مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

26 کار جالبی که سیری ، دستیار صوتی اپل انجام می دهد ؛ قابلیت های Siri

0 799
زمان مطالعه : 10 دقیقه

26 کار جالبی که سیری ، دستیار صوتی اپل انجام می دهد ؛ قابلیت های Siri

Siri بیشتر به عنوان دستیار شخصی دیجیتال اپل موجود در دستگاه های iOS مانند iPhone و iPad شناخته می شود.
برخی ممکن است فکر کنند سیری فقط برای جستجوی مطالب مفید است ، اما در واقع می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. سیری را می توان به راحتی با نگه داشتن دکمه Home روی دستگاه iOS خود فعال کرد تا اینکه بوق بزند و رابط Siri ظاهر شود. iOS 9 در Siri اکنون می تواند با گفتن ” Hey Siri ” فعال شود ، که هنگام غذا خوردن یا رانندگی یا هنگامی که آیفون شما دردسترس نیست بسیار ارزشمند است .
در این مطلب می خواهیم برخی از کارهایی که سیری می تواند انجام دهد را مرور کنیم .

سیری ، دستیار صوتی اپل

 • سرچ و جستجو

  شما می توانید از Siri برای جستجو استفاده کنید ، و در واقع این یکی از کارهایی است که بسیار خوب آن را انجام می دهد. گفته می شود ، سیری همچنین از انواع سرویس های وب برای بیرون کشیدن داده ها از منابع دیگر استفاده می کند ، بنابراین نتایج جستجو با سیری ، مفیدتر از یک لیست ساده از وب سایت هایی هستند که می توانید از آن ها بازدید کنید.

 • یادآوری کار ها

  همه ما باید چیزهایی را به خاطر بسپاریم ، و Siri هنگام تنظیم یادآوری ، واقعاً می درخشد.
  به سادگی بگویید ” remind me to … ” و Siri فوراً آن را به برنامه Reminders در دستگاه شما اضافه خواهد کرد.
  اگر دستگاه های iOS دیگر یا Mac دارید ، یادآوری های شما برای آنها نیز تکرار می شود ، بنابراین مهم نیست از چه دستگاه اپلی استفاده می کنید ، همیشه می توانید به یادآوری های خود دسترسی پیدا کنید.


  علاوه بر این ، شما می توانید به سیری یادآوری های خاص تری بدهید .
  به عنوان مثال ، ” سلام سیری ، به من یادآوری کنید که ساعت 3 عصر به ورزشگاه بروم “.
  علاوه بر این می توانید از سیری بخواهید که لیست کارهایی که می تواند انجام دهد را بخواند ، و همچنین یادآوری های مکان گرا مانند یادآوری به شما برای انجام عملی هنگام خروج از خانه ، هنگام بازگشت به خانه ، یا رسیدن به مکانی خاص را برای شما انجام دهد.

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد

 • ایجاد رویدادها

  آیا نیاز دارید چیزی را به تقویم خود اضافه کنید؟ سیری می تواند این کار را برای شما انجام دهد.
  فقط به سیری بگویید که در این روز رویدادی با عنوانی که در نظر دارید ایجاد کند و او تمام آنچه را که می خواهید در تقویم شما وارد می کند. هنگامی که سیری جزئیات را اعلام کرد ، از شما می خواهد که آن را تایید یا لغو کنید. پس از تأیید ، این رویداد در همه دستگاه های شما تکرار می شود ، بنابراین مجبور نیستید این کار را در Mac یا iPad تکرار کنید.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل ؛ هشدارها را تنظیم کنید

  تنظیم هشدارها بسیار مفید است ، به ویژه هنگامی که می توانید آن را با سیری تنظیم کنید.
  به سادگی بگویید ” set an alarm for 8 AM ” یا ” Hey Siri, wake me up at 6:30 AM ” تا آلارم گوشی را برای زمان تعیین شده روشن کند. همچنین می توانید کار هایی مانند ” change my 6:30 AM alarm to 7:00 AM ” ، همه آلارم های خود را خاموش کنید ، یا به سیری بگویید تا پس از مدت معینی شما را از خواب بیدار کند ، مثلا ” wake me up in 45 minutes . “

 • با مخاطبانتان تماس بگیرید

  این ویژگی هنگام کار کردن با هندزفری دستگاه شما بسیار مفید است.
  شما می توانید با استفاده از سیری برای تماس با مردم به سادگی به او بگویید که با چه کسی تماس بگیرد. بنابراین اگر در حال رانندگی باشید چشمان شما از جاده برداشته نمی شود. همچنین می توانید با شماره های خاص تماس بگیرید ، سابقه تماس خود را دریافت کنید ، مشاهده کنید که آیا تماس تلفنی از دست داده اید ، شماره آخر را دوباره شماره گیری کنید ، پیام صوتی خود را بررسی کنید و موارد دیگر.

 • FaceTime با دوستان

  اگر می خواهید به صورت تصویری با دوستان و خانواده گپ بزنید ، به سادگی از سیری بخواهید که FaceTime را باز کند و این کار را برای شما انجام دهد. می توانید مشخص کنید که آیا می خواهید یک تماس FaceTime ( تصویری ) برقرار کنید یا یک تماس FaceTime فقط با صدا.

 • روشن کردن تایمر

  ساده اما مؤثر و همچنین بسیار جالب هنگام کار کردن با هندزفری .
  از Siri برای ایجاد یک تایمر استفاده کنید تا اگر شما چیزی را می پزید و دستان خود را می شستید ، دیگر نیازی به لمس تلفن ندارید. تنظیم تایمر به این روش در واقع بسیار آسان تر از استفاده از برنامه Clock به نظر ما است. همچنین می توانید توقف ، مکث ، رزومه کاری و موارد دیگر سیری داشته باشید.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل ؛ ساعت

  26 کار جالبی که سیری ، دستیار صوتی اپل انجام می دهد ؛ قابلیت های Siri

 • می توانید از سیری بپرسید که ساعت چند است ، یا در کجا زندگی می کنید. متاسفانه ، شما فقط می توانید یک زمان را در یک مکان بپرسید. اگر سعی کنید بپرسید ساعت در چند مکان به چه چند است ، فقط برای اولین جایی که می پرسید جواب می دهد.
  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد
 • اطلاعات اهنگ در حال پخش را به شما می دهد

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد .
  اگرچه برنامه های خاص دیگری هم وجود دارند که می توانند این کار را انجام دهند ، صرفاً اینکه به سیری بگویید به آهنگ گوش دهد و اطلاعات آن را به شما بگوید راحت تر و بهتر است و Siri آن را به یک تجربه بی نظیر تبدیل می کند.

 • آهنگ های هنرمند مورد علاقه خود را پخش کنید

  شما می توانید از سیری بخواهید آهنگ هایی از خواننده مورد علاقه شما را پخش کند ، یا ترانه هایی مشابه با هنرمند مورد علاقه شما را پخش کند ، یا یک آهنگ خاص از هنرمند مورد علاقه شما و … . اگر در iPhone یا iPad خود هیچ موسیقی از آن ها ندارید ، Siri پیشنهاد می کند که آنها را در ایستگاه Apple Music قرار دهید. چند مورد دیگر وجود دارد که شما می توانید از سیری بخواهید آن را هنگام پخش موسیقی برای شما انجام دهد. می توانید از آن بخواهید که موسیقی را بر اساس ژانر ، آلبوم های خاص و کنترل های اساسی مانند پخش ، مکث و … پخش کند.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل ؛ رزرواسیون

  اگر می خواهید در رستوران مورد علاقه خود جا رزرو کنید ، سیری می تواند به ( OpenTable ) وصل شود و این کار را برای شما انجام دهد. هنگامی که سیری فهمید که رزرواسیون در دسترس است ، می توانید به زمان مورد نظر خود ضربه بزنید و مراحل رزرواسیون را انجام دهید. همچنین اگر مهمانی شما بیش از دو نفر را شامل می شود ، تعداد مهمان ها را تعیین کنید.

 • راه اندازی برنامه های کاربردی

  برنامه ها بسیار جذاب هستند و احتمالاً اکنون در آیفون خود تعداد زیادی برنامه های مختلف دارید ، اما گشتن برای برنامه مورد نظر در صفحه های آیفون بسیار خسته کننده است. مشکلی نیست ، فقط به سیری بگویید ” open Dropbox ” یا ” launch YouTube ” و دیگر مجبور نخواهید شد دوباره به صفحه اصلی خود بروید . 

 • ایمیل ها را جستجو کنید و بخوانید

  اگر می خواهید ایمیل خاصی را پیدا کنید ، سیری آن را برای شما پیدا می کند.
  می توانید در ایمیل مورد نظرتان را از طریق موضوع ، فرستنده ، تاریخ و موارد دیگر جستجو کنید.
  پس از آن ، هنگامی که سیری ایمیل ها را برای شما پیدا کرد ، می تواند آن را برای شما بخواند ، یا فقط ان را برای شما باز کند. فراتر از این ، شما می توانید از سیری بخواهید کارهای دیگری در رابطه با ایمیل مانند درخواست برای چک کردن ایمیل ، پاسخ دادن به یک ایمیل و البته ارسال ایمیل جدید را نیز انجام دهد.

 • انجام محاسبات

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد .
  چرا وقتی می توانید از سیری بپرسید ، از ماشین حساب استفاده می کنید؟ سیری محاسبات را به خوبی برای شما انجام می دهد.

 • انجام تبدیلات

  آیا می خواهید به سرعت بدانید که یک گالن چند فنجان است ؟ یا یک مایل چند کیلومتر است؟
  سیری می تواند تبدیل های سریع را برای شما انجام دهد بنابراین نیازی نیست که آن را جستجو کنید. دفعه بعدی که که خواستید بدانید یک قاشق غذاخوری چند قاشق چای خوری است ، به یاد داشته باشید که سیری می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل ؛ تاریخ را بررسی کنید

  سیری می تواند کارهای بسیار خوبی با تاریخ نیز انجام دهد ، مانند این که به شما بگوید چند روز بین دو تاریخ است ، جمعه آینده چه روزی خواهد بود و موارد دیگر. می توانید با این کار بازی کنید و اطلاعات مفیدی کسب کنید ، اما اگر نمی خواهید شکه شوید ، بهتر است از سیری نپرسید که چند روز پیش به دنیا آمدید !

 • تغییر تنظیمات

  این یکی بسیار مفید است زیرا تغییر تنظیمات ممکن است کمی خسته کننده باشد. با استفاده از سیری ، فقط می توانید از آن بخواهید مثلا  Wi-Fi را خاموش کند یا بلوتوث را روشن کنید. این یک دردسر بسیار کوچک است ، و ما خوشحالیم که اپل سرانجام این را به iOS اضافه کرد.

 • دسترسی به تنظیمات برنامه

  اگر برنامه ای در iPhone یا iPad خود باز کرده اید ، می توانید با باز کردن سیری و گفتن ” Settings ” به سرعت به تنظیمات آن برنامه دسترسی پیدا کنید. این ترفند خاص بسیار جذاب است زیرا خیلی سریعتر از دسترسی به تنظیمات برنامه به روش سنتی است. همچنین ، لازم نیست خود برنامه را باز کنید ، می توانید از سیری بخواهید تنظیمات آن برنامه را با گفتن ” [ app open [ settings ” باز کند.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل ؛ مکان یابی 

  مکان یابی یکی از مفیدترین کارهایی است که یک تلفن هوشمند می تواند انجام دهد و خوشبختانه سیری آن را حتی مفیدتر می کند. می توانید از سیری بخواهید که به شما نشان دهد که چگونه می توانید از نقطه A به نقطه B برسید ، یا با یک مقصد چقدر فاصله دارید. البته می توانید کارهای بسیار بیشتری انجام دهید. می توانید از سیری بخواهید که به شما مسیری را ارائه دهد ، نزدیکترین پمپ بنزین را پیدا کند ، نقاط دیدنی و موارد دیگر را به شما نشان دهد.

 • یادداشت ها را بگیرید

  ایده ای برای رمان بزرگ بعدی داشتید یا اتفاقاتی برای شما پیش آمد که واقعاً می خواهید به خاطر بیاورید ؟ آن را به خاطر نسپارید ، سیری آن را برای شما یادداشت می کند. این کار بسیار ساده ای است که از Siri بخواهید یادداشت برداری کند ، و مانند یادآوری ها و رویدادها ، با iCloud همگام سازی می شود ، بنابراین در تمام دستگاه های شما در دسترس خواهد بود.

 • سیری ، دستیار صوتی اپل  ؛ پیام های متنی ارسال کنید

  از سیری بخواهید که پیام متنی ارسال کند ، و از شما می پرسد که می خواهید چه بگوید. هنگامی که پیام شما آماده شد ، می توانید به سیری بگویید که آن را برای گیرنده ارسال کنید یا آن را کنسل کنید.

 • پیام های متنی را بخوانید

  پیام کوتاه در هنگام رانندگی بسیار مهم است .
  به همین دلیل است که فقط باید از Siri در این امر یاری بخواهید.
  به عنوان مثال ، علاوه بر اینکه می تواند پیام های متنی را دیکته و ارسال کند ، می تواند آن را برای شما بخواند. البته اگر کسی چیز شخصی را برای شما ارسال کند ، احتمالاً بهتر است که سیری آن را با صدای بلند در جلوی دیگران نخواند ، اما اگر در حال رانندگی در اتومبیل هستید و کسی پیامی را برای شما ارسال می کند ، می تواند آن را برایتان بخواند. هنگامی که سیری پیام متنی جدیدی را برای شما خواند ، می توانید پاسخ آن را بدهید یا به سادگی با فرستنده تماس بگیرید.

 • کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد
 • سیری ، دستیار صوتی اپل  ؛ ورزش را دنبال کنید

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد .
  اگر عاشق ورزش هستید ،  Siri می تواند شما را از آنچه در تیم های مورد علاقه شما ( یا تیم های دیگر ) اتفاق می افتد ، مطلع کند. می توانید بپرسید چه تیمی بازی می کند ، چه کسی بازی می کند یا چه امتیازی کسب کرده است. سیری همچنین می تواند اطلاعات دیگری مانند جدول رده بندی و اطلاعات مربوط به تیم های خاص و همچنین اینکه چه بازی هایی در آن انجام می شود ، تیم موردعلاقه شما در کدام کانال قرار دارد و موارد بسیار دیگری را به شما اطلاع دهد.

 • نام مستعار برای خودتان انتخاب کنید

  کار هایی که سیری Siri برای شما انجام می دهد .
  اگر نمی خواهید سیری با اسم خودتان به شما مراجعه کند ، می توانید به او بگویید که از اسم دیگری استفاده کند. البته ، اگر نام مستعار جدید را دوست ندارید ، می توانید هر زمان که خواستید آن را تغییر دهید و به سادگی از سیری بخواهید تا شما را با اسم دیگری مخاطب قرار دهد .

 • در مورد آنچه سیری می تواند انجام دهد بپرسید

  اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، و بیشتر به قدرت های سیری پی ببرید ، آن را فعال کنید و بگویید  ” ?what can I ask you ” سیری یک لیست بلند از دسته بندی ها را برای شما ارائه می دهد ، و هنگامی که روی هر یک از آنها ضربه بزنید ، نمونه های دیگری از همه کارهایی را که می توانید با آن انجام دهید به شما می دهد.

 • غیر فعال کردن سیری

  سرانجام ، هنگامی که کارتان با سیری تمام شد ، می توانید با گفتن جمله ای مانند ” bye ” یا ” see you late ” آن را از غیرفعال کنید.

توانایی انجام کارهای بسیار زیاد با سیری بدین معنی است که به احتمال زیاد سیری به جای یک ابزار گاه به گاه برای جستجوی چیزها ، به یک ویژگی معمول تبدیل می شود. امکان تنظیم یادآوری یا خواندن پیام های متنی به شما قدرت هایی را می دهد که هرگز فکرش را نمی کنید. فراتر از این ، می توانید جنسیت یا لهجه سیری را تغییر دهید.

 

ما امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود . به ویژه اگر از دستگاه iOS استفاده می کنید اما هرگز از آنچه Siri ارائه می دهد استفاده نکرده اید. اگر چیزی دارید که می خواهید اضافه کنید ، مانند مهارت سیری که ما آن را ذکر نکرده ایم ، یک نظر یا یک سؤال دارید ، لطفاً نظرات خود را قسمت نظرات سایت از خرید برای ما بفرستید.


بیشتر بخوانید :

آموزش گرفتن اسکرین شات در آیفون
نحوه فعال کردن AssistiveTouch دکمه هوم مجازی آیفون
آموزش فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون iphone
لیست قیمت روز گوشی های موبایل اپل آیفون در بانه دات کام فروشگاه اینترنتی
کاهش مصرف بسته ی اینترنت موبایل آیفون در 5 مرحله
apple ؛ تاریخچه ی شرکت خاص اپل
آموزش ساخت اپل ایدی Apple ID با گوشی و کامپیوتر

« حتما بخوانید  صفحه نمایش IPS چیست ؟ مزایا و معایب فناوری IPS
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .