مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه خاموش کردن حالت Doze در اندروید6؛ غیرفعال کردن Doze Mode

0 124
زمان مطالعه : 2 دقیقه

نحوه خاموش کردن حالت Doze در اندروید6؛ غیرفعال کردن Doze Mode ؛ Doze Mode که در Android 6.0 مارشمالو معرفی شده است. اطمینان می دهد که وقتی از تلفن خود استفاده نمی کنید ، برنامه های تلفن شما از باتری استفاده نمی کنند. وقتی گوشی شما برای مدتی بی استفاده بماند ، حالت Doze Mode به طور خودکار شروع به کار می کند. در این مرحله ، برخی از برنامه ها از دسترسی به شبکه محروم می شوند و کار پردازش آن ها ( مانند بررسی به روزرسانی یا اخبار ) متوقف می شود ، به جز لحظه های دوره ای که اجازه دسترسی به شبکه برای بروزرسانی ها و همگام سازی ها را دارند.

 از این واقعیت آگاه باشید که بلند کردن تلفن از روی میز ، نگه داشتن آن در جیب هنگام راه رفتن و یا در هنگام شارژ ، مانع از فعال شدن Doze Mode می شود. برای فعال شدن این حالت ، گوشی باید بی تحرک باشد و شارژ نشود. دوز عملکردی در پشت صحنه است و برای استفاده از آن لازم نیست کاری انجام دهید. هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید ( مانند زمان خواب ) Doze ، تلفن را روی حالت کم مصرف قرار می دهد ، در نتیجه باتری ذخیره می شود.

 

نحوه خاموش کردن حالت Doze در اندروید6؛ غیرفعال کردن Doze Mode

نحوه غیرفعال کردن دوز مد Doze Mode

خاموش کردن حالت Doze ؛ به عبارت دیگر ، وقتی از تلفن شما استفاده نمی شود ، بسیاری از برنامه های شما چرت می زنند تا زمانی که دوباره از آن ها استفاده کنید. حال ، شما ممکن است نخواهید که تمام برنامه های شما حالت Doze را تجربه کنند. اگر برنامه ای دارید که برای انجام کار خود لازم است به طور مداوم به روز شود . ممکن است بخواهید که حتی اگر از تلفن استفاده نمی کنید . همچنان به کار خود ادامه دهد. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است :
به تنظیمات ( Settings ) تلفن خود بروید و برنامه ها و اعلان ها ( Apps & Notifications ) را انتخاب کنید.

به پایین بروید و پیشرفته ( Advanced ) > دسترسی ویژه برنامه ( Special app access ) > بهینه سازی باتری ( battery optmization ) را انتخاب کنید.
لیستی از تمام برنامه هایی که برای حالت Doze بهینه نشده اند را مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه بهینه سازی نشده ( Not optimized ) ضربه بزنید و همه برنامه ها را انتخاب کنید. بیشتر برنامه های شما ( اما نه همه آن ها ) از بهینه سازی مصرف باتری استفاده می کنند. می توانید از لیست این برنامه ها پایین بروید و برنامه دیگری را که می خواهید حالت Doze برای آن غیر فعال شود را انتخاب کنید. روی نام برنامه ای که میخواهید ضربه بزنید و سپس بهینه سازی نکنید ( Not optimized ) را انتخاب کنید.
 

 

« حتما بخوانید  پاور بانک چیست؟ آیا پاوربانک به شارژ اولیه نیاز دارد ؟

بیشتر بخوانید :

 10 روش برای جلوگیری از ویروسی شدن گوشی همراه
آموزش گرفتن اسکرین شات در آیفون
آموزش فیلم گرفتن از صفحه گوشی آیفون iphone

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .