مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

جک 3.5 میلیمتری چیست و چه کاربردی دارد

0 6,653
زمان مطالعه : 2 دقیقه

جک 3.5 میلیمتری چیست و چه کاربردی دارد موضع اصلی این مقاله می باشد .پورت های متعدد جهت ارتباط وسایل الکترونیکی و دیجیتالی در لوازم به کار رفته است و انتقالات صوتی و تصویری از این طریق امکان پذیر شده است. از معروف ترین و کاربردی ترین پورت ها و درگاههای ارتباطی پورت HDMI  ،  USB ، LAN و …  می باشند . هر کدام از این پورت ها به مرور تغییراتی در خود دیده اند و پیشرفت های چشم گیری کرده اند.

 

از گزینه ها و پورت های کاربردی در لوازم جک 3.5 میلیمتری صدا است . بیشترین مورد استفاده از این جک در گوشی های تلفن همراه است. البته در سال اخیر با حذف جک 3.5 میلیمتری از آیفون 7 حرف و حدیث هایی فراوان به وجود آمد و شایعاتی در این زمینه موجود است که سایر برندها نیز همین کار را دنبال کنند و در تولیدات جدید از این فناوری بی بهره باشند.  ادامه موضوع جک 3.5 میلیمتری چیست را دنبال کنید.

 

جک 3.5 میلیمتری صدا
جک 3.5 میلیمتری صدا

انتقال صدا  « جک 3.5 میلیمتری چیست »

با استفاده از این پورت صوت به صورت استریو انتقال خواهد یافت . انتقال صدا توسط این پورت با کیفیت بالا ارسال خواهد شد. این کیفیت بالا در طول زمان و با وجود تغییراتی که در آن ایجاد شده ، پدید آمده است. ابتدای کار این پورت صدا و تصویر به صورت همزمان از طریق آن امکان پذیر بود.

« حتما بخوانید  سامسونگ دکس Samsung DeX چیست

 

اما با اعمال تغییراتی بر روی آن امکان انتقال تصویر امکان پذیر نیست. هدفون ها با بهره گیری از این پورت و با افزودن شیارها به مرور و پیشرفت امکانات دیگر اضافه شد و جایگزین تصویر گردید. بر روی سیم این هدفون ها دکمه هایی قرار گرفت که می توان توسط آن تماس را مدیریت کرد و کنترل صدا و میزان آن را مدیریت کرد.

 

امیدواریم مقاله جک 3.5 میلیمتری چیست و چه کاربردی دارد با علاقه فراون خوانده باشید. اگر سوال و نظری در این خصوص دارید آن را به زبانی ساده در بخش نظرات درج کنید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .