مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید کباب پز برقی و باربیکیو بدون دود

0 1,720
زمان مطالعه : 4 دقیقه

راهنمای خرید کباب پز برقی و باربیکیو بدون دود ؛ از روش های پخت مواد غذایی که ارزش مواد غذایی حفظ خواهد شد و ایرانیان آن را می پسندند ، کباب کردن ماده غذایی است. دراین روش گوشت و مرغ بر روی آتش قرار می گیرند و طبخ می گردند. روش های زیادی برای قرار گیری بر روی آتش و آماده کردن مواد وجود دارد. از سوخت هایی که در این کار کمک خواهد می کند چوب ، زغال ، گاز و برق است. با توجه به آپارتمان نشینی و نزدیک شدن خانه ها به یکدیگر لازم است روشی انتخاب شود که بتوان در فضای خانه نیز کباب درست کرد. با توجه به این قضیه گاز و برق از بهترین سوخت ها برای کباب پزهای خانگی است. این وسیله را می توانید در فضای آشپزخانه قرار دهید و از کارایی آن سود ببرید.

انواع کباب پز
راهنمای خرید کباب پز برقی و باربیکیو بدون دود : انواع کباب پز

کباب پزها در مدل ها ایستاده و رومیزی تولید شده اند که در مدل ایستاده می تون ارتفاع پایه ها را به صورت دستی تنظیم کرد.  نوع های زغالی ، برقی و گازی از هر دو نوع این کباب پز ها موجود است. مصرف کنندگان می توانند جهت استفاده از این وسیله در مکان های باز از نوع زغالی استفاده کنند. در محیط های بسته نیز با توجه به در دسترس بودن گاز و برق ، این دو مدل توصیه خواهند شد.

انواع کباب پز
کباب پز بدون دود برقی

در مدل کباب پزهای برقی با توجه به اینکه دودی ایجاد نخواهند کرد ، مناسب برای فضای منزل هستند. المنت به کار رفته در این کباب پزها وظیفه تامین گرما را بر عهده دارد. از اجزای دیگر تشکیل دهنده این وسیله برقی سینی نچسبی است که افراد می توانند به عنوان تابه ای نچسب از آن استفاده نمایند. به وسیله این مدل از کباب پز می توان گباب را به روش گریل ویا پخت بر روی صفحه آماده کرد. در روش اول لازم است توری توسط ترموستات گرم گردند و ماده غذایی بر روی آن قرار گیرد. روش دوم نیز قضیه به همین قرار است ، فقط مواد غذایی بر روی سینی نچسب قرار خواهد گرفت. در این دو روش میزان دمای تولید شده توسط ترموستات قابل تنظیم است.

کباب پز بدون دود برقی
قطعات به کار رفته 

ساخت و طراحی کباب پز برقی برای استفاده کنندگان مطلوب است و راضی کننده خواهد بود. از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده این کباب پزها می توان به سینی نچسب قابل جداسازی و شستشو، ترموستات قابل تنظیم ، سطح گریل ، درب شیشه ای قابل شستشو و شفاف جهت رویت فضای داخلی ، کلید تنظیم درجه حرارت، کلید تنظیم دستور االعمل های مخصوص پخت مواد مختلف غذایی و تنظیم کننده ارتفاه توری اشاره کرد. این اجزا در بیشتر کباب پزهای برقی دیده می شوند ، اما ممکن است در برخی از آنها یک یا چند گزینه را نیابید. تولید کنندگان در برخی از مدل ها بعضی از این اجزا را قرار نداده اند.

قطعات به کار رفته در ساخت کباب پز بر

نکات قابل توجه در خرید و نگهداری کب

نکات قابل توجه در خرید و نگهداری کباب پز

هر چه امکانات و قابلیت های گنجانده شده در دستگاه بیشتر باشد، استفاده از آن نیز راحت تر خواهد بود. هر چه توان این وسیله الکتریکی باشد، سرعت پخت مواد غذایی بیشتر خواهد بود . با توجه به نیاز و میزان استفاده از این محصول توان مناسب باید انتخاب شود. میزا استفاده از انرژ یدر کباب پز از گزینه های دیگریست که باید به آن توجه شود.

به وسیله کباب پز برقی می توان در فضای داخلی منزل انواع کباب ها را آماده کرد و طمع کباب واقعی را از کباب های آماده شده توسط این وسیله دریافت کرد. ایجاد بوی نامطبوع و دود نیز در هنگام آماده سازی کباب مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما لازم است پس از آماده سازی کباب و اتمام کار تمامی قسمت های کباب پز را تمیز کرد تا در موارد بعدی استفاده ، نشانی از سوختگی ولکه بر رو آن ایجاد نگردد و مواد کباب در داخل آن باقی نماند تا فاسد شوند.

 

« حتما بخوانید  روش پخت برنج در زودپز ؛ آموزش نحوه پخت سریع برنج با زودپز

 


طرز تهیه غذا با ساندویچ ساز درست می شوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .