مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟ آموزش ترفند بهترین روش

0 66
زمان مطالعه : 4 دقیقه

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟ تمیز کردن صفحه نمایش LED یا LCD نسبتاً آسان است . اما برای جلوگیری از صدمه زدن به لوازم الکترونیکی شما باید احتیاط کنید. با پیدا کردن پارچه ها و پاک کننده های مناسب شروع کنید . سپس به آرامی صفحه خود را با یک پارچه خشک پاک کنید . همچنین از تمیز کننده های خاصی پرهیز کنید تا مطمئن شوید که به صفحه نمایش شما آسیب نرساند.

تمیز کردن صفحه نمایش ؛ دفترچه راهنمای تلویزیون را بخوانید « چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم »

 

 اکثر دستگاه های دارای صفحه نمایش LED یا LCD همراه با دفترچه راهنما عرضه می شوند. در این کتابچه راهنمای کاربر اغلب بهترین روش برای تمیز کردن صفحه نمایش و همچنین بهترین پاک کننده مورد استفاده را شرح می دهد. همچنین به شما می گوید از چه چیزی جلوگیری کنید. اگر نمی توانید کتابچه راهنمای خود را پیدا کنید ، می توانید با جستجو با شماره محصول ، آن را آنلاین پیدا کنید.

صفحه نمایش

 

ابتدا صفحه را خاموش کنید « چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم »

 

 

بعضی از صفحه نمایش های LED هنگام روشن شدن گرم می شوند ، بنابراین بهتر است قبل از تمیز کردن آنها را خاموش کنید. بگذارید مدتی خاموش بماند تا خنک شود. انجام این کار باعث می شود تمیز کردن آسان تر شود ؛ زیرا برخی از الکتریسیته های ساکن از بین می روند و این به نوبه خود به آزادسازی گرد و غبار کمک می کند.

صفحه نمایش

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؛ با یک پارچه تمیز شروع کنید 

 

با یک پارچه تمیز شروع کنید ؛ زیرا خاک موجود در پارچه می تواند سطح صفحه نمایش را خراش دهد. اطمینان حاصل کنید که از نرم کننده پارچه برای شستشوی پارچه ها استفاده نمی کنید ؛ زیرا این امر می تواند به لایه ای روی پارچه منجر شود که مانع تمیز کردن آن می شود.

صفحه نمایش

 با یک پارچه میکرو فیبر خشک شروع کنید

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر ، صفحه نمایش را به صورت ملایم بمالید. این پارچه به احتمال زیاد بیشتر لک های روی صفحه نمایش شما را ازبین می برد ؛ زیرا می تواند هم خاک و هم لکه های چربی آن را جذب کند. اگر باز هم پاک نشد ، شما نیاز به اضافه کردن آب داشته باشید.

 به آرامی شروع به پاک کردن کنید « چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم »

اگر صفحه نمایش شما لکه های زیادی دارد ، ممکن است شما وسوسه شوید که صفحه را بیشتر فشار دهید . با این حال ، صفحه نمایش های LED می توانند نسبتاً حساس باشند ، بنابراین صفحه را زیاد فشار ندهید. اگر خیلی فشار دهید ، با صفحه ترک خورده روبرو می شوید.

با استفاده از دستمال کاغذی یا اسفنج هایی که در خانه دارید به صفحه نمایش آسیب می زنید. یک پارچه میکرو فیبر به اندازه کافی نرم است که صفحه نمایش را خش نندازد . به علاوه ، الیاف آن به راحتی خاک را از بین می برد. البته یک پارچه نرم و بدون پرز هم خوب است .

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؛ پارچه را مرطوب کنید

 مقداری آب به پارچه اضافه کنید. آب اضافی پارچه را بگیرید . شما آنقدر آب نمی خواهید که از پارچه بچکد. هرگز آب یا تمیز کننده را مستقیماً روی صفحه نمایش اسپری نکنید ؛ زیرا می تواند در مناطقی که نباید خیس شود نفوذ کند.

تمیز کردن مناطق خیلی کثیف

  • با کیت پاک کننده تلویزیون 

 

« حتما بخوانید  انواع تلویزیون سونی ⭐️قیمت انواع مدل ال ای دی سونی

 بیشتر اوقات ، اضافه کردن مقداری آب به پارچه ممکن است تمام چیزی باشد که شما می خواهید. هنگامی که صفحه نمایش خیلی کثیف باشد ، سعی کنید مقدار کمی مایع تمیز کننده صفحه اضافه کنید. ممکن است مایع ظرفشویی مناسب باشد اما قطعا بهترین روش نیست. آن را به شدت رقیق کنید. حتی ممکن است یک قطره در یک فنجان آب کافی باشد. مایع را روی پارچه اسپری کنید تا پارچه فقط نم دار شود سپس صفحه را با حرکت دایره ای بمالید . این روش باید هر گونه لکه های باقی مانده را از بین ببرد.

صفحه نمایش

 

  • تمیز کننده را با یک گوش پاک کن در مناطق خیلی کثیف بمالید

 

 اگر نمی توانید با پارچه وارد گوشه ها شوید ، یک گوش پاک کن پنبه ای ممکن است مشکل را حل کند. مقداری تمیز کننده را روی گوش پاک کن قرار دهید و آن را در گوشه های صفحه نمایش بمالید تا لک ها پاک شوند.

صفحه نمایش

کار هایی که نباید انجام دهید

  • شیشه پاک کن 

اولین چیزی که به ذهن شما می رسد احتمالاً یک شیشه پاک کن است . با این حال ، شیشه پاک کن ، قوی تر از چیزی است که شما برای تمیز کردن صفحه نمایش می خواهید ، بنابراین بهتر است از آن اجتناب شود.

  • از تمیز کننده های آمونیاک یا الکل خودداری کنید

از مواردی که حاوی الکل و آمونیاک هستند خودداری کنید. در حالی که برخی سایت ها استفاده از ایزوپروپیل الکل و آب را روی صفحه نمایش های LED توصیه می کنند ؛ واقعیت این است که هرگونه الکل یا آمونیاک ممکن است پوشش حساس را از روی صفحه نمایش شما ازبین ببرد.

 

جمع بندی

با مطالعه چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم اگر برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونتان از پاک کننده ای میخواهید استفاده کنید که دفترچه راهنما به طور خاص اشاره کرده ؛ پیشنهاد ما اسفاده از کیت پاک کننده نانو به همراه پارچه نانو الیاف است که با کلیک بر روی کیت پاک کننده تلویزیون می توانید ان را تهیه نمایید .

بیشتر بخوانید : 

Amoled ؛ امولد یکی از بهترین صفحه نمایش ها

رتینا ؛ صفحه نمایش retina چیست؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .