مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید خردکن و آسیاب برقی و دستی

0 295
زمان مطالعه : 3 دقیقه

راهنمای خرید خردکن و آسیاب برقی و دستی

راهنمای خرید خردکن و آسیاب برقی و دستی ؛ خرد کردن موادی هم چون پیاز و سیب زمینی وقت زیادی می خواهد و ممکن صدماتی مانند بریدن دست ها را به همراه داشته باشد. امروزه دیگر چاقو کاربرد چندانی در خردکردن مواد غذایی ندارد و اسیاب ها و خردکن های دستی و برقی جای ان را گرفته اند. که با استفاده از ان ها دیگر خرد کردن به کاری وقت گیر و خسته کننده تبدیل نمی شود. در هنگام خرید خردکن یا اسیاب باید ابتدا بودجه ای که برای خرید یک خرد کن نیاز دارید را مشخص کنید. سپس با توجه به بودجه ی مورد نظر مناسب ترین خرد کن را انتخاب کنید.

برخی از افراد ترجیح می دهند از خرد کن دستی استفاده کنند چون بسیار سبک و به راحتی در هر جایی قرار می گیرد. اگر دستگاه سرعت بالایی داشته باشد انرژی بسیار کمی مصرف و در زمان بسیار کمی می توانید کارهایتان را انجام دهید. البته خیلی از دستگاه ها به صورتی طراحی شده اند که می توان خودتان سرعت دستگاه را تنظیم کنید. و با هر سرعتی که دوست داشتید مواد خرد شوند. ولی برخی دیگر فقط با یک سرعت مشخص مواد را خرد می کنند.

اگر تیغه های دستگاه کند باشد مواد با سرعت پایین و به صورت نامنظم خرد می شوند. باید در هنگام خرید توجه کنید که تیغه های دستگاه اصل و ضد زنگ و تیز باشند. تا بتوان با ان هر موادی اگر بسیار سخت هم باشد خرد و اسیاب کرد. استفاده از چندین تیغه خیلی بهتر از یک تیغه می باشد چون هم طول عمر دستگاه افزایش می یابد هم می توان مواد را به اشکال مختلف دراورد.
راهنمای خرید خردکن و آسیاب

ویژگی های انواع خرد کن ها و آسیاب ها

خردکن دارای اندازه های متفاوتی است. که شما می توانید با توجه به اعضای خانواده و ظرفیتی که احتیاج دارید یک خرد کن مناسب را خریداری کنید. خرید یک خردکن یا اسیاب به خود فرد برمی گردد. یعنی اگر شما می خواهید که اسیاب مواد را برای شما به صورت پودر دراورد و نیازی به خرد کردن های متفاوت ندارید . بهتر است که یک خرد کن ارزان بخرید. اما اگر شما از ان دسته افرادی هستسد که مدام کیک یا شیرینی های متفاوت درست می کنید. و به یک وسیله نیاز دارید که مواد را به حالت های مختلف برای شما اسیاب کند باید یک اسیاب با کیفیت که هزینه ی بیشتری هم دارد تهیه کنید.

« حتما بخوانید  آیا دستگاه بخارپز ارزش خرید دارد ؟

شست و شو یکی از مهمترین نکات می باشد که در هنگام خرید هر وسیله ای از جمله غذا ساز، چرخ گوشت، اسیاب و خردکن و خیلی از وسایل دیگر باید به ان توجه کرد. خرد کن باید به علاوه ی کارایی خوبش دارای قطعات مناسبی هم باشد تا به راحتی جدا و شست و شو شود. همیشه صدای بلند وسایل اشپزخانه مانند لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، خردکن و … ازار دهنده است سعی کنید خردکنی انتخاب کنید که موتور عالی داشته باشد و از تولید صدای زیاد جلوگیری کند و انرژی بسیار کمی هم مصرف کند.

ویژگی های انواع خرد کن ها و آسیاب ها

اگر درون کاسه ی خردکن قابل مشاهده باشد راحت تر می توان فهمید که مواد در چه زمانی اماده می شود. سعی کنید اسیابی که که می خواهید بخرید دارای کاسه ی شیشه ای باشد تا مواد داخل ان دیده شود. مخزن تمامی خردکن ها سه نوع استیل، طلق و شیشه هستند که برخی از ان ها قابل جداکردن و برخی دیگر غیر قابل جدا کردن اند. کاسه ای که جدا می شود شست و شوی اسان تری دارد و می توان به راحتی مواد داخل ان را در ظرف دیگری خالی کرد.

خیلی از وسایل اشپزخانه دارای قفل می باشد و تا به درستی بسته و قفل نشود نمی توانید ان را روشن کنید. دستگاه خردکن هم از جمله این وسایل ها می باشد که تا تمامی قطعات به خوبی در ان قرار نگیرد قفل و روشن نمی شود.


تفاوت خردکن و غذاساز چیست ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .