مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

بررسی نکات مهم در خرید سینما خانگی

0 870
زمان مطالعه : 7 دقیقه

بررسی نکات مهم در خرید سینما خانگی ؛ آگاهی در هنگام خرید هر محصولی ، انتخابی مناسب را پدید خواهد آورد . سینماهای خانگی به مرور وارد خانه ها شدند و تاثیرشان به مرور بیشتر در میان مردم بیشتر شد . گزینه های موجود روز به روز متنوع تر شده و با شناساندن و ورود فناوری های بیشتر ، انتخاب ها کمی پیچیده تر گشتند . در حال حاضر که در هر دوره ای از معرفی محصولات جدید از ضخامت تلویزیون ها کاسته می شود . کیفیت صدا بیشترین تاثیر را خواهد گرفت.

در واقع در این بین گزینه ای که بیشتر از همه مورد کم لطفی قرار می گیرد صداست . با وجود اینکه سازندگان فکرهایی نیز برای صدا کرده اند ، اما با این وجود در کنار سایر تکنولوژی صدا کیفیت چندان بالایی به خود ندید و بلند گو در تلویزیون ها آنطور که باید بالا نیست . فرمت های مورد پشتیبانی در اکثر آنها بسیار پایین است . از این رو خریداری یک سینما خانگی برای خریداران تلویزیون های با ضخامت پایین لازم است سینما خانگی را نیز همراه آن خریداری کنند . البته علاقمندان به صداهای بلند با فرمت های متنوع نباید این محصول شگفت انگیز را از دست دهند.

میزان وات متناسب با فضای داخلی

میزان وات صدایی تولید شده در اسپیکرها از موارد مهم در هنگام انتخاب است . وات واحد سنجشی است که توسط RMS مشخص شده است . برای صدای تقویت کننده و بلندگوها می باشد . برای تعیین میزان وات سازندگان وات واقعی را در عددی ثابت ضرب خواهند کرد و میزان آن را بر روی محصول درج خواهند کرد .

در کنار آن وات واقعی هم قرار می گیرد که لازم است شما توجه ویژه ای به آن داشته باشید . وات بیشتر بر روی ساختار کلی طراحی بلندگو ها تمرکز می کند . تاثیر بالایی را از آن دریافت خواهد کرد . در وات های یکسان شدت صدایی که پخش خواهد شد متفاوت خواهد بود . باید در تمامی اجزا این میزان وات بررسی گردد . ممکن است اسپیکرها دارای میزان وات یکسانی باشند اما در ساب ووفر این میزان وات متفاوت باشد .

البته مواردی موجود است که اسپیکرهای جلویی و یا پشتی وات متفاوتی را پشتیبانی خواهند کرد . در نظر بگیرید دو سینمای خانگی را که دارای قدرت 1000 وات باشند . اما ساب ووفر یکی از آنها 200 وات و دیگری 250 وات باشد . این حالت بر صدای خروجی از دو سیستم تاثیر گذار خواهد بود . با این وجود سلیقه شما و فضایی که در اختیار دارید بر انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود.

میزان وات متناسب با فضای داخلی

ظاهر در بلندگوها تا چه حد تاثیر گذار است؟

طراحی ظاهری بلندگوها علاوه بر اینکه بر زیبایی محیط و دکوراسیون منزلتان تاثیر خواهد داشت . موارد دیگری را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد . اگر سینما خانگی با طراحی مناسب را در اختیار داشته باشید . بدون شک در ایجاد صدا در تمامی فرمت ها صدایی مناسبی را پخش خواهد کرد .

البته تاثیر طراحی به اینجا ختم نخواهد شد . این تاثیر بر روی زاویه پخش نیز قابل مشاهده است . یعنی پوشش پذیری صوت در فضای بیشتری امکان پذیر خواهد شد . این سبب خواهد شد کاربر در هنگام شنیدن صوت تاثیر بیشتری را از آهنگ و یا فیلم در حال پخش در یافت نماید . زیبایی بیشتر اسپیکر ها در این محصول کاربر پسندتر خواهد بود.

 

ظاهر در بلندگوها تا چه حد تاثیر گذا

: خرید سینما خانگی مناسب ترین تعداد کانال ها

تعداد کانال های پخش کننده صدا تاثیر بالایی بر کیفیت صدایی که دریافت می کنید دارد . تعداد کانال های بیشتر سبب خواهد شد . تمامی رنج صداهای موجود را به خوبی و با کیفیت بالا در یافت کنید . با تعداد بیشتر کانالهای صدا ، اسپیکرها این امکان را می یابند تمامی صداهای ایجاد شده را دریافت کرده و پخش کنند . از این رو کاربران هیچ کدام از آنها را از دست نخواهند داد .

در این محصولات برای ایجاد صدای بم باید کانالی جداگانه موجود باشد تا این صدا را نیز پشتیبانی کنند . در هنگام خرید توجه کنید که تعداد کانال ها از 4 کانال بیشتر باشد . همچنین کانالی نیز جهت تولید صدای بم موجود باشد . عده ای از افراد بر این باورند که تعداد کانال های زیاد در محیط باعث شلوغ کاری خواهد شد .

در واقع این تصوری نادرست است زیرا صدا در بین بلندگوها و تعداد کانال های آن تقسیم خواهد شد . دقت صوت و تفکیک پذیری بالا خواهد رفت . سینما خانگی ها در انواع 1.2 ، 1.5 ، 1.7 کانال تولید خواهند شد . در میان این مدل ها می توان 1.5 کاناله را می توان مناسب ترین آنها عنوان کرد . عدد یک در این مدل ها تعداد ساب ووفر ها را مشخص خواهد کرد و عدد دیگر تعداد اسپیکرها مشخص خواهند شد.

مناسب ترین تعداد کانال ها

سینما خانگی کنترل دار یا بدون کنترل …

در دسترس بودن کنترل همراه محصول راحتی را برای کاربران به همراه خواهد داشت . نوع کنترل دار و بدون کنترل سینما خانگی در بازار موجود است . کاربران می توانند هر کدام از آنها را انتخاب نمایند . اما توجه به این نکته که با در اختیار داشتن ریموت آن می توانید از راه دور میزان صدای خروجی و شدت آن را کنترل نمایید.
کنترل دار یا بدون کنترل ...

پایه ها چه میزان اهمیت دارند؟

پایه ها چه میزان اهمیت دارند؟ سینما خانگیوجود پایه اهمیت دارد ، اما نه در تمامی شرایط . اگر قصد خرید اسپیکرهای 1.2 را دارید چون در اکثر موارد این اسپیکرها بر روی میز کامپیوترتان قرار می گیرند . پس نیازی به وجود پایه نیست و به راحتی و با کیفیت مطلوب می توانید به آهنگ های پخش شده گوش دهید.

اما اگر اسپیکر از  نوع 1.4 یا 1.5 باشد ، وجود پایه ضرورت خواهد یافت . اسپیکرها باید بر روی پایه های مناسب قرار گیرند تا صدای با کیفیتی را پخش نمایند . قرار دادن اسپیکرها در موقیت های مناسب و بر روی پایه های متناسب . با نوع اسپیکر بر روی کیفیت صدا و حسی که پخش صدا بر روی کاربر می گذارد ، تاثیر گذار خواهد بود.

سیستم صدای فراگیر برای چه؟

برای کسانی که به دیدن فیلم علاقمنداند و می خواهند . در هنگام پخش فیلم صدای با کیفیت بالا را بشنوند خریداری سیستم صدای فراگیر انتخاب خوبیست . در این دسته تمامی صداها آنگونه که هستند پخش خواهند شد و بیننده بیشترین حس را زا صدای پخش شده خواهد گرفت .

این سیستم ها که در واقع برای کامپیوترها طراحی شده اند . در هنگام انجام بازی این اسپیکرها کاربر را در بین صداها محبوس می کنند . حس ورود به صحنه ها بازی در کاربر ایجاد خواهد شد . در این سیستم ها صداهای زیر صد هرتز پخش خواهند شد .

شفاف سازی اصطلاحات گیج کننده

DTS: یکی از صداهای فراگیر سیستم صدای فراگیر ۵.۱AC است . در این حالت فشرده سازی به نسبت حالت دابلی دیجیتال کمتر خواهد بود . از این رو جزئیات کمتری فدا خواهند شد و از بین خواهند رفت . شفافیت صدا در صدای فراگیر DTS بالاتر از دابلی دیجیتال است.
شفاف سازی اصطلاحات گیج کنندهآمپی فایر: در این سیستم صوتی نوسانات و نویزها تا حد زیادی از بین خواهند رفت و صدای با کیفیت بالاتری ایجاد خواهد شد . قدرت این آمپی فایر ها با تفیکیک بر بیت بیان خواهد شد .

سیستم های صوتی تولید شده در شرکت سونی که از آمپی فایری با قدرت 32 بیت استفاده می کنند . می توان به عنوان بهترین ها نام گذاری کرده است . زیرا صدایی با کیفیت بالا و با کمترین میزان نویز را پخش خواهند کرد.

 صدای HASH: گزینه ایست که نیاز به توجه اساسی دارد زیرا با شنیدن این صدا از سینمای خانگی می توان اینگونه برداشت کرد که سیستم باکیفیتی را در اختیار ندارید . در ابتدا که سینما خانگی را خریداری کردید این مورد را تست کنید .

زیرا حضور این صدا در خانه برایتان آزار دهنده خواهد بود . این صدا که از اسپیکرها و یا آمپی فایر پخش خواهند شد . در حالت سکون قابل شنیدن است . برای تست آن کافیست پس از قرار دادن صدای اسپیکترتان به بلندترین حالت ، آن را خاموش کرده و توجه کنید که آیا این صدا را خواهید شنید و یا خیر.

موارد دیگری که نیاز به تامل دارند « خرید سینما خانگی »

برند و قیمت دو جزء جدایی ناپذیر در هنگام خرید محصولات هستند و سینما خانگی نیز از این قضیه مستثنی نیست . بوجه ای را که برای خرید مشخص کرده اید در نظر داشته باشید . با معرفی مشخصات فنی محصول و کیفیتی که ارائه می دهد، بهترین گزینه را از دید خود انتخاب نمایید .

سازندگان بسیاری سینمای خانگی تولید می کنند و تنوع در کیفیت و قیمت ملموس است . با وجود اینکه اکثر سینماهای خانگی با همه برندها در تلویزیون ها قابلیت اتصال را دارند . اما اگر هر دو محصول متعلق به یک برند باشد علاوه بر هماهنگی بالاتر ، زیبایی و لوکس بودن بیشتری را به محصول خواهند بخشید . خریداران می توانند از برندی خاص محصولی را که می خواهند . در رنج قیمت های مختلف خریداری نمایند.

امیدواریم در متن « بررسی نکات مهم در خرید سینما خانگی » پاسخ گوی همه ی سوالات شما شده باشیم . لطفا در قسمت نظرات ، سوالات و نظرات خود را بنویسید .
« حتما بخوانید  علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ رفع مشکل و تنظیم صدا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .