مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت بین ساعت اتوماتیک و کوارتز چیست ؟ مقایسه ؛ راهنمای خرید ساعت

0 281
زمان مطالعه : 3 دقیقه

تفاوت بین ساعت اتوماتیک و کوارتز چیست ؟ مقایسه ؛ راهنمای خرید ساعت

تفاوت بین ساعت اتوماتیک و کوارتز چیست ؟ مقایسه ؛ راهنمای خرید ساعت ؛ استدلال موافق و مخالف حرکات کوارتز معمولاً در بین علاقه مندان به ساعت مچی  مورد بحث است. با این حال ، نوآوری که حرکات کوارتز در تولید ساعت مچی به وجود آورده اند غیرقابل انکار است. به جای مقایسه حرکات کوارتز با حرکات اتوماتیک ، معقول تر است که هر یک را به صورت فردی بررسی و ارزیابی کنیم. هر دو نوع حرکت ، موفقیت ، اکتشافات و پیشرفت هایی را در زمینه ساعت سازی به ارمغان آورده است.
بنابراین ، بدون نگرانی بیشتر ، اجازه دهید ما قبل از کشف اینکه کدام فناوری بهتر است ، ساعت های کوارتز و اتوماتیک را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

ساعت کوارتز

ساعتهای حرکت کوارتز که در ابتدا توسط برند ساعتهای ژاپنی Seiko تولید می شد ، می توانست جایگزین ارزان تر و دقیق تری را برای ساعتهای مکانیکی فراهم کند. در نتیجه ، بازار سوئیس تقریباً کاملاً خراب شد زیرا این ساعتهای جدید به سرعت بر بازار تسلط یافتند. این دوره ای است که اکنون بحران کوارتز نامیده می شود و بیشتر دهه های 1970 و 80 را مشخص می کند. سرانجام سوئیسی ها توانستند به این بحران پاسخ دهند .
ساعت های کوارتز که به دلیل دقت ، دوام و مقرون به صرفه بودن شناخته می شوند ، اکنون شکل غالب فناوری ساعت در کره زمین است. عملکرد آن فوق العاده ساده است.

این ساعت ها از باتری استفاده می کنند تا کریستال کوارتز کوچک و لرزشی را در حدود 33 بار در ثانیه بچرخاند. با تعداد قطعات متحرک کم ، این ساعت ها ارزان هستند و به ندرت خراب می شوند ، از این رو محبوبیت بسیار زیادی دارند. سادگی ساعت های کوارتز نیز از دقت فوق العاده ای برخوردار است.

بنابراین ، با چنین فرم ظاهراً بی نظیری از ساعت های مسلط بر بازار ، چرا کسی یک ساعت مکانیکی یا اتوماتیک را انتخاب می کند؟

ساعت مکانیکی

ساعت مکانیکی نشان دهنده اولین فناوری در ساعت مچی است و قدمت آن به قرن ها قبل باز می گردد. در نتیجه ، این سبک نسبت به کوارتز از دقت و دوام کمی برخوردار است ، در حالی که ساخت آن بسیار گران تر و دشوار است. بعلاوه ، ساعت های مکانیکی برای عملکرد صحیح به سرویس دهی مکرر نیاز دارند.
پس ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چرا باید کسی یکی از این ساعت ها را بخرد ؟ خوب ، جواب پیچیده است و در ترجیح شخصی نهفته است.

« حتما بخوانید  تاریخچه شرکت بلک بری ؛ همه چیز در مورد برند کانادایی

چرا کوارتز به خودکار ترجیح داده می شود ؟

ساعت کوارتز از ساعت اتوماتیک ارزان تر است. این به این دلیل است که حرکات انجام کار کمتری دارند

ساعت های کوارتز در هنگام صرف وقت بسیار قابل اعتماد و دقیق هستند. در حالی که یک ساعت کوارتز خوب ممکن است 20 ثانیه در ماه عقب بیوفتد ، یک ساعت اتوماتیک خوب ممکن است در طول ماه چند دقیقه عقب بیوفتد.

ساعتهای کوارتز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. فقط باید هر چند سال یکبار باتری را عوض کنید. ساعت های اتوماتیک اگرچه باتری ندارند اما هر 3-5 سال یکبار به سرویس نیاز دارند

 

تفاوت ساعت اتوماتیک و کوارتز ؛ چرا خودکار به کوارتز ترجیح داده می شود؟

اگر ساعت های اتوماتیک گران تر ، قابل اطمینان و دقیق نیستند و به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند ، چرا علاقه مندان به  ساعت به این اندازه به سمت ساعت های اتوماتیک کشیده می شوند ؟
احساسات و ذهنیت زیادی در پشت این ترجیح وجود دارد. در اینجا برخی از دلایل ذکر شده است:

حرکات خودکار ، مهارت و هنر زیادی در پشت خود دارند که طی قرن ها توسعه یافته است. بسیاری از سازندگان حرکت مکانیکی دارای تاریخ و میراث قدیمی هستند.
ساعت های اتوماتیک دارای ویژگی های چشمگیر مهندسی هستند که جذابیت مکانیکی آن ها را به همراه دارد. به ترجیح علاقه مندان به اتومبیل دنده دستی نسبت به دنده اتوماتیک فکر کنید ، یا به این فکر کنید که برخی افراد چگونه اسکوتر ها را به موتورها ترجیح می دهند.

بسیاری از ساعت های اتوماتیک دارای صفحه شفاف هستند که به شما امکان می دهد حرکت اتوماتیک هنگام کار به آرامی در حال نوسان باشد ، که بسیار جالب است. بسیاری از مردم اسیر عقربه دوم جادویی ساعت های اتوماتیک می شوند. در حالی که عقربه دوم روی ساعت کوارتز یک بار در ثانیه حرکت می کند ، عقربه دوم ساعت مچی مکانیکی چندین بار در ثانیه حرکت می کند و توهم یک حرکت رفت و برگشت را ایجاد می کند. این چیزی است که دوستداران ساعت های مکانیکی آن را بسیار تحسین می کنند.

نتیجه

تفاوت بین ساعت اتوماتیک و کوارتز چیست ؟ مقایسه ؛ راهنمای خرید ساعت ؛ ساعت های کوارتز و ساعت های اتوماتیک متناسب با نیازها و خواسته های مختلف هستند ، این انتخاب به آنچه شما می خواهید برمی گردد.


بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .