مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

اتو کردن درست و اموزش صحیح اتو کردن لباس هایتان

0 86
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آموزش اتو زدن ؛اتو  زدن برای خیلی از ماها و مخصوصاً برای آقایان کاری سخت و طاقت فرسا ست ؛ عده ای از افراد ترجیح می دهند که لباسهایشان را به خشکشویی ببرند ، تا از شر شستن و اتو کردن لباسهایشان خلاص شوند ؛ اما مشکل اینجاست که اتو کردن لباس ، امری است مستمر وهمیشگی ! بنابراین بهتر است که خوب اتو کردن را بیاموزیم…

میز اتو : اتو کردن

استفاده از میز مخصوص اتوکشی بسیار لازم است ، اتو کردن لباس ، اگر بر روی جایی سخت و صاف نباشد ، تاثیری ندارد که هیچ ، لباس را بیشتر چروک می کند . بنابراین بهتر است حتما از میز مخصوص استفاده شود ، می توانید زیر میز اتوکشی هم یک پارچه ی تمیز پهن کنید تا لباس با زمین در تماس نباشد.

 

ميز اتو

تا حالا واستون پیش اومده که یک طرف لباس را اتو می زنید و صاف می شود و لباس را برمیگردانید تا پشت لباس را هم صاف کنید ؛ اما متاسفانه با اتو زدن پشت لباس ، طرف دیگر آن ، تا شده و چروک می شود . برای نجات از این مشکل ، پیشنهاد می شود که پارچه ، از دو طرف اتو ببیند و هر دو طرف با هم صاف شوند ؛ هم سرعتتان بالا می  رود و هم اینکه لباسها راحتتر و بهتر اتو می خورند ، جهت چنین کاری ، یک یا دو لایه کاغذ آلومنیومی را روی میز اتو پهن کنید ، بعد لباس را روی میز بیندازید ، در این صورت هنگام اتو زدن لباس  هم بالا و هم پشت لباس حرارت می بیند ؛ چرا که حرارت و گرمای اتو توسط لایه ی آلومنیومی منعکس می شود و پشت لباس را نیز اتو می کند.

لباسهای براق و مشکل اتو کردن«اتو زدن»

  • لباسهای براق را میتونید از طرف بیرون لباس یا همان روی اصلی لباس را اتو بزنید ، دلیل این کار هم جلوگیری از برق افتادن لباسهاست و لباسهایی که رنگ ماتی دارند رو می تونید از طرف داخل لباس اتو کنید ، یعنی لباس رو برعکس کنید و اتو بزنید ، اما بعض از پارچه ها اتو خور نیستند ، مثلاً لباسهای مخملی از آن دسته لباسها هستند که اتو بردار نیستند و با اتو کردن خراب می شوند ، چنین لباسهایی را می توان  روی بخار آب نگه داشت تا چروک آنها برطرف شود. لباسهای پشمی هم ، شیوه ی اتو کردنشان متفاوت است و حتما باید ابتدا لباس را نمدار کرد و سپس با حرارت کم ، اتو را روی آن حرکت داد.

اتو کردن : رفع لکه و برق افتادگی لباس

برق انداختن لباس و لکه ای شدنش از جمه مشکلات بزرگ اتوکردن است ، اگه نمی خواهید این مشکل برایتان اتفاق بیفتد حتماً یک پارچه ی نازک نخی  و تمیز و در صورت امکان سفید رنگ را روی لباسهایتان بیندازید ، سپس اتو کردن را شروع کنید . این پارچه ی نخی ، قطرات آبی را که از اتو می ریزند ، جذب می کند و همچنین حرارت بالای اتو مستقیماً با پارچه در تماس نیست تا سطح لباس برق بیفتد.

[bs-quote quote=”همین الان لباسهای تیره رنگی را که به خاطر اتو کشیدن ، دچار برق افتادگی شدن رو جمع کنید و کنار خودتون بذارید ،یک حوله ی نخی رو تو یک سطل سرکه ی داغ بیندازید ، تا حوله کاملاً خیس شود ، سپس حوله را بیرون بیارید و آنقدر بچلانید که آبش کاملاً گرفته شود ، سپس حوله را روی محلهای برق لباس بمالید ، با این کار برق لباستان به کلی از بین می رود. برای لباسهای پشمی به جای سرکه ، از آمونیاک و چند قاشق الکل استفاده کنید و سپس با اسفنج شروع به مالیدن کنید.” style=”style-10″ align=”center” color=”#dd9933″ author_name=”” author_job=”” author_avatar=”” author_link=””][/bs-quote]

« حتما بخوانید  اتو کردن صحیح لباس ها و وسایل مورد نیاز برای اتو زدن حرفه ای
اتو کردن
اتو کردن

طول عمر اتوی خود را افزایش دهید

برای اتو کردن لباسهایی که سنگ کاری شده اند ، یا لباسهایی که زیپ وسگک و سنجاق دارند ، باید دقت زیادی به خرج دهید تا کفی اتو با این وسایل تزئینی لباس برخورد نکند ؛ چرا که سبب خش افتادن و خط برداشتن کف اتو می شود.
وقتی لباسها را اتو کردید و کارتان تمام شد ، صبر کنید تا دستگاه به اندازه ی کافی خنک شود ، سپس سیم را ببندید و جمع کنید ؛ چرا که احتمال آسیب دیدن و سوختن سیم بر اثر برخورد با کفی اتوی داغ زیاد هست. پس از مدتی استفاده از اتو ف منافذ کف اتو بوسیله ی رسوبات آب مسدود می شوند و دچار گرفتگی می شوند ، در این اوقات با خالی کردن آب داخل مخزن اتو، و برگرداندن اتو و تنها با ریختن  دو یا سه قطره جوهر نمک روی منافذ ، منافذ گرفته شده باز می شوند و می توانید اتویی سالم و تمیز داشته باشید. برای اینکه اصلا دچار مشکل گرفتگی منافذ اتو نشوید ، می توانید هر چند و قت یک بار مخزن اتو را با مخلوط آب و سرکه پر کنید و مخلوط را اسپری کنید ، با این کار جرم و رسوب داخل منافذ بیرون می آیند.

برای تمیز کردن کف اتو باید به جنس آن توجه کنید ؛ اگر جنس کف اتوی شما از فولاد ضد زنگ است می توانید پارچه ای را به آب و صابون آغشته کنید و بر روی کف اتو محکم بمالید و صبر کنید تا خشک شود ؛ اگر جنس کفی اتوی شما از آلومنیوم است ، بهتر است از ترکیب آب و کربنات دو سود استفاده کنید و با پارچه ای آغشته به این محلول کفی اتو را تمیز کنید. البته برای اینکه خوب اتو کردن را یاد بگیرید ، باید اتوی خوبی هم داشته باشید ، اگر قصد خرید اتو دارید راهنمای خرید اتو را هم می تونید مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .