مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

ساعت اتوماتیک چیست و چگونه کار می کند ؟ معایب ساعت مچی بدون باتری

0 557
زمان مطالعه : 4 دقیقه

ساعت اتوماتیک چیست و چگونه کار می کند ؟ معایب ساعت مچی بدون باتری ؛ دانستن خصوصیات ساعت هنگام انتخاب ساعت جدید برای خرید بسیار مهم است. امروز قصد داریم برخی از ویژگی های ساعت های اتوماتیک شگفت انگیز که به باتری نیاز ندارند را بررسی کنیم.
«««« ساعت اتوماتیک به باتری احتیاج ندارد زیرا با حرکات طبیعی مچ دست ، انرژی در منبع اصلی آن تامین می شود.»»»»

ساعت اتوماتیک چیست و چگونه کار می کند ؟ معایب ساعت مچی بدون باتری

نکته شگفت انگیز در مورد ساعت های اتوماتیک این است که برای کارکرد به ساعت باتری در داخل ساعت احتیاج ندارند. به جای استفاده از باتری ، ساعت های اتوماتیک با استفاده از انرژی جنبشی تولید شده توسط حرکت دست شما ، قدرت خود را تولید می کنند. این بدان معنی است که هر زمان که در حال حرکت هستید ، برای تأمین انرژی ساعت خود انرژی تولید می کنید .

جریان اصلی چگونه ساعت را اداره می کند؟

منبع اصلی سعی خواهد کرد تا خودش را آزاد کند (این را به عنوان فنری تصور کنید که بعد از فشرده سازی می خواهد گسترش یابد ). با این کار ، منبع اصلی باعث می شود چرخ دنده ها در ساعت حرکت کنند یعنی تبدیل انرژی درون منبع اصلی به حرکت اجزای ساعت ( انرژی جنبشی ). این انرژی جنبشی سپس در کل حرکت ساعت ، از چرخ دنده ها به چرخ تعادل و در آخر به نمایشگر زمان منتقل می شود.

ساعت اتوماتیک چیست ؟ معایب ساعت مچی اتوماتیک 

تنها نقطه ضعف واقعی ساعت هایی که به باتری احتیاج ندارند این است که اگر ساعت را به طور مرتب نپوشید ، انرژی کافی برای نگه داشتن زمان دقیق را دریافت نمی کند.

اگر قصد ندارید هر روز ساعت خودکار خود را بپوشید این نکته را باید بخاطر بسپارید. خوشبختانه ، اگر قصد دارید یک ساعت اتوماتیک را برای مدت زمان طولانی روی قفسه نگه دارید ، می توانید آن را به صورت دستی بچرخانید تا کار کند.

ساعت اتوماتیک چیست ؛ ذخیره انرژی یک ساعت اتوماتیک چقدر می تواند دوام بیاورد؟

مقدار انرژی که ساعت می تواند ذخیره کند محدود است . میزان انرژی که می تواند منبع اصلی را نگه دارد ( میزان ذخیره انرژی ) بسته به طراحی حرکت ساعت و مواد استفاده شده برای منبع تغذیه متفاوت است. به طور کلی ، بیشتر ساعت های اتوماتیک از 38 ساعت تا 50 ساعت ذخیره نیرو دارند. برخی از ساعت های ویژه با ذخیره انرژی بسیار زیاد 7 روزه نیز وجود دارد !
در حالی که ساعت اتوماتیک به باتری نیاز ندارد ، میزان ذخیره انرژی آن نیز کاملاً محدود است. در زیر لیستی از مدت ذخیره نیرو برای برخی از محبوب ترین ساعت های اتوماتیک آورده شده است.

  • ETA 2824-2 و انواع آن ( در اکثر ساعت های اتوماتیک سوئیسی با قیمت متوسط ​​پایین ) : 38 ساعت.
  • Sellita SW-200 و انواع آن (در اکثر ساعت های اتوماتیک گروه های غیر Swatch با قیمت متوسط ​​پایین ): 38 ساعت.
  • Seiko 4R15 و انواع آن (در ساعت های اتوماتیک سیکو با قیمت پایین ): 41 ساعت.
  • Seiko 6R15 و انواع آن ( در ساعت های اتوماتیک سیکو با قیمت متوسط ​​پایین ): 50 ساعت.
  • ETA / Powermatic 80 و انواع آن ( برخی از ساعت های اتوماتیک با مارک های گروه Swatch با قیمت پایین ): 80 ساعت
« حتما بخوانید  آموزش 10 روش برای نجات دادن گوشی خیس شده

چگونه ذخیره انرژی را کامل نگه داریم ؟ آیا لازم است همیشه ساعت اتوماتیک خود را بپوشم ؟

چند روش وجود دارد که ذخیره انرژی را همیشه پر نگه می دارد. استفاده هر روز از ساعت اولین راهی است که به ذهن شما خطور می کند. با پوشیدن ساعت اتوماتیک خود ، می توانید انرژی آن را به طور مداوم ذخیره کنید ، به شرطی که حرکت مچ دست شما کافی باشد. اما به طور کلی ، پوشیدن ساعت 9-8 ساعته هر روز کافی است و از توقف ساعت شما به دلیل کاهش ذخیره انرژی جلوگیری می کند.
روش دیگری که می توانید ذخیره انرژی خود را کامل نگه دارید ، پیچاندن دستی تاج ساعت است. به سادگی تاج را بگیرید و بچرخانید. شما باید بتوانید صدای ضعیف چرخ دنده را بشنوید . این بدان معنی است که سیم پیچ دستی در حال انجام است و شما مستقیماً منبع برق را تغذیه می کنید.

اما در پیچاندن دستی دقت کنید زیرا انجام بیش از حد آن می تواند برای سلامتی حرکت اتوماتیک مضر باشد.نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که قابلیت پیچاندن دستی ممکن است در بعضی از ساعت های اتوماتیک وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، ساعت غواصی محبوب Seiko SKX007 از حرکت اتوماتیک 7S26 استفاده می کند که نمی توانید به صورت دستی آن را بچرخانید.

نتیجه:

در حالی که انقلاب فناوری در دهه های اخیر ، ساعت های باورنکردنی به وجود آورده است ، اما حرکات مکانیکی کلاسیک هنوز هم فوق العاده چشمگیر هستند. گزینه هایی در تمام محدوده های قیمت وجود دارد ؛ مانند ساعتهای Seiko 5 Automatic با قیمت های سطح پایین یا گزینه بسیار لوکس تر با قیمت های بالاتر. اگر می خواهید نوعی دیگری به مجموعه ساعت های خود اضافه کنید ، یکی از این ساعت هایی که به باتری احتیاج ندارند دقیقاً همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

 بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .