مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فناوری Micro dimming و Local dimming در تلویزیون چیست ؟

0 329
زمان مطالعه : 2 دقیقه

فناوری Micro dimming و Local dimming در تلویزیون چیست ؟ تلویزیون سری UND8000 سامسونگ یکی از سه نامزد دریافت جایزه بهترین CES CNET در رده تلویزیون ها بود ، آن هم بخاطر استفاده از فناوری Micro dimming . با Micro Dimming Ultimate موارد زیر را تجربه می کنید :

  • تصویر روشن تر و بهینه تر .
  • رنگ های پر جنب و جوش تر و غنی تر .

فناوری Micro dimming و Local dimming در تلویزیون چیست ؟

Micro Dimming Technology با تجزیه و تحلیل هر قاب فیلم ، کیفیت تصویر تلویزیون را بهبود می بخشد تا نور پس زمینه LED و سیگنال ویدیویی را در زمان واقعی بهینه کند. به عبارت دیگر تلویزیون های سامسونگ به یک نرم افزار قدرتمند مجهز شده اند که سیگنال دریافتی را تبدیل می کند و قسمت سبک تر و تاریک تر تصویر را درست به روشی که قرار است تنظیم کند ، تنظیم می کند. Micro Dimming از طریق کنتراست ، رنگ ها و جزئیات ، کیفیت تصویر را ارتقا می بخشد.

Local dimming در مقایسه با Micro dimming

در حال حاضر در منطقه Dimming یک جنگ واقعی در حال وقوع است.
هر تولید کننده به دنبال آن است که سیاهی رنگ سیاه و سفیدی رنگ سفید در تصویر ، کامل و واضح باشد .
در اینجا تفاوت بین این دوفناوری را بازگو میکنیم . Local Dimming زمانی است که نرم افزار در تلویزیون می تواند تاریکی و نور را با کارایی بیشتری روی صفحه تشخیص دهد و می تواند خروجی نور را از نور پس زمینه ( که LED ها هستند ) تشخیص داده و به نسبت هم ، تنظیم کند. به عبارت دیگر ، چراغ های LED را روشن تر می کند . اما سامسونگ فکر می کرد که می تواند فراتر رود و آن ها به فناوری Micro Dimming رسیدند.

طبق گفته سامسونگ ، Micro Dimming نرم افزاری است که از پردازنده های فوق العاده سریع استفاده می کند و می تواند الگوریتم های اطلاعاتی که از آنتن ها ، جعبه کابل یا Dish شما دریافت می شود را فوراً اجرا کند و تصمیم بگیرد که آیا با تنظیم cell ها در صفحه نمایش به جای LED واقعی ، نور و تاریکی تصویر را دستخوش تغییر کند یا خیر.

فناوری Micro dimming چیست؟


بیشتر بخوانید :

هوش مصنوعی ThinQ در تلویزیون ال جی
تاثیر پردازنده آلفا 9 در کیفیت تصویر تلویزیون ال جی
نسبت کنتراست «Contrast Ratio» در تلویزیون چیست

« حتما بخوانید  بهترین تلویزیون سونی قیمت بهترین کیفیت سونی مدل ⭐️
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .