مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی « نکاتی که باید بدانیم »

0 477
زمان مطالعه : 5 دقیقه

راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی « نکاتی که باید بدانیم » ؛ انتخاب وسایل آشپزخانه و امکان استفاده از کالای خریداری شده برای مدت طولانی و ارائه کیفیت بالا از طرف محصول خریداری شده، برای هر کسی خوشایند است. این وسایل جزئی از زندگی هستند و در تامین آرامش و آسایش در خانواده تاثیر گذار خواهند بود. خرید یخچال ، لباسشویی ، ظرفشویی ، غذا ساز ، خرد کن ، چرخ گوشت و … اگر همراه با دقتی بیشتر و مو شکافانه تر باشد ، بدون شک انتخاب و خرید محصول رضایت بیشتری را برای خریدار فراهم خواهد کرد.

در هنگام خرید چرخ گوشت لازم است فاکتورهایی را در نظر بگیرید تا خریدی آگاهانه و هوشمندانه داشته باشید. در ادامه ی این مطلب با تا خرید همراه باشید و پس از مطالعه کامل نسبت به خرید چرخ گوشت در سایت تا خرید اقدام نمایید.
راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت : اولین و مهمترین فاکتور

برای اینکه بتوان میزان گوشت زیادی را در مدت زمان کوتاهی چرخ کرد، لازم است چرخ گوشت دارای توان بالایی باشد. اگر میزان توان این وسیله زیاد باشد ، چون گوشت با سرعت بالا چرخ خواهد شد در نتیجه آن فشار کمتری نیز به دستگاهتان وارد خواهد شد و در نتیجه ی آن دیرتر خراب شده و دچار فرسایش در قطعات خواهد شد. اولین و مهمترین فاکتور

تعیین گنجایش چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت : در کنار توان و با توجه به آن میزان ظرفیت و گنجایش چرخ گوشت قرار می گیرد. ظرفیت که بر اساس میزان چرخ گوشت در واحد دقیقه بیان خواهد شد ، در چرخ گوشت های مختلف متفاوت است. به طور معمول می توان ظرفیت بالای 1.5 کیلوگرم را ، ظرفیتی مناسب برای این وسیله بیان کرد.

 

مهمترین سیستم ها در چرخ گوشت

در هنگام خرید توجه کنید که چرخ گوشتی که تهیه می کنید دارای سیستم محافظت حرارت باشد. لزوم دارا بودن این سیستم در این دستگاه سرعت بالای آن است. سرعت بالا و کارکرد سریع چرخ گوشت سبب گرم شدن موتورش خواهد شد و بنابراین لازم است برای چند لحظه موتور خنک سازی شود. این سیستم در زمانی که احساس کند موتور بیش از حد گرم شده است ، دستگاه را خاموش خواهد کرد و تا خنک شدن محصول اجازه راه اندازی مجدد آن را نخواهد داد. در برخی از مدل ها لازم است مصرف کننده خود در دوره های زمانی کوتاه چرخ را خاموش کند ، در غیر این صورت دستگاه دچار آسیب خواهد شد.

بهره گیری چرخ گوشت از کلید Reverse برای جداسازی گوشت گیر کرده در میان دنده ها، بدون اینکه لازم باشد چرخ گشت را باز کنید اهمیت دارد. با زدن دکمه برگشت و شروع مجدد تمامی گوشت های موجود در دستگاه خورد خواهند شد. این دکمه سهولت استفاده از دستگاه را برایتان فراهم خواهد کرد.
مهمترین سیستم ها در چرخ گوشت

به تعداد مشبکهای چرخ گوشت توجه کنیدراهنمای خرید چرخ گوشت : به تعداد مشبکهای چرخ گوشت توجه کنید

وجود مشبک های متفاوت بر روی چرخ گوشت برای به دست آوردن گوشت چرخ کرده در سایزهای متفاوت اهمیت دارد. هر چه مشبک موجود ریزتر باشد ، گوشت چرخ کرده با رشته های کوچکتری ایجاد خواهد شد و برای به دست آورن گوشت چرخ کرده بزرگتر است لازم است صفحه ای با مشبکهای بزرگتر در اختیار داشته باشد. بنابراین لازم است مشبک های متنوع در تعداد زیاد همراه با چرخ گوشت باشند.

 

نکاتی که با رعایت آنها مدت زمان طولانی تری را می توانید از چرخ گوشتتان استفاده کنید:

 • توجه کنید که چرخ گوشت مخصوص چرخ کردن گوشت است، بنابراین برای چرخ کردن سبزی از این دستگاه استفاده نکنید. علاوه بر این که تیغه های چرخ گوشت کند خواهند شد ، ممکن است آب سبزی پس از نفوذ به موتور باعث خرابی آن شود.
 • گوشت را به قطعات ریز برش دهید و سپس آنها را در داخل دستگاه قرار دهید. اگر تکه ها بزرگ باشند موتور مجبور خواهد شد توان بالایی را به کار گیرد تا گوشت ها را خورد کرده و تحویلتان دهد. البته محفظه قرار گیری گوشت هم از آسیب دیدگی مصون نخواهد بود.

نکاتی که با رعایت آنها مدت زمان طول

 • جنس محفظه ، صفحات برش و تیغه محصول نیاز به توجه اساسی دارند . لازم است این قطعات ضد زنگ باشند تا عمر چرخ گوشت و مدت استفاده از آن بالا باشد و به راحتی و با تعداد زیاد می توانید قطعات را شستشو نمایید ، بدون اینکه نگران زنگ زدن آنها باشید.
 • بعد از استفاده از چرخ گوشت تمام قطعات داخلی و خارجی آن را تمیز کنید و از باقی نماندن مواد غذایی بر روی آن مطمئن شوید. خشک کردن کامل پس از سشتشو نیز از ضروریات است.
 • سعی کنید میزان استفاده از چرخ گوشت بیش از 15 دقیقه نباشد. چرخ گوشت های خانگی دارای این میزان از قدرت نیستند.
 • پس از سه ماه استفاده از چرخ گوشت با تیز کردن تیغه هایش قدرت چرخ کردن محصول را افزایش دهید.
 • نکاتی که با رعایت کنیم

 • در صورت عدم بهره گیری محصول از سیستم محافظ حرارتی، اگر قرار است میزان گوشت زیادی را با آن چرخ نماید. در فاصله های زمانی کوتاه چرخ گوشت را خاموش کنید تا خنک گردد.
 • چرخ گوشت را با محفظه خالی روشن نگاه ندارید، زیرا در صورت خالی بودن محفظه سرعت چرخش بالا رود و بالا رفتن دور موتور سبب خواهد شد گرمای محصول بالارفته و قطعات موتور زودتر فرسوده گردند .
 • تا حدی که ممکن است سعی کنید گوشتی را که قرار است چرخ نمایید تمیز کنید و نگذارید پیه و رگ در داخل گوشت باقی بمانند. زیرا با قرار گیری از قطعات در میان تیغه ها فشار بالایی به دستگاه وارد خواهد آمد.
 • اگر تیغه های دستگاهتان کند شده اند و مهارتی در تیز کردن تیغه ها ندارید ، خودتان نسبت به تیز کردنشان اقدام نکنید. زیرا غیر اصولی تیز کردنشان سبب خواهد شد تیغه ها سایده شوند .
 • سرعت و قدرت بالای چرخ گوشت را در نظر بگیرید و اینکه باز بودن بالای محفظه آن می توان برای کودکان و ورود مواد ناخواسته به درون محظه خطر ناک باشد. بنابراین لبرای جلو گیری از وقوع این پیشماد لازم است همیشه گوشت کوب همراه محصول را در محفظه ان قرار دهید.  

چرا باید چرخ گوشت برقی بخریم ؟

« حتما بخوانید  تفاوت غذاساز و مخلوط کن چیست ؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .