مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

انواع پاور بانک کدامند ؟ بررسی مدل های شارژر همراه یا Power Bank

0 93
زمان مطالعه : 3 دقیقه

انواع پاور بانک کدامند ؟ بررسی مدل های شارژر همراه یا Power Bank ؛ چند نوع مختلف پاوربانک وجود دارد که می توان آن ها را خریداری کرد. بدیهی است که اندازه ، یکی از معیارهای اصلی است ، اما دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که می تواند در نظر گرفته شود.


انواع پاور بانک کدامند ؟ بررسی مدل های شارژر همراه یا Power Bank

پاور بانک جهانی یا استاندارد :

این نوع ، پاوربانک های معمولی هستند که در فروشگاه ها و به صورت آنلاین موجود هستند. آنها از منابع معمول USB مانند شارژرهای USB شارژ می شوند. این پاوربانک ها به طور معمول از یک شارژر USB استاندارد شارژ می شوند و در پاور بانک نشانه هایی از وضعیت شارژ آن وجود دارد.

این ممکن است یک ردیف لامپ LED کوچک یا یک صفحه نمایش الفبایی عددی ساده باشد که سطح شارژ را به عنوان درصد شارژ کامل نشان می دهد. به طور معمول از یک اتصال میکرو USB به عنوان منبع تغذیه در این نوع پاوربانک استفاده می شود.

پس از شارژ کامل ، از پاوربانک می توان برای شارژ دستگاه های دیگر استفاده کرد. ممکن است یکی دیگر از سوکت های USB نوع A (وابسته به پاوربانک خاص) وجود داشته باشد که می تواند شارژ را به دستگاه های مورد نظر منتقل کند.

 

 

پاور بانک خورشیدی :

همانطور که از نام آن پیداست ، این پاوربانک های خورشیدی می توانند از نور خورشید برای شارژ استفاده کنند. برای این کار آن ها پانل های فتوولتائیک دارند.

این ها واقعاً فقط می توانند باتری داخلی را در معرض نور خورشید قرار دهند زیرا سلول های خورشیدی نسبتاً کوچک هستند ، با این وجود عملکرد بسیار مفیدی دارند . اما فقط در شرایط بسیار آفتابی یا روشن. از آنجا که شارژ خورشیدی کند است . می توان آن ها را از یک شارژر USB نیز شارژ کرد. شارژ خورشیدی پشتیبان گیری مفیدی است ، مخصوصاً اگر دور از برق هستید.

برای اطمینان از اینکه حداکثر میزان انرژی خورشیدی قابل تبدیل است ، برخی از بانکهای پیشرفته خورشیدی دارای صفحات خورشیدی هستند که برای ایجاد یک منطقه بزرگتر برای جذب نور خورشید ، ایجاد شده اند. حتی در این صورت ، شارژ برخی از آن ها ممکن است بیش از 24 ساعت طول بکشد .

چون به طور واضح در شب یا حتی تمام روز خورشید تابشی ندارد ، شارژ شدن می تواند مدت زمان بیشتری طول بکشد. از آنجا که زمان شارژ ، ظرفیت و غیره بطور قابل توجهی متفاوت است. درصورت وجود امکان خرید ، بهتر است همیشه به ارقام نگاهی بیندازید. مانند پاوربانک سیمی استاندارد ، این اتصالات خورشیدی دارای اتصالات USB نوع A استاندارد برای خروجی و یک میکرو USB برای ورودی از یک شارژر USB هستند.

پاوربانک بی سیم :

با وجود ابزارهای زیادی مانند تلفن ها ، ایرپاد ها و موارد مشابه که اکنون قابلیت شارژ بی سیم را دارند ، این مفهوم توسط صنعت پاوربانک پذیرفته شده است. دسترسی به پاوربانک هایی که خودشان از یک منبع استاندارد USB شارژ می شوند امکان پذیر است ، اما آن ها می توانند تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی سازگار با شارژ بی سیم را به صورت بی سیم شارژ کنند.

این پاوربانک ها از استاندارد ( Qi ) استفاده می کنند که تقریباً توسط همه دستگاه های الکترونیکی قابل شارژ بی سیم است. دستگاه الکترونیکی مورد نظر در پاوربانک قرار می گیرد ، جهت گیری اغلب مهم است ، بنابراین طبق دستورالعمل دفترچه راهنما از آن استفاده کنید .

برای روشن کردن قابلیت شارژ بی سیم ، معمولاً باید دکمه ای را فشار دهید ، و سپس همه کارها تا زمان شارژ دستگاه ادامه می یابد. بهتر است پس از اتمام شارژ ، پاوربانک شارژ بی سیم را خاموش کنید و سپس مدار شارژ بی سیم غیرفعال شود و پاوربانک بی مورد تخلیه نشود.


 

« حتما بخوانید  آموزش گرفتن بکاپ کامل از برند سونی با برنامه Xperia Companion

بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .