مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تهویه مطبوع کولر گازی چیست ؟ سیستم های مختلف

0 92
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تهویه مطبوع چیست ؟ سیستم های مختلف تهویه مطبوع ؛ محققان دانشگاه ملی سنگاپور پیشگام یک سیستم کولر مبتنی بر آب هستند که هوا را بدون استفاده از کمپرسورهای با انرژی و مبردهای شیمیایی مضر برای محیط زیست ، تا 18 درجه سانتیگراد (64.4 درجه فارنهایت) خنک می کند . این نوع از فن آوری های مخرب می تواند به طور بالقوه جایگزین اصل خنک کننده قرن قدیمی شود که هنوز در سیستم های تهویه مطبوع امروزی ما مورد استفاده قرار می گیرد . مناسب برای استفاده داخلی و خارجی ، سیستم رمان قابل حمل است و همچنین می تواند برای انواع شرایط آب و هوایی سفارشی شود . محققان مهندسی NUS یک فناوری جدید خنک کننده هوا را توسعه داده اند که می تواند آینده تهویه هوا را دوباره تعریف کند . اعتبار تصویر: دانشگاه ملی سنگاپور. برای بزرگترین نمای تصویر را کلیک کنید.

تهویه مطبوع چیست ؟ سیستم های مختلف تهویه مطبوع

به رهبری دانشیار ارنست چوا از گروه مهندسی مکانیک دانشکده مهندسی NUS ، سیستم تهویه مطبوع جدید این تیم برای تولید مقرون به صرفه است . همچنین سازگار با محیط زیست و پایدار است . این سیستم در مقایسه با سیستمهای تهویه مطبوع فعلی کمپرسور مورد استفاده در منازل و ساختمانهای تجاری ، حدود 40 درصد برق کمتری مصرف می کند . این به بیش از 40 درصد کاهش انتشار کربن است . علاوه بر این ، این فناوری به جای استفاده از مبردهای شیمیایی مانند کلروفلوئوروکربن و هیدروکلرول فلوئوروکربن برای خنک کننده ، یک فناوری خنک کننده مبتنی بر آب را اتخاذ می کند . بنابراین باعث ایمن تر و سازگاری با محیط زیست می شود . سیستم رمان با افزودن یک پر دیگر به کلاه دوستدار محیط زیست در حالی که هوای محیط را خنک می کند ، آب آشامیدنی قابل توجهی تولید می کند.

دانشیار پروفسور چوا

دانشیار پروفسور چوا گفت: “برای ساختمان های واقع در مناطق استوایی ، بیش از 40 درصد از انرژی مصرفی ساختمان به تهویه هوا اختصاص دارد . ما انتظار داریم که این نرخ به طرز چشمگیری افزایش یابد ، و یک گرم شدن اضافی به گرم شدن کره زمین اضافه می کند . اولین بار توسط ویلیس حامل در سال 1902 اختراع شد ، تهویه مطبوع با بخار فشرده سازی رایج ترین فن آوری تهویه هوا امروزه است . این روش بسیار پرانرژی و از نظر زیست محیطی مضر است . در مقابل ، فن آوری خنک کننده غشایی و مبتنی بر آب ما بسیار سازگار با محیط زیست است – می تواند هوای خنک و خشک و بدون استفاده از کمپرسور و مبردهای شیمیایی را فراهم کند . این یک نقطه شروع جدید برای نسل های بعدی تهویه مطبوع است . فناوری ما پتانسیل عظیمی برای مختل کردن نحوه تهویه مطبوع به طور سنتی دارد. “

 

سیستم های تهویه مطبوع فعلی به مقدار زیادی انرژی برای از بین بردن رطوبت و خنک شدن هوا رطوبت نیاز دارند. تیم NUS Engineering با ایجاد دو سیستم برای انجام این دو فرآیند به طور جداگانه می تواند هر فرآیند را بهتر کنترل کرده و از این طریق به بهره وری انرژی بیشتری دست یابد.

 

« حتما بخوانید  انواع CPU ؛ آشنایی و اهمیت پردازنده های سی پی یو

کولر گازی HITACHI RAS-S24HPA

تهویه مطبوع چیست ؟

رمان ابتدا از یک فناوری نوآورانه غشایی – یک ماده کاغذی – برای حذف رطوبت از هوای مرطوب در فضای باز استفاده می کند . هوای رقیق شده از طریق سیستم خنک کننده نقطه شبنم خنک می شود که از آب به عنوان وسیله خنک کننده به جای مبردهای شیمیایی مضر استفاده می کند . بر خلاف سیستم های تهویه مطبوع بخار ، سیستم رمان هوای گرم را به محیط بیرون نمی زند . در عوض ، یک جریان هوای خنک که نسبتاً رطوبت کمتری نسبت به رطوبت محیط زیست دارد تخلیه می شود .

تأثیر ریز آب و هوا. حدود 12 تا 15 لیتر آب آشامیدنی قابل شرب نیز می تواند پس از بهره برداری از سیستم تهویه هوا به مدت یک روز برداشت شود . دانشیار پروفسور چوا توضیح داد: “فن آوری خنک کننده ما می تواند به راحتی برای همه انواع شرایط آب و هوایی ، از آب و هوای مرطوب در مناطق استوایی گرفته تا آب و هوای خشک بیابان ها تهیه شود . در حالی که می توان از آن برای فضاهای مسکونی و تجاری استفاده کرد . اما می توان تهویه مطبوع برای خوشه های ساختمان ها را به شیوه ای با صرفه اقتصادی تأمین کرد . این فن آوری نوین همچنین برای فضاهای محدود مانند پناهگاه های بمبی یا بانکرها بسیار مناسب است .

رطوبت هوا

جایی که از بین بردن رطوبت هوا برای آسایش انسان بسیار مهم است . همچنین برای عملکرد پایدار تجهیزات ظریف در مناطقی مانند بیمارستان های میدانی ، حامل های زرهی و … عرشه های عملیاتی کشتی های دریایی و همچنین هواپیماها. “تیم تحقیقاتی در حال حاضر در حال اصلاح طراحی سیستم تهویه مطبوع برای بهبود هر چه بیشتر کاربر پسند خود است . محققان NUS همچنین در تلاشند تا ویژگی های هوشمندی مانند تنظیمات حرارتی از پیش برنامه ریزی شده را بر اساس اشغال انسانی و ردیابی در زمان واقعی راندمان انرژی آن بگنجانند . این تیم امیدوار است که برای تجاری سازی این فناوری با شرکای صنعت همکاری کند . خوب به نظر می رسد و به نظر می رسد اما دمای تخلیه آن تقریباً مناسب مصرف کنندگان متزلزل جهان است.

خشک کردن هوا تفاوت بزرگی ایجاد می کند . خنک کردن هوا در گردش به اندازه کافی برای متراکم کردن بخار آب بخش بزرگی از هزینه انرژی A / C است . بنابراین به نظر می رسد نیمه راه مطمئن ، مرحله اول ، نوع چیز است.این رویکرد همچنین نگاهی پیچیده به A / C است که اکنون انجام می شود . مطمئناً رفتن به دو مرحله با چنین نتایج چشمگیر باعث ایجاد تجدید نظر در مهندسی برای طراحی های فعلی است که اکنون در جهان توسعه یافته به بازار عرضه شده است . آیا این یک انقلاب است یا فناوری مختل کننده؟

 

تهویه مطبوع چیست ؟ سیستم های مختلف تهویه مطبوع

در مواردی که تأسیسات جدید با تصمیمات مربوط به هزینه سرمایه محدود باشد . هزینه های آن نگران کننده باشد این فناوری باید استقبال گرم پیدا کند.

خوشحالیم که در بحث « تهویه مطبوع چیست ؟ سیستم های مختلف تهویه مطبوع » همراه ما بودید . امید واریم پاسخ همه ی سوالات خود را کسب کرده باشید .


بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .