مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

ویژگی یخچال فریزر خوب و نکات مهم ؛ چطور یک یخچال خوب بخریم

0 566
زمان مطالعه : 8 دقیقه

ویژگی یخچال فریزر خوب و نکات مهم ؛ چطور یک یخچال خوب بخریم . یخچال و فریزر مسلماً تنها دستگاه پرکاربرد در کل خانه شما است. ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که از ماشین ظرفشویی ، مایکروویو یا ماشین لباسشویی استفاده نکنید ، اما به ندرت اتفاق می افتد که در طول روز چندین بار به یخچال خود دسترسی پیدا نکنید. وقتی نوبت به انتخاب یخچال مناسب می رسد ، ممکن است یک کار ساده به نظر برسد.

اما این تفاوت بین یخچال مورد علاقه شما و یخچال است که از لحظه آوردن آن به خانه ، شما را دیوانه می کند را تعیین می کند . این بررسی فقط در مورد سرد نگه داشتن غذا نیست ( اگرچه یک عنصر مهم است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد). این لیستی طولانی از عوامل دیگری است که می تواند کیفیت یخچال شما را تعیین کند.به همین دلیل ما تعدادی از مهمترین عناصر یک یخچال عالی را جمع آوری کرده ایم ، تا بتوانید تفاوت بین یخچال خوب و بد را تشخیص دهید . مطلب ویژگی های یخچال و فریزر خوب  را دنبال کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

امکاناتال جی سامسونگهایسنسدووبوش
کیفیت نسبت به قیمت1010999
امکانات نسبت به قیمت10101099
تنوع بالا در تولید 109756
تولید یخچال کوچک هتلی741058
قیمت نسبت به رقباهمه قیمتی دارد 10همه قیمتی دارد 9تنوع کم در مدلها 7ارزان قیمت 10تنوع کم و قیمت بالا 6

کنترل آب و هوا « ویژگی یخچال فریزر خوب »

یخچال شما مواد غذایی را سرد نگه می دارد و فریزر سردتر ، درست است ؟ خب ، کمی بیشتر از این است. اکنون گزینه های بسیار بیشتری نسبت به گذشته دارید. این ویژگی ها فقط مربوط به دما نیست . رطوبت ، گردش هوا و فیلتراسیون نیز از عوامل مهمی هستند که بهترین یخچال ها برای افزایش طراوت و ماندگاری غذاهای شما ارائه می دهند. متوجه خواهید شد که در مدت زمان تازه ماندن سبزیجات ، میوه ها ، شیر و سایر مواد غذایی تفاوت قابل توجهی وجود دارد. بو در یخچال با کیفیت کنترل شده ، از غذایی به غذای دیگر منتقل نمی شود. یخچال های با کیفیت با مدیریت موارد زیر شرایط داخل را کنترل می کند :

  1. دما
  2. رطوبت هوا
  3. گردش هوا و فیلتراسیون

کنترل آب و هوا

 

درجه حرارت 

ویژگی های یخچال و فریزر خوب که مهمترین موضوع این است که ، شما به یک درجه حرارت ثابت در داخل یخچال خود نیاز دارید. یخچال های قدیمی یا اولیه از یک صفحه ساده استفاده می کنند که از 1-5 (1 گرمترین و 5 گرمترین ) درجه بندی شده است. در بسیاری از یخچال های جدید هم اکنون به جای دکمه های سنتی ، بازخوانی و تنظیمات دیجیتالی وجود دارد.

 

این امر در هنگام کنترل وضعیت هوای یخچال و فریزر ، انعطاف پذیری و شفافیت بیشتری را به شما می دهد. در یخچال و فریزر خوب ، دمای داخلی نباید بیش از یک درجه از آنچه تنظیم کرده اید تفاوت داشته باشد. برخی از مارک ها برای این منظور از عملکرد Super Cool یا Super Freeze استفاده می کنند.

رطوبت « ویژگی یخچال فریزر خوب »

هوای مرطوب به طور کلی برای به حداکثر رساندن میزان حفاظت از مواد مورد نیاز است. با این حال ، سبزیجات ممکن است در مقایسه با گوشت و سایر محصولات به رطوبت بیشتری احتیاج داشته باشند. بنابراین ، کشوهای کریسپر در این مرحله ضروری هستند. یک یخچال خوب باید توانایی تنظیم رطوبت در داخل کشوها را فراهم کند. برخی از مارک ها با این کار حتی جلوتر می روند. به عنوان مثال ، بوش و سامسونگ یک درب کشویی دارند که در آن می توانید دما و رطوبت را بر اساس غذایی که در آن ذخیره می کنید تنظیم کنید.

جریان هوا و فیلتراسیون

ویژگی های یخچال و فریزر خوب می تواند سهولت استفاده آسان از یخچال را فراهم سازد . یکی از نکات مهم آن است که هوا درون یخچال شما نباید راکد بماند. یک یخچال خوب باید گاز اتیلن را که توسط سبزیجات و میوه ها تولید می شود فیلتر کند تا از بو و طعم بد مواد غذایی جلوگیری کند.

محفظه یا کشو انعطاف پذیر « ویژگی یخچال فریزر خوب »

مارک های با کیفیت اکنون کشوها یا بخش های جداگانه ای ارائه می دهند که هم به عنوان یخچال و هم فریزر عمل می کنند. بر اساس نیاز خود ، می توانید محفظه را روی دمای منحصر به فرد خود تنظیم کنید. این برای کارهایی مانند سرد کردن سریع نوشیدنی ها ، ماندگاری بیشتر موارد خاص و غیره مناسب است.
نکته : دمای محیط برای یخچال بسیار حیاتی است. اگر خانه شما تهویه هوا ندارد و دمای آن 100 درجه است. دمای اتاق باعث می شود یخچال خیلی سخت تر کار کند. یخچال های خوب بهتر می توانند در برابر نوسانات دمای محیط مقاومت کنند.

چرا یخچال پایین فریزر بخریم ؟

آب سردکن و یخ ساز

فراموش نکنیم ، یخ ساز تنها مورد اصلی در مورد یخچال ها است. از آنجا که آن ها از قطعات متحرک استفاده می کنند ، به احتمال زیاد این قسمت از یخچال شما بیشتر خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. در مورد یخ ساز و دستگاه آبریز یخچال خود ، نظرات مشتریان واقعی را مطالعه کنید تا ببینید تجربه آن ها چه بوده است. مواردی که باید مراقب آن ها باشید ، جریان کند آب ( هیچ کس دوست ندارد فقط برای پر کردن یک فنجان پنج دقیقه صبر کند) ، یخ گیر کرده و کیفیت پایین یخ است.

راحتی طراحی داخلی « ویژگی یخچال فریزر خوب »

یخچال و فریزر این قابلیت را دارد که چیزی فراتر از یک جعبه سرد که در آن دارای قفسه است ، باشد. شما به عنوان پرکاربردترین وسیله در خانه می خواهید کمی بیشتر به شما ارائه دهد. از مزایای داخل یخچال که به خوبی طراحی شده است می توان به زمان جستجوی بیشتر برای مواد غذایی اشاره کرد ، به این معنی که هوای کمتری خارج می شود و در نتیجه منجر به اتلاف کمتری می شود. برخی از یخچال ها دارای قفسه های قابل تنظیم هستند تا بتوانید چیدمان خود را شخصی سازی کنند.

شما نه تنها می توانید سطوح قفسه را تنظیم کنید بلکه قفسه را تا کرده یا بلغزانید تا فضای وسایل بلندتر ایجاد شود. کشوهای دارای پارتیشن قابل تنظیم نیز برای سازماندهی مناسب مفید هستند. آیا یخچال مورد نظر شما از فضای به خوبی استفاده می کند ؟ قرار دادن کشوها ، قفسه ها ، کنترل ها و سایر ویژگی ها منطقی است؟ آیا فضای یخچال و فریزر کافی دارید ؟ یا یک بخش خیلی بزرگ است و قسمت دیگر آنقدر کوچک است که تقریباً بی فایده است ؟ آیا می توانید فریزر را سازماندهی کنید تا موارد غذایی در آن گم نشوند ؟

ویژگی های داخلی دیگری نیز برای بررسی وجود دارد.

چراغ های داخلی کل فضای یخچال را بیشتر نمایان می کند و احساسی لوکس و سطح بالا را ایجاد می کند. دیوارها یا بازتابنده های داخلی از فولاد ضد زنگ می توانند به حفظ هوای خنک کمک کنند. طراحی داخلی لزوماً کیفیت یخچال شما را ایجاد نمی کند یا از بین نمی برد ، اما می تواند در بهبود انعطاف پذیری و تجربه ای که هنگام استفاده از آن دارید ، کمک زیادی کند. مارک های عالی یخچال و فریزر می دانند که چگونه فضای موجود در یخچال را به طور مثر به حداکثر برسانند تا بتوانید تا آنجا که ممکن است مواد در آن ذخیره کنید.

ویژگی های هوشمند

تصور کنید اگر 20 سال پیش شخصی به شما گفت که یخچال شما می تواند فیلم پخش کند ، به شما یادآوری کند ، غذا سفارش دهد و حتی با شما صحبت کند. اتصال هوشمند داغترین روند در طراحی لوازم خانگی بوده و هیچ نشانه ای از پس رفت ندارد. شاید علاقه ای به ویژگی های هوشمند یخچال خود نداشته باشید ، اما قابل تأمل است. گرچه مطمئناً برخی از ویژگی هایی وجود دارد که تأثیر زیادی نخواهد داشت ، اما موارد دیگری وجود دارد که ممکن است شما آن ها را دوست داشته باشید. بعضی از یخچال ها را می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که به شما یادآوری کند بعضی از موارد را هنگام تمام شدن جایگزین کنید .

برخی دیگر با یک برنامه تلفن هوشمند جفت می شوند که به شما امکان می دهد دما را کنترل کرده و حتی داخل یخچال را ببینید. این می تواند هنگامی که در فروشگاه مواد غذایی هستید و یادتان نیست شیر شما کم است یا نه عالی باشد . از دیگر ویژگی های هوشمند می توان به کنترل صدا از طریق آمازون الکسا یا Bixby ، تشخیص از راه دور یا هشدارهای درب باز ارسال شده به تلفن هوشمند (مناسب برای خانواده هایی که دارای کودکان فراموشکار هستند) اشاره کرد. ویژگی های هوشمند دامنه قیمت اکثر یخچال ها را افزایش می دهد ، بنابراین اگر توانایی خرید یخچال و فریزری را ندارید که شامل آن باشد ، نگران نباشید.

 

« حتما بخوانید  معرفی انواع مختلف یخچال فریزر ساید ، درب فرانسوی، توکار و بررسی آنها

ویژگی پیشرفته صفحه لمسی

یخچال های باکیفیت زیادی وجود دارد که از قابلیت اتصال هوشمند برخوردار نیستند ولی دارای ویژگی های سیار خوب هستند. در حالی که ویژگی های پیشرفته مانند صفحه لمسی به شما امکان می دهد داخل یخچال را ببینید یا به سفارش مواد غذایی کمک می کنید ، هنوز ویژگی های اساسی دیگری وجود دارد که می توانید در یک یخچال با کیفیت جستجو کنید.

 

ویژگی پیشرفته صفحه لمسی

 

 

ضمانت و کیفیت

خوشبختانه مارک های خاصی در تولید وسایل باکیفیت شهرت خاصی دارند. مارک هایی مانند سامسونگ ، ال جی ، جنرال الکتریک ، ویرپول و سایر برندها همه یخچال های خوش ساخت با مواد و قطعات با کیفیت ساخته اند که برای ماندگاری ساخته شده اند.ما همیشه توصیه می کنیم قبل از خرید ، سند ضمانت یک تولید کننده را بررسی کنید. مشاهده خواهید کرد که برخی از تولید کنندگان یک سال ضمانت قطعات و کار ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر برنامه های قوی تری ارائه می دهند. به عنوان مثال Sub Zero دارای 12 سال ضمانت است.

 

مارک های دیگر در صورت نصب لوازم خانگی توسط متخصصان دارای تاییدیه کارخانه ، به مشتریان با یک سال ضمانت تمدید پاداش می دهند. ما به مشتریان توصیه می کنیم که برنامه های ضمانت تمدید شده را با یخچال و فریزر ، به خصوص آنهایی که 1500 دلار یا بیشتر دارند ، خریداری کنند. همچنین ، اطمینان حاصل کنید مارکی که از آن خرید می کنید یک سیستم پشتیبانی عالی ارائه می دهد. همیشه باید بدانید که در صورت بروز مشکل از چه کسی خواستار پشتیبانی می شوید.

سر و صدا

اکثر مردم هنگام خرید برای یخچال و فریزر به نگرانی های مربوط به سر و صدا فکر نمی کنند همانطور که در مورد ماشین ظرفشویی و وسایل لباسشویی فکر می کنند. اما سر و صدا یکی از رایج ترین شکایات در بررسی های منفی یخچال است. اگر هنگام خواندن نظرات مشتریان درباره یك مدل خاص یخچال و فریزر متوجه شكایت از صدا می شوید ، آن را نخرید . یخچال و فریزر شما در وسط منطقه مورد استفاده در خانه شما قرار دارد و احتمالاً در نزدیکی محلی است که شما و خانواده یا مهمانانتان برای غذا خوردن نشسته اید. مطمئنا شما نمی خواهید هنگام غذا خوردن صدای بلند یخچال را بشنوید.

بهره وری انرژی

هنگام انتخاب یخچال و فریزر ، بهره وری انرژی را فراموش نکنید. در حالی که یخچال های امروزی در مقایسه با مدل های قدیمی بسیار کم مصرف هستند ، اما هنوز هم تفاوت هایی وجود دارد. مدل های بسیار کم مصرف می توانند سالانه صرفه جویی در هزینه حدود صد دلار داشته باشند و در نتیجه اثرات زیست محیطی کمتری داشته باشند.

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال و فریزر

 

نتیجه
سرانجام ، مهم است که به یاد داشته باشید آنچه باعث می شود یخچال “خوب” یا “بد” باشد ، در درجه اول به نیازها و سلیقه های شخصی برمی گردد. یخچالی که ممکن است برای شخص دیگری مناسب نباشد ممکن است برای شما مناسب باشد. ما توصیه می کنیم قبل از خرید ، لیستی از ویژگی هایی که می خواهید یخچال شما داشته باشد و ویژگی هایی که برای شما مهم نیست را یادداشت کنید. به این ترتیب شما با آگاهی به تصمیم گیری در مورد انتخاب یخچال مناسب برای خانه خود می پردازید.
ممنونیم از اینکه مطلب ویژگی یخچال فریزر خوب و نکات مهم ؛ چطور یک یخچال خوب بخریم را با صبر و حوصله خوانده اید . اگر نظر و سوالی ذهن تان را در گیر کرده است می توانید آن را در بخش سوالات ونظرات بنویسید.

بیشتر بخوانید :

سوالات متداول

چگونه یک یخچال ساید یا بالا پایین خوب انتخاب کنیم و بخریم؟

خرید یخچال خوب حاصل انتخاب خوب است . ابتدا یخچال ساید بای ساید یا یخچال بالا پایین و فریزر و سپس برند یخچالتان را انتخاب کنید و رنج قیمتی که برای خرید در نظر گرفته اید . سپس امکاناتش مهم است.

در خرید یخچال ساید بای ساید و یا بالا پایین به چه نکته ای توجه کنیم؟

در هنگام خرید یخچال اگر ساید بای ساید است ایا به آب شهری وصل شود یا خیر و هایجن فرش یا دورکولینگ دارد و تعداد ابریز و یخریزش و هوم بار و اینکه ایا صفحه لمسی است و تعداد درهای یخچال در مجموع این موارد مهم است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .