مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

پورت USB چیست ؟ USB چه کاربردی دارد ؟

0 412
زمان مطالعه : 2 دقیقه

پورت USB چیست ؟ USB چه کاربردی دارد ؟

پورت USB و کاربرد آنپورت های مختلفی بر روی تلویزون ها قرار گرفته اند که کاربردهای متفاوتی دارند و برای اتصال سایر پخش کننده ها به تلویزیون و یا مانیتور قابل استفاده هستند. پورت ها در شکل ها مختلف در پشت نمایشگر قرار گرفته اند و با رنگ های متنوع رنگ آمیزی شده اند.  تولید کنندگان این محصولات با توجه به کاربردهایی که کاربران و استفاده کنندگان از نمایشگرها دارند، پورت ها را بر رویشان قرار داده اند. تعداد زیاد این پورت ها در برخی موارد شاید برای کاربران هیجان انگیز باشد ، اما بسیاری از اهمیت و استفاده ی پورت ها اطلاع ندارد و فقط به زیاد بودن تعدادشان بسنده می کنند.

پورت USB چیست ؟ USB چه کاربردی دارد ؟

USB مخفف Universal Serial Bus می باشد و جهت اتصال سخت افزارها و رایانه ها را به یکدیگر فراهم خواهد کرد. پورت USB از کاربردی ترین پورتهای قرار گرفته بر روی تلویزیون هاست. این پورت توسط خدمات دهندگان تلویزیون ها جهت آپدیت کردن سیستم و یا اصلاح عیبهای نرم افزاری مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد در کنار این پورت کلمه ی Service نیز درج شده است.

 

موارد استفاده از آن

در تلویزیون ها نسل جدید می توان از این درگاه ورودی خروجی جهت جهت اتصال هارد اکسترنال و با فلش مموری استفاده کرد و رسانه های صوتی و یا صوتی تصویری ذخیره شده بر روی آن ها را بر روی تلویزیون به نمایش در آورید. همچنین از طریق این پورت می توانید شارژری برای برخی مواقع ایجاد کنید. تنها با اتصال کابل به درگاه این امکان برایتان فراهم خواهد شد. البته برای برخی از دستگاه ها ممکن است کاربردی نباشد و میزان وات لازم جهت شارژ را فراهم نسازد. در صورت همخوانی دستگاه با تلویزیون امکان اتصال موبایل ، تبلت ، دسته بازی و … فراهم خواهد شد.
پورت USB و کاربرد آن

« حتما بخوانید  آموزش اتصال به Wild Media Server به چندین دستگاه DLNA
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .