مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

0 173
زمان مطالعه : 5 دقیقه

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز ؛ اولین سؤالی که مردم هنگام مهمانی ها از من سؤال می کنند. رمز وای فای است.

خوشبختانه ، راهی برای ایجاد کد QR وجود دارد که به شما امکان می دهد تا افراد به راحتی به شبکه Wi-Fi شما وصل شوند. با استفاده از یک برنامه اندرویدی ساده ، شما قادر خواهید بود به راحتی یک کد QR ایجاد کنید و با هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید.

 

وقتی شخص دیگری این کد QR را اسکن می کند ، آنها به طور خودکار به شبکه Wi-Fi شما متصل می شوند. همچنین می توانید آن را برای استفاده بعدی ذخیره کنید. بنابراین نیازی نیست هر بار که از آن استفاده می کنید ، اطلاعات شبکه Wi-Fi خود را دوباره وارد کنید.

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

مرحله 1 نوع رمزگذاری SSID و شبکه خود را پیدا کنید

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمزآموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز ؛ اول از همه ، باید شناسه مجموعه خدمات یا ( SSID ) خود را بیابید. این در اصل نام شبکه ( Wi-Fi ) شماست. برای پیدا کردن SSID ، در تنظیمات تلفن خود به منوی Wi-Fi بروید. بسته به نوع دستگاه شما ، این منو می تواند درون یک زیر منو مانند اتصالات ( Connections ) یا شبکه و اینترنت ( Network & Internet ) پنهان شود.

SSID شما شبکه Wi-Fi خواهد بود که زیر آن ( Connected ) آورده شده است. به خاطر داشته باشید که SSID ، نسبت به حروف حساس است ، به این معنی که حروف بزرگ و حروف کوچک باید به همان ترتیب که هستند ثبت شوند.

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمزدر مرحله بعد ، باید نوع رمزگذاری شبکه خود را شناسایی کنید. برای انجام این کار ، در همان منو روی SSID ضربه بزنید ، نوع رمزگذاری شبکه ( Type Encryption Network ) شما در زیر عنوان ( Security ) قرار خواهد گرفت.
بعد از پیدا کردن SSID و Type Encryption Network ، آنها را در جایی بنویسید. در مرحله بعدی به آنها احتیاج خواهید داشت.

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای ؛ مرحله 2 نصب QR Code Generator

نحوه اشتراک گذاری وای‌فای با کد QR ؛ برنامه ای که بخش عمده ای از کارها را انجام می دهد ( QR Code Generator ) نام دارد و می توانید آن را در ( Google Play ) پیدا کنید. QR Code Generator را از فروشگاه Google Play به صورت رایگان نصب کنید.

مرحله 3 کد QR خود را ایجاد کنید

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

 

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز ؛ QR Code Generator می تواند تعدادی کد QR ایجاد کند. به طور پیش فرض ، برنامه روی ( text ) تنظیم شده است. برای تغییر حالت ، روی دکمه text ضربه بزنید.

یک فهرست دیگر باز خواهد شد. از این فهرست WiFi  را انتخاب کنید. اکنون از شما خواسته می شود که SSID و رمز عبور خود را وارد کرده و نوع شبکه را انتخاب کنید ( SSID و نوع شبکه را در مرحله اول پیدا کردیم ) . قسمت آخر رمز عبور است که برای دسترسی به شبکه Wi-Fi خود ایجاد کرده اید.
به یاد داشته باشید ، وارد کردن تمام این اطلاعات به طور صحیح مهم است. زیرا برنامه راهی برای دانستن درست بودن یا نبودن آن ندارد. این فقط یک کد QR را بر اساس آنچه وارد می کنید ایجاد می کنید. پس از وارد کردن تمام اطلاعات ، برای ایجاد کد QR روی ( Generate ) ضربه بزنید.

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت موبایل سامسونگ در تا خرید

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز


مرحله 4 کد QR خود را ذخیره کنید

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

 

روی آیکن فلاپی دیسک ضربه بزنید تا کد QR خود را به عنوان یک فایل تصویری PNG ذخیره کنید. ممکن است از شما خواسته شود مجوز برنامه را برای دسترسی به فضای ذخیره در این مرحله وارد کنید. در این صورت ، روی تنظیمات ( Settings ) ضربه بزنید. سپس به پایین بروید تا مجوز برنامه را ببینید .

روی آن ضربه بزنید . سپس مطمئن شوید که تیک  ذخیره سازی زده شده است. سپس می توانید دکمه برگشت را برای بازگشت به برنامه ضربه بزنید . روی آیکن ذخیره ضربه بزنید و تأیید را بزنید تا تأیید کنید که می خواهید آن را ذخیره کنید. این یک نسخه دائمی از کد QR را در تلفن شما ذخیره می کند ، که دسترسی به آن را در زمان های بعدی آسان می کند.

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

 

مرحله 5 ورود دوستانتان به Wi-Fi خود را ارائه دهید

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

 

اکنون به آسانی می توانید Wi-Fi خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای شروع ، کد QR را که در گالری خود ایجاد کرده اید ، پیدا کنید ( در پوشه ” QRCode ” در کارت SD یا حافظه داخلی شما است ). تصویر را به صورت تمام صفحه باز کنید .

اگر دوست شما از آیفون ( iOS 11 ) استفاده می کند مرحله بعدی بسیار ساده است. فقط کافی است که آن ها برنامه دوربین خود را باز کرده مقابل صفحه نمایش گوشی شما قرار بدهند.

بلافاصله ، آن ها یک اعلان را برای اتصال به شبکه Wi-Fi شما دریافت می کنند. از آنها بخواهید که این اعلان را باز کنند سپس دکمه بپیوندید ( Join ) را بزنند .

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز ؛ اگر دوست شما از یک دستگاه Android استفاده می کند ، آنها احتمالاً به یک اسکنر QR نیاز دارند. زیرا اکثر تلفن ها این ویژگی را در دوربین ندارند. پس از شناسایی کد توسط برنامه اسکنر QR . دوست شما می تواند به سادگی روی اتصال ضربه بزند تا به طور خودکار وصل شود. حتی می توانید با ارسال فایل PNG به رایانه خود ، کد QR را چاپ کنید. سپس دوستان شما می توانند با اسکن یک کد QR فیزیکی به جای صفحه تلفن شما به وای فای وصل شوند !

 

آموزش به اشتراک گذاشتن وای فای با کد QR و وصل شدن بدون داشتن رمز

 


بیشتر بخوانید :

 راهنمای استفاده از Wi-Fi عمومی
راهنمای خرید مودم و وای فای با سرعت بالا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .