مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فناوری DTS چیست ؟ این فرمت چگونه کار می کند؟

1 2,877
زمان مطالعه : 2 دقیقه

فناوری DTS چیست ؟ این فرمت چگونه کار می کند؟

فناوری DTS چیست ؟ این فرمت چگونه کار می کند؟ با معرفی فناوری جدیدی در زمینه تولید صدا در شرکت Digital Theater Systems ، این فناوری با نام اختصاری DTS نام گذاری شد . این فناوری صدا را در 6 کانال متفاوت ایجاد و پخش خواهد کرد . اطلاعات و صدای ضبط شده توسط این فناوری کدگذاری خواهد شد لذات برای تولید و پخش صدا لازم است دکود شود.

با وجود اینکه ممکن است در برخی حالت ها صدای دکود شده دچار افت کیفیت شود ، اما با وجود این فناوری هرگز شاهد این قضیه نخواهید بود و افت کیفیت را با گوش نخواهید شنید.

 

فرمت DTS چگونه کار می کند؟

برای اولین بار این فناوری در سال 1993 تولید شد. برای پخش صدا در سینما و جهت شنیدن صدای 6 کانال موجود به یک یا دو سی دی که فیلم و صدا بر روی آن ضبط شده نیاز است و علاوه بر آن باید دیسک خوان نیز موجود باشد ، با توجه به رمز گذاری شدن صدا در این فناوری اصلی ترین قسمت که برای پخش صدا مورد نیاز است رمز گشاست. با ورود فناوری DTS به سینمای خانگی صدا و تصویر در کنار هم و برروی یک سی دی و یا دیسک قرار گرفته اند. دیسک لایه بندی شده و صدا و تصویر در لایه های جدا می نشینند و صدا رمز گذاری خواهد شد.

فناوری DTS
کدگذاری در فناوری DTS به راحتی صورت خواهد گرفت ، اما برای این کار به حافظه ی بیشتری نیاز است. به وسیله دستگاههای بلوری رمزگشایی به راحتی صورت خواهد گرفت . با ورود به تنظیمات و منوی صدا می توان این حالت صدا را انتخاب کرد. در هنگام رمز گشایی توسط بلوری مشکلی از بابت کیفیت و رمز گشایی پیش نخواهد آمد. DTS رقیب اصلی فناوری دالبی است و کیفیت صدا در هر دو فناوری به طرز چشم گیری بالاست.

این فناوری صدای دیجیتال بر اساس فشرده سازی صدا کار خواهد کر. فناوری صدای دالبی به طور ثابت ضریب فشرده سازی 12:1 است، اما این عدد در فناوری DTS از 1:1 تا 40:1 متفاوت است و تغییر خواهد کرد.

« حتما بخوانید  Li-Fi چیست و چگونه کار میکند؟ « لای فای »
1 نظر
  1. خسرومقدم می گوید

    توضیح تان عالی بود٬ مچکرم.
    ارادتمند:خسرومقدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .