ می شود خیلی سریع باتری ها را فرسوده می کند و باید از آن اجتناب شود. به همین دلیل بیشتر پاوربانک های مدرن این عمل را غیرفعال می کنند. با این حال ، حتی اگر پاوربانک های شما اجازه شارژ همزمان را بدهد ، توصیه می شود فقط در موارد بسیار ضروری از آن استفاده کنید.

برای شارژ دستگاه ها از کابل های کوتاه و با کیفیت بالا استفاده کنید

کابل های خوب از دستگاه شما محافظت می کنند و از حداکثر کارایی در هنگام شارژ اطمینان حاصل می کنند . مدل کابل های بی کیفیت و بلند جریان زیادی را هدر می دهند و شارژ قابل استفاده در پاوربانک را به شدت کاهش می دهند. کابل های بلند باعث افت ولتاژ زیادی می شوند و جریان شارژ را کاهش می دهند. در حقیقت ، یکی از بزرگترین دلایلی که مردم در مورد عملکرد ضعیف پاور بانک هایشان شکایت دارند ، استفاده از کابل های بلند برای شارژ دستگاه هایشان است.

توصیه می شود برای چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم، شارژ دستگاه های خود با پاوربانک ها از کابل های با کیفیت بالا و تا حد ممکن کوتاه استفاده کنید. به سادگی با جایگزینی یک کابل بلند با یک کابل کوتاه با کیفیت بالا ، گاهی ظرفیت باتری قابل استفاده در پاوربانک را سه برابر می کند. 6 اینچ یا 12 اینچ طول کافی برای کابل های شارژ پاوربانک است. از فراتر رفتن از طول 3 فوت خودداری کنید. شما واقعاً برای شارژ تلفن خود به کابل های 6 فوت نیازی ندارید. همچنین ، همیشه از مارک های مطمئن و با کیفیت بالا استفاده کنید.

 برای کاربران اندروید ، Anker Powerline + یک مارک عالی است. برای کاربران آیفون ، Anker Powerline II یکی از بهترین مارک های موجود است.


 

بیشتر بخوانید :

دلیل خرید پاوربانک ؛ چرا خرید شارژر همراه ضروری است ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .