مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فناوری Triluminos تلویزیون سونی چیست؟ نحوه کارکرد در نمایشگر

0 241
زمان مطالعه : 3 دقیقه

فناوری Triluminos تلویزیون سونی چیست؟ ؛ فناوری Triluminos اختراعی از مهندس های بخش تلویزیون های ( Bravia ) سونی است . این تکنولوژی به شفاف تر و با کیفیت رنگ بیش تر دیده شدن تصاویر کمک می کند . این فناوری در نسل اول سری Z یعنی در نمایشگر ( Xperia Z Ultra ) نیز به کار گرفته شده است .

تریلومینوس قدرت افزایش کیفیت و نمایش بسیار عظیم تری از رنگ ها را در پنل های ( LCD ) و ( TFT ) فعال می کند. این تکنولوژی قابلیت اضافه شدن به پنل های موبایل و تلویزیون را دارد. با کمک تریلومینوس ( Triluminos ) امکان نمایش تصاویر با رنگ و لعاب واقعی و همان طور که چشم های ما باید ببینند ، فراهم می شود. در این روش حتی قابلیت بهبود نمایش در انواع رنگ های قرمز ، سبز و آبی به وجود می آید و کیفیت تصاویر در این نمونه ها بهبود خواهد داشت.
برای آگاهی از جزئیات بیشتر در خصوص این تکنولوژی و نحوه کارکرد نمایشگر های مجهز به آن، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

فناوری Triluminos تلویزیون سونی چیست؟

نمایشگر های جدید Triluminos اولین دستگاه های مصرف کننده هستند که از نقاط کوانتومی استفاده می کنند . Triluminos  یک فناوری نیمه هادی است که از نانوکریستال های تنظیم شده ی خیلی کوچک استفاده می کند و با آن ها خاصیت های کوانتومی را نشان می دهد و فقط در طول موج های از پیش تعیین شده از نور ، ساطع می شود. نمایشگر های بدست آمده حاکی از افزایش 50 درصدی رنگ و یا طیف رنگ هایی است که صفحه ها می توانند تولید کنند.

تلویزیون های LCD با نور پس زمینه معمولی ، با استفاده از یک LED آبی احاطه شده با روکش فسفر ، برای تولید نور سفید که از فیلتر های قرمز ، سبز و آبی عبور می کند تا نقاط مختلف رنگی روی صفحه نمایش شما تولید شود.

مشکل این است که فیلتر ها کار بزرگی را برای متوقف کردن تابش نور از طول موج های نزدیک انجام نمی دهند . برای مثال فیلتر های قرمز اجازه می دهند تا نور نارنجی کم شود. طبق گفته ( Nature ) ، سونی از یک لامپ LED بدون پوشش در داخل لوله شیشه ای نازک و پر از نقاط کوانتومی قرمز و سبز تهیه شده توسط کمپانی ( Massachussetts QD Vision ) استفاده می کند. هنگامی که نقاط با برق روشن می شوند. آن ها فقط در طول موج مشخصه خود از نور ساطع می شوند . که به همراه نور آبی از LED ، یک چراغ سفید تشکیل می دهند که در آن سه نقطه شدید تر است.
بیایید نگاهی بیاندازیم به مزیت های نمایشگر های QD نسبت به نمایشگر های OLED . تریلومینوس سونی

فناوری Triluminos تلویزیون سونی چیست؟ مزایای نمایشگر های QD

TRILUMINOS ( Better color purity ) خلوص بهتر رنگ : رنگ تولید شده توسط QDs پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به فن آوری های OLED رقیب دارد ، که تجربه یک مشاهده بهتر را برای کاربر نهایی فراهم می کند.
( Added flexibility ) انعطاف پذیری : QD در حلال های آبی و غیر آبی قابل حل هستند و این امر باعث نمایش قابل چاپ و انعطاف پذیری در تمام اندازه ها از جمله تلویزیون های بزرگ ( QD TV ) می شود.
( Improved lifetime ) طول عمر بهبود یافته : QD ها معدنی نیستند. به همین ترتیب ، آن ها در مقایسه با فن آوری های جایگزین OLED ، پتانسیل هایی برای افزایش طول عمر دارند.

تصور می شود که این مزایا ممکن است پیشرفت هایی را ارائه دهند که بیننده معمولی واقعاً از آن قدردانی نمی کند. اما میتوان مطمئن بود که این فناوری صفحه نمایش حداقل برای متخصصان چاپ و عکاسی بسیار مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید :

تلویزیون سونی و آشنایی با امکاناتش

« حتما بخوانید  امکانات تلویزیون سامسونگ ؛ اشنایی با ویژگی ها و تکنولوژی ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .