مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مشکلات متداول یخساز یخچال ؛ آموزش عیب یابی و تعمیر

0 61
زمان مطالعه : 4 دقیقه

مشکلات متداول یخساز یخچال ؛ آموزش عیب یابی و تعمیر . عیب یابی مشکلات و راه حل های یخ ساز در این مقاله: یخساز How-Tos نکات و هک | مشاهده همه مباحث
عیب یابی و نکات سازنده یخ ساز
اگر یخساز شما کار نمی کند ، با یک تعمیر ساده ممکن است دوباره به کار خود ادامه دهد. یخچال خود را قبل از تعمیر همیشه از برق بکشید و خط آبرسانی را قبل از عیب یابی قطع کنید.

مشکلات متداول یخساز یخچال

یخساز می تواند به دلایل مختلفی از کار بیوفتد . یخساز ها از طریق یک خط آبرسانی کوچک که از یخچال به لوله آب ، قیف یا فیلتر آب متصل می شود ، آب را دریافت می کنند. شایع ترین دلایل ایجاد مشکل در یخساز ها عبارتند از :

  • فعال بودن ویژگی مکث
  • نقص یا تنظیم خط آب
  • فیلتر مسدود شده
  • شیر ورودی آب معیوب
  • ترموستات خیلی کم

دمای فریزر بالاتر از 10 درجه فارنهایت

اگر دمای فریزر بالای 10 درجه فارنهایت ( 12- درجه سانتیگراد ) باشد ، یخ ساز یخچال یخ را به طور مؤثر تولید نمی کند. دمای یخچال باید بین 0 تا 5 درجه فارنهایت ( 18 – تا 15- درجه سانتیگراد ) تنظیم شود تا یخ ساز به درستی کار کند. اگر دمای فریزر خیلی زیاد است ، اطمینان حاصل کنید که سیم های کندانسور تمیز هستند و فن کندانسور به درستی کار می کند. علاوه بر این ، بررسی کنید که آیا کویل های تبخیر منجمد شده است یا خیر . اگر سیم پیچ های تبخیر بیش از حد یخ زده باشند ، بخشی از سیستم یخ زدایی به احتمال زیاد از کار افتاده است.

 

مشکلات متداول یخساز یخچال

جابجا شدن بازوی کنترل یخساز

بسیاری از یخساز ها دارای بازوی کنترل هستند که با پر شدن سطل یخ ، ویژگی مکث را فعال می کند. بازوی کنترل ممکن است ناخواسته جابجا شده باشد یا احتمالاً از کار افتاده باشد ، که می تواند عملکرد یخ ساز را متوقف کند. برای دریافت اطلاعات در مورد ویژگی مکث ، دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید و مطمئن شوید که فعال نشده است.

خط آب قطع یا مسدود شده است

هر یخسازی دارای خط آبرسانی است. بررسی کنید که دریچه منبع آب قطع یا مسدود نباشد.

 

یکی از مشکلات متداول یخساز یخچال فیلتر مسدود شده است!

فیلترهای مسدود شده اگر مطابق مشخصات سازنده نگهداری نشوند ، یکی از مشکلات شایع است . از دفترچه راهنمای مالک برای یافتن فیلتر و بررسی آن استفاده کنید.

 

گرفتگی یا شکستگی دریچه ورودی آب

محل شیر ورودی آب به تولید کننده بستگی دارد اما شیر یخ ساز Kenmore و یخ ساز های Whirlpool به طور معمول در پشت یخچال قرار دارند . قبل از چک کردن شیر ، یخچال را از برق جدا کرده و منبع تغذیه شیر را خاموش کنید. هنگامی که دریچه را پیدا کردید ، بررسی کنید که آیا صفحه نمایش یا فیلتر با آوار وصل شده است یا خیر. خط تغذیه سوپاپ را بررسی کنید تا ببینید که آیا این براکت در حال پر شدن است یا محدود شده است.

« حتما بخوانید  راهنمای خرید یخچال فریزر قابل حمل، جذبی و کمپرسور

یخ ساز یخ نمی سازد
هنگامی که مطمئن هستید که همه موارد ذکر شده در بالا علت نیست ، خط مقصر آب منجمد ممکن است مقصر باشد. اگر خط یخ زده را پیدا کردید ، یخچال را از آن جدا کرده و خط آبرسانی را خاموش کنید. می توانید با سشوار خط را یخ بزنید. همیشه سشوار را بالای منبع آب نگه دارید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود.
پس از برقراری مجدد برق و روشن شدن خط آب ، باید بتوانید آب در حال یخ زدن در یخ ساز را پس از ذوب شدن بشنوید. اگر آب را نمی شنوید و یا آب از بین رفته است ، وقت آن است که برای خدمات تعمیر یخ ساز تماس بگیرید.

یخ ساز هنوز یخ کافی ندارد

اگر هنوز مکعب های یخی می گیرید اما مثل گذشته نیست ، خط شما ممکن است در مراحل اولیه انجماد باشد. خط یخ زده را بررسی کنید.

مشکلات یخساز یخچال و فریزر ها

مشکلات متداول نشت یخساز

شاید یخ ساز شما در حال ساختن یخ باشد اما در فریزر آب در حال نشت است و روی زمین نشت می کند.
یخچال و فریزر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاملاً سطح آن باشد
واحد یخ ساز خود را بررسی کنید و از سطح آن اطمینان حاصل کنید

خط آبرسانی را برای آسیب دیدگی ، خراب شدن یا لرز زدن بررسی کنید
فنجان پر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که درست با قیف آب مطابقت دارد.

اگر این موارد بررسی شد ، یک سرویس سرویس برقرار کنید و ما یخچال و فریزر و یخ ساز شما را برای حل یک مشکل عیب یابی می کنیم. یک نشت کوچک می تواند به نشت بسیار بزرگتری تبدیل شود و به کفپوش و دیوارهای اطراف آسیب برساند.

یخ ساز منجمد

تنظیم ترموستات خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن را در دمای پیشنهادی سازنده در کتابچه راهنمای کاربر تنظیم کرده است. اگر خیلی کم تنظیم شود ، قبل از رسیدن به قالب ، آب یخ می زند.
چه یخچال و فریزر جانبی ، یخچال و فریزر به سبک آرموئر و یا یک مدل فریزر استاندارد در بالا ، این نکات عیب یابی ساز یخ ممکن است به شما کمک کند از تماس این سرویس جلوگیری کنید.

 

اگر همه نکات بالا را امتحان کرده اید و هنوز یخ ساز شما کار نمی کند ، یخچال خود را مجدداً به سیستم وصل کنید و از برنامه زمان بندی انعطاف پذیر آنلاین Sears Home Services برای تعمیر یخچال خود استفاده کنید. تکنسین های ما به طور متوسط ​​11 سال تجربه دارند و آماده خدمت رسانی به شما هستند.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .