مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت روشن نشدن تلویزیون ؛ چرا تلویزیون روشن نمی شود

0 329
زمان مطالعه : 5 دقیقه

علت روشن نشدن تلویزیون ؛ چرا تلویزیون روشن نمی شود . هیچ چیز بدتر از این نیست که خود را برای دیدن یک فیلم سرگرم کننده آماده کنید و متوجه شوید که تلویزیون شما روشن نمی شود. اگر قبلاً به خوبی کار می کرد و هیچ نشانی از مشکل نبود ، چه اتفاقی افتاده است ؟ و مهمتر اینکه ، چه کاری باید انجام دهید؟
خوشبختانه این مشکل به این معنی نیست که تلویزیون شما خراب است. اغلب این مسئله را می توان در عرض چند دقیقه حل کرد. در این مقاله علت روشن نشدن تلویزیون ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک تلویزیون را که روشن نمی شود تعمیر کنید.

عیب یابی « علت روشن نشدن تلویزیون »

تلویزیون های مدرن بسیار پیچیده تر از گذشته هستند. این بدان معنی است که مسئله می تواند هر چیزی باشد ، از ریموت کنترل گرفته تا کابل . بنابراین ، قبل از نگران شدن ، بررسی کنید که آیا ریموت باتری دارد ؟ و آیا تلویزیون شما به برق متصل است ؟ می دانیم که ممکن است ساده به نظر برسد .

اما مردم گاهی اوقات چنین چیزهایی را فراموش می کنند. اگر اینگونه نیست ، باید روی چراغ آماده به کار تمرکز کنید. ما می توانیم از روشن یا خاموش بودن یا چشمک زدن نور ، موارد زیادی را تشخیص دهیم. پیشنهاد می کنیم از آن به عنوان راهنما استفاده کنید.

وضعیت 1: چراغ آماده به کار روشن است

علت روشن نشدن تلویزیون به مسائل خاصی بستگی دارد . اگر چراغ آماده به کار روشن است ، این نشانه خوبی است. وقتی تلویزیون شما خاموش است ، چراغ آماده به کار باید همچنان روشن باشد . البته اگر تلویزیون به منبع تغذیه متصل باشد. در این صورت اگر تلویزیون روشن نشود ، مشکل معمولاً از ریموت کنترل است. بنابراین ، سعی کنید تلویزیون خود را با فشار دادن دکمه روشن / خاموش خود تلویزیون روشن کنید. امیدوارم روشن شود و تأیید کند که تلویزیون شما مشکلی ندارد. اکنون می توانید ریموت کنترل خود را عیب یابی کنید.

شاید لازم باشد ریموت کنترل را تنظیم کنید. باتری ها را برداشته و سپس دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و آن را برای حدود هشت ثانیه نگه دارید. پس از آن ، می توانید باتری ها را دوباره وارد کنید و سعی کنید تلویزیون خود را با استفاده از ریموت روشن کنید. اگر هنوز کار نمی کند ، شاید به باتری های جدیدی نیاز داشته باشد.از طرف دیگر ، اگر با فشار دادن دکمه روشن / خاموش نمی توانید تلویزیون خود را روشن کنید ، ممکن است لازم باشد با مرکز پشتیبانی تماس بگیرید. ما به شما توصیه می کنیم هرچه سریعتر تماس بگیرید. اگر حرفه ای نیستید ، می توانید با تلاش خودتان این مشکل را بدتر کنید.

امکانات تلویزیون سال 2017 ؛ بهترین ویژگی های تلویزیون در تمامی برند ها

وضعیت 2: چراغ آماده به کار خاموش است

وقتی چراغ آماده به کار خاموش است ، این می تواند دو معنی داشته باشد. یا به تلویزیون شما برق نمی رسد ، یا از قبل روشن است. همانطور که می دانید ، وقتی در تلویزیون خود چیزی را تماشا می کنید ، چراغ آماده به کار خاموش می شود. بنابراین ، این می تواند به این معنی باشد که تلویزیون شما روشن است ، اما صفحه سیاه است و شما نمی توانید چیزی را ببینید. برای دیدن اینکه تلویزیون روشن است ، می توانید یکی از دکمه های تلویزیون را فشار دهید ، به جز دکمه روشن / خاموش. اگر هر چیزی روی صفحه ظاهر شود ، به این معنی است که تلویزیون از قبل روشن است. با این حال ، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که به درستی کار نمی کند.

« حتما بخوانید  مقایسه تلویزیون شیائومی با سامسونگ کدام بهتر است ؟ تفاوت

 

برای اینکه بدانید چه کاری می توانید انجام دهید ، پیش بروید و قسمت بعدی را مطالعه کنید.از طرف دیگر ، اگر تلویزیون هنگام فشار دادن هر دکمه ای واکنشی نشان ندهد ، ممکن است دارای مشکلات برق باشد. آن را از منبع برق جدا کرده و بررسی کنید که منبع تغذیه کار می کند یا خیر. می توانید با هر دستگاه دیگری مانند لامپ یا شارژر تلفن خود آن را امتحان کنید. اگر منبع تغذیه سالم باشد ، می توانید تلویزیون خود را پس از 30 ثانیه به برق وصل کنید.این کار برای بسیاری از افراد مفید بوده است و تلویزیون آن ها شروع به کار کرده. با این حال ، اگر تلویزیون شما روشن نمی شود یا اگر شروع به چشمک زدن می کند ، باید با مرکز پشتیبانی تماس بگیرید.

 

علت روشن نشدن تلویزیون

« علت روشن نشدن تلویزیون » تلویزیون روشن است اما صفحه سیاه است

منبع تغذیه شما سالم است و تلویزیون شما روشن است اما هیچ چیزی روی صفحه نمایش داده نمی شود. در این حالت ، مشکل می تواند منبع خارجی باشد و تلویزیون شما نیست. ابتدا کابل HDMI خود را بررسی کنید. شاید به درستی متصل نشده باشد یا خراب باشد. کابل را از برق جدا کرده و پس از چند ثانیه دوباره به برق وصل کنید. اگر چیزی تغییر نکرد ، کابل HDMI خود را تعویض کنید.

وضعیت 3: نور آماده به کار چشمک می زند

علت روشن نشدن تلویزیون و اینکه کاربران می دانند که این ناراحت کننده ترین وضعیت است. با این وجود ، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید. ابتدا سعی کنید تلویزیون خود را از برق بکشید. بعد از 30 ثانیه ، آن را به برق متصل کنید و سعی کنید بدون استفاده از ریموت کنترل آن را روشن کنید. اگر این کمکی نکرد ، و از محافظ های برق استفاده می کنید آن را بررسی کنید.

 

مردم معمولا آن ها را فراموش می کنند و می توانند با گذشت زمان فرسوده شوند. شاید دیگر آن ها نتوانند ولتاژ کافی برای تلویزیون شما تأمین کنند. اما اگر مشکلی نیست ، باید با مرکز پشتیبانی تماس بگیرید. چراغ چشمک زن یا نشانگر وجود مشکل در برق یا در برخی از اجزای داخلی تلویزیون شماست. باز هم ، سعی نکنید خودتان آن را حل کنید زیرا بسیار خطرناک است ، و بهتر است آن را به یک متخصص واگذار کنید.

زیاد آزمایش نکنید « علت روشن نشدن تلویزیون »

می توانید اطلاعات زیادی را در اینترنت پیدا کنید و افراد زیادی هستند که ادعا می کنند تلویزیون های خود را درست کرده اند. با این حال ، به یاد داشته باشید که تلویزیون های مختلف بسیار متفاوت هستند و آنچه برای یک نوع کار می کند ، لزوماً برای همه کارایی نخواهد داشت. به همین دلیل است که ما همیشه پیشنهاد می کنیم به جای اینکه همه راه حل های ممکن را امتحان کنید ، با مرکز پشتیبانی تماس بگیرید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد و موفق به اصلاح تلویزیون خود شوید. همانطور که می بینید ، بسیاری از مسائل مربوط به تلویزیون سامسونگ شما نیستند بلکه به دستگاه های خارجی و منابع تغذیه مربوط می شوند. مهمترین چیز این است که آرامش خود را حفظ کنید. سپس ، می توانید هر مشکلی را حل کنید.

سپاس گزاریم از اینکه مطلب علت روشن نشدن تلویزیون ؛ چرا تلویزیون روشن نمی شود را مطالعه نموده اید. آیا قبلاً این اتفاق برای شما افتاده است؟ چگونه مسئله را حل کردید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .