مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال ؛ مقایسه موتور اینورتر با معمولی

0 75
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال ؛ مقایسه موتور اینورتر یخچال با معمولی. اکثریت ما عاشق تنقلات در طول روز هستیم و حتی وقت خود را صرف تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهیم بخوریم می کنیم. این به نوبه خود باعث می شود در حالی که تصمیم می گیریم درهای یخچال را باز کنیم و به تمام گزینه های خود نگاه کنیم. اکنون ، این یک فرایند زمان بر است ، به این معنا که این عمل در واقع یخچال را ترغیب می کند تا مقدار زیادی برق مصرف کند.

این رو ، بدون شک یخچال و فریزر یکی از این لوازم خانگی است که انرژی بیشتری را مصرف می کند . شاید شنیده باشید که لوازم آشپزخانه 30٪ از قبض برق ما را تشکیل می دهند اما بیشتر این 30٪ را یخچال تشکیل می دهد.این باعث به وجود آمدن یخچال اینورتر شد که انرژی کمتری نسبت به یخچال سنتی جذب می کند. با این حال ، قبل از پرداختن به مقایسه این دو ، بگذارید سفری کوتاه به دنیای هر دو یخچال فریزر داشته باشیم.

یخچال سنتی

بیشتر ما عادت داریم از این نوع یخچال ها استفاده کنیم. اخیراً عادت مردم به یخچال اینورتر است. کمپرسور قلب یخچال است که کار یخچال به آن بستگی دارد. کمپرسور همه کاره است و یخچال را در طول روز روشن نگه می دارد و بنابراین آن را به تازه و سالم نگه داشتن غذاهایمان کمک می کند. پس اگر دوست دارید یک یخچال کم مصرف داشته باشید. حتما تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال را بخوانید.

 

کمپرسور مورد استفاده یخچال سنتی از نوع تک سرعته است که فقط با یک سرعت کار می کند. در یک روز ، یک کمپرسور سنتی یک چرخه روشن و خاموش را طی می کند. شاید این چرخه را در یخچال سنتی خود مشاهده کرده باشید که در یک لحظه ساکت می شود و سپس کمپرسور دوباره کار می کند.

 

یخچال اینورتر

نام یخچال اینورتر از این واقعیت ناشی می شود که کمپرسوری که بر روی بدنه آن نصب شده خود ، اینورتر است. این نوع کمپرسور می تواند با سرعت های مختلف کار کند و با سرعت کم در چرخه طولانی تری کار می کند. چرخه کمپرسور سنتی و اینورتر روشن و خاموش است. اما برای کمپرسور اینورتر ، کار با سرعت کم بیشتر طول می کشد.

کمپرسور اینورتر قدرت انطباق با عادت استفاده مصرف کننده در روز را دارد زیرا می تواند با سرعت های مختلف کار کند. فرض کنید اگر در یخچال وسایلی را بارگیری می کنید که به خاطر آن در یخچال برای مدت طولانی تری باز نگه داشته می شود ، کمپرسور حس می کند و با سرعت بیشتری شروع به کار می کند تا اتلاف هوای سرد را جبران کند و جای خود را به هوای گرمی که وارد می شود ، بدهد.

« حتما بخوانید  تاریخچه یخچال ها و سازندگان از اختراع اولین یخچال و تکامل

همچنین در شب ، هنگامی که فعالیت کمی با یخچال و فریزر وجود دارد ، کمپرسور کند کار می کند. این مقدار دقیقاً انرژی مناسبی را برای حفظ دمای یخچال مصرف می کند. این جایی است که بهره وری انرژی در آن نقش دارد و تقریباً 20 تا 30 درصد در قبض برق شما صرفه جویی می کند.

 

مقایسه یخچال اینورتر و معمولی

یخچال اینورتر در مقابل یخچال معمولی

  • یخچال معمولی با سرعت ثابت خاموش و روشن می شود در حالی که یخچال اینورتر قدرت کار با سرعت مختلف را دارد. این می تواند به طور موثر در سرعت کم کار کند و از حداقل انرژی مورد نیاز برای خنک کردن یخچال و فریزر در حد مطلوب استفاده می کند.
  • یخچال و فریزر اینورتر در مقایسه با یخچال معمولی که در مصرف قدرت الکتریکی تهاجمی تر است ، انرژی بیشتری را صرفه جویی می کند.

 

  • کمپرسورهای اینورتر به آرامی شروع به کار می کنند و بدین ترتیب احتمال خرابی کاهش می یابد.
  • یخچال اینورتر در مقایسه با یخچال معمولی سر و صدای کمی ایجاد می کند. اما یخچال معمولی معمولاً هنگام راه اندازی مجدد صدای بلندی تولید می کند. یخچال اینورتر چرخه های خود را با سرعت کم شروع می کند ، بنابراین صدای کمتری منتشر می کند.

 

 

نتیجه تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

از آنجا که صرفه جویی در مصرف انرژی همراه با عملکرد مناسب یخچال و فریزر عامل اصلی است ، برنده اصلی یخچال اینورتر است. از این رو ، اگر صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه های شما همان چیزی است که بدنبال آن هستید ، حتما یخچال اینورتر تهیه کنید.
با این حال ، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید یخچال اینورتر بدانید.

اگر کاملاً با یخچال اینورتر تازه کار هستید ، ممکن است روند خنک سازی کندی را مشاهده کنید. بله ، برخلاف یخچال معمولی که در این مورد بسیار سریع است ، می توانید این را به عنوان یک نقطه ضعف حساب کنید. احتمالاً این امر به خاطر کند شدن راه اندازی کمپرسور اینورتر ایجاد می شود.

برخی از تولید کنندگان از R600 Freeon در برخی از مدل هایی که تولید می کنند استفاده می کنند. گاز بوتان دارای برخی نگرانی های ایمنی است. بنابراین ، ما به شما توصیه می کنیم یخچالی را تهیه کنید که از R600 Freon برای کمپرسورهای خود استفاده نکند. با این حال ، ما کاملاً مطمئن هستیم که شرکت های بزرگ باید از اقدامات ایمنی استفاده کنند ، بنابراین نیازی به نگرانی در این مورد نیست.
با این حال ، ما می خواهیم نظرات شما را بدانیم. آیا استفاده از یخچال سنتی را ترجیح می دهید یا یخچال خود را به یخچال اینورتر تغییر می دهید ؟ در صورت تمایل می توانید نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .