مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر ؛ ویژگی ها و تفاوت ها

0 1,195
زمان مطالعه : 4 دقیقه

مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر ؛ ویژگی ها و تفاوت ها ؛ اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید احتمالاً سؤالاتی از این دست در ذهن شما وجود دارد : مهمترین ویژگی ها کدام ویژگی ها هستند ؟ کدام مدل ها از نظر انرژی کارآمدترین است ؟ آیا فولاد ضد زنگ بهترین راه حل است یا چیز دیگری بهتر است ؟ اما شاید بزرگترین معضل همه این باشد که آیا شما باید یخچالی با فریزر بالا یا فریزر پایین انتخاب کنید. کدام بهترین است ؟ 

مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر ؛ ویژگی ها و تفاوت ها

یخچال با فریزر بالا یا فریزر پایین بهتر است ؟ به نظر می رسد که پاسخ قطعی وجود ندارد ، بلکه بستگی به نیازها و شیوه زندگی شما دارد. در اینجا نحوه تصمیم گیری مناسب برای شما آورده شده است.

آیا فریزرهای بالا و پایین متفاوت عمل می کنند ؟

در حالی که هر دو مورد فریزر ، مواد غذایی شما را یخ زده نگه می دارند ، آن ها به روش های مختلفی این کار را انجام می دهند. عملکرد فریزر بالا در بین تولید کنندگان نسبتاً یکنواخت است. این واحد ها دارای یک کمپرسور منفرد هستند که فریزر را خنک می کند. و هوای سرد را از طریق یک سری از دریچه ها یا حفره ها به محفظه یخچال منتقل می کند . فریزر های پایین ، بسته به سازنده آن می توانند متفاوت عمل کنند. فریزر های پایین معمولاً هوا را از قسمت فریزر به  قسمت یخچال منتقل می کنند. برخی از سیستم های تبخیر کننده دوگانه به طور جداگانه بخش های یخچال فریزر را بدون هوای متقاطع خنک می کنند. 

مقایسه یخچال فریزر بالا و فریزر پایینمقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر : کدام نوع فریزر بهترین فضای ذخیره سازی را دارد ؟

در اکثر اوقات ، فریزرهای پایین فضای ذخیره سازی بیشتری دارند. فریزرهای پایین معمولاً اندازه های بزرگتر ، سازماندهی بهتری ( با ویژگی هایی مانند : سبدهای کشویی ) و تنظیمات و رنگ های متنوع ارائه می دهند. بعضی از آن ها دارای پنج درب هستند . بنابراین ، اگر خانواده بزرگی دارید یا دوست دارید که غذا های منجمد را به خوبی نگه دارید ، یک فریزر پایین بهترین انتخاب برای شما است.

آیا فریزر های پایین دارای ویژگی های تکنولوژیکی بیشتری هستند ؟

فریزر پایین جایی است که بیشترین نوآوری در آن استفاده می شود. یخچال های جدید یک کشو چهارم با قابلیت soft-freeze ( انجماد نرم ) را ارائه می دهند ، و سایر موارد دیگر دارای ویژگی های روشنایی مانند دیواره پشتی کاملا روشن با LED هستند. سایر فریزر ها دارای فناوری هوشمند هستند. با این حال ، همه این موارد تمایل به افزایش هزینه یک دستگاه دارد. بنابراین ، اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه و فن آوری هستید ، و این قابلیت ها برای شما مهم نیست ، فریزر بالا را انتخاب کنید. 

چه نوع فریزر برای فضا های کوچک مناسب است ؟

برای یک آپارتمان یا آشپزخانه های کوچک ، یک فریزر بالا انتخاب بهتری است . حتی اگر در یک فضای کوچک زندگی نکنید ، واحد کوچکتر برای افرادی که آشپزی نمی کنند و یا وقت زیادی را در آشپزخانه نمی گذرانند کافی است. برای كسانی كه می خواهند مواد غذایی را تازه نگهدارند و علاقه ای به منجمد کردن مواد غذایی ندارند فریزر های بالا برای آن ها مناسب تر است.

بهترین انتخاب برای خانواده ها چیست ؟

انتخاب نوع یخچال کاملا سلیقه ای است . اما اگر خانواده دارید ، یک فریزر پایین به دلایل مختلف گزینه بهتری است. فضای ذخیره سازی کافی و همچنین سایر ویژگی های متداول وجود دارد که می تواند راحتی مفید را فراهم کند. حتی بعضی از فریزر های پایین دارای قابلیت قفل هستند و مانع از آن می شوند که بچه ها بدون اجازه بستنی بخورند.

کدام نوع فریزر از نظر انرژی کارآمدتر است ؟

مقایسه یخچال فریزر بالا و فریزر پایینبه طور کلی ، فریزر های نصب شده در بالا از هر نوع طراحی یخچال فریزری انرژی کمتری مصرف می کنند. به گفته وزارت انرژی ایالات متحده ، واحدهای دارای فریزر نصب شده در بالا 10 تا 25 درصد انرژی کمتری را نسبت به مدل هایی که دارای فریزرهای زیرین یا جانبی هستند ، مصرف می کنند. استفاده از انرژی کمتر نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه ماهانه برق می شود بلکه می تواند با کاهش تقاضا برای سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و روغن به شما در کاهش تأثیر خود بر محیط زیست کمک کند.

مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر : کدام یخچال دارای دسترسی راحت تر است ؟

توجه به دسترسی در هنگام خرید یخچال مهم است. محل نگهداری فریزر ایده آل به نحوه استفاده صاحب خانه ها از آشپزخانه های خود بستگی دارد. برای سرآشپز خانگی که ترجیح می دهد به راحتی به مواد داخل فریزر دسترس داشته باشد ، بهتر است که یخچال فریزر در بالا قرار بگیرد. از طرف دیگر ، طرح فریزر پایین ، مواد غذایی و نوشیدنی هایی را که بیشتر مصرف می شود ، در دسترس آسان قرار می دهد. غذاهای یخ زده کمتر استفاده می شوند ، بنابراین داشتن آن ها در قسمت پایین فضای زیادی را برای همه مواد غذایی تازه و نوشیدنی های سرد شده در سطح چشم ایجاد می کند.

هرکدام از یخچال فریزر های بالا فریزر یا پایین فریزر را می توانید در سایت تا خرید خریداری کنید . برای خرید فقط کلفی است روی خرید یخچال فریزر کلیک کنید .


بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر
سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ
« حتما بخوانید  یخچال فامیلی هاب سامسونگ ؛ قابلیت های یخچال Family Hub
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .