مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ نحوه عیب یابی

0 339
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ نحوه عیب یابی

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ نحوه عیب یابی تلویزیون ؛ در این مطلب مورد بحص قرار گرفته است . شما تمام هفته منتظر آمدن قسمت جدیدی از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود هستید. شما بر روی کاناپه قرار می گیرید و آن را پلی می کنید ، تلویزیون مدام خاموش می شود.

آیا کسی شما را اذیت می کند یا تلویزیون شما خراب است ؟ با نحوه عیب یابی تلویزیونی که مدام خاموش و روشن می شود آشنا شوید و بفهمید که آیا زمان تهیه تلویزیون جدید فرا رسیده است یا خیر .

مشکلات منبع تغذیه

کمی بررسی ممکن است به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث می شود تلویزیون شما خود  به خود روشن و خاموش شود. ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. آیا سیم به خوبی به پریز وصل شده است؟ اتصال شل و همچنین کابل برق کهنه باعث خاموش شدن غیرمنتظره تلویزیون شما می شود. اگر متوجه سیم های فرسوده یا خرابی سیم برق تلویزیون خود شدید ، وقت آن است که برای تهیه تلویزیون جدید اقدام کنید تا از بروز مشکلات بعدی و خطرات احتمالی الکتریکی جلوگیری کنید.

معرفی بهترین تلویزیون های سال 2020

قطعی برق

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون و یکی از دلایلی که تلویزیون شما می تواند خاموش شود ، قطع مختصر برق است. گاهی اوقات ، تغذیه برق خانه شما مسائلی را تجربه می کند که باعث قطع بسیار کوتاه برق می شود. ممکن است با وسایل یا چراغ های دیگر متوجه آن نشوید ، اما می تواند روی تلویزیون شما تأثیر بگذارد. محافظ های ولتاژ همچنین می توانند باعث قطع شدن جریان برق شوند. تلویزیون را مستقیماً به پریز دیواری متصل کنید تا این احتمال خاموش شود.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ مشکلات سخت افزاری

اگر تلویزیون شما بدون هیچ مشکلی به طور ناگهانی خاموش شود ، مشکل از سخت افزار است. یک مشکل معمول از مادربرد شروع می شود ، جایی که تمام اجزای تلویزیون شما به هم می رسند و سیگنال را رد و بدل می کنند. اگر مادربرد فرسوده یا خراب باشد ، تلویزیون بیش از حد گرم می شود و باعث می شود که به خودی خود خاموش و روشن شود. متأسفانه ، تعویض یک مادربرد فرسوده می تواند یک ترمیم پرهزینه و غیر قابل اعتماد باشد . در این صورت بهتر است کل تلویزیون را تعویض کنید.

43W800G1

چگونه می توان تلویزیونی را که خود روشن و خاموش شود تعمیر کنم؟

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . اگر تلویزیون شما روشن نماند ، می توانید این مراحل را امتحان کنید:

« حتما بخوانید  نحوه اشتراک گذاری محتوا روی تلویزیون ، اتصال گوشی

محافظ برق خود را خاموش کنید

محافظ برق معیوب می تواند باعث قطع جریان برق شود یا توانایی تأمین انرژی کافی برای راه اندازی تلویزیون شما را نداشته باشد. برای بررسی اینکه آیا مشکل از محافظ است یا خیر، تلویزیون را مستقیم به پریز دیواری متصل کنید. اگر تلویزیون کار می کند ، محافظ برق قدیمی شما مقصر است و وقت آن است که یکی جدید تهیه کنید.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ ریموت ها را تست کنید

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون  ممکن است دکمه روشن / خاموش  باشد . همین عامل موجب می شود که در تلویزیون یا دستگاه از راه دور دستگاه شما گیر کرده باشد ، که سیگنال های ثابت تلویزیون را برای روشن و خاموش شدن ارسال می کند. برای تعیین اینکه آیا این مشکل شماست ، باتری ها را یک بار از ریموت کنترل خارج کنید. اگر تلویزیون روشن بماند ، ریموت کنترل را تعمیر یا تعویض کنید.

ریموت کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

فیوز مدار خود را بررسی کنید

اگر تلویزیون شما تنها چیزی نیست که خاموش است ، ممکن است فیوز مدار خانه شما قطع شده باشد. افزایش برق یا قطع موقتی می تواند باعث این امر شود و رفع آن به سادگی تنظیم مجدد کلید فیوز است. اگر این به طور مکرر اتفاق بیفتد ، تلویزیون شما می تواند همان چیزی باشد که باعث قطع شدن برق می شود. در آن صورت ، وقت آن است که یک تلویزیون جدید با مصرف انرژی کمتر خریداری کنید.

برای یک تلویزیون جدید خرید کنید

کیفیت ضعیف تصویر ، صدای شکننده یا ناسازگار بلندگو و ترک خوردگی یا خرابی صفحه نمایش ، همه نشانه های خوبی است که می گوید زمان آن است که تلویزیون خود را ارتقا دهید. آیا باید تلویزیون 55 ، 65 یا 75 اینچی LG Smart 4K UHD تهیه کنید ؟ آیا باید LED یا OLED انتخاب کنید ؟ به هر حال معنی همه این مشخصات چیست ؟ نگران نباشید ما شما را راهنمایی می کنیم ! راهنمای خرید تلویزیون ما می تواند به شما در انتخاب تلویزیون مناسب شما کمک کند.
از اینکه مقاله علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ؛ نحوه عیب یابی تلویزیون را مطالعه کرده اید، متشکریم. اگر سوال و نظری در این رابطه دارید ، سوال ونظرات خود را برای ما بنویسید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .