مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

5 فناوری تاثیر یخچال در ماندگاری غذا

0 148
زمان مطالعه : 5 دقیقه

5 فناوری تاثیر یخچال در ماندگاری غذا ؛ فن آوری در خانه ما می تواند تفاوت زیادی در زندگی روزمره ما ایجاد کند. تهیه ماشین هایی که لباس های ما را شسته و خشک می کنند ، ظرف های ما را تمیز می کنند و خانه های ما را گرم می کنند بسیار آسان است. یكی از دستگاه هایی كه بدون آن نمی توانیم زندگی کنیم یخچال است. یخچال و فریزر ، اولین بار در سال 1913 برای مصارف خانگی ساخته شد. این فناوری از قبل باهوش تر شده است و ساخته شده برای این که تا زندگی ما آسان تر و غذای ها ماندگارتر شوند. اگر به دنبال خرید یخچال و فریزر جدید هستید  ، فناوری های جدید زیادی وجود دارد که باید درباره آنها بدانید تا از تصمیم گیری صحیح برای خود و خانه یتان اطمینان حاصل کنید.
شاید فکر کنید همه چیز درباره یخچال و فریزر را می دانید ، اما فن آوری های هوشمند زیادی وجود دارد كه احتمالاً هرگز آنها را نشنیده اید. در اینجا پنج فناوری جدید وجود دارد که کمک می کند غذا برای مدت طولانی تری سالم بماند.

تاثیر یخچال در ماندگاری غذا


کشو ی رطوبت ( Vitalight humidity )

نوری برای افزایش ماندگاری سبزیجات . همه ما می دانیم که میوه و سبزیجات عاشق نور خورشید هستند ، بنابراین اگر بتوانیم نور خورشید را در داخل یخچال بازسازی کنیم ، باعث افزایش ماندگاری سبزیجات می شود . به نظر می رسد که روشنایی LED کهربا ، که نور خورشید را بازآفرینی می کند ، می تواند روند پژمردگی را کند کرده و سطح ویتامین محصول را برای مدت طولانی تری حفظ کند. این لامپ کمکی برای مهندسان Mitsubishi Electric بود تا طیف وسیعی از یخچال های چند کشو را که دارای کشو مخصوص رطوبت با یک چراغ LED کهربا ی کم مصرف است  ، طراحی کند.

انجماد نرم ( Soft Freezing )

فریزری که آشپزی را سریعتر و آسان تر می کند . فکر کنید یک فریزر فقط می تواند با یک روش مواد غذایی را فریز کند. با نوآوری های روزافزون در فن آوری ، فریزر دیگر ابزاری برای نگه داشتن مواد غذایی یخ زده طولانی مدت نیست. پیشرفت های فن آوری فریزر منجر به امکان یخ زدن مواد غذایی در حالت نرم تا سه هفته شده است. این بدان معنی است که گوشت منجمد را می توان به راحتی برش داد و سس ها را می توان منجمد ، اما در عین حال به اندازه کافی نرم نگه داشت. فناوری انجماد نرم  یک ویژگی استاندارد در تمام مدل های یخچال و فریزر کشو ( Mitsubishi Electric ) است.

بدون تغییر طعم و بافت ، تکه های گوشت را فریز کنید

یکی از مشکلات مربوط به انجماد معمولی ، این است که گاهی اوقات می توانید تفاوت بین گوشت یخ زده و تازه را احساس کنید . فرایند انجماد معمولی به آرامی مواد غذایی را از بیرون منجمد می کند. این امر رطوبت موجود در مواد غذایی را به شکل کریستال های بزرگ و سوزنی مانند در می آورد ، ساختار مواد غذایی را تخریب می کند و بنابراین بر طعم و بافت آن تأثیر می گذارد. مهندسان Mitsubishi Electric ، فناوری انجماد Supercool را توسعه دادند. گوشت های ذوب شده که با استفاده از عملکرد Supercooling منجمد شده اند ، ظاهر و طعم تازه ای پیدا می کنند .

غذای گرم برای انجماد « تاثیر یخچال در ماندگاری غذا »

منتظر خنک شدن غذا  نباشید ؛ آن را مستقیما فریزکنید ! میدانید که نباید غذای گرم را درون فریزر خود قرار دهید زیرا این امر می تواند دمای فریزر را افزایش داده و شروع به یخ زدایی از غذاهای منجمد شده می کند. به همین دلیل ، مواد غذایی معمولاً قبل از این که در فریزر گذاشته شوند ، باید خنک شوند. با این حال ، مواد غذایی برای خنک شدن به سرعت به منطقه خطر ( بین 4 تا 60 درجه سانتیگراد ) می رسند که در آنجا باکتریرهای مضر برای مواد غذایی می توانند رشد کنند. برای به حداقل رساندن مدت زمان ماندن غذا در این دما ، بعضی از یخچال های فریزر چند کشویی این امکان را فراهم می کنند که غذای گرم مستقیماً از داخل اجاق گاز در یخچال فریزر اختصاصی قرار گیرد.
Hot Freezing ، تابعی از کشوی فریزر ورسا ( Versa Freeza ) است که در کلیه یخچال های کشو میتسوبیشی برقی موجود است ، از یک سنسور LED پیشرفته برای شناسایی خودکار غذای گرم استفاده می کند و جریان هوای سرد را مستقیماً به سمت آن تنظیم می کند. مواد غذایی گرم به سرعت به وسیله ی یک منبع هوایی مستقل برای راحتی بیشتر و حفظ کیفیت و طراوت مواد غذایی خنک می شوند. این ویژگی ابزاری مناسب برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی است . 

 

یخچال که هرگز خاموش نمی شود بلکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند

با وجود لوازم بسیار زیادی خانه شما ، هزینه های در حال اجرا می تواند به سرعت افزایش یابد. یخچال های سنتی از کمپرسورهای با سرعت ثابت استفاده می کنند ( کمپرسور می تواند روشن یا خاموش باشد ). یک کمپرسور با سرعت ثابت ، باعث نوسانات درجه حرارت بالا در داخل یخچال و فریزر می شود و هنگام روشن شدن ، انرژی بیشتری مصرف می کند تا دمای یخچال را به سطح مناسبی برگرداند.
به دنبال یخچال های فشرده سازی اینورتر باشید تا مطمئن شوید غذای شما تازه می ماند و مصرف برق کم می شود. کمپرسورهای اینورتر به شما اطمینان می دهند که مواد غذایی با درجه حرارت مداوم تر به مدت طولانی تر و تازه تر باقی می مانند. مهم نیست که چند بار یخچال خود را باز و بسته کنید ، غذای شما تحت تأثیر نوسانات دما قرار نمی گیرد. Mitsubishi Electric ، از یک کمپرسور اینورتر پیشرفته با فناوری ( Neuro Fuzzy ) استفاده کرده است

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت یخچال ساید بای ساید هایسنس هیتاچی و بکو قیمت روز

کمپرسور به منظور حفظ دمای مطلوب به تدریج کند یا سریع می شود ، در حالی که Neuro Fuzzy Logic برای راندمان انرژی بی نظیر و ارزان تر بودن هزینه های در حال اجرا ، به یخچال و فریزر اجازه می دهد تا الگوهای مصرف خانه شما را به طور یکنواخت حفظ کرده و بر این اساس سطح انرژی را تنظیم کند .

متشکریم که تا این جای مطلب 5 فناوری تاثیر یخچال در ماندگاری غذا با ما همراه بودید و نمی خواهید از دنیای فناوری عقب بمانید ، با کلیک روی خرید یخچال و آبسردکن یخچال هایی با فناوری های جدید را مشاهده کنید .

بیشتر بخوانید :

 خرید یخچال فریزر و استفاده ی صحیح از آن
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .