مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کاهش مصرف اینترنت آیفون ؛ 5 روش کاهش داده تلفن همراه

0 49
زمان مطالعه : 4 دقیقه

کاهش مصرف بسته ی اینترنت موبایل آیفون

کاهش مصرف اینترنت آیفون ؛ 5 روش کاهش داده تلفن همراه . یکی از دغدغه هایی که ذهن ما را درگیر می کند ، تمام شدن حجم اینترنت است . برای شما هم پیش آمده که از تمام شدن بسته ی اینترنت همراه و یا حجم بسته ی وای فای ، تعجب کرده باشید. با این پیش فرض که اکثر مردم جامعه بوسیله ی گوشی به شبکه ی اینترنت وصل می شوند ، لازم است که 5 ترفند ساده اما کار ساز را به شما معرفی کنیم، البته برای گوشی های آیفون. در ادامه با  کاهش مصرف اینترنت آیفون ؛ 5 روش کاهش داده تلفن همراه آشنا خواهید شد.

 

کاهش مصرف اینترنت آیفون : 1-عدم به روز رسانی برنامه ها از طریق اینترنت سیم کارت

اگر شما به وا فای وصل باشید گوشی ایفون شما هم خود به خود هر چند وقت یک بار برنامه ها اپدیت می شود و هر به روز رسانی باعث کاهش زیاد اینترنت می شود. اگر به به روز رسانی احتیاج ندارید و می خواهید فقط برخی از برنامه ها را خودتان به روز رسانی کنید به بخش تنظیمات گوشی تان Settings مراجعه کنید و در بین گزینه های نمایش داده شده روی iTunes & App Stores کلیک کنید سپس Use Cellular Data را انتخاب کنید با این کار دیگر گوشیتان به صورت خودکار به روز رسانی نمی شود.

ترفند ایفون2-عدم به روز رسانی برنامه های فعال

کاهش مصرف اینترنت آیفون ، تمامی گوشی های ایفون بر اساس سیستم عامل iOS تولید شده اند. این سیستم عامل در صورتی که به وای فای متصل باشد، برنامه هایی را که فعال هستند اگر بازم نباشند به صورت خودکار ان ها را به روز رسانی می کند. با این کار شما می توانید به تازه های روز دست پیدا کنید. اگر شما دوست ندارید برنامه هایی را که باز نیستند اپدیت کنید. باید در قسمت تنظیمات General سپس Background App Refresh را انتخاب کنید. در این جا تمامی برنامه برای شما نمایش داده می شوند، شما می توانید برنامه هایی را که دوست دارید انتخاب کنید تا فقط ان ها برای شما به روز رسانی شوند یا هیچ کدام را انتخاب نکنید، در این صورت هیچ برنامه ای به روز رسانی نمی شود.

« حتما بخوانید  مزایای ساعت هوشمند

ترفند ایفونکاهش مصرف اینترنت آیفون : 3-غیر فعال کردن Wi-Fi Assist

طراحان بر روی گوشی های آیفون قابلیت Wi-Fi Assist را طراحی کرده اند. این قابلیت در صورت ضعیف شدن یا قطع اینترنت وای فای از طریق اینترنت موبایل به شما کمک می کند و نمی گذارد اینترنتتان قطع شود و سرعت آن را برای شما افزایش می دهد. در حالی که برخی از افراد به اینترنت خیلی احتیاج ندارند و نمی خواهند از اینترنت موبایلشان استفاده کنند.

اگر نمی خواهید از این قابلیت استفاده کنید باید به قسمت Settings تنظیمات گوشی بروید و گزینه ی Cellular را انتاخاب کنید در قسمت پایین صفحه ی باز شده Wi-Fi Assist را غیر فعال کنید. با این کار دیگر نمی توانید اینترنت گوشیتان را به وای فای متصل کنید.

ios8iclouddrive

4-غیر فعال کردن اینترنت سیم کارت برای سرویس ابری

کاهش مصرف اینترنت آیفون ، شاید شما هم از جمله ان افرادی باشید که تمامی اطلاعاتتان را در سرویس ابری قرار می دهید. اگر می خواهید این بخش به اینترنت گوشی تان متصل نباشد و فقط به وای فای وصل شود. در قسمت تنظیمات گزینه ی iCloud سپس iCloud Drive را انتخاب کنید.

ترفند ایفونکاهش مصرف اینترنت آیفون : 5-غیر فعال کردن اینترنت گوشی جهت دانلود

برخی از افراد برای پخش موزیک و یا فایلهای صوتی از پادکست استفاده می کنند. یا به جای دانلود کردن، استریم را به کار می برند. این کار سبب می شود که اینترت گوشیتان خیلی سریع کاهش یابد. برای این که در این مواقع به اینترنت گوشی وصل نشوید. به قسمت Setting بروید سپس روی گزینه ی Music کلیک کنید. شما اگر دوست دارید در برخی موارد برای دانلود از اینترنت سیم کارت استفاده کنید در قسمت تنضیمات گزینه ی High Quality on Cellular را انتخاب کنید.

کاهش مصرف اینترنت آیفون با انتخاب این گزینه در صورت نبود وای فای به اینترنت گوشی وصل می شود . ولی عملیات با سرعت خیلی پایینی صورت می پذیرد.

آیفون


بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .