مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی ، کاربرد دکمه ها

0 594
زمان مطالعه : 7 دقیقه

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی ، کاربرد دکمه ها و راهنمای کنترل تلویزیون سونی ؛ گاهی اوقات پیش می آید که کنترل تلویزیون تان گم شود . یا زمانی که به آن نیاز دارید در دسترس شما قرار ندارد. حتی بعضی اوقات کنترل خراب می‌شود توانایی اعمال دستورات را بر روی تلویزیون ندارد. در آن لحظه خرید کنترل جدید زمان می‌برد. هیچ نوع کنترل دیگر نیز نمی‌تواند جایگزین کنترل اصلی که همراه تلویزیون است شود. اما با وجود نصب نرم افزار کنترل سونی داخل گوشی تان باعث خواهد شد کار شما در آن لحظه روبه راه شود. دانلود، نصب نرم افزار کنترل مربوط به تلویزیون اندروید سونی داخل گوشی تان کار بسیار راحتی است، شما با روش‌های مختلفی می‌توانید از جمله دانلود کنترل تلویزیون سونی براویا گوشی خود را تبدیل به کنترل تلویزیون تان کنید، تا همیشه در دسترس شما باشد.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی کنترل تلویزیون سونی با گوشی

کاربرد دکمه‌های ریموت کنترل سونی

هنگام مشاهده ریموت کنترل تلویزیون سونی دکمه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که کاملا عادی است اگر کارایی بسیاری از آنها را ندانید. هر کدام از این دکمه‌ها کاربرد‌های مربوط به خودشان را دارند. در مطالب زیر می توانید در مورد راهنمای کنترل تلویزیون سونی ، اطلاعات بیشتری کسب کنید .

 • دکمه‌ای که کلمه‌ی Display روی آن نوشته شده است، با زدن آن برای شما اطلاعات تمام کانال‌ها را بالا خواهد آورد. زمان برنامه‌های که در طول 24 ساعت اجرا می‌شوند را می توانید با نگاه کردن به قسمت نمایش اطلاعات کانال به دست بیاورید.
 • دکمه Power در میان اکثریت افراد شناخته شده است، به منظور روشن، خاموش کردن تلویزیون مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی

 

 • دکمه دیگر CC می‌باشد که امکان دارد توجه شما را به خود جلب کند، با زدن این دکمه اطلاعات مربوط به تصاویر را برایتان نشان خواهد داد.
 • تقریبا در قسمت بالایی کنترل تلویزیون سونی قسمتی را مشاهده خواهید کرد که دارای چندین دکمه است، اما در مجموع به اسم BRAVIA Sync نامگذاری شده‌اند. از مجموع دکمه‌های این بخش به صورت کلی برای کنترل HDMI مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • دکمه SYNC MENU نیز هنگامی کاربرد دارد، که ما بخواهیم دستگاه‌های مناسب براویا را مشاهده کنیم. این دکمه را فشار می‌دهیم سپس برنامه‌ها را برایمان نمایش داده خواهد شد. اگر دوست دارید از تلویزیون های باکیفیت سونی دیدن کنید در گوگل این جمله را سرچ کرده و روی اولین نتیجه کلیک نمایید : خرید بهترین تلویزیون سونی بانه دات کام

 

راهنمای کنترل تلویزیون سونی

 • دکمه Stop مقداری شناخته شده است، هنگام نگه داشتن برنامه در حال اجرا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برای روشن و خاموش کردن حالت تئاتر در تلویزیون سونی دکمه THEATER قرار داده شده است.
 • دکمه بسیار پر طرفدار داخل کنترل تلویزیون سونی دکمه FAVORITES می‌باشد. کاربرد این دکمه زمانی است که شما بخواهید برای خودتان کانال‌هایی که همیشه تماشا می‌کنید را داخل یک لیست قرار بدهید. با زدن این دکمه وارد آن لیست خواهید شد، برای خارج شدن نیز دوباره زدن آن دکمه لازم می‌باشد.
 • طراحان ریموت کنترل تلویزیون سونی برای جابه‌جا کردن خروجی‌ها و ورودی‌ها همچنین باز کردن لیست آنها دکمه‌ای را به نام INPUT روی کنترل قرار داده‌اند.
 • هنگامی که وارد قسمتی شده‌اید می‌خواهید به قسمت قبلی برگردید با زدن دکمه RETURN این امکان برایتان فراهم خواهد شد.
 • زدن دکمه MENU داخل کنترل برایتان تنظیمات داخل تلویزیون را روی صفحه نمایش نشان خواهد داد.
 • هنگامی که می‌خواهید با سرعت کانال‌ها را رد کنید می توانید از زدن دکمه ENT استفاده کنید.
 • بیصدا کردن تلویزیون نیز در بسیاری از مواقع به آن نیاز پیدا خواهید کرد. زیرا فرصت کم کردن صدا تلویزیون را بعضی مواقع ندارید، در چنین مواقعی تنها با زدن دکمه MUTING به طور کلی صدا را قطح خواهد کرد، سپس با دوباره زدن دکمه صدا به حالت قبلی باز خواهد گشت.

علت و راهکارهای قفل شدن کنترل تلویزیون سونی

 1. اولین کار بهتر است باتری‌های داخل کنترل را چک کنیم. از درست قرار گرفتن، ضعیف نبودن انها اطمینان پیدا کنیم. سپس آنها در جای خود بگذاریم.
 2. مطمن شوید که دکمه‌های کنترل را با دکمه از راه دور را فعال کرده باشید.
 3. برای کار کردن با ریموت کنترل آن را درست روبروی حسگر تلویزیون بگیرید. زیرا امکان اینکه موانع موجب کار نکردن آن شود بسیار است.
 4. در مواقعی که تلویزیون روشن است، به دلایلی ممکن است پریز را از برق بیرون آورده‌ باشید. روشن شدن و کارکرد کنترل تا دقایقی کند خواهد شد. دقایقی را صبر کنید سپس دکمه مورد نظر را می‌توانید فشار دهید.
 5. در بسیاری از مواقع کنترل از کار می‌افتد یا کارکرد آن کند می‌شود. با ضربه‌های متوالی به پشت کنترل مشاهده خواهید کرد که گویا عیب ریموت کنترل شما برطرف شده و به خوبی کار می‌کند. روش درست برای برطرف کردن این عیب پاک کردن دکمه‌های کنترل می‌باشد. می‌توانید توسط پنبه آغشته به الکل دکمه‌ها را به راحتی پاک کنید.

در بسیاری از مواقع با باز کردن قطعات کنترل از یکدیگر و پاک کردن داخل آن عیب کنترل برطرف خواهد شد، اما اگر مشکل بر طرف نشد مقداری فویل را بعد از مطمن شدن از تمیزی قطعات داخل کنترل توسط چسب فویل به پشت دکمه‌ها بزنید، سپس کنترل را امتحان کنید امکان برطرف شدن عیب با این‌روش بسیار زیاد است.

کنترل لمسی تلویزیون سونی

شرکت سونی با طراحی و ساخت ریموت کنترل لمسی تلویزیون رشد بی نظیری در میان رقیبان خود پیدا کرده است. شکل ظاهری این‌ ریموت کنترل بسیار ساده در عین حال شیک طراحی شده است. کار کردن برای شما با ریموت لمسی بسیار سریع‌تر و راحت‌تر از ریموت کنترل دکمه‌ایی می‌باشد. تنها با اشاره کردن آنچه که شما می‌خواهید را در کمترین زمان برایتان انجام خواهد داد. شما تنها با حرکت دادن ریموت به طرف بالا و پایین آنچه در نظر دارید بر روری صفحه نمایشگر تلویزیون مشاهده خواهید کرد. مجهز بودن به کنترل لمسی می توانید یکی از امکانات جدیدترین تلویزیون های سونی هوشمند باشد.

« حتما بخوانید  تلویزیون ال جی جدید 2023 ⭐️قیمت جدیدترین آخرین مدل

نرم افزار برای تبدیل کنترل Sony Tv

اپلکیشن‌های متعددی برای این‌ کار وجود دارند‌، اما همه‌ انها بی نقص نیستند. ما از میان همه‌ی برنامه‌های موجود سه اپلیکیشن زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

اپلیکیشن Smart Remote IR به عنوان بهترین اپلیکیشن شناخته می‌شود، زیرا هنگام کار کردن با آن شما ریموت کنترل داخل گوشی‌تان را تا حد زیادی همانند ریموت واقعی مشاهده خواهید کرد. برای نصب آن می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

اپلیکشن دیگری که ما استفاده از آن را به شما پیشنهاد می‌دهیم اپلیکیشن IR Universal Remote می‌باشد، که کاملا از نظر قطع شدن یا خارج شدن از برنامه خیالتان را آسوده خواهد کرد. اما متاسفانه حاوی تبلیغات خسته کنند‌ه یی می‌باشد شما اگر تحمل انها را نداشتید می‌توانید دو اپلیکشن دیگر را امتحان کنید. شما این برنامه را بسیار آسان از گوگل پلی یا از طریق لینک زیر می‌توانید دانلود کنید. البته برای درک بیشتر مطالب می توانید از وبسایت اصلی Sony دیدن نمایید .

کنترل تلویزیون سونی با گوشی

کنترل تلویزیون سونی با گوشی با نرم افزار Remote for Sony TV

روش دیگر برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی می‌باشد استفاده از مادون قرمز است. شما برای این کار باید برنامه‌هایی را دانلود کنید اما دانلود انواع نرم افزار کنترل تلویزیون سونی مناسب نیستند. یکی از برنامه‌های قابل اعتماد Remote for Sony TV می‌باشد، شما از طریق این آدرس می‌توانید آن را دانلود کنید سپس با خیال راحت از آن استفاده کنید. طراحی این اپلیکیشن‌ها به گونه‌ای است که به تمام وسایلی که مادون قرمز دریافت کنند، می‌توانند دستور بدهند.

برای استفاده از این روش نیز به این نکته بسیار توجه کنید. گوشی شما حتما باید دارای مادون قرمز باشد . در غیر این‌صورت نمی‌توانید با استفاده از روش مادون قرمز برنامه دانلود کنترل تلویزیون سونی براویا را داشته باشید.

تبدیل گوشی به ریموت کنترل سونی از طریق WIFI

جدا از مطالبی که در مورد دانلود نرم افزار کنترل تلویزیون سونی براویا گفته شد . برای تبدیل گوشی به ریموت سونی که از طریق وصل شدن به وای‌فای دارای دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌باشد؛ می توانید اقدام کنید. روش مستقیم اتصال به مودم ضروری نیست، فقط لازم است که تلویزیون شما دارای قابلیت Wifi همچنین Wifi Direct باشد، یا تلویزیون از انها پشتیبانی کند به همراه داشتن یکی از سه اپلیکیشن که نام بردیم داخل گوشی‌تان ضروری خواهد بود.

در انتها این کار پس از نصب نرم‌افزار بر روی گوشی خودتان با روشن کردن وای‌فای تلویزیون و گوشی خودتان اتصال برقرار خواهد شد. برای خرید تلویزیون های اندرویدی Sony پیشنهاد ما این است که روی خرید تلویزیون اولد سونی بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

مراحل کنترل تلویزیون با گوشی توسط برنامه "TV SideView"
مرحله 1بر روی دستگاه تلفن همراه تان
دکمه HOME را فشار دهید.
مرحله 2سپس تنظیمات [Settings] را بزنید.
مرحله 3گزینه Network را انتخاب کنید.
مرحله 4سپس گزینه تنظیم شبکه خانگی Home Network Setup را انتخاب کنید.
مرحله 5شروع از راه دور [Remote Start] را بزنید و آن را روشن کنید .

روش دیگر که باز هم از طریق اتصال وای‌فای می‌باشد، اما به روش غیر مستقیم از آن استفاده خواهد شد. این روش به شرط آن‌که تلویزیون از وای‌فای دایرکت پشتیبانی کند جوابگو خواهد بود. در این روش دوباره باید یکی از سه نرم‌افزارمعرفی شده را دانلود کنید. سپس آن را به همراه گوشی خودتان به یک وا‌ی‌فای وصل کنید بعد از آن داخل نرم افزار مدل تلویزیون‌تان را وارد کنید، سپس به راحتی از موبایلتان می‌توانید همانند یک کنترل استفاده کنید.

کنترل تلویزیون سونی با گوشی

 

سخن پایانی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سونی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام baneeh.com مراجعه کنید . مشاوره خرید رایگان بگیرید و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود آن را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند.

اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی در مورد راهنمای کنترل تلویزیون سونی براویا ، دانلود و نحوه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سونی داشتید. می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط : 

مقایسه تلویزیون شیائومی با سونی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت ها

کانال یابی تلویزیون سامسونگ ، آموزش مرتب سازی کانال و تنظیم

بررسی کیفیت تلویزیون های شیائومی ، مزایا ، نظرات و سوالات

تفاوت تلویزیون سامسونگ QLED با OLED مقایسه QD OLED و Neo QLED

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ ،الجی بهتر یا سامسونگ تفاوت

قیمت تلویزیون اسمارت سامسونگ ، خرید تلویزیون های هوشمند


سوالات متداول

دکمه display کنترل تلویزیون سونی کدام است ؟

جایگاه دکمه display در تعدادی از مدل های ریموت کنترل تلویزیون سونی هوشمند در کنار دکمه NETFLIX قرار گرفته . و در تعدادی دیگر از مدل ها در قسمت های متفائوتی قرار گرفته. البته در تصاویر بالا می توانید آن را مشاهده نمایید .

کنترل تلویزیون سونی با گوشی ایفون چگونه است ؟

برای اینکه بتوانید از گوشی آیفون به عنوان کنترل تلویزیون سونی استفاده نمایید لازم است برنامه All Smart Remote Controls را نصب کنید .این اپلیکیشن از انواع امکانات یک ریموت کنترل برای تلویزیونهای اسمارت پشتیبانی می کند .

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .